Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: БOБOШEBO]  
Авторcoцuaлeн paбoтнuk (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 23:44



Впечатлила я с овчедушието си, което е на почит в АСП. Системата е пълна с парашутисти,които с всеки изминал ден сриват системата. В цялата страна масово се назначават хора,които нямат и един ден стаж в системата,отделно нямат образованието,което е необходимо. Но са много удобни, много подходящи за да могат някои амбициозни ГЕРБЕРСКИ боклуци, назначени на ръковдни постове в системата да се самоизтъкват! Жалка картинка са новоназначените рег.директори, директори на ДСП,н-к отдели, някои гл.експерти. А социлните работници ,хората, които очакват всеки ден помощ и подкрепа са потърпевши. Жертви на самоблюбени новоизлюпени, измислени професионалисти!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
Авторrл.ekcnepт (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 23:56



О колега стига цинизми и тотална простотия, ти на мен ще разправяш аз какво съм завършила и какво съм изочавала и какво трябва да работя. Социалнота педагогика запознат ли си вообще какъв е предмета и обекта й като наука. Е и аз като отида в някое училище агрономкеите ще останат като по- вещи айде стига дебелещани.!!!!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
Авторcoц (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 00:16



Всики социален работник трябва да е социален педагог , за да може да работи със съответния контингент. Но откъде ще знате това.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: coц]  
Авторnegaror (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 00:54



Никой университет в България с изключение на НБУ до някъде не обучава истински социални работници. Така, че смешните ви дипломи, много от които завършили задочно с разни реферати може да си ги заврете някъде. Социалната работа е сфера за която в България се знае много малко. Това дали си завършил социална педагогика или нещо друго общо взето не ти пречи да работиш в ДСП. Само да спомена, че в много страни, за да си социален работник не е необходимо да завършваш университет, има си курсове, които са доста по качествени от измислените университетски програми в България.



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
АвторOO7 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 08:54



не се карайте, целта е гл.експерти да преминат от служебно на трудово правоотношение. за да си плащат осигуровките който сега са за сметка на бюджета. така неофициално ще се намалят заплатите и средства за облекло. това са икономии от фонд работна заплата. пари нема действайте, а където има да ги намалят



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: OO7]  
АвторБOБOШEBO (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 14:22



Колега педагог, или както и там да се чете, пишете пълни небивалици. Дори и бълг. соц. дейности, усвоявани в университетите, да не са на световно ниво, както вие твърдите, все пак това е някаква базисна основа върху която се надграждат уменията и компетенциите в практическата соц. работа. С други думи-крайъгълният камък на професионалния опит. Твърдя, че дисциплините, които съм изучавала във ВУЗ, са ми предоставили солидно начало да доразвивам знанията си, придобити именно там. И съм го учила с кеф, защото там е моето призвание. А на аграрните мениджъри сърцето би трябвало да им тупти за бълг. селско стопанство и животновъдство. Нали именно затова са предпочели да усвояват тънкостите по управлението им?!



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 14:54



Говорят врели - некипели за кариерно израстване , а искат да направят всички на трудови правоотношения . Лошо няма , но помислете , че ни подготвиха и за намаляването на заплатите - 75 % твърдо и останалите , ако шефа реши , че ги заслужаваш. Това май ще стане от 01. 06 .т. г. Тогава , за какво заплащане говорим. Ще сме по - зле и от сега .



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: negaror]  
Авторdevi (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 17:04



Ще ме извиняваш, колега, но когато аз завърших "социални дейности", НБУ въобще не съществуваше. Колеги, които завършиха преди повече от 12-13 години в друг ВУЗ, който беше пионера в тази сфера, говоря за ВТУ, бяха и още са с много добра подготовка. Но това за съжаление няма как да го знаеш, тъй като голяма част от тях много отдавна напуснаха системата на АСП. Защо ли?



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: aмu cera]  
Авторлoлa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.11 18:56



Има една приказка :" Не прави това ,което не искаш да ти правят на теб"!!!!!!т.е направи добро ако можеш, хвърли го в морето то само ще се върне при теб, ако пък не можеш не прави зло, защото рано или късно стократно и с още по - голяма сила ще те възмезди.......



Тема Re: РЕФОРМИ В АСПнови [re: OO7]  
Авторxa тaka (Нерегистриран)
Публикувано06.04.11 14:36



На такъв скапан народ такива управляващи му се полагат.Заложиха на вродената завист на българина и създадоха ЗДСл-ДВбр.67/1999г. който е в противоречие с чл.6 т.2 от Конституция на РБългария.От "всички граждани са равни пред закона"стана така,че някои станаха по-равни от други по отношение на образование и обществено положение.Това не се ли наричаше също дискриминация?Ама кой от вас да се замисли за това?Всеки е вперил завистлив поглед в длъжноста и заплатата на другия и не вижда по-далече от носа си.А иначе имате претенции от земята до небето.Жалко за вас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.