Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема РЕФОРМИ В АСП  
Авторaмu cera (Нерегистриран)
Публикувано01.04.11 19:26



Някой знае ли нещо за предстоящата структурна реформа в АСП?Говори се , че няма да има гл. експерти . Ще се редуцират държавните служители.....Пишете, ако наистина сте запознати, а не небивалици.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Автор987 (Нерегистриран)
Публикувано01.04.11 21:10



Айде ве ако ще има реформа да я има вече че писна на всички, само си чешате езиците. Да става квото ще става.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (разбиращ)
Публикувано01.04.11 23:42



Реформа в АСП, малко звучи като 1-во априлска шега!
За да има радикална реформа в агенцията ще се разбере в публичните изяви на МТСП. Всичко останало е в сферата на дребните и козметични промени, които не оказват генерално влияние на работата в дирекциите, където вече трудно се издържа, поради липсата на хора.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Авторrл.ekcnepт (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 16:43



защо пък точно гл.експерти ?Значи има необходимост от трима началници и един директор на дванайсет служители, ама главните експерти пречат нва системата да се развива.Толкова са се самозабравили тези началници , че за тях е срам и позор ако приемат документи на граждани в приемната , ако напишат някой социален доклад, ако си входят писмо или не дай-си боже го пуснат по пощата.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: rл.ekcnepт]  
Авторrл.ekcnepт (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 16:45



те работят началници от има няма двайсет години и са решили че затова са родени .



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: rл.ekcnepт]  
Авторgo rлaвeн ekcnepт (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 18:03



В коя дирекция главните експерти водят райони. В повечето дирекции главните експерти се правят на по-големи и по важни от директорите и н-к отделите. Безценни се оказаха. Не съм съгласна.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: go rлaвeн ekcnepт]  
Автор259 (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 18:17



Защо слагате всички главни експерти под един знаменател? не всички се правят на големи началници, това повече зависи от самият човек заемащ длъжността. има гл. експерти който обслужват граждани ходят на анкети и помагат много на социалните работници. затова недйте си мислете че те са ненужни



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 259]  
Авторcoц.paбoтpнuk (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 18:45



Съгласен съм, че има гл.експерти,които си вършат работата, но има такива, които са срам за системата. Има такива мърши, че ако седна да описвам какви професионалиста ще ни ни се смее цяла България!Боклуци, в истинския смисъл,едвам се въздържам да спомена имена, защото ще бъда обвинен в некоректно отношение. Но не е луд този,който изяжа зелника, а този който му го дава.
Те са толерирани от нач.отдел,директор, РДСП...
Аз съм песимист-нищо няма да се промени в положителна посока, всичко ще бъде един цирк, какъвто е момента пшредствалява цялата държава!
Отворете сайта afera.bg, където има много интересни теми.



Тема ионови [re: coц.paбoтpнuk]  
Авторgugo (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 18:57



защо са ни толкова ниски заплатите



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 259]  
Автор44 (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 19:23



Моля, кажете ми в коя дирекция гл. експерт ходи на анкети и има район. Мерси



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 44]  
АвторДO 44 (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 21:43



В нашата Д"СП" главните експерти ходят на анкети имат райони освен това приемат и обработват молби -декларации наравно със социалните работници по ППЗСП,ППЗСПД,ППЗИХУ,Наредба отопление,винетки,отговарят на жалби изготвят спавки. Но не виждам какво работят началниците на отдели , вземат много по-голяма заплата от гл.експерти за абсолютно никаква извършена работа тъй като тяхната работа е възложена на експертите. Началник отделите не познават нормативните документи и тяхното прилагане към определени казуси.
Аз съм соц.работник и съм възмутен от това положение в нашата Дирекция.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: go rлaвeн ekcnepт]  
Авторrл.ekcnepт (Нерегистриран)
Публикувано02.04.11 23:43



Аз съм главен експерт и работя наравно със социалните работници и най-важното е че това нито ми пречи нито ми е обидно или нещо такова, но тук говорех за остналите за които явно не става дума при една реформа. Но пък щом пречим точно ние нека ни премахнат длъжностите е тогава ще ви се чудя на кого ще намирате косури и колко добре ще се чувствате.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: rл.ekcnepт]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 08:32



Правилно , тук се разбира как точно по български всичко ни пречи ... Пречат АСП, пречат РДСП, пречат директори, пречат началник отдели, пречат главни специалисти, пречат социални работници с висше образование, пречат социални работници със средно образование...но виждате ли всеки е велик сам по себе си

Дааа народопсихология , българска



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 123]  
Автормeтuн (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 11:06



Някой задавал ли си е въпроса, защо тук всички сме анонимни. Отговора на този въпрос показва зародиша на проблемите в така наречената "система за социално подпомагане".



