Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Авторbaba (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 19:43



Съгласна съм с Devi само социалните работници от ОЗД - то ще бъдат наказани и то несправедливо, защото те нямат никакви правомощия и без солидни доказателства от страна на Важните доктори за физическото състояние на детето соц. работници на практика са с вързани ръце и не могат да вземат детето.А нашият министър г - н Тотю да беше ги защитил поне малко.Срамота г - н министре, срамота!



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: baba]  
Авторryнчo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 20:23



Ами жалко и смешно е озд - та, да се визират като случайно попаднали в прословутите Дирекции"СП".Тази дейност не е социално подпомагане, тука има тука нема.Какъв е проблема да се създадат Дирекции за закрила на детето,та директора и подчинените му да си знаят насоките за работа, единствено и само за подрастващото поколение и родителския му капацитет.Втези дсп - та , ЗД е последна дупка на кавала.Никой не те бръска за нищо.Някакви си социални работници без нужното образование, специализация, ерудиция, адекватни условия на труд и заплащане,тичат като гламави от адрес на адрес, от институция в институция за да се доказват, но на кой ли.........Истината е страшна бе хора,знаете ли каква армия от впрегнати специалисти са необходими за да бъде ефективна работата в тази област. Пък да не говорим за двусмислените указания, които са длъжни да спазват,без помощта на щатни юристи, тъй като материята е изцяло юридическа и изисва юридически знания и умения.Да не говорим за безотговорното отношение на другите институции,които нямат ясна визия за разрешаването на проблемите с подрастващото поколение. Освен това те задължават да попълваш куп ненужна документация, а в същото време резултат да е плачевен и обратно , не това прави успешен даден случай.Проблемите са още много много , но ми трябва доста време за да напиша историята на "гламавите" закрилници, защото тя след време ще факт и ще я почустваме със страшна сила от подрастващото поколение......



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: ryнчo]  
Авторnnnnnn (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 21:44



Браво, това е някой, който е на ти с нещата в О"ЗД". Не може хора от улицата да се назначават за социални работници в О"ЗД". Нужни са работещи специалисти.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: ryнчo]  
Автор987 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 22:33



Твоето мнение е много добро и правилно споделиго в по- голяма аудитория. Говоля сериозно това си е сериозен проблем и трябва да се чуе!!! Може би сега е момента нещата да тръгнат в правилна посока. И пак ще кажа срамота за г-н Иванов и Младенов много срамота и още повече за нас че не си заставаме зад гърба.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: ryнчo]  
Автор987 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 22:36



Твоето мнение е много добро и правилно споделиго в по- голяма аудитория. Говоля сериозно това си е сериозен проблем и трябва да се чуе!!! Може би сега е момента нещата да тръгнат в правилна посока. И пак ще кажа срамота за г-н Иванов и Младенов много срамота и още повече за нас че не си заставаме зад гърба. нАИСТИНА В МНОГО ОТ ТЕЗИ ОТДЕЛИ ИМА СЛУЧАЙНИ ХОРА НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ НИКОГО.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: 987]  
АвторTИTИ (Нерегистриран)
Публикувано25.02.10 01:58



Освен че няма изискване за образование, няма юристи и психолози има цели общини с по един социален работник ОЗД само - за превенция , за реинтеграция , за родилно , за МКБППМН, за работа с просещи , за трафик , за настаняване и начисляване на месечни помощи по чл. 49 и т.н и т.н . В големия град е още по плачевно 4-5 човека на 100 хилядна община, единствено по-доброто при тях е е прилагането на интервизионните методи- да обсъдят случаите си





Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: ryнчo]  
Авторзakpилниk (Нерегистриран)
Публикувано25.02.10 21:36



Чета колеги форума, гледам, както всеки от вас телевизия и положението за нас хората работещи в системата на закрила на детето е отчайваща. Защо ли? Аз съм от две години в системата, преди това бях в СЗ, като 90% от соц.работници в СЗ считах работата на ОЗД за лесна и маловажна. Много лошо за мен нали, но и за повечето соц.работници в СЗ, които мислят като мен. Защото след като се сблъсках с реалността на ежедневието на работещ в ОЗД и сега всеки ден го преживявам, повярвах, че не е лесно, наистина не е лесно. Уверявам ви, всички вас плюещи, т.е. да приемем неразбиращи или имащи пред вас лоши примери, че един месец в ОЗД ще ви се стори един малък ад. Знам, че звучи преувеличено, но ви уверявам, че тук е в сила мъдростта "сит на гладен не вярва". Напрежението, което го има в цялата система, тук е двойно по-голямо, защото става въпрос да решаваш всеки ден съдбата на някое дете и да не спиш спокойно, с угризения понякога правилно решение ли си взел или неправилно. Знам, че трябва пълна промяна и в мисленето, и в подхода към работещите в ОЗД, знам, че ние независимо от добрите и лошите решения които взимаме и ще продължим да взимаме /все пак сме хора, т.е не сме безгрешни/, винаги ще сме упреквани и хулени, защото все пак става въпрос за живота на едно дете. Кураж колеги от ОЗД и вие колеги от СЗ, защото и вашия труд е не по-маловажен, но това трябва да го осъзнае и АСП все пак.......



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: зakpилниk]  
Автор riviera_de (непознат )
Публикувано26.02.10 20:03



Колега,познавам работат и считам,че резултатите от работата в ОЗД са отчайващи.Тези отдели не трябва да са към ДСП,а и служителите не притежават необходимия професионален капацитет-в тях трябва да работят професионалисти-юристи,психолози.А защо самочувствието на тези колеги е голямо след като по-голяма част от тях са били соц.работници в ОСЗ .Твърдя,че напрежението в работата на ОЗД с нищо не се различава от това в ОСЗ -в малките дирекции обемът на работат в ОЗД не е голям.Предлагам АСП да се заеме с проверка на това процентно какво е участието на служителите в ОП от двата отдела,но тъй като това ще се заплаща допълнително всички работят с голямо желание .ОЗД вече повече от две седмици само през работно време работят по ОП,нали имат страшно много работа?Всичко това се дължи на лошата организация на работа създадена от директорите,които смятат,че са несменяеми и са ЕТ.АСП трябва да регламентира дали по ОП ще се работи в работно време и ако е така трябва в нея да вземе участие всеки,а не само протежетата на директорите,защото започват конфликтите на тази основа.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: riviera_de]  
Автор4444 (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 22:24



За какво говорите знам за дирекции в които в ОЗД работят като главни експерти хора без нужното образование назначени през 2009 г. и трудовият им стаж е преминел в РЕМС, секретари на общини и др. такива това воже да се провери. За какъв професионализъм говорите, цял ден се решават крастодловици и се люпат семки.



Тема Re: Петиция за случая Александър от Санданскинови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Авторmetin (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 01:52



А предполагате ли какво би станало ако соц раб подаде такъв сигнал и той дори в минимална степен се окаже неистина само защото някой е имал съмнения. ---- както е имало заплахи ще се случи съд и бой до дупка. предпочели са колегите по добре жив и гладен без работа отколкото пребит и сит- така и така и в двата случая няма да ги защити никой




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.