Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Увеличение на заплатата  
Авторlzmamenite (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 16:54



Уважеми колеги /Директори, Началник отдели и Началник сектори, експерти в РДСП тата/,
Не мислите ли че е време да спрем да работим. Предлагаме това да е датата 23.04.2007г. / на първо време ще си стоим на работните места но няма да работим/. След тази дата ако не се трогне министърката ще предприемем по сериозни мерки. Ако сте съгласни пишете - не се страхувайте!!!!

Редактирано от socialen_rabotnik на 24.04.07 07:42.



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: lzmamenite]  
Авторzlo ky4e (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 18:13



v ponedelnik sme tialom na rabota ama samo tialom



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: lzmamenite]  
Авторtitinova (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 13:13



приветствам Ви !!! и без това голяма част от колегите от РДСП дремят по-цял ден, така че дали ще бъде така и на 23.04.07 г. е без значение. при голяма част от тях е ден да мине, друг да дойде, важното е да са на държавната софра. някои от колегите в РДСП са назначени за да си почиват, защото на предишното работно място много са се "узорили"!!!



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: lzmamenite]  
Авторtitinova (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 13:22



интересно какви мерки ще предприемете? голяма част от вас от самото си назначаване са в стачно състояние. колеги, прелено много сте на клона в тези РДСП -та. има колеги от Вас, които не са изчели дори нормативните документи и не знаят за какво става реч, разбирате ли?!
не казвам, че такива хора няма и в дирекциите, но това е друга тема. Аз категорично смятам, че има нещо сбъркано в цялата структура на АСП.
не може един н-к отдел Закрила на детето от малка община, да бъде преназначен на длъжност гл. експерт ОЗД и да получва заплата за н-к отдел, т.е. остава със старата си заплата, а работа няма, няма, разбирате ли????



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: titinova]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 14:15



госпожо Дрянска, сега разбрахте ли,че и сто% увеличение да дадете на нещастните социални работници,пак няма да са доволни!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: mimi]  
Авторtitinova (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 14:47



мими, без нещастните социални работници, РДСП-тата са за никъде. просто няма да има на кого да нареждат и да се правят на важни. по места, някои колеги от РДСП живеят с мисълта, че всички в Дирекциите са им подчинени и задължени да им козируват. поне в нашата има такива, а едва ли е изключение. не отричам, че и в РДСП -тата има колеги които съвестно си гледат работата, но това са точно хората които изнасят на собствения си гръб всичко, което АСП спуска към дирекциите. но в една РДСП, в която има назначени10-15 човека, един-двама, най-много трима са работещите, това е проблема според мен.



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: titinova]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 14:57



защо,във вашата дирекция всички социални работници изрядни ли са,помисли колко от тях можеш да наречеш "социален работник"



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: mimi]  
Авторtitinova (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 15:11



не са изрядни разбира се, както е навсякъде, затова писах преди малко, че има нещо сбъркано във цялата структура на АСП



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: mimi]  
АвторCeзиф (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 15:15



Мила ми мила, госпожо или госпожице Мими, как стигна до такова умопобъркващо заключение??? Да не би чавка да тие изпила мозъка или пък нещо друго........??!!! Ами при нас всички са изрядни и всички могат да бъдат наричани пък и попадат в категория социално - мислещи индивиди!!! А не, като тебе - човек сложил слънчеви очила и невиждащ по - далече от носа си!!!



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: mimi]  
Авторprav kyrav (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 15:57



alo mimi ti ot koia planeta si.daa ne pada6 ot lynata sly4aino.znae6 li 4e edin prost mia4 na kinef vzema pove4e ot socialen rabotnik a i otgovornosta my e nikakva.izviniavai ama ti xodila li si na anketi i da poema6 otgovornost-mai ne samo lai6 mese4inata kat ky4ence na lyna.





Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: Ceзиф]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:01



Хей колега с камъчето,защо толкова се палиш,да не би някое гадже от РДСП да те е изоставило.А знаеш ли, от АСП вече са ги освободили - още в 14.30!!!!!!



