Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кандидатстване за чл.9 и бележки от училище?  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано12.12.06 20:57



Колеги, трябва ли според вас да изискваме бележки от училище при подаване на нова молба по чл. 9/ППЗСП? Защото днес се замислих, че реално те могат да ни издадат удостоверение, че детето е записано за учебната година, а такова са ни донесли през октомври. Какъв документ изисквате вие и изобщо изисквате ли?



Тема Re: Кандидатстване за чл.9 и бележки от училище?нови [re: KaтИ.]  
Авторcoц. paбoтниk (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 12:20



Мисля, че не трябва да се изисква нова служебна бележка към молба по чл.9 от ППСЗП досатачно е да се посочи, че служебната бележка за децата е приложена кам молба - декларация с Вх № по ЗСПД



Тема Re: Кандидатстване за чл.9 и бележки от училище?нови [re: KaтИ.]  
Автор562 (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 14:11



аз мисля и е редно че трябва да има актуална бел.от у-ще ако това е нова молба по чл.9 иначе как ще определиш към момента дали посещава у-ще?



Тема Re: Кандидатстване за чл.9 и бележки от училище?нови [re: 562]  
Автор endrofini ()
Публикувано13.12.06 15:05



Е като определиш към момента /януари/ че посещава у-ще С АКТУАЛНА БЕЛЕЖКА,

то за следващия момент /февруари/ как ще определиш?

Пак ли ша му искаш биляшка? М?


ПП. Според мен не е нужно да се иска бележка. Нал ви пращат от РДСП-тата

кое е направило над 5 отсъствия. Ако дЯтето го няма в този списък, значи си

учи завалийчето.

Редактирано от endrofini на 13.12.06 15:09.



Тема Re: Кандидатстване за чл.9 и бележки от училище?нови [re: endrofini]  
Автор562 (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 15:54



пак не се разбрах ме молбата като нова ли е или има само някаква промяна сега сме декември а ти ми говориш за януари???? атогава като се пускат нови молби???? пак ли няма да им искаш док????


а и списъците до РДСП са такава измислица !!!!!!!!



Тема Re: Кандидатстване за чл.9 и бележки от училище?нови [re: 562]  
Автор562 (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 16:01



а изабравих от 07. 02.2007

започва втория срок така и колкото и да да не ти се иска пак ти трябва бележка



Тема Словото е несъвършено средство занови [re: 562]  
Автор endrofini ()
Публикувано13.12.06 16:07



комуникация и е нормално хората да не се разберат.

Да, КатИ говореше за нова молба по чл.9 ППЗСП при положение, че за същото дете е отпусната помощ по чл.7 ЗСПД.

Давам пример с януари, тъй като тогава ще има най-много такива случаи.


Да, смятам, че е излишно към новата молба по чл.9 през януари да се представя сл. бел. че детето учи. Достатъчно е да се цитира същата, представена по ЗСПД. А това, че то е записано в съответния клас и в списъците от РДСП го няма като дете с отсъствия, е достатъчно доказателство, че
продължава да учи. Чудя се, тебе какво ти пука, че списъците от РДСП са измислица. Нали можеш да ги използваш за доказателство, че детето не е отсъствало Смятам, че търсите под вола теле



Тема Бас държа, ченови [re: 562]  
Автор endrofini ()
Публикувано13.12.06 16:18



ако госпожа Дрянска прочете тази тема, ще получите писмо от АСП

в което ще ви уведомят, че при подаване на нова молба по чл.9 от ППЗСП не е

необходимо да се изисква бележка от уч. заведение, че детето посещава училище, ако за същото е отпусната помощ по чл.7 от ЗСПД .


В писмото, което би трябвало да ви напише е необходимо да упомене, че не е необходимо за втория срок да се разкарват майките да носят излишни бележки, че децата им продължават да учат. Причините са същите.

Освен, ако не иска да спести пари от спряни помощи!



Ако има акъл в главата де, и ме разбере за какво говоря!





Онова писмо за втория срок /тъй като в закона и в правилника нищо няма, свързано със учебни срокове/, за което ми говориш, е старо колкото света и за времето си е било приложимо, но тогава не е имало ЗСПД, камо ли ежемесечна информация от РДСП-тата за отсъствията на децата.

Сори, ако пак не сме се разбрали.


Всъщност може и нищо да не предприеме Дрянска, ако не и пука за хората, включително училищните деловодителки


пп. Забраих да сложа елхата:

Редактирано от endrofini на 13.12.06 16:48.



Тема Re: Бас държа, ченови [re: endrofini]  
Автор562 (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 16:51



еми явно не пишеш доклади иначе от пръстите ли си смучеш какъв коф.да дадеш за детето????????





Тема Re: Словото е несъвършено средство занови [re: endrofini]  
АвторKak (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 14:04



Как процедирате с тези, които са отказали работа по НП"ОСПОЗ" и са наказани- на цялото семейство ли не давате помощ или лишавате само лицето от коефициент?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.