Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ДМС - 82% защо?  
Авторxxxxxxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 20:31



каква беше идеята за тези 82% - да не би да си мислят, че ще спрем да пишем отворени писма с наболяли проблеми. Трябва да им напомним, че е време да оправят работните заплати а не да хвърлят трохи. Да променят длъжностната характеристика и минималните изисквания за заеманата длъжност от СРЕДНО поне към БАКАЛАВЪР от там ще дойдат и по- високите начални заплати.
Умишлено изискванията са за средно и по - малко разходи за АСП- то бе колеги.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xxxxxxxxxxx]  
Авторxyz (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 22:29



Много ми е интересно какво ви навежда на мисълта ,че служителите със средно образование са по малко компетентн и по зле справящи се с работата от висшистите.Знам със сигурност,че някои с дипломи за висше образование са доста по-некадърни от тези със средно. и за да се научат да работят са били обучавани точно от среднисти.Дипломата естествено не е маловажна ,но не тя прави от служителя добър социален работник.Крайно време е да се цени отделната личност по уменията му ,а не по броа на дипломите има.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xyz]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (разбиращ)
Публикувано25.10.06 23:05



По принцип и аз съм против само дипломите да са измерител за компетенция. Още повече колеги,като знаете в нашите университети и как се вземат особено някои изпити в магистърските програми. Аз имам колежка,която учеше психология магистър в ПУ "П.Хилендарски" гр. Пловдив, трябва да ви кажа,че от трите семестъра в които учеше незнам дали имаше и 2 нормални изпита, всичко беше на реферати.Дипломната работа си я купи за 10 лв. от някакъв сайт и я защити с 6,00. Сега тя е магистър-психолог и работи с деца в риск и дори ми говори,че ще прави терапевтична група.И това не е частен университет, а държавен и то добър.Интересното е,че същата колежка имаше бакалавърска степен по химия и нищо общо с децата. Имам близка,която пък завърши за магистър по финанси във В.Търново,като бакалавър е българска филология, мога да ви кажа,че без изключение всички изпити си взе с пищови.Сега е началник-кредитен сектор в една банка.
Но,те не са виновни, а тези които допускат това.
Затова дали ще си със средно образование или с такава диплома като тези мои познати, не е от особено значение.
Освен това в редица страни за социален работник се учи в средни училища и в това няма нищо лошо.Дори мисля, че в София имаше една професионална гимназия, в която има специалност "Социален работник", и съм сигурен,че там за 4-5 години редовно в училище децата ще научат много повече от тези смешни магистърски програми. Вие какво мислите?



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: socialen_rabotnik]  
Авторxxxxxxxxxxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 00:58



извинете, не искам никой да обидя, но как да стане това увеличение на заплатите тогава на каква база, на база мога знам и имам опит няма да стане, а които са със средно, и са вече в системата и там ще си останат. Примерите, който дадохте са 100% истина а в нашето село кредитният е агроном но с висше, Тони Блеар м.п. на англия е със средно, но е политик . Първанов - учител по история, Борисов - пожарникар и т. н. а за да нараснат нашите заплати трябва да се промени категорията ни.И в НАП работят инспектори със средно но със високи заплати - защото категориата персонал е по- висока.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xxxxxxxxxxx]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 11:47



аз съм по майчинство и няма да получа защото преди 4 месеца родих, това дали е наказание че съм родила още едно българче. Питах се този вид социална политика към коя школа се придържа , а именно да отрязва болните и майките егати и социалните дейности които развиваме. Можаха повреме на болничен да ме п реназначат , а сега пари не ми дават и то защото съм си позволила лукса да родя .



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: ani]  
Авторxиxи (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 13:32



не се кахъри щото и ние още нищо не сме получили. сигурно ще чакат до понеделник да видят вота и тогава може и да оттеглят мизата



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xиxи]  
АвторJJJ (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 16:24



В НАП ВЗЕМАТ ПО 500 ЛВ. И ИМ ДАВАТ НА ВСЕКИ 3 МЕСЕЦА ПО 500 ЛВ. ДМС
В ЗДРАВНАТА КАСА ВЗЕМАТ ПО 500- 700 ЛВ И НА ВСЕКИ 3 МЕСЕЦА ПАК 500 ЛВ. ДМС. НА СОЦИАЛНИТЕ ..........ИМ ДАВАТ ПРАХ В ОЧИТЕ



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: JJJ]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (разбиращ)
Публикувано26.10.06 20:17



В нашата здравна каса има доста служители със социални дейности. Споделят,че са много доволни и като заплащане и като условия на работа. Жалко е,че се получава такова неравенство между колеги и то все в държавния сектор. И те и ние сме на 8 часа и те и ние имаме едно образование,но те казват ние захранваме държавния бюджет,а Вие го разходвате. Разбира се,затова нямаме вина,но никой не се интересува.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: socialen_rabotnik]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 20:37



а, ние в нашата ДСП сме с най-малките заплати и никой от управляващите него интересува! да не би да него виждат по щатно ли ??????



