Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема Ima li nachin ???нови  
Автор Clipper ()
Публикувано11.04.01 14:07



Zdraveite

.
Znachi imame si mreja ot 5 PC-ta s HUB i UTP kabel. Vaprosa mi e dali ima vazmojnost, kogato edno ot PC-tata e v Internet drugite sashto da mogat da vlizat v Internet, no posredstvom mrejata bez da se promenia skorosta v zavisimost ot tova dali samo edin ot user-ite e v Internet ili pak sme dvama ili trima v daden moment.

Tri ot PC-tata sa s Win 98 SE, a za drugite dve samo znam, che i te sa s Win 98 ama neznam s koia versia. Linite ni sa analogovi - pravi.

Blagodaria za vnimanieto

Po-dobre da treperish na varha, vmesto da si spokoen v krakata na niakoi

Тема Re: Ima li nachin ??? [re: Clipper]  
Автор Aвaтapчe (изруг)
Публикувано11.04.01 16:53



Хех... ти си утопист :)

няма начин да не се променя скоростта. Тя си е една - максималната на модема (в идеалния случай) и се разпределя между трафика на всички потребители. Ако някой почна да дърпа - другите ще усетят задължително. Ама - ако си на "сървера" - немаш грижи :) няма да ги усетиш :))


Бай дъ уей - тва което ти казвам е малко силно де. При мене комповете са 6 и ако само се браузва падове в скороста (особено забележими) не се усещат.

:)

ае

Афчо


Тема Re: Ima li nachin ???нови [re: Aвaтapчe]  
Автор Clipper ()
Публикувано12.04.01 00:14



Aide da te pomolia da mi kajesh kakav software mi e nujen, za da go podkaram toia net po mrejata



Po-dobre da treperish na varha, vmesto da si spokoen v krakata na niakoi

Тема Re: Ima li nachin ???нови [re: Clipper]  
Автор TeraByteМодератор (Advanced User)
Публикувано12.04.01 00:51



za softuer li4no az v momenta sam sys Winroute Pro
dobre se durji , ne iziskva osobeni nastroiki ,
ima si kesh
moje da go probvash


ako ima vaprosi ... pishi

___________
Не е важно какво мислиш , важно е какво говориш

Тема Re: Ima li nachin ???нови [re: Clipper]  
Автор Aвaтapчe (изруг)
Публикувано13.04.01 13:48



ТераБайт ти е написал за УинРуут - според нещата които четох за него едно време, когато този въпрос стоеше и пред мене - това е най добрия подобен "сървер".
когато обаче се пробвах да го пусна - установих че за мойте познания е труден да се настрои.
Така че следващия беше WinGate - също добро нещо - но се оказа че изисква и клиент по ПЦтата в мрежата (в последните версии май вече не е така).
Така че се спрях на WinProxy - www.winproxy.com - което за моя изненада тръгна от раз и единствената настройка, която правих беше да изключа мейл протоколите, за да не ми се бъркат с мейл демона който използвам.
Препоръчвам го за непретенциозния юзър - ако искаш да си по "адванст" мился чв УииРуут е по добър - ако искаш пробвай се и питай при настройкването - хората (ТераБайт изказа готовност) ще ти помагат :))
ае

Афчо


Тема Re: Ima li nachin ???нови [re: Aвaтapчe]  
Автор Error_4O4 (user)
Публикувано13.04.01 16:19



Ако всичките компютри в мрежата са с Win98SE - най-добре е да си инсталирате ICS (Internet Connection Sharing) - намира се в инсталационния диск, освен това е част от Win98SE и ще работи най-добре. Но ако някои от компютрите са със по-стари версии на Прозорците - тогава ще ви трябва външна програма за шерване от типа сървър-клиент. Освен изброените в горните постинги се сещам за още една - SyGate - много е лесна за конфигуриране и работа. Обаче най-доброто решение е на сървъра да инсталирате Win2000 Pro - там шерването на интернет е неразделна част и е безумно лесно.



Тема Re: Ima li nachin ???нови [re: Error_4O4]  
Автор Clipper ()
Публикувано27.04.01 01:32



Momcheta za malko se biah po izgubil

. Mnogo vi blagodaria za vnimanieto, koeto sye mi otdelili.

Po-dobre da treperish na varha, vmesto da si spokoen v krakata na niakoi

Тема Malko za po naprednali???нови [re: Clipper]  
Авторmimkata (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 08:39



Interesuvame ima li proxy , koeto na cascadirashtoto mu proxy da moje da se zadava Username i Password ( za Win estesveno) vsi4ki sme chuvali za Squid...
Ako nqkoj znae neshto , da pishe...
Blagodarq predvaritelno.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.