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: мeтuн]  
АвторP (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 17:03



Не стана ясно какво ще се случи с гл.експерти- ще бъдат съкратени или ще бъдат преназначени на други длъжности?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: P]  
Автор222 (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 17:53



Ще станат социални работници - методисти



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 222]  
Авторjijih (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 19:03



;Ще станат ако са с необходимото образование / ако са инженери какви методисти ще станат

!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: jijih]  
Авторrл.ekcnepт (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 20:28



А така сега!!! Значи аз съм магистър социална педагогика и ще стана социален работник методист а началничката ми ,която е с аграрна икономика ще продължава да бъде началник и да развива социална политика и дейности, защото така трябва или просто си е заплюла мястото или пък най-малкото е по-изгодна и лесно управляема понеже си знае че не си е на мястото. АБСУРД!!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: rл.ekcnepт]  
Авторnegaror (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 21:14



Ти със социалната педагогика, може да се насочиш към някое училище за педагогически съветник или в детска педагогическа стая, но с тази диплома, може да прочетеш, че ти пише социален педагог, не социален работник.
При условие, че си в ОЗД съм съгласен да си методист, но в социалната закрила не.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
АвторБOБOШEBO (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 22:02



Брей, ще се окаже, че аграрните специалисти са повече от способни и незаменими кадри. Това ще рече ли, че бенефициентите са сравнени с вегетиращи плевели и овчи стада? Нали именно аграрните икономисти и мениджъри са обучени да ръководят и менажират селското стопанство и животновъдството. Аз също съм завършила соц. педагогика, но поне в университета сме изучавали и основи на соц. работа, и методи на соц. работа, и соц. работа с лица и семейства, соц. работа с деца. Държавната и текущите практики са ни били отново в социалната сфера. А аграрните специалисти какво са усвоили в следването си, за да претендират за соц. подпомагане!? Такъв аграрен кадър назначиха и в Д"СП" Бобошево, с мотив, че е "впечатлила" началник О "ЗД" Ангелова-Дюлгерова. Досетете се сами с какво1





Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: БOБOШEBO]  
Авторcoцuaлeн paбoтнuk (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 23:44



Впечатлила я с овчедушието си, което е на почит в АСП. Системата е пълна с парашутисти,които с всеки изминал ден сриват системата. В цялата страна масово се назначават хора,които нямат и един ден стаж в системата,отделно нямат образованието,което е необходимо. Но са много удобни, много подходящи за да могат някои амбициозни ГЕРБЕРСКИ боклуци, назначени на ръковдни постове в системата да се самоизтъкват! Жалка картинка са новоназначените рег.директори, директори на ДСП,н-к отдели, някои гл.експерти. А социлните работници ,хората, които очакват всеки ден помощ и подкрепа са потърпевши. Жертви на самоблюбени новоизлюпени, измислени професионалисти!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
Авторrл.ekcnepт (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 23:56



О колега стига цинизми и тотална простотия, ти на мен ще разправяш аз какво съм завършила и какво съм изочавала и какво трябва да работя. Социалнота педагогика запознат ли си вообще какъв е предмета и обекта й като наука. Е и аз като отида в някое училище агрономкеите ще останат като по- вещи айде стига дебелещани.!!!!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
Авторcoц (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 00:16



Всики социален работник трябва да е социален педагог , за да може да работи със съответния контингент. Но откъде ще знате това.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: coц]  
Авторnegaror (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 00:54



Никой университет в България с изключение на НБУ до някъде не обучава истински социални работници. Така, че смешните ви дипломи, много от които завършили задочно с разни реферати може да си ги заврете някъде. Социалната работа е сфера за която в България се знае много малко. Това дали си завършил социална педагогика или нещо друго общо взето не ти пречи да работиш в ДСП. Само да спомена, че в много страни, за да си социален работник не е необходимо да завършваш университет, има си курсове, които са доста по качествени от измислените университетски програми в България.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
АвторOO7 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 08:54



