Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Въпроси и отговори на граждани  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано05.05.06 10:30



Напишете въпроса, който ви интересува като мнение към темата със съответното заглавие в прозорчето отгоре вдясно (Re)!

Така ще може въпросите Ви и отговорите от колегите да се намират на едно место.

Редактирано от socialen_rabotnik на 02.01.07 13:38.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Автор soc.rab.3 (непознат )
Публикувано14.04.06 20:16



Айде стига с тези граждани!Като имат достъп до интернет да си четат нормативите от сайта на МТСП или да питат в ДСП по местоживеене.По цял ден са ни на главите.Нека клуба да е само наше пространство!

Може да не звучи емпатично,но съм убеден,че мнозина го мислим

Редактирано от soc.rab.3 на 14.04.06 20:19.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: soc.rab.3]  
Авторcoц. paбoтниk2 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 22:35



Ееее ако някой много е закъсал нека да пита. Знаем, че понякога истината се ражда в спора..И много често въпреки, че закона е един всяка Дирекция има свое тълкувание



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: coц. paбoтниk2]  
Автор elie (мама на двама)
Публикувано15.04.06 15:04



Понякога именно заради отношение сходно с това на соц. работ.3 се налага да се допитваме в различни сайтове и форуми. Бих попитала соц.раб. 3 дали е запознат със закона за счетоводтството, например. Защото това е моята специалност. И когато отглеждам дете с увреждане, а колегите на соц.работник 3 в Красно село не са чели цитираните от него закони пък и някои други, се налага истинските СОЦИАЛНИ работници да помагат. И го правят, както е видно по отговора на зададения от мен по-долу въпрос.

Редактирано от elie на 15.04.06 15:05.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: elie]  
Авторcoц. paбoтниk2 (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 15:14



Г-жо не бих искала да влизам в спорове с Вас, но не мога да повярвам, че колегите от Красно село не са наясно със законите в обл. на соц. подпомагагане в крайна сметка нали това ни е работата?
Имах предвид с по горното си изказване, че при нас не винаги има точни указания за приложението на тези закони, които на последък май много често се изменят...Но това е друга тема....



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: coц. paбoтниk2]  
Авторcoц. paбoтниk2 (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 15:17



Е Вие пък междувременно сте направили корекция



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторшишka (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 16:02



На 8.о2 се явих на НЕЛК.Можете ли ,да ми кажете колко време се чака за решение от София.Ако имате тел. за справки за получаване,или да ме упътите към кого да се обърна.



Тема НЕЛКнови [re: шишka]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано19.04.06 11:17



Уважаеми г-н/г-жо,

Съгл. ПРАВИЛНИК за устройството и организацията на работа на органите на медицинската експертиза на работоспособността и на регионалните картотеки на медицинските експертизи

Приет с ПМС № 97 от 31.05.2005 г., обн., ДВ, бр. 47 от 7.06.2005 г.

по точно:

Чл. 45. (1) Националната експертна лекарска комисия постановява своите решения в срок 3 месеца от датата на постъпване на медицинските документи.
(2) При временна неработоспособност срокът по ал. 1 е 15 дни.
(3) В случаите, когато се провеждат допълнителни амбулаторни или болнични изследвания или се изискват допълнителни документи, срокът започва да тече от датата на получаването им.
Телефони за съжаление не знам.
Може да ви кажа адреса на НЕЛК (СОФИЯ, бул. "Академик Иван Гешов" 15), където ако отидете на место може да проверите информацията, която Ви интересува. Срокът във Вашия случай зависи от алинеи 1,2 и 3 от горепосочения чл., като в информ., която сте дали не става ясно коя от трите алинеи е в сила.




Тема В какви случаи държавата или общинатанови [re: endrofini]  
Автор camelasign (новак)
Публикувано19.04.06 21:50



изплаща издръжка за дете при родител в несъстоятелност



Тема Re: В какви случаи държавата или общинатанови [re: camelasign]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 22:25



Родител в несъстоятелност ..........ми такъв филм няма

Ако те интересува как се изплаща издръжка от общината ето ти наредбата

НАРЕДБА
за изплащане от държавата на присъдена издръжка
(приета ПМС № 288 от 10 декември 2002 г. на МС/обн. ДВ бр. 117/2002 г.)

Чл. 1. Държавата чрез общините изплаща издръжката, когато тя е присъдена с влязло в сила съдебно решение в полза на български гражданин и не се изплаща редовно от длъжника по образуваното изпълнително дело.
Чл. 2. (1) Счита се, че издръжката не се изплаща редовно, когато по изпълнителното дело не постъпват суми за пълния размер на две и повече месечни вноски, въпреки че е наложен запор върху трудовото възнаграждение или друго вземане и че са предприети изпълнителни действия върху имуществото на длъжника.
(2) Съдия-изпълнителят съставя констативен протокол, когато установи, че длъжникът:
1. не работи и не притежава имущество, върху което да се насочи изпълнението;
2. е с неизвестен адрес в страната или в чужбина или, макар и с известен адрес, се намира в държава, където съдебното решение не може да се изпълни;
3. е военнослужещ на наборна военна служба;
4. изтърпява наказание лишаване от свобода.
Чл. 3. (1) Общината изплаща неизплатената издръжка по писмено искане на взискателя. Искането се подава чрез съдия-изпълнителя, в чийто район е изпълнителното дело, и в него взискателят декларира за кои месеци не е получил издръжка.
(2) Съдия-изпълнителят изпраща искането по ал. 1 на общината по постоянния адрес на длъжника в 10-дневен срок от постъпването му. Когато адресът на длъжника в страната или в чужбина е неизвестен, искането се изпраща по постоянния адрес на взискателя.
(3) Към искането се прилагат препис от протокола по чл. 2, ал. 2 и справка от съдия-изпълнителя, в която се посочват:
1. трите имена и адресите на длъжника и взискателя;
2. месечният размер на присъдената издръжка;
3. времето, за което не е изплатена издръжката;
4. изпълнителните действия, които са предприети по делото.
Чл. 4. (1) Издръжката се изплаща от общината, като сумата се превежда всеки месец направо на взискателя.
(2) Издръжката се изплаща в пълния размер, определен със съдебното решение.
Чл. 5. (1) Платената от държавата издръжка е за сметка на неизправния длъжник. Той е задължен да я възстанови заедно със законната лихва. Събирането на сумата се извършва от съдия-изпълнителя въз основа на издадения срещу длъжника изпълнителен лист, като събраните суми се внасят по бюджета на съответната община, която ги е изплатила.
(2) Длъжникът не възстановява изплатената за негова сметка от държавата издръжка за периода, в който е бил военнослужещ на наборна военна служба.
(3) Невъзможността изплатените средства да се възстановят на държавата не е основание да се отказва изплащането на присъдената издръжка.
Чл. 6. Когато задълженото лице започне да изплаща редовно издръжката или тя редовно се събира по принудителен ред, съдия-изпълнителят съобщава на общината да прекрати превеждането на сумите.
Чл. 7. (1) Сумите за изплащане на издръжка по реда на наредбата се осигуряват ежегодно в общодържавните разходи на централния бюджет.
(2) Средствата по ал. 1 се предоставят на общините въз основа на действително извършените разходи по реда, определян от Министерския съвет, за изпълнението на държавния бюджет за съответната година.

