Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема START UP DISK - WIN 2000 PRO  
Автор Novator (непознат)
Публикувано08.08.01 19:32



Разбрах от този клуб, че доста хора имат проблем със
инсталацията на Windows 2000.
мога да ви дам четирите Start up дискети, но незнам
къде и как да ги дигна във нета за да можете да си ги дръпнете.
Кажете ми как и къде и ще ви ги дигна
Но за да го инсталирате 2000-то на чисто
то инсталационните файлове на Win 2000 трябва да са ви във главната
директория. Защото след като си свърши работата четвъртата Старт ъп
дискета - направо инсталацията си тръгва и не ви дава възможност да
избирате път от къде да се инсталира. Даже и да копирате операционната
система във отделен дял от твърдият си диск то пак няма да стане.
S_Borko@dir.bg
Borislav



Тема Re: START UP DISK - WIN 2000 PROнови [re: Novator]  
Автор Dockera (slave)
Публикувано08.08.01 20:22



Пич първо чети другите теми - а после пускай нови! (виж Install na Win2000Pro)
Аз вече ги качих на:
http://free.techno-link.com/dockera666/Bootdisk/BOOTDISK.ZIP

И само ще ти кажа че си го инсталирах от CD-то без проблеми!




Тема Re: START UP DISK - WIN 2000 PROнови [re: Novator]  
Автор XP (непознат)
Публикувано08.08.01 23:35



Az ne sam v BG i v tehnolink.com nemam dostap, taka che boot-disketite kadeto sa gi kachili ne moga da gi drapna. Mojesh li da mi gi izpratish na e-mail: hristoico@dir.bg
mersi predvaritelno



Тема Re: START UP DISK - WIN 2000 PROнови [re: XP]  
Автор ToViDebne (spy N1)
Публикувано09.08.01 20:52



аз съв в BG и пак нямам достъп до техно-линк :(



Тема Re: START UP DISK - WIN 2000 PROнови [re: ToViDebne]  
Автор iwanttobelieve (fennasissy)
Публикувано09.08.01 22:51



Техно-линка е спрял вече втори ден. Нямам информация защо. Ако някой знае - да каже.



Тема Re: START UP DISK - WIN 2000 PROнови [re: Novator]  
Автор XP (непознат)
Публикувано10.08.01 19:49



10x 10x 10x



Тема Нито едно компетентно мнение!!!нови [re: Novator]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано12.08.01 00:44



Налага се да коригирам това, което писах защото прочетох и другата тема долу и не видях нищо компетентно. Направо ми се реве ако вече не се срещат хора с добър съвет. Без да се обиждате разбира се ще ви обясня как стоят нещата. Ако забравим инсталирането от win. Значи искаме да инсталираме начисто. Ако CD_ROM-a е BOOT се задава в BIOS да стартира от него и се инсталира. Ако не е има две решения. Правим стартовите дискети и зареждаме от тях - не го препоръчвам този начин поради много причини - главната е че много се бави в началото. Обаче има и 100 пъти по-лесен начин и който е инсталирал NT го знае. Инсталацията на 2000 има една директория наречена i386 и вътре има файл с име winnt.exe който се стартира под чист ДОС. Оттам инсталацията продължава под дос със всичките и красоти - избор на дялове, форматиране и т.н. Това е може бе най-добрия начин. Не ми е известно защо никой не знае за това! Дискетите са направени по-скоро за възстановяване от сривове или други проблеми, но не и за инсталиране. Разбира се трябва да си пуснете кеширането на дисковете под ДОС със SMARTDRV иначе инсталацията няма да иска да продължи. Но това си е най-лесния начин за чисто инсталиране. После SETUP-a продължава под ДОС. пита откъде ще тегли файловете, къде ще се инсталира, в НТФС, във ФАТ ли ще е? в коя директория и всичко... ТОВА Е! УСПЕХ!
______________________

Keep Walking

Редактирано от DAMON на 12.08.01 00:56.



Тема Re: Нито едно компетентно мнение!!!нови [re: DAMON]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано12.08.01 01:44



А за какво тогава е директорията "BOOTDISK" на инсталационното CD?



Тема Techno-linkнови [re: ToViDebne]  
Автор baj lvan (fan)
Публикувано12.08.01 16:34



Смени си интернет-доставчика и ще имаш достъп до free.techno-link.com



Тема Techno-linkнови [re: iwanttobelieve]  
Автор baj lvan (fan)
Публикувано12.08.01 16:39



Работи си free.techno-link.com бе iwanttobelieve!!!