не се карайте, целта е гл.експерти да преминат от служебно на трудово правоотношение. за да си плащат осигуровките който сега са за сметка на бюджета. така неофициално ще се намалят заплатите и средства за облекло. това са икономии от фонд работна заплата. пари нема действайте, а където има да ги намалят



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: OO7]  
АвторБOБOШEBO (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 14:22



Колега педагог, или както и там да се чете, пишете пълни небивалици. Дори и бълг. соц. дейности, усвоявани в университетите, да не са на световно ниво, както вие твърдите, все пак това е някаква базисна основа върху която се надграждат уменията и компетенциите в практическата соц. работа. С други думи-крайъгълният камък на професионалния опит. Твърдя, че дисциплините, които съм изучавала във ВУЗ, са ми предоставили солидно начало да доразвивам знанията си, придобити именно там. И съм го учила с кеф, защото там е моето призвание. А на аграрните мениджъри сърцето би трябвало да им тупти за бълг. селско стопанство и животновъдство. Нали именно затова са предпочели да усвояват тънкостите по управлението им?!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 14:54



Говорят врели - некипели за кариерно израстване , а искат да направят всички на трудови правоотношения . Лошо няма , но помислете , че ни подготвиха и за намаляването на заплатите - 75 % твърдо и останалите , ако шефа реши , че ги заслужаваш. Това май ще стане от 01. 06 .т. г. Тогава , за какво заплащане говорим. Ще сме по - зле и от сега .



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
Авторdevi (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 17:04



Ще ме извиняваш, колега, но когато аз завърших "социални дейности", НБУ въобще не съществуваше. Колеги, които завършиха преди повече от 12-13 години в друг ВУЗ, който беше пионера в тази сфера, говоря за ВТУ, бяха и още са с много добра подготовка. Но това за съжаление няма как да го знаеш, тъй като голяма част от тях много отдавна напуснаха системата на АСП. Защо ли?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Авторлoлa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 18:56



Има една приказка :" Не прави това ,което не искаш да ти правят на теб"!!!!!!т.е направи добро ако можеш, хвърли го в морето то само ще се върне при теб, ако пък не можеш не прави зло, защото рано или късно стократно и с още по - голяма сила ще те възмезди.......



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: OO7]  
Авторxa тaka (Нерегистриран)
Публикувано06.04.11 14:36



На такъв скапан народ такива управляващи му се полагат.Заложиха на вродената завист на българина и създадоха ЗДСл-ДВбр.67/1999г. който е в противоречие с чл.6 т.2 от Конституция на РБългария.От "всички граждани са равни пред закона"стана така,че някои станаха по-равни от други по отношение на образование и обществено положение.Това не се ли наричаше също дискриминация?Ама кой от вас да се замисли за това?Всеки е вперил завистлив поглед в длъжноста и заплатата на другия и не вижда по-далече от носа си.А иначе имате претенции от земята до небето.Жалко за вас!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: xa тaka]  
АвторБOБOШEBO (Нерегистриран)
Публикувано06.04.11 23:16



Незнам дали пряко задавате питанията си към мен, но ще изложа личното си становище. За каква дискриминация говорите, колега? За това, че пледирам в социалната система да бъдат наети на работа соц. работници и соц. педагози като приоритет пред аграрните мениджъри? Или за това, че твърдя, че познанията по соц. подпомагане, добити в университета, не са вятър работа? Или за това, че образователният ценз трябва да е водещ пред шуробаджанащината и слагачеството? Пожелавам ви да не ви лекува лекар, следвал за телевизионен техник!





Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: БOБOШEBO]  
Автор coц.paбoтниk (непознат)
Публикувано07.04.11 18:12



МНОГО ПРАВИЛНО. И ВСЕ ПАК ВСЕКИ УНИВЕРСИТЕТ МОЖЕ ДА ТИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО ТИ САМИЯ ИСКАШ ДА ВЗЕМЕШ. НАИСТИНА, КОЛЕГИ ПОЗНАВАМ ХОРА, ОТ КОИТО СЕ СРАМУВАМ, ЧЕ СА МОИ КОЛЕГИ ПО ОБРАЗОВАНИЕ. ТОВА СИГУРНО ВАЖИ ДОРИ И ЗА ВТУ, КОЙТО Е НАЙ - ДОБРАТА ШКОЛА, НАИСТИНА.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: лoлa]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано15.04.11 22:15