Заключителни разпоредби
§ 1. Наредбата се приема на основание чл. 92 от Семейния кодекс.
§ 2. Изпълнението на наредбата се възлага на министъра на правосъдието и на министъра на финансите.
§ 3. Наредбата влиза в сила от 1 януари 2003 г.

--------------------------------------------------------------------------------

70231



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторdjemma (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 12:39



Здравейте. Не можах да си подам документите за семейни помощи за деца, защото директорката на училището на големия ми син отказва да ми даде служебна бележка, защото според нея не посещавал редовно учебните занятия, защото има 6 неизвинени отсъствия и е наказан със "Забележка". Аз обаче си копирах това:
ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА СЕМЕЙНИТЕ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА
Чл. 18. (1) Счита се, че условията по чл. 7, ал. 1, т. 2 ЗСПД са изпълнени, ако детето е записано в училище в една от формите на обучение по чл. 78 от Правилника за прилагане на Закона за народната просвета (обн., ДВ, бр. 68 от 1999 г.; изм. и доп., бр. 19 от 2000 г., бр. 53 от 2001 г. и бр. 7 от 2002 г.) и то посещава редовно училище, ако е в редовна форма на обучение, съгласно изискванията на Правилника за прилагане на Закона за народната просвета.

ЗАКОН ЗА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА
Чл.7. (1) Месечните помощи за дете до навършване на 18 години се изплащат на семействата, чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл.4, при условие, че детето:
2. от 7 години до навършване на 18 години редовно посещава училище, освен ако това е невъзможно поради здравословното му състояние;

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА
Чл. 78. (1) формите на обучение са: дневна; вечерна; задочна; индивидуална; самостоятелна; кореспондентска и дистанционна


Моля ,отговорете ми щом е в дневна форма на обучение,независимо наказан или не, не е длъжна да ми издаде бележка, че е в дневна форма за предходните 6 месеца.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: djemma]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано26.04.06 12:27



Директорът е длъжен да ви издаде удостоверение при поискване от Ваша страна. Друг е въпросът какъв ще е текста в документа, който би трябвало да удостовери факти. В него може да пише: "е записано в дневна форма на обучение и не посещава редовно учебните занятия през последните 6 месеца", но не е правомерно да Ви се откаже издаване на удостоверението. Отидете със свидетел, който след това да потвърди отказа на директора.

Съгл. чл.134, ал. 2, т.1 от Правилника за прилагане на Закона за народната просвета: "Ученикът няма право да отсъства от учебни занятия без уважителни причини"

Съгл. същия правилник:

Чл. 136. (1) (Доп., ДВ, бр. 53 от 2001 г.) Отсъствията на ученика от учебни занятия по уважителни причини се удостоверяват с медицинска бележка, документ от спортния клуб, в който членуват или с уведомително писмо от родителя или настойника.

Чл. 137. (1) Отсъствие на ученик от учебен час без уважителни причини е неизвинено отсъствие.
(2) Закъснения до 15 минути за три учебни часа без уважителни причини се считат за един учебен час неизвинено отсъствие.

"Чл. 138. За допуснатите отсъствия по чл. 136 и 137 класният ръководител своевременно писмено уведомява родителя или настойника на ученика. "

А Вас уведоми ли Ви писмено класния ръководител за отсъствията?


Чл. 139. (1) За неизпълнение на задълженията си, определени с този правилник и с правилника за дейността на училището, ученикът се наказва със:
1. забележка; .....

(2) (Изм. и доп., ДВ, бр. 53 от 2001 г.) Наказанията по ал. 1, т. 1 се налагат със заповед на директора по предложение на класния ръководител, а наказанията по т. 2, 3 и 4 - със заповед на директора по предложение на педагогическия съвет.
(3) (Доп., ДВ, бр. 33 от 2003 г.) Преди налагане на наказание по ал. 1 класният ръководител е длъжен да уведоми родителя или настойника на ученика и дирекция "Социално подпомагане" по местоживеенето му за извършеното нарушение.
(4) (Нова, ДВ, бр. 33 от 2003 г.) Преди налагане на наказание по ал. 1 ученикът има право да бъде информиран и консултиран от представител на дирекция "Социално подпомагане" по местоживеене на ученика с цел защита на неговите права и интереси.

(12) (Изм., ДВ, бр. 19 от 2003 г.; предишна ал. 11, ДВ, бр. 33 от 2003 г.) Заповедите на директора за налагане на наказанията по ал. 1 могат да се обжалват пред началника на регионалния инспекторат по образованието - за общинските училища, и пред министъра на образованието и науката - за държавните училища.
Чл. 140. (1) Наказанията по чл. 139, ал. 1 могат да се налагат на ученика и за допуснати неизвинени отсъствия.
(2) Условията за налагане на наказанията по чл. 139, ал. 1 за допуснати неизвинени отсъствия от ученика се определят с правилника на училището.




Вас уведомиха ли Ви, че ще наказват сина Ви със "забележка". Ako не са уведомили Вас и дирекция "Социално подпомагане" по местоживеене, които също би следвало да разговарят със сина Ви, може да обжалвате заповедта за наказание пред началника на регионалния инспекторат по образованието - за общинските училища, и пред министъра на образованието и науката - за държавните училища. Няма фиксиран срок за обжалване.

