Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Имаме ли право да осиновим?  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.05.07 11:26



Здравейте,

писах в горната тема, но май по-рядко влизате там. Ето и моя проблем:

За съжаление след 15 г. брак и лечение на стерилитет сега съм с онкологично заболяване и хистеректомия тоталис, т.е. пълно отсртаняване на детеродните органи. В момента след извършената операция и химиотерапия се чувствам добре /дай боже за дълги години/.

Въпросът ми е, имаме ли право да осиновим дете при това положение? Ако има някаква пречка би ми се искало да получа съвет как да я заобиколя.

Това е желанието и на двама ни. Преди време съм взимала комплект документи за попълване, но тогава отложихме нещата по други причини.

Имам още един въпрос, който е малко може би каприз: желанието на съпруга ми е да осиновим цветнокожо детенце /не циганче/. Възможно ли е в България да си намерим такова? Ако не как най-общо стоят нещата с осиновяване от чужда държава?



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.05.07 11:49



Браво бе, социални работници! Май сте заети най-вече със себе си?!?





Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: Ekna]  
АвторБивш koлera (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 16:20



Моля за извинение-очаквах компетентни колеги да ви пишат,но за съжаление може би,имате право на това мнение за тях.Отидете в дирекцията за "Социално подпомагане"в града,в който живеете и потърсете отдел"Закрила на детето".Там трябва да получите компетентен отговор на въпроса,който задавате.Съжалявам още веднъж,че въпросите ви стоят без отговор.



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: Ekna]  
Автортттт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 16:51



Ама ние сме на работа а не да си пишем в нета!!!!



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: тттт]  
Авторбивш koлera (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 17:06



Ами сега как писа?Нали сте на работа?И това не е ли работа-едва ли някой ще ви упрекне,ако отделите няколко минути от скъпоценното си време или пък преди или след работа ,или в обедната почивка или пък от домашния си компютър.Когато човек не иска да услужи ще намери хиляди причини ,за да не го направи.



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: Ekna]  
АвторCoциaлeн paбoтниk (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 21:16



Здравейте,
Късно влезнах във форума затова и сега пиша.
Имате право да кандидатствате за осиновяване на дете. Искам да обърна внимание на това,че осиновяването не е право,а правна възможност.
След като подадете заевление за кандидат-осиновитли в отдела за закрила на детето,следва проучване.
В срок до 3 месеца , Вие трябва да получите мотивирано становище, дали сте годни или не да бъдите осиновители.
Разглеждат се вашите доходи, здравословно състояни, родитлски капацитет, имате ли подкрепяща среда и пр.
Вероятно ще получите положителен отговор, защото много малко са основанията на които следва да имате отказ.
След положителния отговор ще бъдите вписани в регистрите на съветите по осиновяване в Регионалните дирекции за социално подпомагане на територията на всеки областен град,който пожелаете.
Тези съвети ще разглеждат вашето досие и ще прецнят, дали има дете за което вие сте подходящо семейство. Важно е да кажем, че вие кандидатствате за осиновител, а не децата за ваши осиновени. С други думи за нас са важни децата и това дали вие можете да отговорите на техните потрбности.
Колкото за осиновяване на дете от чужбина, мога да кажа,че всяка страна има различно законодателство и следва да проучите внимателно нещата. По принцип има много чужди агенции,които прдлагат такива услуги,но знам че имат и високи такси.
Успех.
Може да ви изглежда всичко трудно, но не е чак толково от страна на проучването, проблемите идват след това при съветите по осиновяване,където много често има урждане на близки на семейства.



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: Coциaлeн paбoтниk]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.05.07 21:39



Благодаря Ви много за отговора!

Разбирам, че няма законови пречки да подам заявление.

Дано сте прав/а/, че вероятно ще получим положителен отговор. Точно това ме вълнуваше!



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: бивш koлera]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.05.07 22:01



Жалко, че сте "бивш", защото по душа сте си останали и настоящ колега. За което ви поздравявам

и от сърце ви пожелавам всичко най-хубаво.



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: Ekna]  
АвторБивш koлera (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 09:23



Госпожо /господине/,и аз съм сигурен,че ще бъдете одобрени за осиновители-от написаното от вас личи,че сте интелигентни хора и с добри сърца.Желая ви успех и в най-скоро време две малки ръчички да ви прегърнат и една детска главичка да се облегне на рамото ви!Родители са тези,които отглеждат-горе главата и действайте!!!!!!!!



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: Бивш koлera]  
Авторdobrata samarianka (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 16:18



Уважаема госпожо,надявам се в най-скоро време да бъдете зарадвани с прекрасно дете!!!Неразбрах защо се притеснявате,но ако е заради здравословният Ви проблем за Ваше успокоение прочетете Закона за здравето чл.61 и чл.146.Подайте експедитивно документи в Дирекция"Социално подпомагане "по постоянен адрес за вашето желание да осиновите дете.Надявам се ,че дългата и тягосна процедура не продължи повече от 9 месеца(естественият цикъл на една бременност)и тогава ако всичко е О.К. пишете в този форум с обич и благодарност към нас.
С уважение Ваш социален работник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.