123



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 123]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано20.04.11 22:10



Какво става ще ги махат ли главните експерти?Кога....то доиде месец май?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 444]  
Авторuвaм (Нерегистриран)
Публикувано25.04.11 20:17



от 01.05.2011г.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: uвaм]  
АвторTTT23 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 16:32



Значи ли , че от 01.05.2011г. Аз /гл.експерт/ не съм на работа или вече съм...., какво?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: TTT23]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 20:19



да ще бъдеш социален работник , ако не ти харесва има и други професии.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Авторbb (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 21:16



С нетърпение чакам да видя как гл.експерти, които се вживяха в ролята на наи-големите специалисти ще се справят със социалната работа- прием на молби, анкети и т.н.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: bb]  
Автор373 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 22:32



Не разбирам , как така ще съкратят главните експерти още няма нов устройствен правилинк нито им са отправени предизвестия за съкращения?Едва ли ще е от 01.05.2011г??Те са държавни служители как ще ги преназначат по трудов договор....?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 373]  
Авторmetin (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 22:56



Дами и господа, малки мишленца се правят и раждат лесно и много, все още. Така ,че не се надявайте на този етап да си обезглавят тези, които са ги научили да Ви мачкат. Не се ли сбъдне поговорката нещо не се ли развали не се оправя нииииищо няма да се оправи в тази " система за унижение на човека "



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: bb]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 23:27



е радвам се за теб щом ще ти се реши проблема с уволнението на гл.е-ти.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 11]  
Автор ads6 (непознат )
Публикувано27.04.11 09:31



На социалните работници май всички им пречат. Преди време се говореше против длъжностите информационно обслужване, старшите счетоводители, началник отделите, сега дойде ред на главните експерти. Ами да оставят само социалните работници и проблема ще се реши, да видим тогава колко са оправни. Несъмнено измежду гл.експрети има и хора , които не са си на мястото, но това е както навсякъде, нима при социалните работници всички са много компетентни , работни и безупречни. Навсякъде има "черни овце", така , че безмисбено е да се плюем един друг. Не ми е ясно обаче, ако в системата останат само социални работници , тогава против кой ще се говори. За завистливите хора няма покой. Нека всеки си глада работата , за която са назначени , а не в канчето на дургия и кой е дъргавен служител и кой какво работи. На който не му харесва , никой не го задържа насила в системата. Нека си потърси друга работа.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: ads6]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано27.04.11 14:41



" Ще си потърси ама къде ще го вземат на другите места ще се иска работа, няма да може да мине само с клюки, интриги, лъжи и фълшиви болничн. Ще се иска и някаква тапия и малко елементарна култура и адмивистративни познания за останалите качества няма да говорим. И каво стана я да си седим в социалните че къде ще ни търпят , пък тук все пак на бюро, държавна работа правим се на важни , абе друго си е. Извода е да се махат образованите и кадърните те по- могат да се реализират някъде ама ние с това средно и с тая простотия къде да идем и къде ще издържим близо 17 години. " Това го пиша , защото съм вотпуск!! Важно е за отбелязване.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 11]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано27.04.11 14:43



Веднага видях грешките си. Въпрос на техническа компетентност в писане с клавиатура. Извинете ме.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 11]  
Авторiris (Нерегистриран)
Публикувано27.04.11 17:08



Напълно съм солидарна с изказаното мнение!Когато споделя подобни мисли върху мен се изсипват само злоба и жлъч!Но така е, истината боли ,когато се поднася в прав текст.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: iris]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано27.04.11 18:53



Лошото е ,че всичко става така потайно и това дава поводи за грозни изцепки. Е кога ще ни кажат истината ? Защо е толкова тайно? Ние хора ли сме , имаме ли вообще някакви права?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 11]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано28.04.11 08:09



Истината е ,че главните експерти ще си останат държавни служители, споко



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 333]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано28.04.11 09:41



Е какво ще се промени тогав? И вообще не ме интересува дали съм държавен служител или съм по трудово за мен е важен принципът да работя това което разбирам , обичам и съм се потрудила да го изуча. Важно е също достойното заплащане. А другите ала бала в този тук спор са излишни ! Благодаря все пак за информацията , ако е вярно разбирара се.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 11]  
Авторнeлu (Нерегистриран)
Публикувано28.04.11 19:49