Що се отнася за въпроса Ви накрая, не е най-важно това, че синът Ви е записан в дневна форма на обучение през последните 6 месеца. За получаване на семейни помощи по чл.7 ЗСПД по- важен е текста " и посещава редовно учебните занятия през последните 6 месеца"

Редактирано от endrofini на 26.04.06 14:20.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 13:37



Добре какъв е критерия ,че един пученик не посещава редовно занятията според ЗСПД -няма такъв , нима социалните служби работят с ППЗНП ,я дайте някакво писмо примерно ,щото аз не откривам такова , по тая логика не следва да се получават семейни помощи и при едно неизвинено отсъствие и ще се окаже ,че маса народ е злоупотребил с тях сигурно 2/3 от правоимащите .
ЗСПД не е обвързан и със правилниците на училищана .....а 6 отсъствия въобще не правят един ученик нередовен .......нормална житейска логика . Къде пише ,че при налагане на наказание при уведомяване на Дирекция социално подпоматгане това има значение за семейните помощи.
и КАТО Я УВЕДОМАТ ТАЯ АГЕНЦИЯ ЗА СОЦИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ ТЯ КАКВО ЩЕ НАПРАВИ БЕ ХОРА ..........НИЩО ......или ще предприемете мерко по чл.4 от ЗЗД

Я си представете ,че този ученик е навършил 16г. ,я да видим какво пише и в Конституцията Училищното обучение до 16-годишна възраст е задължително-след това не е и ако учи какво като има отсъствия .............той си учи доброволно така се оказва


ППЗНП казва Чл. 140. (1) Наказанията по чл. 139, ал. 1 могат да се налагат на ученика и за допуснати неизвинени отсъствия.
(2) Условията за налагане на наказанията по чл. 139, ал. 1 за допуснати неизвинени отсъствия от ученика се определят с правилника на училището.
Е къде го пише ,че тия наказания са лишаване на родителя от семейни помощи . ТЕ СЕ НАЛАГАТ НА УЧЕНИКА
След като един правилник на училището ще определя кой ученик е редовен и кой не ...........и това ще е критерий за получаване на семейни помощи за деца пази боже .



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: donna2]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано26.04.06 13:54



Да така е. ЗСПД и ППЗСПД не са обвързани с правилника за прилагане на Закона за народната просвета. Нас ни интересува дали в удостоверението пише "редовно посещава" или "не посещава редовно". Но със ППЗСПД са затруднили много директорите на училищата, а именно с:
"Чл. 18. (1) Счита се, че условията по чл. 7, ал. 1, т. 2 ЗСПД са изпълнени, ако детето е записано в училище в една от формите на обучение по чл. 78 от Правилника за прилагане на Закона за народната просвета (обн., ДВ, бр. 68 от 1999 г.; изм. и доп., бр. 19 от 2000 г., бр. 53 от 2001 г. и бр. 7 от 2002 г.) и то посещава редовно училище, ако е в редовна форма на обучение, съгласно изискванията на Правилника за прилагане на Закона за народната просвета. "

В ППЗНП никъде няма определение за редовен ученик. Така, че и тук е голяма каша. Аз си мисля, че така, както са оформили правилника (ЗСПД), дори едно неизвинено отсъствие да има ученикът, директорът с пълно основание може да напише, че не посещава редовно уч. занятия. И той сам решава какво да впише в удостоверението. Пък това, че заради едно отсъствие (или 6) семейството ще бъде лишено от семейни помощи ...... Ех, недомислия. Какво да кажа. Аз само се забавлявам.

П.С. Е, да ученикът се наказва, но след като в удостоверението, което представя родителя пише, че чадото му не посещава редовно уч. занятия - сори, то и родителя няма да намаже




Редактирано от endrofini на 26.04.06 14:00.



Тема До Donna2нови [re: donna2]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано26.04.06 14:14



Tи питаш:

" Къде пише ,че при налагане на наказание при уведомяване на Дирекция социално подпоматгане това има значение за семейните помощи.
и КАТО Я УВЕДОМАТ ТАЯ АГЕНЦИЯ ЗА СОЦИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ ТЯ КАКВО ЩЕ НАПРАВИ БЕ ХОРА ..........НИЩО ......или ще предприемете мерко по чл.4 от ЗЗД "

Ами така е. Налагане на наказание няма значение за семейните помощи. Просто заразпитвах жената, тъй като ми стана любобитен Правилника за просветата.




Тема Re: До Donna2нови [re: endrofini]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 14:25



Не ми се сърдете ,но за мен ЗСПД и правилника му са голяма недомислица ,този случай е един от многото ,които говорят за това .



Тема О, толкова съм сърдита!нови [re: donna2]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано26.04.06 14:28







Тема Re: О, толкова съм сърдита!нови [re: endrofini]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 14:32



знаели човек



Тема Да, недомислица са.нови [re: donna2]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано26.04.06 14:33



Ето защо, по време на законопроекти би следвало да вземат мнението на експерти, като социалните работници, които ще работят с бъдещия закон и които имат понятие от прилагане на законите на практика.
Е, мен ме уволниха, но ако желаят могат да ме вземат за консултант. Мисля, че ще ме бива за оформяне на закони и правилници, тъй като ги умувам от хиляди гледни точки.



Тема Re: Да, недомислица са.нови [re: endrofini]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 14:37



Много съжелявам ,че са те уволнили .
А законите ги съчиняват хора които си нямат и понятие от последиците ,които могат да изникнат ,не е само тоя закон и други има.



Тема Re: Да, недомислица са.нови [re: donna2]  
Автор socialen_rabotnik (непознат)
Публикувано26.04.06 15:18



За съжеление много качествени хора бяха изритани от нашата система. Но всяко зло за добро. Обикновено всеки,който се е махнал по една или друга причина си е намерил по-добра работа. Жалко за система която не цени кадрите си и робува само на угодничеството на Изпълнителния си директор.
От стремеж да запази поста си е готов на всякакви безсмислици.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
АвторSozial_7 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 16:36



До Endrofini!!!!!!!!!!!!!!!
Нима вече има колеги, които са получили заповеди за прекатяване! Какви мотиви АСП са изтъкнали??????????????? Държавни служители ли са съкратените хора или под трудово равоотношение????????????? На срочен договор ли беше Endrofini ?




Тема Re: Do Endrofiniнови [re: Sozial_7]  
АвторSozial_7 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 16:45



До Endrofini!!!!!!!!!!!!!!!
Нима вече има колеги, които са получили заповеди за прекатяване! Какви мотиви АСП са изтъкнали??????????????? Държавни служители ли са съкратените хора или под трудово равоотношение????????????? На срочен договор ли беше Endrofini ?



Тема От .....нови [re: Sozial_7]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано26.04.06 16:59



Виж първата тема "Дисциплинарни наказания" и ще разбереш. Аз дори не крия коя съм.