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: titinova]  
АвторИнфopмaциoннo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:03



Не мога да скрия, че съм засегнат до някаква степен от плюенето по РДСП -тата като цяло. Аз съм Главен експерт информационно обслужване. Да има скатавки, има парашутисти но смело мога да се разгранича от тях. В подкрепа на тезата за необходимостта от РДСП ще дам примера за неграмотно направените справки от страна на повечето дирекции, поради липса или на информационно или при наличие на такова с минимални познания в областта си. Повече време губя в коригиране на справките и оправяне на бакиите от колко за изготвяне на самата справка. По принцип еднократно приемам нещо да не е наред но когато е тенденция въпреки, стотиците указания, които съм им дал и т.н. всеки път да се повтаря едно и също без никакъв стимул малко да усъвършенстваме работата това вече ми говори за лиса на всякакво желание за такава. Когато стане гаф първото нещо не е да се реши въпроса, а да си измием ръчичките с това кой е виновен. Няма да продължавам с примерите но ще кажа, че ми се разказва играта от бачкане и то за неща които въобще не са ми по длъжностна характеристика но ги върша знаейки, че няма друга алтернатива. Смело мога да кажа, че компютърната грамотност на колегите по повечето дирекции е на трагично ниво, дори и след изкараните курсове. Т.е в сферата на информационното обслужване, е необходимо присъствието на квалифициран кадър координиращ и коригиращ действията на една група дирекции, до които има възможност и за бърз достъп при възникване на необходимост от спешна намеса. Имам страшно много вътрешна информация за всички методи за скатава на социални работници от първа ръка, така че съм много навътре в нещата и знам как се работи в повечето случаи. Не съм тръгнал обаче да плюя напред назад озлобен, че видиш ли как може едни да се скатават пък аз да бухам тука и да ми текат очите. Всеки си гледа паницата. Имам Магистърска степен по специалността си, завършена чуждестранна академия и редица сертификати. Изпреварвайки въпроса „ Като си толкова образован защо бачкаш за 300 лв. „ ще кажа, че определени обстоятелства „приятни и неприятни„ ме задържат в града, където възможностите за работа са ограничени въпреки квалификацията. Това си е лично мой избор. Работата си я върша отговорно защото именно това ми доставя удоволствие като знам че съм дал всичко от себе си въпреки ниската заплата. Никой не ме е назначил на сила. Цялата ни държава е сбъркана като почнем от горе. Има едно нещо обаче което зависи от нас. Това е начина ни на мислене. С голямо съжаление мога да направя извода от прочетеното до тук в този форум , че болшинството от пишещите са от преобладаващия процент хора в България, които натрупания негативизъм от ниския стандарт на живот го преобразуват в злоба и ненавист към останалите и по-лошо към колегите си. Докато живеем по този начин няма да станат нещата. Ясно се виждат двата лагера РДСП-ДСП, което е смешно. Мога да пиша още доста но предполагам няма смисъл. Колеги от РДСП с доста от вас се познавам и знам, че има много стойностни хора сред вас. Явно като се почне масово оплюване всички трябва да се включат без много да му мислят кой всъщност е виновен, а това е характерно за едно стадо. Тръгва водача и всички след него. Е, аз не съм от стадото и си имам собствен мозък в главата за да преценя кой ми е крив. Това определено не са нито социалните работници нито във вашия случай РДСП за да скачате. За конкретни колеги съм съгласен но в крайна сметка всичко опира до човека. Мнението си го изказвам базирайки се на моя няколко годишен опит като информационно и придържайки се към тезата, че Регионални структури трябва да има от гледна точка на обработката на информация и изхождайки от ежедневните проблеми на колегите относно работата им с техниката изискваща почти ежедневната ми намеса. За другите сфери колегите да си се изказват Аз просто споделям едно мнение.



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: titinova]  
Авторлилия (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:04



Кога ще престанете да гледате в канчето на другия , на всички ни е много ясно за тия социални анкети за които парадирате непрекъснато как се ходи!Хората се оплакват непрекъснато , че не са виждали социален работник , а се приписват едни и същи анкети............и какво ще кажете в случая , имаме много работа , няма физическата възможност да го направим...............да ама не , просто всичките ви мързи!А като ви мързи си ходете!



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: prav kyrav]  
Авторprav kyrav (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:14



kato cialo profesiata socialen rabvotnik vse o6te ne e navliazla v na6ata strana-ima edna madrost-kadeto niama spravedlivost i ob6testvoto e poro4no-nikoi ne oceniava tryda na 4oveka koito dava-vseki gleda v panicata na drygia-ama ne moje tai-parvo gledai sebe si posle kolegata.mimi varvi da pospi6 4e misli6 kat dete na koeto my lipsva ne6to-parvite sedem ne godini po zle dni.misli trezvo.ne iskam da te obijdam





Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: prav kyrav]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:14



Работя в социално заведение,работя 10 пъти повиче от теб и заплатата ми е поне със 80 лева по- ниска от твоята, с хората от РДСП работя добре,а такива като теб ,когато ги помолим за съдействи - все нищо не знаете,все не може!Социален работник съм- с магистърска степен!Стига сте плакали!Нали ви гледаме - уж на анкети ходите,а половин ден сте в къщи,сготвите си маджите и в 16.00 - ни лук яли, ни лук мирисали - ха пак в Д"СП" и пак мрънкане,мрънкане..........................................