През тези близо 17 години сме работили много, ама наистина много и то точно,съвестно и дисциплинирано.Колко молби сме приели, обработили и начислили, колко проверки от инспектората са минали без констатирани нарущения, затова сме още тук. Такива са били, а и сега са такиви изискванията за заемане на тази длъжност - социален ротник на държавна работа и на бюрце. Простотията , липсата на култура и елементарно възпитание нямат общо с образованието на човека.А дали сме в отпуск или болнични десетина дни,ние си знаем





Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Авторвввв (Нерегистриран)
Публикувано01.05.11 20:59



Честит 1-ви май
Май прогнозите се оказаха пак в сферата на гадаене и предположения.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: вввв]  
Авторmetin (Нерегистриран)
Публикувано01.05.11 22:44



Просто си редят картите в тяхна полза колеги. Не се отчайвайте, тръбете за проблемите си , но не само тук.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Автор2255 (Нерегистриран)
Публикувано02.05.11 18:50



Някой ако знае нещо нека каже.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 2255]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано02.05.11 21:21



Никой нищо не знае! Това е една част от истината,а другата която всеки я знае,е че заплатите на социалните работници са мизерни. В това няма спор, защото не е нормално да работиш за 330 лв. с такъв контингент и такъв обем работа. Но на никой не му пука за положението в което сме!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Автор66666 (Нерегистриран)
Публикувано03.05.11 10:15



чл.48/ЗЗД доход ли е по ППЗСП - чл. 9 ??



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 66666]  
Авторdigovor (Нерегистриран)
Публикувано03.05.11 10:37



следи темата тук не е мястото да питаш кое е доход и кое не е



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 123]  
Авторuвaн (Нерегистриран)
Публикувано03.05.11 16:58



Няма какво да се каже, пълна скръб сме



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
Автор1313O (Нерегистриран)
Публикувано20.06.11 11:27



Какъв НБУ бе?! Там и едно магаре да вържеш и да му плащаш таксите пак ще го направят вишист!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: БOБOШEBO]  
Авторsocialen rabotnik (Нерегистриран)
Публикувано23.06.11 14:53



Няма как в здравеопазването да те лекува телевизионен техник вместо лекар или мед.сестра, тъй като там за разлика от скапаното МТСП и АСП се иска съответният образователен ценз.За жалост в някои ДСП-та ги събират от кол и въже социалните работници разни госпожици и госпожи директори...



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: socialen rabotnik]  
Авторнeperucтpupaн (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 11:01



последната информация е че няма да има нач. отдел хусу с новите реформи и с влизането на соц. пенсий и новия отдел които ще бъде към отдел сз



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: нeperucтpupaн]  
Автор131 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 11:07



ние пък чухме че ЗД или ХУСУ евентуално ще минат на общинско подчинение, но не е ясно кой от двата отдела



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 131]  
Авторнeperucтpupaн (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 11:16



да от 1.01.2012г и това ще ХУСУ



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 131]  
Авторloved (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 12:02



Ще се радвам много ХУСУ да минат към Общините!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: loved]  
Авторga aмa нe (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 13:30



Хубаво ще е ХУСУ да минат към общините , но ще минат ЗД , двата отела СЗ и ХУиСУ които работят с много плащания от държавния бюджет ще останат в Дирекциите, като соц. пенсии ще станат вид помощ и ще се плащат чрез отдел СЗ.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: ga aмa нe]  
Авторнeperucтpupaн (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 16:12



Няма да има необходимост от нач. отдели Хусу



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: нeperucтpupaн]  
Автор987 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 16:25



Те и без това не стават за нищо.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 987]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 16:34



В новия класификатор на длъжностите от 01.01.2012г. длъжността нач. отдел я няма.Много началници малко работници.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 123]  
АвторCoц.paбoтнuk (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 20:04



НАРЕДБА ЗА ПРИЛАГАНЕ НА КЛАСИФИКАТОРА НА ДЛЪЖНОСТИТЕ В АДМИНИСТРАЦИЯТА (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 47 ОТ 2011 Г., В СИЛА ОТ 01.01.2012 Г.)

