Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Психичноболен нападна две женинови  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 18:23



Две жени от службата за социално подпомагане в столичния квартал "Младост" са били нападнати от психичноболен мъж.

Едната от тях е намушкана с нож, а другата е ударена.

След като ранената жена е била качена в линейка, нападателят срязал гумите на автомобила и се наложило да бъде повикан друг лекарски екип.

Жената е без опасност за живота, ранена е в крака.

Нападателят е задържан, съобщават от пресцентъра на МВР.

Това е 48-годишният С.Т. При задържането в мъжа са намерени два ножа и газов пистолет.

http://news.ibox.bg/news/id_1739072849



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: ивaн]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 20:21



Колежките да излязат в болничен задължително трудова злопулука, и да си търсят застраховка живот, която от асп са ни направили!!!
Крайно време беше и това да се случи!
Поредното доказателство за условията при които сме поставени!



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: ивaн]  
АвторДparo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 23:54



Уважаеми колеги,
Смятам, че нападението от „психично болен” човек над колегите е резултат от това че : -няма я социалната работа /и на терен / с лица страдащи от психични заболявания. в.т.ч дори не мога да бъдат настанявани в домове за временно настаняване ……
-няма добре обучени социални работници който да работят в. т.ч. и в посока превенция вкл. и третична с лица страдащи от психични заболявания и техните семейства .
-една част от колегите са бюрократи, а не социални работници
-една част от колегите проявяват негативно отношение към лица страдащи от психични заболявания, третират ги нехуманно и дискриминационно .

С уважение :
Драгомир Иванов
Социален работник –Д”СП „
Член на УС на Българска асоциация
на социалните работници



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: ивaн]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано24.05.07 12:01



толкова ни стана мъчно вчера следобеда като разбрахме колежките в службата /на едната колежка майка й й се обади по мобилния да й разкаже какво е чула по новините по радиото/... и е страшно, и е жалко...
дано пострадалите бързо се оправят!
дано виновникът не се измъкне лесно и светкавично!
дано от АСП се замислят в какви условия работим и се вземат повече мерки за безопасността ни!

Драго, не мога да разбера, ти обвиняваш пострадалите жени ли?


Не разбра ли защо се е случил инцедентът? Заради една молба по чл. 19...



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: desykv]  
АвторДparo (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 13:19



Уважаеми колега,
Според мен колега проблемът, не е в член 19/ППЗСП е и в отношението към клиента, аз съм бил свидетел в продължение на едно десетилетие работа в Д”СП” и в други институции , където колеги се отнасят с хората с психично заболяване нехуманно и дискриминационно. Дори някой колеги когато ме викат в приемната да говора с някое лице с психично заболяване, ми казват „Драго една окачалка те търси „ или имало е конфликти в приемната и колегите викат на клиента в присъствието на други лица , „Не викай тук да не ти е лудницата, ако си луд върви в лудница ....”
Просто трябва да се промени отношението към клиента, да се обучат колеги, който да много мотивирани да работят с лица с психични заболявания и техните семейства и КОЛЕГА НЕ ЗАБРАВЯИТЕ ВИЕ И ВСИЧКИ КОЛЕГИ, ЧЕ ПРЕДИ ВСИЧКО СМЕ СОЦИАЛНИ РАБОТНИЦИ, А НЕ БЮРОКРТИ.


С уважение
Драгомир Иванов
Социален работник
Член на УС на БАСР



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: Дparo]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 15:49



4акай малко Драго:
1) Според мене малко се опитваш да изместиш конкретно проблема - обвинявайки колегите в бюрократизъм.
В случая до колкото чух от телевизията - майката на въпросният човек е била при соц работници.
Съответно на нея и прилошава и т н да не преразказвам историята....
Не мисля, че колегите са се държали непрофесионално - след като въпросното не добре психич лице е нахлуло при тях съвсем неочаквано и те не са успели да обяснят каква в действителност е ситуацията...



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: Дparo]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано24.05.07 18:47



аз съм жена и би ми било далеч по-приятно ако се обръщате към мен с "колежке", независимо как е правилното



принципно съм напълно съгласна с Вас, колега Иванов, но конкретно - не!

Вие лично бяхте ли в Младост вчера, видяхте ли дали е имало дискриминиране на лицето с проблем, дали е имало нехуманно отношение? Не сте били. Значи не само аз, но и Вие, не може да знаете със сигурност точната причина за наранената колежка. Мир!

Аз съм работила цяла година в Дом за Психично Здраве, като психолог, занимавах се със шизофренно болни хора. Знам какво е стигмата... има я... но знам, че не е безопасно ежедневно да имаш контакти с такива хора... та мисълта ми е, че ние като хора не сме защитени на работното си място!

Да, трябва да сме мотивирани! Да, не трябва да сме бюрократи! Добре. Но дай конкретни предложения как да стане това при тези условия на труд, при това заплащане, при тези задължения, които имаме в момента.

Човеколюбието е хубава черта. Но също толкова важно е и чувството и желанието за самосъхранение, нали?

И аз се подписвам с истинското си име:
Десислава Константинова Враджалиева - Михайлова
социален работник в Д"СП" - Лозенец



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: desykv]  
АвторДparo (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 23:17



Да права сте, че не сме били там и не можем да бъде сигурни какво е станало. Грешката е моя, че изпуснах да напиша, че предполагам за подобно отношение и липса на професионализъм и социална работа от страна на колегите към лицето проявило агресия за което поднасям извинения вкл. и на колегите от Д""СП"-Младост .
Това, че колеги проявяват дискриминационно и нехуманно отношение към лицата с психични заболявания и няма я социалната работа с тях е безспорен факт за който се подписвам с двете си ръце.

С уважение
Драгомир Иванов
Социален работник
член на УС на БАСР



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: Дparo]  
Авторjjjj (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 12:42



Проблема е друг,но ти Драго не си в състояние да го проумееш! Предлагам ти тук във форума поне да не си мерудията на манджата ,че от теб ми е писнало.Ако искаш само малко ще те открехна психично болните са проблем на психиятрията.



Тема Re: Психичноболен нападна две женинови [re: Дparo]  
АвторAnonimna (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 21:05



Уважаеми господин Иванов,
по повод нападението над колегите от ДСП - Младост искам да Ви кажа, че такъв сакатлък не е станал по-рано, именно заради професионализма на работещите в системата.Работя от дълго време в системата, едва ли не от основаването и и смея да твърдя, че не може да става дума за нехуманно и дискриминационно отношение към хората с психични проблеми. Вярвам, че болшинството от социалните работници влагат цялото си сърце и душа в работата си. Естествено във всяко стадо има мърша, но като цяло в системата работят изключително качествени хора. Проблема не е в хората, проблема е в изключително тромавата и бюрократична нормативна база, с която се налага да работим. Постоянните промени в нея, коя от коя по-недомислени, които вместо да улесняват ползвателите на системата ги объркват още повече. Социалните работници са превърнати в книжни плъхове и бюрократи. обслужват огромни териториални райони, в които много хора се нуждаят от подкрепата на системата за социално подпомагане. И магическа пръчка да имат пак социалната работа остава на заден план, защото трябва да се изписват тонове бумаги и прочие щуротии. Социалните работници са недостатъчно като брой и ръководителите ни от АСП могат да помислят по този въпрос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.