Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: Heлka]  
АвторCokpaт (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 12:59



Нелка, напълно си права! Само, че ако в АСП, като специализирана агенция не знаят какво да искат от нас или не могат да преценят дали работим правилно представяш ли си какво ще бъди ако ни ръководи общинската администрация, която винаги е гледала на нашата работа като на последна дупка на кавала и като условия за работа, и като оценка, и като заплащане. В нашата община и в момента заплатата на социалния работник в Домашния патронаж е едва 200 лева, при условие, че колежката е със висше образование степен "магистър" и изпълнява функциите и на управител /понеже управителката с два пъти по-голяма заплата нищо не разбира/. В същото време доста общински чиновници със средно образование и не кой знае каква натовареност получават поне 350 лв. Върнат ли ни под ръководството на кметовете положението със сигурност ще се влоши според мен за служителите в повечето Д"СП" в страната. В нашата община си точат зъбите това да се случи, за да ни прехвърлят и отговорността по Програмата по чл.12 ал.1 на ППЗСП.



Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: Cokpaт]  
Автор1234 (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 20:49



Колеги аз се учудвам че сега ОПТ по чл.12 от ППЗСП не е при Вас при нас е бил винаги ние сме отговаряли за него.А при вас имаше ли проверка за работното време.При нас в петък в 17,25 на портала застанаха "работните" от РДСП начело с директора и караха всички да се подписват на списък.Изглежда поради липса на друга работа трябваше да отчетат дейност или в А"СП"някой е решил че по този начин ще ни покаже че щом не се спазва работното време значи не може да протестираме и не сме толкова натоварени.Никой не се интересува в колко отиваш на работа сутрин или защо работиш в събота проблема е ако си тръгнал от работа с 0,05 мин по рано.



Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: 1234]  
Авторcoц... (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 21:04



Нас също ни провериха, но...

да не се окаже, че сме от една дирекция!



Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: 1234]  
АвторCokpaт (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 13:21



Към 1234 : Колега, не е работа на Д"СП" да организира Програмите по чл. 12 на общината. В сключените споразумения и договор с нея са изрично разписани нашите задължения: да изпрашаме задължените с направления и еднократно веднъж месечно съвместно с тях да проверяваме документацията /наличието на график, инструктаж/, присъствието на обектите и уплътняването на работното време. На база направените протоколи от проверките, ако имаотсъстващи лица приспадаме коефициента по молбата за помощ на това семейство. Това ни носи много проблеми с общината и кметовете, защото проверяваните групи обикновено имат присъствие /получават помощ/ от 15 до 50 %, а не проверяваните 100%. Това е красноречиво доказателство за позицията на общините по този въпрос, но за съжаление Д"СП" не разполагаме с достатъчно кадрови ресурс за по-чети проверки.



Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: 1234]  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 00:08



не носете работа в къщи, работете съвестно на работното си място и свършете, толкова работа , колкото можете да свършете в рамките на работното време, не си тръгваите по рано ,но и не носете работа в къщи .



Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: c]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано15.01.07 19:02



Извинявай, ти къде работиш, ако не е тайна? И като какъв?
Ако си социален работник, не може да не знаеш, че работата в периода януари /чл. 9/ППЗСП/, април /детските/ и май и юни /отопление/ не може да се свърши в работно време. Най-малкото ми стига, че за деня влизат десетина роми, които са си изгубили заповедите за детски /връчени лично от нас между другото/ и искат справка кога трябва да подновят. Сметни по 5 минути на всеки. Отделно справките, които извършваме по телефона. Не можем да се заключим, за да работим на спокойствие, защото трябва да сме в услуга на гражданите. А сроковете си вървят. Ами анкетите? Приемаме по цял месец. Като приема молба на 31.01. от някое кметство кога трябва да отида да анкетирам и кога да я обработя?
Остава само да оставаме да пишем след работно време или да се прибираме с молбите. За 6 години в системата не познавам социален работник, който да не е писал след работно време. Явно всички работим безсъвестно според теб, така ли?





Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: KaтИ.]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (разбиращ)
Публикувано15.01.07 20:01



Ние отдавна не знаем какво е това работно време. Не стига,че работата е кошмарно много ами и техническите ни средства са за боклука,не е нормално да работим по 5-6 човека на един компютър. Ако не се носи работа у дома, трябва вече и по едно легло да ни сложат в мизерните ни помещения.



Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: socialen_rabotnik]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано15.01.07 20:09



Не, колега, работата е малко, ние просто не "работим съвестно на работното си място". Сигурно по цял ден пием кафета и лафим, а накрая си вземаме работа, за да се изтъкваме какви сме мъченици.
Аз ще чакам "с" да отговори, но вече имам подозрения като какъв/каква се подвизава в сферата.



Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: KaтИ.]  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 20:48



работя от 1991 година в системата, соц. рабатник съм с висше образование,
- не нося работа в къщи от 3-4 години, винаги съм на ръба на ведомостите, няма и не искам да работя без пари, търся и допълнителна работа и намирам,
семеен с едно дете, като носите и си вършите служебните си задължения в къщи и всичко е OK, та те могат да ни натоварят и с още работа, която да е разпределим между съпрузи или родители, пък защо не и нашите деца да не ни помагат. това е мое лично решение ако се наложи или ме накажат ще напусна системата в нашия град има всякаква работа за 280,00 чисто.



Тема Re: ВРЪЩАНЕ КЪМ ОБЩИНИТЕнови [re: c]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано15.01.07 21:17



Явно е въпрос на стил и навици на работа. И аз не искам да работя за без пари, но щом съм се хванала с тази работа, ще я върша съвестно. Другия вариант е да не я върша изобщо. Нямам нерви да работя на ръба на ведомостите. Не ми е в стила да претупвам нещата. Работя от 2000 година като социален работник и смятам, че си върша работата максимално добре и в срокове. Не се чувствам виновна, че вдигам летвата за такива като теб. Не аз измислям правилата и сроковете. Когато и на мен ми писне, ще си потърся друга работа, в която пак ще давам всичко от себе си.
--------------------------
ще напусна системата в нашия град има всякаква работа за 280,00 чисто.
-------------------------
Извини ме, но не разбирам какво те задържа в системата, след всичко, което си написал. Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.