Тема Re: О, толкова съм сърдита!нови [re: endrofini]  
Авторdonna2 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 17:03



Между другото по случая с неизвинените отсъствия има развръзка ето линка


http://lex.bg/forum/viewtopic.php?p=113068



Тема Re: О, толкова съм сърдита!нови [re: donna2]  
Авторdjemma (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 13:14



Здравейте. Според мен donna2 е напълно права. След като по чл.18 от ППЗСПД за редовно посещаващ учебните занятия се счита ученик, записан в дневна форма, значи директорката трябва да издаде такава бележка, независимо дали е наказан.Още повече, че никъде, ама никъде, вкл и в Правилника за вътрешния ред- днес го четох- не пише кой е нередвно посещаващ учебните занятия. Е от кога се работи само по подразбиране?
Днес продължават активно да се ровят в закони и правилници и де що има документация и да си контактуват по телефона с директорката,която казала, че съм била вдигнала страхотен скандал в социалното, затова били ми взели документите, ама нямало да ми дадът детските. А жената от социалното ми каза, да ще стане с тази бележка, ще казвам и на другите майки да си вземат такива.Дори е пратила днес други майки в училище.
Определено ако неми ги дадат ще обжалвам и съдя някого, но кой ще е той-зависи от случая. А ровенето в законите от страна на счетоводителката сигурно включва и търсене на удобен член, по който да ме освободят от работа. Там който си търси правата законно-го уволняват. Имам вече такъв колега, при това мнооого кадърен, изгони го, а сега на неговото място има госпожа, която не знае дори как се изключва юпиеса , за да не пищи.
Девизът в нашето училище е няма значение какво могат кадрите, важно е да мълчат и да слушат като роби, а дали вършат работа няма значение. Тази няма да я оставя на мира. Всички училища издават бележки, как те могат да се съобразяват със закона,а нашето училище -не може? Майките са готови също да я съдят, не я виждам просто.



Тема Чл. 18 от ППЗСПДнови [re: djemma]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано27.04.06 14:37



изпускаш най-важната част от чл.18 "... и то посещава редовно училище, ако е в редовна форма на обучение, съгласно изискванията на Правилника за прилагане на Закона за народната просвета. "

Освен едното изискване (да е записан в днев. форма на обуч.) трябва да е изпълнено и другото - да посещава редовно уч. занятия, съгл. изискванията на правилника на просветата. Но в прав. на просветата няма такова изискване за редовност. Изобщо закона ни е скапан ЗСПД, а правилника му - още повече. Така, че си в ръцете на правилника на училището, а по-точно в ръцете на директорката.

Но удостоверение е длъжна да ти даде, тая самозабравила се госпожа.

Ами мен ме уволниха без проблем. Подобна на твоята директорка, разкъсваща се от злоба ми написа по време на годишните атестации най-ниската оценка 5 и ме изгониха от работа. На Вас пишат ли ви директорите атестации.



Тема Да не би и твоята директорка да е рускиня от Омск?нови [re: djemma]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано27.04.06 14:49



Пишеш:

"Девизът в нашето училище е няма значение какво могат кадрите, важно е да мълчат и да слушат като роби, а дали вършат работа няма значение"

Девизът и при нас е същия. И още нещо - да лижат задниците на височайшите и да са колкото се може по-некомпетентни, за да не са ни заплаха.
Ето защо в социалните не дават достъп до Интернет на социал. работници. Да не би случайно да станат по-компетентни от шефа си.



Тема Re: Да не би и твоята директорка да е рускиня от Омск?нови [re: endrofini]  
Авторdjemma (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 16:05



A, именно и при нас е същото- недай си боже да знаеш повече от нея. Свършено е с теб тогава.

Не съм напълно съгласна с теб,защото виж какво пише точно.

л. 18. (1) Счита се, че условията по чл. 7, ал. 1, т. 2 ЗСПД са изпълнени, ако детето е записано в училище в една от формите на обучение по чл. 78 от Правилника за прилагане на Закона за народната просвета (обн., ДВ, бр. 68 от 1999 г.; изм. и доп., бр. 19 от 2000 г., бр. 53 от 2001 г. и бр. 7 от 2002 г.) и то посещава редовно училище, ако е в редовна форма на обучение, съгласно изискванията на Правилника за прилагане на Закона за народната просвета.

Пише, че посещава редовно училище, ако е в редовна форма на обучение съгласно ППЗНП, а редовната форма според ППЗНП е именно дневната форма. Мисля, че както казваш скапания закон и още по-скапания ви правилник дава основание за двусмислено тълкуване, следователно има шанс да се спечели дело. Може и да го загубя, но ще съм удовлетворена, че е защото съдът го е постановил, а не защото некомпетентната и самонадеяна директорка го е решила както и харесва.

Та, така де, според мен имам пълен шанс.



Тема Та няма ли кадърни българи за директори?нови [re: djemma]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано28.04.06 11:32



из чл.18, ППЗСПД:

"....и то посещава редовно училище, ако е в редовна форма на обучение, съгласно изискванията на Правилника за прилагане на Закона за народната просвета. "

Наистина има някакво двусмислие, което обаче отпада по пътя на логиката. След първата запетая, едва ли искат да дадат понятие за редовен ученик, както ти смяташ. Повечето деца са записани в редовна форма (дневна) на обучение, но не всички от тях посещават редовно учебни занятия. Плюс това, какъв е смисълът да носиш удостоверение само за това, че си записан като редовен ученик в дневна форма през всеки 6 месеца, като записването доколкото знам става само в първи клас и след това не съм ходила да записвам всяка година дъщеря си, а тя е продължавала да учи.



Тема Re: Та няма ли кадърни българи за директори?нови [re: endrofini]  
Авторdjemma (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 16:24



А тук не си права. Нашето училище е от 9 клас нагоре и именно тази есен беше записан в това училище. Освен това, ако е изключен, няма да е записан в училището. А се изключва за над 15 отсъствия. Откъде да знаят социалните дали учи или е изключен, затова се иска бележка. А помощите не се отпускат да се подпомогнат родителите за големите разходи по образованието, обличането на детето. ПОне аз така го разбирам. Ако не учи , значи няма толкова много разходи по него и това е проблем на родителите, защо не учи, на държавата и трябват образовани деца. Просто разсъждавам на глас, не знам законово точно за какво се отпускат помощите. Но има голяма логика в това. ЗА образованието разходите са мнооооого голеmi.

Колкото до двусмислието, съгласно правилника за прилазане на закона за народната просвета- члена, койот се има предвид гласи,че формите на обучение са дневна, вечерна,самостоятелна и т.н. Никъде, никъде няма посочено кой се смята за нередовно посещаващ учебните занятия. Докато кой да се смята за редовно посещаващ е посочено- този, койот учи в редовна форма според ППЗНП, а редовна форма според ППЗНП е именно дневната форма.



Тема Голямо благодаря!нови [re: djemma]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано28.04.06 16:31



Това за записванията не го знаех.
Ами щом така тълкуваш чл.18, то тогава какво ще кажеш за децата, записани не в дневна, а в останалите форми(вечерна; задочна; индивидуална; самостоятелна; кореспондентска и дистанционна )на обучение. Те според теб имат ли право на семейни помощи?