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: lili]  
Авторcec (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 22:47



Колко са ви заплатите?



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: socialen_rabotnik]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано27.10.06 15:37



"...професионална гимназия, в която има специалност "Социален работник", и съм сигурен,че там за 4-5 години редовно в училище децата ще научат много повече от тези смешни магистърски програми. Вие какво мислите?"
Както си го поставил въпроса - разбира се, че си прав.





Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: cec]  
Авторзakpилa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 18:27



318.00 Е и.....



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: lili]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 10:04



250.00



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: lili]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 11:38



239.00



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: bibi]  
Авторзakpилa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 17:20



Колко хиляди население обслужвате? И това има значение.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: зakpилa]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (разбиращ)
Публикувано28.10.06 18:50



Преди всичко има значение в коя категория администрация сте. Наприем областните градове са едни, по малки са други. Освен това,например София като столица е в по-висока категория.Нищо,че там подпомаганите като ги разеделиш на всичките ДСП-та в столицата са по-малко от тези в Бургас,Плодвид,Варна,Стара Загора и Русе например.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: socialen_rabotnik]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 20:05



Обслужваме 15 хил. население и сме само 3 соц работници. Направете си извода по колко молби се падат на човек





Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xxxxxxxxxxx]  
АвторCokpaт (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 20:49



При нас на 13 000 население, 28% безработица и над 30% от населението роми също сме 3-ма социални работници. Не мисля, че броя на соц. работниците трябва да се определя според броя на населението, а според броя и вида на отпусканите помощи по различните законови основания. На база на същите критерии трябва да се определя и нивото на заплатите. В АСП на настоящия етап работещите най-много в повечето случаи получават най-малко. Впрочем това е от дълги години и не очаквам да се промени. Уж със структурните промени щеше да се решава и този въпрос, само че на настоящия етап имаме само механично събиране на дирекции и никого горе не го интересува нашите проблеми.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: Cokpaт]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 21:55



13000 ,двама социални работници !!!!! по ППЗСПД,ЗСПД ,Наредба 5 и всички други за какво се сетите!!!!!! Прием в Д"СП" анкети по домовете безброй отдалечени населени места и с автобуси един път в седмицата ? а сроковете да се спазват стриктно



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: lili]  
Автор ilik123 (непознат)
Публикувано30.10.06 11:22



14 000 хилядна - до новата структура 2-ма соц.работника, сега + техн.сътрудник, преобразуван в соц.работник сме 3-ма.



Тема Re: ДМС - 82% защо?нови [re: xxxxxxxxxxx]  
Автор schetovod (непознат )
Публикувано31.10.06 15:15



Да прави сте колеги -но как да реагираме за да се променят тези изисквания .Нямаме си синдикат който да ни защитава интересите Много бихме искали да си имаме и в социалнате служби една "ЯНКА ТАКЕВА"
Ще се радваме да ни отговорят счетоводители от новосъздадените дирекции на които работата се увеличи тройно,четворно за мижавате стотинки които ни дават във вид на възнаграждение.От 2003 г. откакто е създадена агенцията счетоводителите ,които са най отговорните хора във всяка една стопанска единица бяха поставени в положение което не съответства на отговорностите и труда който упражняват.Еднакво подценявани и отгоре стоящите и по места,а за всяка проверка от Министерство ,ДФК,НАП ДОО Инспекторат те са на първа линия.Имаше момент в който бяха казали че ще се закриват счетоводните отдели .В АСП нямат представа как се работи в счетоводствата.Техниката на която работим е възможно най старата а на директорите /интересно защо им е компютър може би да чатат с любовници/се закупува нова техника. Никой от АСП не дошъл В дирекциите за да види как се използват новите компютри на кого са дадени При нас на директора и началник отделите -хората които нищо не работят а си гледат само създадените фондации. Парадокс-държавни служители и имат си фондации на друго име но се знае.Много, много неща имаме да пишем но няма да има резултат. От 1 януари 2007 г служителите в ДСП влизат с най ниските доходи в Европа и с най големите различия в заплатите между държавни служители и служители по тр. правоотношение.Защо ни разделиха на тези категории кой умник го измчисли? Нима ние не сме държавни служители .Та ние сме по държавни служители от директорите и началник отделите, защото всеки ден работим с хората и за хората.Дано не сме Ви оттекчили но сме убедени,че проблемите ни са общи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.