Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Петиция за случая Александър от Санданскинови  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано22.02.10 17:58



Здравейте,
по инициатива на участници в един от клубовете на дир.бг е създадена петиция с искания за търсене на отговорност от длъжностните лица, поради чието бездействие издевателствата над детето са били възможни в продължение на дълго време. Писмото ще бъде подадено в Министерския съвет и в Министерството на труда и социалната политика, а пълният текст можете да прочетете на адрес:

Редактирано от Hяkoй, koйтo ce шляe на 22.02.10 18:01.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Авторkoлeжka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 20:43



колеги каква петиция се сетихте да подписвате - не чухте ли, че на всички тези вече им е потърсена дисциплинарна отговорност!!!!!



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: koлeжka]  
Автор1212 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 19:12



а дали наистина са виновни?! Или някой трябва да опере пешкира.....Знаете ли как се доказва в съда насилие, за което няма нито документ, нито свидетели, нито някой те подкрепя отнякъде..найя-малко от АСП. Много е лесно да ги накажем и да излезем с чисто чело пред обществото...това, обаче, не решава проблемите



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: 1212]  
Авторdevi (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 22:06



Мисля си, обаче, че уволнени ще има само ДСП- то. Нито горе в АСП , ДАЗД или пък някой лекар или прокурор. Не знам, без да имам претенции, че съм на вътре в работата на ОЗД, си мисля, че колегите са направили всичко, което им е било по силите, действали са по "устав".



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор diditop (непознат )
Публикувано23.02.10 22:48



Длъжностните лица на които трябва да бъде търсена отговорност са лекарите.След като детето многократно е било в болница,къде са гледали тези шматки и не са направили пълни изследвания, нали има съдебна медицина.За един шамар човек си вади документ,а какво остава за този случай.По телевизията една от лекарките каза,че нямало пълна яснота какво се е случило?! Срамота!





Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: diditop]  
Автор987 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 10:06



Ама и ние сме едни веднага се обърнахме срещу своите ем знаем какви са ни правомощията и каква ни е системата. Сега въпроса е къде са били лекарите и защо не са издали експертиза , за какво е пък и тази изкуствена ДАЗД, и нашата агенция е ненужна може да се работи и без нея само 4-5 регионални на национално ниво. КОЛЕГИТЕ СА ИЗКУПИТЕЛНИ ЖЕРТВИ - НЕ МУ ПРАВИ ЧЕСТ НА ИВКАТА ЧЕ НЕ ГИ ЗАЩИТИ МНОГО Е ЛЕСНО ТАКА.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: 987]  
Автор ads6 (непознат )
Публикувано24.02.10 10:22



Защо при всеки нашумял по медиите случай за дете в риск виновни са работещите в ОЗД ? Защо поне веднъж някой не защити хората от тази система? Голямо геройство е с лека ръка да уволниш служителите си.А що се отнася за ДАЗД, те српоред мен са напълно излишна стуктура.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: ads6]  
Автор12232 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 12:25



Каква защита искате за некопетентно, не мърливо и мързиеливо отношение, към работа по случая. Обазалагам се, че е имало сигнали и индикации, че нещо нередно се случава в това семейство. Никой обаче не се е опитал да проучи нещата. Дали от липса на ясен поглед, дали от незнание или некомпетенност случая е показателен за работата на т.нар ОЗД-та. На които не му харесва да напусне. Единствено вой за защита и възнаграждения са определящи в работа ви, а ко може да се нарече дейност. Пренебрегвани са ясни сигнали и индикации и ОЗД манипулират случая и отровенно прикриват факт. Убеден съм, че и в отчетите сте отбялязали този случай, като работа.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: 12232]  
Автор987 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 12:41



ЩОМ ПЪК СИ ТАКЪВ ЗАЩИТНИК ГОВОРИ С ФАКТИ КОЛКО И КАКВИ СИГНАЛИ КАК СЕ Е РАЗВИЛ СЛУЧАЯ. СТИГА С ТИЯ ОБЩИ ЗЛОБНИ ПРИКАЗКИ. И СЪВСЕМ СТРАНИЧНО АЗ СЪЩО ИМАМ ВИЖДАНЕТО ЧЕ МНОГО СЛУЧАЙНИ И НЕКОМПЕТЕНТНИ ХОРА РАБОТЯТ В ТЕЗИ ОТДЕЛИ И КОЙ ГИ НАЗНАЧАВА И В ТАЗИ ВРЪЗКА КОЙ Е ГЛАВНИЯ ВИНОВНИК ЩОМ ГИ Е ДОПУСНАЛ ДО СИСТЕМАТА И ГИ Е ТЪРПЯЛ. ТО ТЕПЪРВА ПОЧВА ДА СМЪРДИ НЕКА ОЩЕ ПАРТИИНИ НЕКЪДЪРНИЦИ РАБОТЯТ .НО СМЯТАМ ЧЕ В ТОЗИ СЛУЧАЙ СИ Е ЛОВ НА ВЕЩИЦИ.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: 987]  
Автор23243 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 16:01



Може и да е лов на вещици, но е здравословен. Не и само в Сандански, същинските прояви на тотално неглежиране в дейноста на ОЗД има повсеместно в цялата страна. Особенно в по големите градове. Сандански е ярък пример за това що е системата "закрила" на дете. И да информация по случая се укрива и това което се разгласява съвсем не е съществено по по случая. Омръзна ми да слушам само жалвания и оправдания. Какво става по домовете, НПО -та .. отчетите които се предоставят на АСП и ДАЗД отговарят ли на реалната действителност. Примери във Варна, Пловдив, Бургас ..колкото щеш за абсолютно неглежиране. Да системата е недосена и е прелива от "капацитети" с атрофирало съзнание и ЧУСТВО за отговорност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.