Тема Re: Голямо благодаря!нови [re: endrofini]  
Авторdjemma (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 20:23



Хе-хе, сега не ми се мисли за тях. Дневната я разтълкувах както ми отърва, за другите не ме интересува. Но редовна форма си е дневна,преди си беше редовна, сега е дневна, другите не са редовни. Така ми отърва да ги тълкувам пак повтарям,но не мисля, че имат право на помощи, защото могат да работят, докато дневната не може, следователно нямат доходи и имат право на помощи.



Тема Re: Голямо благодаря!нови [re: djemma]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано02.05.06 15:18



Децата под 15 години не могат да работят. А за тълкуването на "редовно посещава" съм склонна да се съглася с Ендрофини, с уговорката, че не съм се ровила допълнително из законите, чета само вашите цитати тук.

"...роден беше на същата тая земя и под същото туй небе израсъл"


Тема Здравей, Мира!нови [re: Mиpa M]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано03.05.06 10:47



Ами, че цитатите ги копирам и пействам от законите и то в най-последната им актуализация, така, че ми се довери. Поздрави!



Тема Re: Здравей, Мира!нови [re: endrofini]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано03.05.06 11:45



Доверявам се. Но да си кажа все пак. Иначе не се съмнявам, че копираното е актуално.
Имах предвид, че е възможно някъде в законите (или дори в указанията) да има нещо доизясняващо ситуацията. Но не вярвам да има и никой тук да не го е открил. Така че съм изцяло на твоето мнение за "редовно посещава".
Поздрави.

"...роден беше на същата тая земя и под същото туй небе израсъл"


Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторпчeличka (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 16:37



Като лице,правоимащо по чл.28 от ППЗИХУ,следва ли да ми бъде изплатен разхода за храна съгл.фактура,по време на престоя в санаториум?Благодаря за отговора предварително!



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: пчeличka]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано04.05.06 16:51



Мисля, че по време на престоя, няма възможност да Ви се изплати помощта, тъй като Вие плащате в санаториума накрая на престоя си и чак тогава Ви се издава фактура. Не е възможно да Ви издадат фактура с бъдеща дата, пък и как ще си подадете молба, ако сте на балнеолечение в друго населено место, дори и помощите да си ги получавате на банкомат?
Следва да ви бъде изплатен разхода, включително и за храна, до 165 лв. , но не повече от действително направения разход, от дирекцията "СП" по постоянния Ви адрес, ако подадете молба и предоставите фактурата с фискален бон в едномесечен срок от края на престоя Ви. Ако имате и придружител с Вас, то имате право за изплащане и на неговия разход (но не повече от 165лв. В случай с придружител - лимит 330 лв. общо и за двамата.

Редактирано от endrofini на 04.05.06 16:59.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторпчeличka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 10:26



Благодаря за изчерпателния отговор на въпроса ми!Моя позната социален работник ми каза,че съгласно новия ЗИХУ,не следва да се плаща разхода за храна,а само направените процедури и нощувките!



Тема До Мира.нови [re: пчeличka]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано05.05.06 10:30



Аз не знам за нов ЗИХУ. Последната промяна за която знам е ДВ бр. 33/21.04.06

Мира, ти какво ще кажеш по въпроса?

Редактирано от endrofini на 05.05.06 10:34.



Тема Re: До Мира.нови [re: endrofini]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано05.05.06 16:19



Няма нов ЗИХУ, нито нов правилник, в него последната промяна е от септември 2005.
Докато работех в Д"СП", не съм се занимавала пряко с това и не помня кои точно разходи около балнеолечението са се покривали. Как е сега, също не мога да кажа.

Възможно е да има някакви указания в този смисъл. Ако има такива, те вероятно се опират на следния текст в чл. 42 от ЗИХУ:
"допълват собствените доходи и са предназначени за покриване на допълнителни разходи за...".
Може би логиката е, че човек яде всеки ден и си плаща храната, а допълнителен разход му идват нощувката и процедурите. Де да знам.

Впрочем понякога съм се чудила защо на командированите работници и служители им се полагат дневни, като те и в собственото си населено място правят горе-долу същите дневни разходи около ходенето на работа.

"...роден беше на същата тая земя и под същото туй небе израсъл"


Тема Re: До Мира.нови [re: Mиpa M]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.05.06 14:45



Впрочем понякога съм се чудила защо на командированите работници и служители им се полагат дневни, като те и в собственото си населено място правят горе-долу същите дневни разходи около ходенето на работа.
Я иди командировка в Страсбург да видим дали ще са същите разходите?
То не е нужно да е там всъщност, Сандански стига - хотела в единия край, в цената на стаята не влиза храна, офиса в другия край... 2 таксита поне, плюс обяд в ресторант, че наблизо друго няма... и надника за деня отиде.
А в Страсбург и заплатата няма да ти стигне...
Кой работи само за разходите около работата си бре

Welcome to the real world



Тема Ре митничарнови [re: Mopфиyc]  
Автор endrofini ()
Публикувано10.05.06 16:40



Ми ние не сме митничари и не ни командироват в чужбина.
Колежката говори за еднодневните командировки (до РДСП-тата и обратно), без преспиване и защо плащат разходите за храна, като и на работното место да стоиш, пак трябва да ядеш, а храната в София или Пловдив и т.н. е дори по-евтина.



Тема Събиране на билетинови [re: endrofini]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано10.05.06 19:08



Скоро пътувах в провинцията и една жена до мен ме тормозеше да и дам билета си след като сляза. Дадох и го, а после ме светнаха, че срещу него може да получи пари като каже, че е придружавала човек с увреждане...

Няма ли начин да се разбере лъжата и от какъв бюджет идват тези пари?

Correlation is not causation



Тема Re: Събиране на билетинови [re: Aминa]  
Автор endrofini ()
Публикувано11.05.06 14:12



Е, какво от това, че сте и дали билета си? Нали не Ви е бил нужен.
И изобщо защо Ви интересуват тези неща, не ми е ясно.
Ами има закон, съгласно който хората с увреждане (със или над 71 % ) и придружителите им (ако в експертното решение е вписано, че се нуждаят от чужда помощ) имат право да пътуват безплатно два пъти в годината с автобусния транспорт.
Уважаема госпожо, хората с увреждане в България имат много малко права. Както например в подобния слуай, за когото питате.
Уж имат право те и придружителите им да пътуват безплатно, но на практика се оказва, че 99 % от нуждаещите се от чужда помощ, въобще не пътуват, тъй като им е невъзможно, и болшинството от тях са на легло. Възможно е въпросната госпожа да се е опитала да реализира на практика нереализируемото ПРАВО на свой близък. Аз се възхищавам на такива хора.



