Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема търся програма за анимация  
Автор bratNamrod ()
Публикувано03.03.00 22:14



Търся програма за (внимание!) : 2D анимация не някакъв GIF-аниматор или 3D , а програма за 2мерни обекти, които после да движа от Delphi ili VB. Много ми трябва

Тема търся програма за анимациянови [re: bratNamrod]  
Автор Ученика ()
Публикувано07.03.00 09:39



Проблемът е сериозен. Аз правя анимация на Делфи, но се явява спробоскопичен ефект при смяна на кадрите. Повече от месец опитвам разни подходи, но досега удрям на камък. Така че и аз с удоволствие бих прочел за някой подход.

Тема търся програма за анимациянови [re: Ученика]  
Автор bratNamrod ()
Публикувано08.03.00 10:34



ей, пи4, много ми трябваш... Аз имам сравнително малък опит с Делфи и едва сега прохождам в анимацията с него. Прати ми някакви сорсове, ако можеш, pls. Много ще съм ти благодарен.

Тема търся програма за анимациянови [re: bratNamrod]  
Автор Ученика ()
Публикувано10.03.00 09:23



Много общо звучи. Можеш да движиш картинка, която е съставена от отделно битмап изображения. Т.е. да ги сменяш бързо по специалин начин. Другият начин, който на мен повече ми харесва, но е по-труден, е да имаш изображение, което ти изчисляваш и динамично сменяш. Ако всеки кадър го смяташ в процеса на визуализация, трябва да гониш бързодействие на изчислителните ти алгоритми. Например, движението на механизъм или робот. Това вече е истинско предизвикателство. Да не гоборим, че се появява и стробоскопичен ефект при смяна на една картина с друга. Трябва да се мисли как да се избегне, а в литературата май не обичат да го дискутират. Пазят си хляба.

Тема търся програма за анимациянови [re: Ученика]  
Автор bratNamrod ()
Публикувано10.03.00 20:57



Пич, ти явно си светлинни години напред в анимацията с Delphi. Прати някакви сорсове, ако не те затруднява (и имаш желание), за да отпо4на и аз занимания. Прав си - в книжките Delphi и анимация се споменава много рядко. Ако знаеш някоя хубава книга, кажи, не се стискай :-)))))

Тема ОТГОВОРнови [re: bratNamrod]  
Автор PowerSlave ()
Публикувано14.03.00 20:32



пичове имате проблем с полукадрите в анимацията (затова трепти), стробоскопията в анимацията, киното и телевизията е избегната с полукадър. P.S. - това е междинната точка между началния и последващият кадър, т.е. засметнат е или се засмята междинен кадър между A/B секция типовете полукадри са 2 Odd, Even


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.