Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Издъжка на детенови  
Автор Гaмбa ()
Публикувано01.02.08 12:14



Привет ! Имам питане по следния казус:
Мой приятел е разведен и от първия си брак има дете ,което преди година дойде да живее при него ,детето е на 14 години .Във същото време има дете което е припознал от друга жена и в момента излезе решението на съда за издръжка от 70 лева.Проблема е ,че той получава 250 лева и след като изплати 70 лева остава да покрива разходите по домакинството и да живеят двама човека със 180 лева.В същото време ищцата работи и живее при майка си.Редно ли е за решението на съда( след доста консултации с други в неговото положение се оказва,че решението е чисто субективно на съдийката и хора с по-големи доходи плащат по-малко издръжка) да се уведоми агенцията за закрила на детето или там регионалните и структури поради явното ощетяване на първото дете.
Благодаря ви предварително и приятен ден на всички желая!



Тема Re: Издъжка на детенови [re: Гaмбa]  
Авторmon@ (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 14:21



Съгласно чл.84 от СК размерът на издръжката се определя според нуждите на лицето, което има право на издръжка, и възможностите на лицето, което я дължи.
В описаният от Вас случай, приятелят Ви е могъл да докаже в съд.заседание, че няма възможност да плаща издръжка в този размер, тъй като трябва да се грижи и за първото си дете. Има възможност и да обжалва решението на съда, ако не е изпуснал срока. Във всички случаи, колегите от съответния отдел "Закрила на детето" следва да са представили доклад по делото, тъй като се засягат права и интереси на дете. Приятелят Ви има право да се запознае с доклада, и може да се обърне към съответния отдел в дирекция "Социално подпомагане".
А що се отнася до първото дете (не ми стана ясно защо живее от една година с баща си), приятелят Ви може да заведе дело срещу бившата си съпруга, и да поиска съда да му възложи упражняването на родителските права поради настъпила промяна в обстоятелствата, респективно може да поиска майката да плаща издръжка на детето си



Тема Re: Издъжка на детенови [re: mon@]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано02.02.08 00:50



Благодаря Ви за отговора,не знам с адвоката си какво са представяли,лично аз го посъветвах да си наеме добър адвокат още повече,че беше предупреден,че съдийката и адвокатката на ищцата са много добри приятелки ,а и самата съдийка общо взето не се съобразява с моментното състояние на мъжете и едва ли не се постановяват решения с които се взема душата на същите....отвратително.
Относно първото му дете,то живееше при майка си след развода,но от преди година и половина някъде започна даа създава проблеми на майка си, в смисъл отхвърляше комуникацията си с нея,не я слушаше и постоянно повтаряше,че иска при баща си и миналата година февруари месец вече станаха много нетърпими нещата и приятеля ми си го взе.Отделен е въпроса ,че настъпиха промени в положителен смисъл в детето ,снощи си говорихме с приятеля ми ,завършва с две петици само и ще има еднократна стипендия от училището си.Бившата му съпруга е в тежко финансово състояние,без работа и от нея не очаква и не иска никакви пари,но и аз това му казах: да поиска прехвърляне на родителските права ,въпреки,че детето е регистрирано на адреса на който живее,и в училището до тях е записано,не знам съда взел ли е впредвид тези неща на заседанията си.Решението ще ходи да го взема другата седмица и ще е интересно какво пише вътре като мотив за такава висока сума.Благодаря Ви още един път !



Тема Re: Издъжка на детенови [re: Гaмбa]  
Авторди (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 20:11



Значи Гамба ако първото дете бъде присъдено на бащата - той би могъл да получава поне по 25лв месечна помощ по член7 от ЗСПД за него - т е т. нар. детски от социалните служби!



Тема Re: Издъжка на детенови [re: Гaмбa]  
Автор1234 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 12:12



Сумата въобще не е висока защото едно дете не може да се гледа със 70 лв. По скоро трябва да търси правата си за първото дете , което отглежда. Ако майката няма финансова възможност да плаща издръжка се води изпълнително дело и парите се превеждат от държавата чрез съответната община по местоживеене на бащата. Според мен на това трябва да обърнете внимание. И както казва колегата т.н. детски надбавки също ще ги получава. Успех !



Тема Re: Издъжка на детенови [re: 1234]  
АвторMeмo O3Д (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 20:28



Това е поредният абсурден казус - детето живее от една година при бащата, а майката го осъжда да плаща издръжка ! За кого е тази издръжка!? Но това е нашата сляпа Темида! Според мен бащата е необходимо да заведе иск за промяна на родителските права, да се изиска социален доклад от О"ЗД", където да се отрази действителното положение в семейството , да се отрази мнението на детето, а то е проявено реално и с действие при преместването на детето при другия родител. И що за адвокати са това и това ли е защита на интересите на клиента!



Тема Две различни деца са [re: Meмo O3Д]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано06.02.08 22:16



С две различни майки. Едното живее при него (не може да няма след развода присъдена издръжка, но тя е от отдавна и не я плащар щом детето е при него), а на другото плаща 70 лева.
Поне така разбрах от първото мнение.



Редактирано от Mиpa_M на 06.02.08 22:18.



Тема Re: Две деца санови [re: Meмo O3Д]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано11.02.08 11:58



От първата майка е на 14 и живее при него,за другото втората майка го съди .Междудругото излезе решението на съда : пълен абсурд е,ако някой би помогнал със съвет,моля да ми пише,правен съвет.Благодаря ви




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.