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: мими]  
Авторbai mangay (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:17



4e te tia v agenciata i bez tyi nemat rabota.ko da praiat aaaaaaaa.......nekoi ako moje da kaje





Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: lzmamenite]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:20



колеги, не е нормално да се искат справки и какво ли още не от РДСП със срокове от няколко часа, да не говорим, че до ДСП не достигат близо 1/3 от справките дето иска АСП, щото ние си имаме данните и неги закачаме за нищо, а в РДСП увеличение няма. да не говорим за тоноветенеграмотно напавени справки от страна на ДСП и пълни с неверни данни и якой трябва да оправя простотиите.



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: мими]  
Авторprav kyrav (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:21



po princip sam na mnenie niama zna4enie kade rabiti6-zavisi kak raboti6 i kakav e rezyltata i kakvo ostavia6 zad sebe si-taka li e mimi





Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: мими]  
Авторtyi onyi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:26



znae6 li kakva ni e gre6kata-edno 4e sme se rodili v balgaria vtoro 4e sme v balgaria treto 4e rabotim v balgaria i 4etvarto 4e o6te sme tyka.na zapad socialen rabotnik e drygo-znae za kakvo raboti i znae kak da raboti a ne kat pri nas-nikoi ni6to ne znae mimi taka li e





Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: мими]  
Авторima nema (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:35



vse gledame v kan4eto na drygia-za boga gledaite v svoeto ne na drygia.





Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: lzmamenite]  
Авторooooo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 20:04



колеги аз духом стачкувам от три години, тялом съм на работа всеки ден.
подкрепям стачката, и да работим на бавни обороти е най важно сега.



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: prav kyrav]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 22:18



Така е!Качествени хора има навсякъде и калпави има навсякъде!То и при медицинските работници и педагозите не е по различно,но те май са по сплотени от нас,които работим в социалната сфера.Може би повече се чувстват като общност.



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: tyi onyi]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 22:39



Мисля,че знаем,но като че ли липсата на визия за соц. работа е най- на централно ниво.Объркани сме всички - и във Соц. услуги и в Д"СП", и в РДСП - всеки обвинява другия за неудачите.А къде ли е причината.Все някакви реорганизаци се правят - още от2003г.Разделиха ни работищите в услугите от вас,сега пък вас ви разделят- събират,после някой ще заакриват,ще си измислят друго да откриват.Като слушам от ваши колеги - все ви променят устройствения правилник, на нас нищо не ни променят ,но никой не ни смята за живи в общината,а за МТСП изобщо не съществуваме.Тогава за каква общност на работищите в социалната сфера можем да говорим - просто явно на някой така му е удобно .



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: мими]  
АвторБивш koлera (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 13:18



Така им е удобно, разбира се. А вие - служители на Д"СП" и РДСП точно изпълнявате поръчката и принципът "Разделяй и владей" работи безотказно. Гледате си в канчетата, мерите си дължината на справките и през ум не ви минава да се поставите на мястото на другия и да видите как е там. А всички сте "териториалните структури" и всички сте в манджата и общото между вас и повече.



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: mimi]  
АвторKoзлoв (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 17:22



Ах какво име Мими!!!!!!И аз имам една заблудена сестричка - козичка Мими.Ама как хубаво ми блее и си мисли ,че ме радва!!!!!!Сигурно реве за брадва!!!!!!!!А пък може и козината да я сърби?????Мога ли да знам?????Но тя си блее и се кефи,сигурно заради пърча Стефи!!!!!Къчове му мята но защо и тя не знае ,щото е скопен и не може да я обладае.Но продължава да си блее и тъжна песен да си пее!!!!!!



Тема Re: Uvelichenie na Zaplatiteнови [re: Koзлoв]  
АвторCeзиф (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 19:12



Тъй, като темата е увеличение на заплатите!!! И същия този ден отмина!!! Смея да попитам почти всички взели участие в тази тема!!! Абе Вие, без Козлов и другите пиперлии, които сте ми познати по неуверения Ви стил във форума, как и поради какви причини се оставихте на тази Мими да Ви работи??? Оставете я, тя не заслужава дори капка внимание писаниците й са объркващи и самата нея, един път пише в дух на наколенка следващия път е потърпевша??? Че, коя си ти бе Миме??? Що така бе Миме??? От чие име се обръщаш към Дрянска, кого представляваш??? Миме обърни се към ресорния кмет в твоята община и нека същия заложи така жадуваното възнаграждение за твоята особа!!! И не се меси там където не ти е работата, в случая взаимното и еднозначно съответствие между нас и тебе е по силата на седното доказано и изпитано правило" Когато атовете се ритат магаретата стоят на страна". Е, хайде Миме бори се и се доказвай в свои води!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.