Тема Re: Събиране на билетинови [re: endrofini]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано11.05.06 15:33



Известно ми е положението на хората в увреждания в България, защото самата аз съм с увреждане. По същата причина ме интересува тази жена от чий бюджет ще прибере 13 лева? Дали няма да е от същия, от който държавата толкова щедро плаща част от един слухов апарат на 5 години? Може би парите отиват у човека с увреждане, а може би не, точно като мътната история с автомобилите на инвалидите. Че сме бедни не извинява лъжата. Същата госпожа може да се вдигне и да се опита да промени възможностите за транспорт на хора с увреждания вместо да краде.

Correlation is not causation



Тема Че какво би променила тя?нови [re: Aминa]  
Автор endrofini ()
Публикувано11.05.06 15:51



Да не би тя да съчинява тези неадекватни закони.



Тема Re: Че какво би променила тя?нови [re: endrofini]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано11.05.06 16:00



Нямам намерение да споря за приложението на принципите на демокрацията в България. Много ще се радвам все пак да получа отговор на въпросите си. Чудя се също и какъв е ефектът от тази дейност върху положението и правата на хората с увреждания като цяло? Дали няма да стане като историята с автомобилите за инвалиди - Масларова ще се сети, че се точи кранчето прекалено много и ще го спре, "за да спре злоупотребите".

Correlation is not causation

Редактирано от Aминa на 11.05.06 16:04.



Тема Трудно би се разбрала лъжата, тъй..нови [re: Aминa]  
Автор endrofini ()
Публикувано11.05.06 16:08



като има много участници в нея. Първо вие сте и предоставила доказателството за пътуване на вероятния човек с увреждане т.е. билета. Второ има едно удостоверение, което се представя на превозвача и той трябва да впише в него действителното пътуване, описание на билетите, подпис и печат. Той също е участник в лъжата, тъй като само се е сложил подписа си и го е подпечатил, а госпожата е вписала сама всичко останало.
Бюджет на МТСП



Тема Re: Трудно би се разбрала лъжата, тъй..нови [re: endrofini]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано11.05.06 23:07



Благодаря!

Correlation is not causation



Тема Re: Ре митничарнови [re: endrofini]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано12.05.06 01:35



Чела, чела, недочела
Но като оставим аватарите, съм ИТ специалист, а не митничар (де да бях...)

Welcome to the real world



Тема благотворителностнови [re: endrofini]  
АвторГpaждaнka (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 14:17



Здравейте!
Не знам дали тук е мястото на тази тема и на въпроса ми.
Не е точно благотворителност или социална дейност, но ...
Толкова много неща има в тоя НЕТ, а аз не можах да намеря ...
Имам стари дрехи и обувки. Няма да бъдат носени от семейството ми, но не са и за изхвърляне. Не искам да ги сложа до кофите. Нямат "търговски вид", но дрехите са здрави и чисти, само обувките може би се нуждаят от малки поправки. Различни са - за по-малки и по-големи. Нямам кола или възможност да ги закарам до някой дом за деца, възрастни или църква, но моля Ви, ако знаете място, където биха ги взели и ИЗПОЛЗВАЛИ да ми напишете тук или на : dns@intech.bg
Предварително благодаря!



Тема Re: Ре митничарнови [re: Mopфиyc]  
Автор endrofini ()
Публикувано12.05.06 14:39



Ного сори.
Бях без очилата. Ма ти що се обиждаш толкоз?
М, че, ко му лошо да си митничар?


П.С. Последното ти изречение пак не бях дочела.[смея се/smeq se]
Пфу. Ми така ще да е, като прелитам от сайт на сайт. [намигам/namigam]
I сега пак [отлитам/otlitam]. Ами ако те бях изкарала мелничар. То пък
те не ходят в командировки. А митничарите ходят в чужбина през 5 мин - само с една крачка и са там.

Редактирано от endrofini на 12.05.06 14:57.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
АвторГaли (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 14:03



Ще Ви помоля да ми обясните на какво има право детето ми като соц. помощи.,с 30% инвадилизация



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: Гaли]  
Авторcoц. paбoтниk2 (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 08:17



Детето Ви трябва да бъде с 50 или над 50% за да имате право на различни добавки.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: coц. paбoтниk2]  
Авторraли (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 13:26



Питам защото като ми дадоха документа от ТЕЛК-Варна ми казаха,че имаме право на двойни детски .



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: raли]  
Автор endrofini ()
Публикувано22.05.06 11:52



Ами, ако Ви бяха дали 50 %, не са щяли да Ви излъжат.

По смисъла на Закона за семейни помощи за деца и неговия правилник:

2. (изм. - ДВ, бр. 93 от 2004 г.) "Дете с трайно увреждане" е дете на възраст до 16 години с 50 и над 50 на сто трайно ограничена възможност за социална адаптация или дете на възраст от 16 до 20 години с 50 и над 50 на сто намалена работоспособност.



Тема Re: 4len 14 a ot ZSPнови [re: endrofini]  
Авторsos (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 12:02



Колеги, моля опишете ми стъпка по стъпка действията които предприемате при установяване на недобросъвестно получилите соц.помощи, чеее.....



Тема Re: 4len 14 a ot ZSPнови [re: sos]  
Автор14a (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 12:08



Ами те стъпките са три основни:
1. Прави се проверка по сигнал
2. Съставя се констативен протокол - какво е констатирано при проверката
3. Издава се заповед от директора за възстановяване, но при констатирана недобросъвестност.

То си е написано в закона. Или ви интересува нещо по-конкретно??


За да се направи проверка, директорът трябва да я разпореди, а за да го направи трябва някой да го сигнализира и т.н.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано06.06.06 17:52



По повод една тема в друг клуб - подсъдно ли е да избереш да родиш вкъщи, без лекарска помощ? Ако детето почине при такова раждане, търси ли се отговорност от родителите?

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: О, толкова съм сърдита!и малоумнанови [re: djemma]  
Авторkльoмбa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 23:32



не е ли по добре да отделиш повече време на детето си за да разбере, че трябва да ходи редовно на училище, вместо да търсиш поводи за скандали и да създаваш смут- или това е в природата ви г-жо...и тука разни глътни шарани от социалните ми ровят по разни закони за образованието ПФУ



Тема Моля за компетентен съветнови [re: endrofini]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.06.06 15:27



Живеем на квартира и се грижим за инвалид лежащо болен с 96% инвалидност. Сменяме вече няколко квартири защото хазаите ни не искат да дават по наем на семейство с инвалид.

Моля да ми кажете можем ли да ползваме някаква социална защита в този случай?



