Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Аз ли съм изперкала, .....нови  
Автор endrofini ()
Публикувано29.01.08 10:51



рускинята ли не е наред или онези отгоре, кажете вие?

Та значи отивам вчера да си подам молба по ЗСПД (7-ми член) и ме посреща едно много любезно момиче

. Проверява всичко, както му е реда и ми казва:
"В квадратчето - номер на удостоверение за раждане/дата си написала номера на удостоверението за раждане/дата, но ти трябва да го зачеркнеш и да напишеш номера на акта за раждане и датата, ето тези (и посочва най-одтолу в удостоверението) и да се подпишеш за поправката.

Питам се:
Ако е трябвало да се пише номера на акта за раждане, защо в съответната графа на молбата не пише номер на акт за раждане, а пише номер на удостоверение за раждане?

Кажете и при вас ли е така?

пс: Иначе съм им много благодарна, тъй като ме върнаха само за да си ксерокопирам удостоверенията за раждане, нямали ги, въпреки че и друг път съм подавала такива молби и съм сигурна, че ги има в архива, но пък ги разбирам, нямат време да ги търсят, имат мноооого работа

Абе това копиране на удостоверения за раждане не трябва ли да е забранено със Закона за личните данни. Не е ли достатъчно, че им давам оригиналите за справка?

такивамитиработи. Дерзайте!



Тема Re: Аз ли съм изперкала, .....нови [re: endrofini]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 11:45



Не знаех,че си от Мирково,въпреки че ,това не е от значение.



Тема Re: Аз ли съм изперкала, .....нови [re: endrofini]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано29.01.08 14:19



Копие от удостоверение за раждане се прилага само към молбите по чл.6/ЗСПД. В молбата по чл.7 се представя само за справка. Кажи на колежките да обърнат молбата отзад, където пише кои са необходимите документи и да го прочетат, ако не им се чете ЗСПД.
И в графата № на удостоверение за раждане се пише точно това, само ако се представя дубликат на удостоверението, се пише № на акта за раждане /защото дубликата няма номер/.



Тема Благодаря ти, КатИ!!!нови [re: KaтИ.]  
Автор endrofini ()
Публикувано29.01.08 15:56



Eми, казах му на милото момиче,
точно, каквото и ти казваш. Викам и, като трябва ксерокопия от актовете за раждане, защо на гърба на молбата пише само за справка, че трЕбвали, ама тя
така ми отговори. Щото съм подавала за първи път - та затова тъй било. Не ми се верва да е искала да ме разкарва излишно




Относно графата за номера на удостоверението за раждане - разчитам на вас да повярват, щото на мене не ми вярваха докато работех с тях. Всички молби в социала са поправени от подаващите ги. Явно всеки, който подава е по-добре с акъла си от ТРП.
Слава Богу вече не съм изложена на риска да затъпявам, работейки там, и пак специални благодарности на ТРП за това



Тема Re: Благодаря ти, КатИ!!!нови [re: endrofini]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 16:01



Ендрофини,ТРП в единствено или в множествено число визираш?!





Тема Re: Аз ли съм изперкала, .....нови [re: endrofini]  
Авторjoc (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 18:24



Абсолютно си права за удостоверението за раждане. То е официалният документ, който се издава от служба ЕСГРАОН в общините при раждане на дете, има уникален номер и е подписано и подпечатано от упълномощено длъжностно лице. Акта за раждане се съставя в болничното заведение където е родено детето и е основание за издаване на удостоверението за раждане, но не може да бъде официален документ. При издаване на документи за самоличност се представя удостоверение за раждане, а не акт за раждане. Номера на удостоверението следва да се запише в молбата , копие от него можете да представите за справка , защото с акта си за раждане надали разполага някой , а и дали някой го е виждал въобще.



Тема Tвоето мнение ми хареса!!!нови [re: joc]  
Автор endrofini ()
Публикувано29.01.08 18:29







Тема Re: Аз ли съм изперкала, .....нови [re: endrofini]  
Авторjok (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 18:35



Между другото това не е единствената дирекция в която се разсъждава по този начин. И на мен ми се наложи да водим дебати по този въпрос със социални работници от другия край на страната, но в крайна сметка приеха молбата без да правя поправки.



Тема А може би е било.....нови [re: jok]  
Автор endrofini ()
Публикувано29.01.08 18:40



в една и съща дирекция? М?



пс: не, със сигурност не е, тъй като тук нямаше да ти я приемат, каквито и доказателства да им изтъкваш. Тук са изтъкани от консерватизъм

Редактирано от endrofini на 29.01.08 18:46.



Тема Off: не е точно така за актанови [re: joc]  
Авторaйъъъз (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 21:05



Актът за раждане е официален документ отвсякъде, нещо повече - той е най-главният документ, с който се установява раждането на едно лице, произходът му от определени родители и т.н.
Съставя се не от болницата, а от общината по местораждане, и се съхранява там. Удостоверението за раждане е само едно извлечение от акта, което се дава на лицето, да си има. Първичното и по-важното е актът.
Болницата изпраща съобщение за раждане.
Това няма отношение към основния въпрос, но да го кажем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.