Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Привет!нови [re: @]  
Автор endrofini ()
Публикувано30.01.08 23:55



Съжалявам, че нямам възможност да отговоря на всички,

БЛАГОДАРЯ ВИ за изказаните мнения и хубавите думи.

Чувствам се щастлива и считам, че участието ми в създаването на този клуб

не е било напразно. Най-вече, заради хора като вас.

ДЕРЗАЙТЕ!!! :*



Тема Не бъркамнови [re: SSS]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано31.01.08 16:15



Вече не съм колега, затова пък съм горе-долу наясно с актовете за гражданско състояние (аз съм, но понякога ме мързи да се логвам).

Така е, както го казах.

Какво е акт за раждане и изобщо актове за гражданско състояние, пише в Закона за гражданската регистрация. Можеш да му хвърлиш един поглед или да питаш някой, който работи в общината. Или кой да е юрист, каквато съм и аз.


Закон за гражданската регистрация
...
Глава трета.
АКТОВЕ ЗА ГРАЖДАНСКО СЪСТОЯНИЕ
Раздел I.
Общи правила за съставяне на актове за гражданско състояние

Чл. 34. (1) Актовете за гражданско състояние на лицата са: акт за раждане, акт за сключване на граждански брак и акт за смърт.
(2) Актовете за гражданско състояние, съставени по установен в този закон ред, имат доказателствена сила за отразените в тях данни до доказване на тяхната неистинност.

Чл. 35. (1) Актовете за гражданско състояние се съставят от длъжностното лице по гражданското състояние в общината или кметството, на чиято територия са станали събитията.
...

Чл. 40. (1) Актовете за гражданско състояние се издават безплатно. На заинтересуваните страни се издават безплатно удостоверения за раждане и сключен граждански брак и препис извлечение от акт за смърт по утвърдени образци. За издаването на удостоверения и преписи от тези актове за втори и следващ път се заплаща такса. Издаването на препис за служебно ползване е безплатно.
...
Чл. 83. (1) Регистрите на актовете за гражданско състояние за цялата община се образуват чрез събиране на съставените през текущата година формуляри - актове за раждане, граждански брак и смърт - по отделно за всеки вид, които се подвързват след приключване на годината в специална книга.
...
Чл. 84. (1) За всяка календарна година регистрите от всички актосъставители на територията на общината се приключват до 21 януари на следващата година със заверка, подписана от кмета или от упълномощено от него длъжностно лице от общината.
...
Чл. 85. ... (3) Приключените регистри от формуляри на актове се подвързват и се предават за ползване и съхраняване в административния център на общината до 130 години от съставянето им, след което се предават в Държавния архив.


А ето какво единствено прави болницата:

Чл. 43. (1) Всяко раждане трябва да се съобщи писмено и да се обяви устно в срок 5 дни, като денят на раждането не се брои.
(2) Съобщението за раждане се съставя писмено по утвърден с правилника по чл. 11, ал. 2 образец. Съобщаването на раждането е задължение на:
1. ръководителя на лечебното заведение или на лицето, на което със заповед е възложено това, когато раждането е станало в лечебно заведение;
2. компетентно медицинско лице, когато раждането не е станало в лечебно заведение
;
3. длъжностното лице по гражданското състояние, когато в населеното място няма компетентно медицинско лице.



Та не съм аз тази, която трябва да проверява, преди да пише.
Извинявам се, че разводних темата. Защото всичко това е извън основния въпрос за молбата по ЗСПД. Целта ми не беше да се заяждам, а да поправя една лека неточност.

Колкото до входящия номер - още преди време бяха казали на всички служители да не отказваме приемане на молби (естествено!), особено когато лицето настоява, а входящият номер или поне дата си е нещо подразбиращо се. Та се учудвам, ако така правят в тази дирекция, но... хора и навици всякакви.
А иначе руснаците на могат да се подведат под една обща характеристика, както не могат и българите или които и да било други.

Редактирано от Mиpa_M на 31.01.08 16:21.



Тема Re: Привет!нови [re: endrofini]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 20:00



Щом си бивша колежка и то незаслужено уволнена знаеш много добре как стоят нещата , затова защо нападаш и обиждаш бившите си колеги? И при нас пишем номера на акта за раждане така ни гоискат много важно кое от двете ще напишем да върви работата. И аз не съм съгласна с много неща и при първа възможност се махам, но докато сме тука защо трябва да си усложняваме живота с тъпотии...........?



Тема Re: Привет!нови [re: az]  
Автор endrofini ()
Публикувано31.01.08 20:50



Ми надявам се следващия път, когато подавам молба да са получили вече указания от г-жа Дрянска/Масларова, и да не ме карат да лъжа и драскам в молбата си, тъй като отдолу се подписвам, че нося наказателна отговорност за неверни данни. Да не ме разкарват да ксерокопирам неща, неизискуеми от Закона и да ми симулират бюрократичното си превъзходство.
Въпросът е принципен.



Еее, и някакво отмъщение от моя страна има, естествено, тъй като тази жена ми написа най-ниска оценка 5 в атестацията, като писа в същата, че не боравя добре със закони и нормативни документи. Точно заради тази оценка ми прекратиха правоотношението.

Ми kакво му лошото, в клуба да разберат, че това което е писала, не е вярно. Че добре се справям със законите, и че
ТЯ Е ИЗЛЪГЪЛА В АТЕСТАЦИЯТА!!!

А вие, ако бяхте на мое място, какво отношение бихте имали към подобна персона, независимо сегашна или бивша ваша колежка?

Редактирано от endrofini на 31.01.08 21:51.



Тема Re: Привет!нови [re: endrofini]  
Авторkoлera (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 09:31



Не се сърди-системата е пълна с такива,като аз,на която отговаряш-затова и дереджето ни е такова.А за директорката и оценката 5-ами толкова си може жената-нали в нея хляба и в нея ножа-български манталитет,прихванат от рускиня-това вече е страшно "Мъй вас асвабадили"-девиз на съветските гражданки от недалечното минало.Искрено се надявам да ти е изписала веждите,вместо да ти е извадила очите.УСМИХНАТ И СЛЪНЧЕВ ДЕН!





Тема Re: Привет!нови [re: koлera]  
Автор endrofini ()
Публикувано01.02.08 17:41



то вече е вечер, но,

Благодаря ти за слънчевите пожелания.

Приятни почивни дни!


пс: Че какво и е на аз? Има право донякъде

Редактирано от endrofini на 01.02.08 17:45.



Тема Re: Привет!нови [re: az]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 22:03



ok




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.