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
АвторДaниeлa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 15:52



Имам запитване, на което желая да ми отговорите с разбиране.
Работя в инвалидна пациентска организация и се опитвам да се се боря с бюрократичните ограничения. Нямам нищо против правилата , но се натъкнах на казус, който според мен е абсурден.Не мога да получавам парите, които се отпускат за интеграция на хора с увреждания , защото не живея постоянно на адреса, който съм посочила като постоянен. Смятам , че социалната оценка се прави на лицето , а не на адреса. След като получавам пенсия на този адрес и си плащам данъците пак чрез тази община ,защо вместо улеснение трябва да изпитвам затруднение. Все пак макар и инвалид имам права , а все повече се налага мнението, че инвалидите не са закрепостени единствено в къщите и вързани зад четирите стени . Ще се радвам на отговор.



Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: Drona]  
Автор endrofini ()
Публикувано19.06.06 16:03



Защита от прекратяване на договор за наем,

когато наемателят е човек с увреждане ли?

За такова нещо ли питате, или за други социални защити

(добавка за социална интеграция например)



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: Дaниeлa]  
Автор ilik123 ("ИО")
Публикувано19.06.06 16:16



Разбиране ще срещнете тук

Здравейте!Но отговорът няма да ви хареса.Цитирам чл.32, ал.1 от Правилника за прилагане на Закона за интеграция на хората с увреждания:"Месечната добавка за социална интеграция се отпуска въз основа на молба, подадена от лицата, ..., по постоянен адрес и след представяне на лична карта или паспорт".
И чл.11, ал.1 от ППЗСИХУ:"Лицата...., подават молба за извършване на социална оценка до Директора на ДСП по постоянен адрес.."
Т.е. тези добавки може да ги получавате само и единствено от Дирекцията социално подпомагане, в чиято община е вашият постоянен адрес"Така е по действащия в момента Закон.
Един приятелски въпрос към вас:Как може да ви се направи социална оценка, когато живеете на територията на друга община?Теоретично може да сте на другия край на България.
Ако имате отговор, пишете на законотворците.Те само могат да променят Законите и правилниците.Ние сме изпълнители.Нас никога не ни питат.Спускат...

.....

Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: endrofini]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.06.06 16:21



За първото питам .... защото получаваме противоречиви мнения.

Благодаря предварително



Тема ЗИХУнови [re: Дaниeлa]  
Автор endrofini ()
Публикувано19.06.06 16:24



Съгласно Правилника за прилагане на Закона за интеграция на хората с увреждания:

"Чл. 11. (1) Лицата по чл. 12, ал. 2 от Закона за интеграция на хората с увреждания подават молба за извършване на социална оценка до директора на дирекция "Социално подпомагане" по постоянен адрес съгласно приложение № 1.

(2) В срок 30 дни от подаването на молбата социален работник от дирекция "Социално подпомагане" изготвя социален доклад съгласно приложение № 2.

(4) Социалните работници по ал. 2 и 3 извършват посещение на лицето с увреждане, за което е подадена молба за извършване на социална оценка, с цел установяване на обстоятелства от социален, семеен, битов и здравен характер, свързани с възможността за интеграция на лицето. "


От ал. (4) се подразбира, че социалните работници трябва да извършат посещение на постоянния Ви адрес (тъй като ако сте с пост. адрес София, а настоящия Ви е Варна, няма кой да ги командирова до морето, та да ви направят анкета

, въпреки че никак не е лошо като идея)
а ако Вас Ви няма там, (на постоянния адрес де)
то изготвянето на доклада съгл. ал. (3) става невъзможно, както и социалната оценка, която в нашата държава се оказва мнооого важендокумент, необходим за получаване на добавките.
Ако сте там, когато те извършват анкетата - няма проблеми. Закона не
забранява да получавате добавките, ако настоящия и постоянния Ви адрес
са различни.

Ако обаче настоящия Ви адрес е в рамките на същата община и Вие сте го упоменали в молбата за изготвяне на социална оценка - не виждам никакъв "законов" проблем на социалните работници да отидат на настоящия Ви адрес.



Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: Drona]  
Автор endrofini ()
Публикувано19.06.06 16:30



Лично аз нямам представа за такава защита.
Мнението ми е, че няма такава.

Ако колегите знаят нещо такова, нека да кажат



Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: endrofini]  
Автор drebna_du6a (непознат )
Публикувано19.06.06 16:57



Няма такава защита.Това е свободен пазар със свободно договаряне. Може да се ползва някакво предимство за общинско жилище,но процедурата е много тромава.



Тема Моля за компетентен съветнови [re: drebna_du6a]  
Автор satorie (raw style)
Публикувано21.06.06 12:13



здравейте!
интересувам се от всякаква информация за фондации, сдружения, домове, учища и инициативи за дарения за деца с увреждания. нямам опит и не съм запозната къде е най-добре да се направи дарение, кои фондации са по-добри и тн, затова пиша тук. тепърва ще разучавам всички варианти, но мнението на хора които са запознати с материята е много ценно:)
благодаря ви предварително



Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: satorie]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано21.06.06 19:16



Аз работя с тези по-долу и им вярвам:

"За децата" - наемат персонал за домовете за деца с увреждания, раздават стипендии за деца с добър успех

Дневен център за деца с увреждания "Покров богородичен" - рехабилитация и интеграция в масови училища.

Движение на българските майки - правят какво ли не - събират помощи, организират протести, ходят по домовете да играят с децата...


И всякакви домове за деца в уреждания, ако пуснеш ДДМУИ в гугъл, ще ти излезе целият списък на МТСП. Там обаче не пращай пари, а предложи да им купиш от каквото имат нужда. Най-честата нужда е памперси, чаршафи, белина и прах за пране и пресни плодове и зеленчуци. По-добре се свържи с дом, който не е в голям град, а в някое село, защото за тях по-рядко се сещат.

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторпpитecнeниe (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 14:17



Има ли проблем,ако единият съпруг работи в ДСП,а другият в съответната РДСП?



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (новак)
Публикувано05.07.06 14:44



Зависи на какви длъжности са. Ако и двамата са държавни служители и особено ако са зависими един от друг, не е редно. Но в АСП всичко е възможно. Виждаме как дълго време Изпълнителния директор на АСП и Министъра на МТСП бяха братовчеди.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: пpитecнeниe]  
Авторбeзвpъзkи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 16:11



Явно имате подходящите връзки,щом са ви назначили.Тогава що се притеснявате?Може и децата ви да назначат.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: бeзвpъзkи]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 16:53



Семейство.Единия работи в РДСП,а единия в ДСП ? Ако не са директори и децата им да назначат пак им се чудя как живеят с този доход.Моля споделете това чудо, защото явно аз съм изостанала със заплатите....



