Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ДМС - 82% защо?нови  
Авторxxxxxxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 20:31



каква беше идеята за тези 82% - да не би да си мислят, че ще спрем да пишем отворени писма с наболяли проблеми. Трябва да им напомним, че е време да оправят работните заплати а не да хвърлят трохи. Да променят длъжностната характеристика и минималните изисквания за заеманата длъжност от СРЕДНО поне към БАКАЛАВЪР от там ще дойдат и по- високите начални заплати.
Умишлено изискванията са за средно и по - малко разходи за АСП- то бе колеги.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xxxxxxxxxxx]  
Авторxyz (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 22:29



Много ми е интересно какво ви навежда на мисълта ,че служителите със средно образование са по малко компетентн и по зле справящи се с работата от висшистите.Знам със сигурност,че някои с дипломи за висше образование са доста по-некадърни от тези със средно. и за да се научат да работят са били обучавани точно от среднисти.Дипломата естествено не е маловажна ,но не тя прави от служителя добър социален работник.Крайно време е да се цени отделната личност по уменията му ,а не по броа на дипломите има.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xyz]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (разбиращ)
Публикувано25.10.06 23:05



По принцип и аз съм против само дипломите да са измерител за компетенция. Още повече колеги,като знаете в нашите университети и как се вземат особено някои изпити в магистърските програми. Аз имам колежка,която учеше психология магистър в ПУ "П.Хилендарски" гр. Пловдив, трябва да ви кажа,че от трите семестъра в които учеше незнам дали имаше и 2 нормални изпита, всичко беше на реферати.Дипломната работа си я купи за 10 лв. от някакъв сайт и я защити с 6,00. Сега тя е магистър-психолог и работи с деца в риск и дори ми говори,че ще прави терапевтична група.И това не е частен университет, а държавен и то добър.Интересното е,че същата колежка имаше бакалавърска степен по химия и нищо общо с децата. Имам близка,която пък завърши за магистър по финанси във В.Търново,като бакалавър е българска филология, мога да ви кажа,че без изключение всички изпити си взе с пищови.Сега е началник-кредитен сектор в една банка.
Но,те не са виновни, а тези които допускат това.
Затова дали ще си със средно образование или с такава диплома като тези мои познати, не е от особено значение.
Освен това в редица страни за социален работник се учи в средни училища и в това няма нищо лошо.Дори мисля, че в София имаше една професионална гимназия, в която има специалност "Социален работник", и съм сигурен,че там за 4-5 години редовно в училище децата ще научат много повече от тези смешни магистърски програми. Вие какво мислите?



Тема Re: ДМС - 82% защо? [re: socialen_rabotnik]  
Авторxxxxxxxxxxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 00:58



извинете, не искам никой да обидя, но как да стане това увеличение на заплатите тогава на каква база, на база мога знам и имам опит няма да стане, а които са със средно, и са вече в системата и там ще си останат. Примерите, който дадохте са 100% истина а в нашето село кредитният е агроном но с висше, Тони Блеар м.п. на англия е със средно, но е политик . Първанов - учител по история, Борисов - пожарникар и т. н. а за да нараснат нашите заплати трябва да се промени категорията ни.И в НАП работят инспектори със средно но със високи заплати - защото категориата персонал е по- висока.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xxxxxxxxxxx]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 11:47



аз съм по майчинство и няма да получа защото преди 4 месеца родих, това дали е наказание че съм родила още едно българче. Питах се този вид социална политика към коя школа се придържа , а именно да отрязва болните и майките егати и социалните дейности които развиваме. Можаха повреме на болничен да ме п реназначат , а сега пари не ми дават и то защото съм си позволила лукса да родя .



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: ani]  
Авторxиxи (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 13:32



не се кахъри щото и ние още нищо не сме получили. сигурно ще чакат до понеделник да видят вота и тогава може и да оттеглят мизата



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xиxи]  
АвторJJJ (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 16:24



В НАП ВЗЕМАТ ПО 500 ЛВ. И ИМ ДАВАТ НА ВСЕКИ 3 МЕСЕЦА ПО 500 ЛВ. ДМС
В ЗДРАВНАТА КАСА ВЗЕМАТ ПО 500- 700 ЛВ И НА ВСЕКИ 3 МЕСЕЦА ПАК 500 ЛВ. ДМС. НА СОЦИАЛНИТЕ ..........ИМ ДАВАТ ПРАХ В ОЧИТЕ



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: JJJ]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (разбиращ)
Публикувано26.10.06 20:17



В нашата здравна каса има доста служители със социални дейности. Споделят,че са много доволни и като заплащане и като условия на работа. Жалко е,че се получава такова неравенство между колеги и то все в държавния сектор. И те и ние сме на 8 часа и те и ние имаме едно образование,но те казват ние захранваме държавния бюджет,а Вие го разходвате. Разбира се,затова нямаме вина,но никой не се интересува.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: socialen_rabotnik]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 20:37



а, ние в нашата ДСП сме с най-малките заплати и никой от управляващите него интересува! да не би да него виждат по щатно ли ??????



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: lili]  
Авторcec (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 22:47



Колко са ви заплатите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.