Тема Re: Нито едно компетентно мнение!!!нови [re: Пeтъp]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано12.08.01 17:24



защото някои компютри не могат да boot-ват от CD,или не могат да ползват CD от dos
и DAMON много добре описа всички възможности,пробвал съм ги всичките още от времето на бета 3 на 2000-то,и е добре всеки който мисли да се за нимава с win 2000 да ги знае
аз предпочитам boot направо от CD-то

Редактирано от Пeтъp_ на 12.08.01 17:28.



Тема Re: Techno-linkнови [re: baj lvan]  
Автор ToViDebne (spy N1)
Публикувано12.08.01 18:11



как ли пък не,доставчика ми е на 100м и съм с директен кабел



Тема Re: Нито едно компетентно мнение!!!нови [re: DAMON]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано12.08.01 18:42



Malka korekcia, kato polzvash tozi nachin ne mojesh da pipash C drive kadato instalatora si kopira temp files ... taka che edinstvenia nachin da formatirash C-to ako iskash da instalirash tam e boot ili ot disketi, ili ot CD



Тема Re: Techno-linkнови [re: ToViDebne]  
Автор baj lvan (fan)
Публикувано12.08.01 19:23



Ами стой си при него тогава, но без techno-link!
Пробвай да влезеш веднъж само dial-up чрез някой друг доставчик и ще видиш, че няма да имаш проблеми! Аз например нямам! Обаче то и free.techno-link.com си е една голяма измама, но ... явно затова не всички доставчици имат свързаност с тях!




Тема Re: Нито едно компетентно мнение!!!нови [re: Пeтъp_]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано12.08.01 23:10



Ако разбира се диска ти е BOOTABLE това е най-добрия вариант. Аз имах един диск пиратски който се водеше bootable обаче не искаше да зарежда от него.

______________________

Keep Walking


Тема за DAMONнови [re: DAMON]  
Автор 1OOnikz® (Unlisted)
Публикувано13.08.01 01:18



виж сега,понеже си почнал с обясненията,без да си мислиш че се заяждам или нещо подобно,но би ли ми обяснил с какво този(начина с winnt.exe ) е по-добър от нормалният начин през Win със стартирането от графичният интерфейс? мисълта ми е следната: прави ми впечатление,че почти всички които са компетентни достатъчно да обясняваткак да стават нещата наистина,се забиват в ДОС и тръгват оттам... нали граф. интерфейс за това е измислен-за да може някой дето не отбира нищо да си СВЪРШИ РАБОТА...ДОС е за хора които са учили малко или много и не е за ,смело мога да твърдя повече от 50% от посетителите на тоя клуб,които не знаят дали autorun им е вкл. и си мислят,че CD-to им не e bootable или има нещо нередовно с него,понеже не стартира като го сложиш в машината ,или не знаят как да си запазят сменените стойности в байоса,или не се оправят достатъчно с езика ...пак,не ме разбирай неправилно,съгласен съм с тебе и за съвета ти и за заглавието и за настроението ти,лично аз съм инсталирал тоя 2к няколко 10ки пъти вкл. и по твоя начин,но не мога да разбера с какво е по-добре да се стартира подобна инсталация от ДОС,когато 2к има най-лесният начин на инст. на света...(по-мое скромно мнение) после,кой нормален човек би тръгнал да мъчи да инст. нещо което след като не е тръгнало добре от 1вият път??? не е тайна ,че огромен процент от нередовните копия са с оставени вратички и подобни понита,особено руските даунлоди,и при това положение ,не е ли по-разумно да го пробваш на друга машина,да се постараеш да определиш дали имаш проблем с копието или комп.(щото и това се случва) и тогава да го мъчиш...
както казах ?са ми е по-скоро риторичен,защото смятам ,че е по лесно за начинаещ да се оправи с интерфейса вместо да се забива в ДОС,а и наистина ми е интересно каква е разликата конкретно за тебе?
а, и още нещо-защо не си модератор вече,или поне що ти няма знакчето? да не би да ти е писнало???

