Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
*Кратък преглед

Тема Еднократна помощ при починал  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано04.02.14 17:25



Наскоро почина майка ми на 68 години. Страдаше от онкологично заболяване.
Прочетох на няколко места в интернет че на съпруг, дете и родител на починалия се полага еднократна помощ. В случая с майка ми тя има само дете, което съм аз. На 38 години съм и не знам, дали това се отнася за мен.
----------------------------


КОДЕКС ЗА СОЦИАЛНО ОСИГУРЯВАНЕ
(чл. 11, ал. 2, чл.12, ал. 2 и чл. 13, ал. 2 от КСО)

(Изм.ДВ, бр. 1 от 2002 г., бр. 100 от 2011 г., в сила от 1.01.2012 г.) При смърт на осигуреното лице съпругът (съпругата), децата и родителите имат право на еднократна помощ и на наследствена пенсия
----------------------------
Днес посетих НОИ във Варна. Охраната ме информира, че трябва да се обърна към Пенсионното. Отидох до Пенсионното и там ми казаха, че право на Пенсия имали само деца до 26 годишна възраст.
Ама аз не искам пенсия, а да разбера това с еднократната помощ дали ме засяга мен или не.
Има ли в крайна сметка възраст за това или няма?!?!

------
Мартин

Редактирано от turist на 04.02.14 17:26.



Тема Re: Еднократна помощ при починалнови [re: turist]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано05.02.14 13:10



Всъщност се оказа, че от цялата работа съм попитал в НОИ не когото трябва. И де факто трябва да си подам документите в НОИ в отдел "Краткосрочни плащания и контрол"
- Ще отида днес - дано най-сетне имам успех. Добре, че е годеницата ми да ме светне къде трябва да отида...

------
Мартин


Тема Re: Еднократна помощ при починалнови [re: turist]  
Автор patilan4o (огън)
Публикувано15.02.14 18:01



Еднократна помощ би могъл да получиш при условие, че майка ти е била работеща по трудов договор.

Шъ са оправим, ама друг път!


Тема Re: Еднократна помощ при починалнови [re: patilan4o]  
Автор sobi (Bos)
Публикувано02.04.14 13:12



МИ ДА СИ ПРОЧЕТЕ ЗАКОНА ВЕ, КО ГО СВЕТВАШ !



Тема Re: Еднократна помощ при починалнови [re: sobi]  
Автор PRAVOlMA (NEOZOEC)
Публикувано01.03.16 10:29



еби сеееееееее



HA


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.