Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема Invalid System Disk  
Автор hrisunko (Наблюдател)
Публикувано05.05.01 12:47



Форматирах си хард диска и при нормалното рестастиране поставям дискетата в устройството, но ми излиза "Invalid System Disk" - дискетата обаче е оригиналната към пакета Win98. Харда е разделен на две - C: и D:. Първо форматирах Д и след това С.
Бихте ли ми казали от какво може да се получава този проблем - да не разпознава дискетата. Така не мога да попадна в C:, за да инсталирам win.

Благодаря предварително.



Тема А ти сигурен ли си, че не си задал в BIOSнови [re: hrisunko]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано05.05.01 15:12



при стартиране изобщо да не търси флопито, а да boot-ва направо от хард-диска? Аз например точно това съм направил и, ако си форматирам диска, без да го направя системен няма начин да не ми даде съобщение за грешка.
Другият вариант е нещо да ти е прецакана дискетата.



Тема Re: Invalid System Diskнови [re: hrisunko]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано05.05.01 21:18



Провери си дяловете с fdisk.



Тема Re: А ти сигурен ли си, че не си задал в BIOSнови [re: Чaвдap]  
Автор hrisunko (Наблюдател)
Публикувано06.05.01 10:43



Знаеш ли, напълно е възможно да не е настроено флопито, защото когато рестартирам, въобще не започвада мига флопито и не чете дискетата.
Грешката не е в дискетата - тя тръгна на един друг компютър.
Проблемът е че нищо не разбирам от хардуер и има ли той почва в моя компютър. Уменията ми са насочени в малко по-друга насока.
Знам как се влиза в сетъпа на компютър, но от там какво се прави - никаква идея нямам.
Ще съм ти много благодарен, ако ми помогнеш.



Тема Re: А ти сигурен ли си, че не си задал в BIOSнови [re: hrisunko]  
Автор Чaвдap ()
Публикувано06.05.01 15:34



Ами щом при стартиране на РС-то флопито изобщо не мигва, много е вероятно в BIOS setup-a да е зададено изобщо да не го търси. Това е лесно за оправяне, като процедурата е в зависимост от това, какъв ти е BIOS-а.
Ще ти дам пример с моя (Award, по-старичък):

1. Влизаш си в setup-а, което казваш, че ти е известно как става
2. Отиваш в подменю 'BIOS features setup' (при теб може да има разлика)
3. Намираш си опцията "Boot up floppy seek' и я променяш от "Disabled' на "Enabled' (с клавиши PageUp/PageDown)
4. Излизаш от подменюто с 'Esc'
5. Натискаш F10 и даваш ОК като те пита дали да запише информацията в CMOS.
Толкова.

Тъй като са възможни (даже са много вероятни) известни различия ти препоръчвам все пак да си разгледаш раздела за настройки в книжката, която би трябвало да си върви заедно с дънната платка.
Ако те притеснява да бърникаш из BIOS-а, намери си някай приятел, който разбира :))

Ако промяната в тази настройка не ти помогне, не е изключено нещо да не ти е наред с флопито, като може да е и нещо съвсем елементарно. Един приятел се оплака, че флопито му не бачка изобщо и като отворих кутията се оказа, че "специалистите" от фирмата, която му беше правила upgrade, просто бяха забравили да включат кабелчето на захранването :)))

Успех!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.