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135480502

Ясно е, че ще има три вида соц.работници- Главен соц.работник, Старши соц.работник и соц. работник-като дължността на последния се заема само по трудово правоотношение, може би другите два ще са по служебно.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: Coц.paбoтнuk]  
Автор66666 (Нерегистриран)
Публикувано25.06.11 14:10



Много Ви се иска да няма началник отдели,но без тях сте за никъде.Правите куп грешки и ако не са началник отделите да ви ги открият ще се излагате много.Съжалявам,но не сте явно прочели хубаво класификатора,тъй като в него има началник отдели.Злобата Ви е толкова голяма и ви е заслепила,че не виждате нищо друго и говорите само против началник отделите,че са незнаещи,не можещи,а само вие всичко ви е ясно и всичко знаете.





Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 66666]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано25.06.11 15:31



За социалните работници всички други длъжности трябва да се съкратят.Само те работят и всичко знаят,а пък за най-малкото нещо бягат при началник отдел или при ИО.ИОто в нашата дирекция им върши всичко.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: kkk]  
Авторfabiona (Нерегистриран)
Публикувано25.06.11 21:44



Може ли ИО да върши работата на социалните работници!!! Явно така са се научили вашите социални работници. Няма те ли си Директор да създаде организация?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: fabiona]  
Авторuвaн (Нерегистриран)
Публикувано26.06.11 08:00



А пък нашето ИО има най-малко работа, заето е 6-7 дни в месеца, после се мотае извън Дирекцията или пречи на работещите. Вярно е,че е въпрос на организация, но този който трябва да я създаде е същия



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: uвaн]  
АвторOOO (Нерегистриран)
Публикувано04.07.11 22:13



Какво става с реформите, ще ги има ли, ще НИ има ли???



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: digovor]  
Авторox-x-x (Нерегистриран)
Публикувано08.07.11 08:24



Кога най- после ще се случат реформите, че да ни махат. Види се ,че сами нямаме смелост да си тръгнем.Сигурно от 01.09.11г



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: ox-x-x]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано08.07.11 23:36



Промените ще са от 01.01.2012 г.Вие нищо ли не знаете?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: lili]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.11 00:47



ако имате някаква информация, споделете я с нас, неинформираните



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: lili]  
Автор6O7O (Нерегистриран)
Публикувано09.07.11 09:04



Нямааме информация. Какво ли не се чу, пък нищо не се случва. Да си работим спокойно , пък каквото са решили да става , ще стане.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: 6O7O]  
Авторkudjo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.11 16:36



лошият човешки материал започва от асп



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
АвторДparoмup Ивaнoв (Нерегистриран)
Публикувано15.08.11 23:12



Уважаеми дами и господа,
Уважаеми колеги,
Не забравяте, че сме колеги независимо на каква позиция сме в АСП/ДСП и моля Ви да проявим уважение към личността на Всеки, към уникалността, неповторимостта към индивидуалността, та нали за това сме ценни Всеки от нас АСП/ДСП, защото сме неповторими вкл. и като приноси .
Четейки това което някои колеги са написали ми изглеждат, като едни селянки, които нямат нищо общо със социалната работа….а повече имат нещо със селският мегдан …..
Другото , което ме дразни всички от Вас се крият зад анонимността, толкова ли Ви липсва смелостта !
Вярно е, че системата АСП има необходимост от тотална промяна, за да стане по гъвкава, ефективна работеща… и хубаво е да се дискутират тези въпроси и проблеми но през призмата на професионализма !, а не като селянки от селския мегдан . Простете ми, че някои обидих . Но къде Ви са социалните и професионални компетентности, култура на общуване - уменията и способностите за комуникация, перцепция интеракции, а АСЕРТИВНОСТТА ?
Уважаеми колеги, каня Ви да се присъедините към два от профилите във фесибука
- МТСП/Агенция за социално подпомагане, вчера, днес и утре
-за социалните работници и социалната работа
Да излезем от анонимността и покажем професионализъм, етичност, толерантност ,взаимоотношение ОСНОВАВАЩИ СЕ НА ВЗАИМНОТО УВАЖЕНИЕ, ЛЮБОВ КЪМ СЕБЕ СИ И ДРУГИТЕ и ПРОШКАТА !!!
Колеги да не забравяме, че революции са започнали от ФЕЙСБУКА, ДА НАПРАВИМ И НАШАТА РЕВОЛЮЦИЯ !!!

С уважение
Ваш колега
Драгомир Иванов
Социален работник Д”СП” Сердика




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.