100nikz®


Тема Re: Нито едно компетентно мнение!!!нови [re: DAMON]  
Авторpi44 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.01 06:33



Да, аз винаги правя такa. едно уточнение, боот дискетата все пак да е от Win98 или МЕ, за да си има готови драйвери за CD. всички ATAPI си стават, но ако имате SCSI е малко по-различно (то и с малко дъна за АТА66-100 дават свестни драйвери, но това е друг проблем). просто исках да кажа, че с такава боот дискета е по-лесно, ако не си свалил ISO от нета



Тема Re: за DAMONнови [re: 1OOnikz®]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано13.08.01 23:54



Ами първо да ти отговоря на последния въпрос - аз никога не съм бил модератор на клуб Софтуер . Все още съм модератор в клуб Хардуер.
А сега за другото - ами виж сега не че съм бил в някакво лошо настроение, но просто се изненадах как в тази дискусия си личеше че от 10 човека никой не разбира достатъчно... Затова така може да е прозвучало грубо. Иначе графичния интерфейс е хубаво нещо. Начина за инсталиране от който ти описваш е най-подходящ за ъпгрейд на 98 например до 2000, разбира се може да се направи и нова инсталация оттам. Честно си признавам, че аз винаги от ДОС инсталирам, но това си е лично предпочитание и не е основното. Иначе си мисля, че ако човек не знае какво е например логически дял, файлова система и други подобни, които ще му трябват при инсталацията на win2000 няма абсолютно никакъв смисъл да се опитва да слага win2000 защото резултата може да е трагичен. Пък и много от хората - да речем 50% както казваш, които не са запознати с това изобщо не знаят предимствата на 2000 (и за какво ще го ползват) и не виждам за какво им е да се мъчат да го слагат. Ако толкова желаят има си хора, които могат да го напрвят без да стане нещо нежелано. Това е моето мнение! Аз познавам хора, които изобщо не знаят какво представлява windows 2000 и си умират да си го имат, а ако се опитат да го инсталират обикновено нищо не става. Не твърдя че инсталирането на win2000 или NT представлява нещо кой знае какво, но все пак трябва да имаш някакъв минимум на познания за да го инсталираш. За употребата му няма да пиша, защото ще стане доста. Просто това искам да разберат много хора и съм го обяснявал - когато ти стига и лопата, не ти трябва багер, а още по-малкото ако не знаеш как се управлява багера! Разбира се не искам да обидя никой ни най-малко. Например преди години когато отбирах по-слабо от компютри се опитах и аз да си сложа winNT, въпреки, че и компютъра не ми го позволяваше, но както и да е. Резултата беше плачевен - от незнанието си си форматирах диска и го конвертирах в НТФС. Тогава разбира се не знаех какво правя. И сега много хора изпадат в подобна ситуация при опит да правят нещо, за което както е актуално да се казва сега "още не му е дошло времето". А и още нещо накрая - начина на управление на компютъра в промпт режим т.е. като ДОС е нещо много по-мощно отколкото графичния и ако не владееш поне някакви основи на това управление никога няма да можеш да си на ниво при което да владееш по-добре машината. Въпреки опититите на софтуерните компании... Това е!
УСПЕХ!

______________________

Keep Walking


Тема Re: за DAMONнови [re: DAMON]  
Автор 1OOnikz® (Unlisted)
Публикувано14.08.01 02:30



виж сега,аз ти зададох ?са от позицията на човек,който не се чувства достатъчно уверен в това което знае,въпреки,че ми върши работа идеално. малко се комплексирам от факта,че има хора които знаят много повече,но само чакат някой да си каже мнението за да го оплюят... нямам предвид тебе,говоря по принцип. даже ми хареса много начина по който си писал,смятам,че много от посещаващите тук са доста тънкообидни и не правят разлика м-у основателна критика и заяждане(или чисто търсене на популярност). именно за това ми харесват мнения като твоето.пак,не съм искал да ти давам тон или да обиждам никого. сега , за да не е съвсем безпредметна тая обмяна на чувства точно тук-получих отговор на ?са си защо харесваш ДОС,верно не обърнах внимание ,че си мод. в другия клуб и ето нещо за всички които не знаят как да се оправят с интерфейса и не се чувстват достатъчно комфортно в ДОС. това е EBD правен за една фирма дето продава компютри... много малък даунлод е и създава такъв диск с който можеш да форматираш,форм. и инст. Win, въстановяваш регистъра или махаш само оес-а и го инст наново практически само с 2 удара на Enter...

горещо го препоръчвам на всеки,без значение дали е спец или не , понеже е най-простото нещо на света за работа и ти спестява сума ти операции. за по-напредналите-качих на FTP-to на Иван(http://212.36.17.65/ftp/) 3 файла-Ultimate Boot Disk98/ME/NT,те имат разни инструменти за тестване на драйва и подобни utilities които аз лично намирам много полезни...може би и някой истински специалисти биха ги намерили за такива.
P.S. абе пробвах линка и видях,че нещо не бачка-не отваря до края... който се интересува: като отворите страницата go to->drivers->Type of driver->Miscellaneous Downloads-> избирате системата-или 98/МЕ->Find it и сте там... съжалявам.

100nikz®

Редактирано от 1OOnikz® на 14.08.01 03:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.