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: пpитecнeниe]  
Автор Bojurka (bab4eto)
Публикувано09.07.06 23:24



Никакъв-от три години работят така



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: endrofini]  
Автор Eddy (въздушна)
Публикувано10.07.06 15:36



Днес ТЕЛК издаде решение на майка ми за 94 % инвалидност (намалена трудоспособност)без придружител.След тежка операция,химиотерапия,стрес и т.н. някак набързо и в крачка подготвяхме изискващите се документи.Сега какво да правя с това решение,т.е. какви са придобивките, на които има право (къде да чета)?Тя е на 62 год.,пенсионерка (за прослужено време), от София.
Цял ден се ровя в нета, но не намирам актуална информация.

Редактирано от Eddy на 10.07.06 15:38.



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: Eddy]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано10.07.06 19:57





Като начало погледнете тук.За останалото ще ви осведомят в Дирекцията за социално подпомагане, на територията на която живеете.



Тема Кога ще ме извикат на НЕЛК?нови [re: endrofini]  
Автор tomase (непознат )
Публикувано11.07.06 11:21



След операция през 1988г. станах инвалид. От 1992г. след петата операция се наложи да имам придружител – вече бях инвалид I група с чужда помощ. И така се явявах на ТЕЛК през 3 год., за да ми дадат I група с чужда помощ.
Последното ми явяване на ТЕЛК беше на 25 януари 2006г. Направих голямо усилие за движение и с помощта на сина ми се явих на ТЕЛК в ХХ-ДКЦ. Бях поканена в кабинета в който бяха две лекарки. Едната от тях още на вратата ме уведоми, че няма да ми бъде дадена I група с чужда помощ. Тя бегло погледна кракът ми и в това се състоеше целият преглед. Обясних, че движенията са ми много болезнени и ограничени, че се движа само с лумбокорсет (колан с дебели метални пластини, който се слага на кръста и не позволява навеждане и сядане) и ми е невъзможно да се обслужвам сама. Но не ми беше обърнато никакво внимание. Бях помолена да изчакам решението отвън.
Не разбрах в кабинета имаше ли представител на НОИ и представител на Регионална дирекцията за социално подпомагане, както посочва Закона за здравето чл.105, ал.3.
Решението, което ми бе дадено потвърди, че съм лишена от чужда помощ, а и бяха спестени много от водещите ми диагнози от предишното експертно решение на ТЕЛК и не бяха добавени новите ми увреждания.
Имам право да обжалвам решението в 14-дневен срок от датата на получаването му (Закон за здравето чл.112, ал.1, т.3). Още на другия ден подадох жалба в картотеката на ТЕЛК. При проверка в НЕЛК след 50 дни има ли развитие по моята жалба, отговорът е, че може да чакам повече от година.
Според Наредбата за реда за съобщаване, регистриране, потвърждаване, обжалване и отчитане на професионалните болести, чл.14, ал. 1: Националната експертна лекарска комисия се произнася по жалбите и по подписаните с особено мнение експертни решения на ТЕЛК в срок 45 дни от постъпването им след клиничен преглед на лицето и обсъждане на наличните документи. Но никъде не се казва в какъв срок НЕЛК се задължава да ме извика на клиничен преглед.
Вече три месеца аз съм без всякакви доходи – нямам пенсия, защото не съм инвалид, нямам заплата, защото не мога да работя, не мога да се регистрирам и в бюрото по труда като безработна. Един ден, когато ми бъде присъдена някаква група инвалидност, ще ми бъде изплатена пенсията със задна дата. Но кой ще ми изплати лихвите и пропуснатите ползи. Кой ще ми изплати разходите за транспорт, който би бил безплатен.

Извинявам се за дългия постинг. Ще съм благодарна на всеки за отговор



Тема Re: Кога ще ме извикат на НЕЛК?нови [re: tomase]  
Автор endrofini ()
Публикувано18.07.06 17:23



Ima отговор на въпроса, който задавате по-нагоре в отговора на

ендрофини, озаглавен "НЕЛК"



Тема ПОМОГНЕТЕ МИнови [re: endrofini]  
Авторзepo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 14:01



Здравейте! Аз съм човек с увреждане I гр СЧП.Диагнозата ми е долна вяла параплегия след счупване на L2.Притежавам лек автомобил, който искам да приспособя, за да го управлявам сам. Искам да кандидатствам по чл.42 от ППЗИХУ /Приложение 7/ за осигуряване на това право.От "Соц. подпомагане" ми отговориха, че трябва да кандидатствам по чл.48 от ППЗИХУ и за това трябва дохода ми на член от семейството да бъде не по-голям от трикратния размер на гарантирания минимален доход. Въпроса ми е мога ли да ползвам правото си по чл.42 - Приложение 7 т.14 в.



Тема ПОМОГНЕТЕ МИнови [re: endrofini]  
Авторзepo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 14:01



Здравейте! Аз съм човек с увреждане I гр СЧП.Диагнозата ми е долна вяла параплегия след счупване на L2.Притежавам лек автомобил, който искам да приспособя, за да го управлявам сам. Искам да кандидатствам по чл.42 от ППЗИХУ /Приложение 7/ за осигуряване на това право.От "Соц. подпомагане" ми отговориха, че трябва да кандидатствам по чл.48 от ППЗИХУ и за това трябва дохода ми на член от семейството да бъде не по-голям от трикратния размер на гарантирания минимален доход. Въпроса ми е мога ли да ползвам правото си по чл.42 - Приложение 7 т.14 в.



Тема Re: ПОМОГНЕТЕ МИнови [re: зepo]  
Авторdon@ (Нерегистриран)
Публикувано07.08.06 17:39



според мен можете да кандидатствате за отпускане на целева помощ по чл.42-Приложение 7 т.14в и тя се отпуска за приспособления за управление на лек автомобил, но трябва да представите актуално медицинско удостоверение за водач на МПС и ТЕЛК евентуално, за да докажете наличната дисфункция на горни или долни крайници - в случая се подава молба-декларация по Приложение 8
а другия, цитиран от Вас, чл.48 е за покупка и/или приспособяване на МПС-тук се подава молба-декларация по Приложение 10
в нашата дирекция до сега не сме имали аналогичен случай, но като чета ППЗИХУ - за мен това са две различни основания....
успех



Тема Re: ПОМОГНЕТЕ МИнови [re: зepo]  
Автор endrofini ()
Публикувано08.08.06 11:11



Абсолютно съгласна с мнението на колежката.

Може да подадете молба по чл.42, ал.7. Д "СП" издават заповед , и са длъжни да ви упътят за съществуващи регистрирани фирми, които да изработят нужното приспособление. Вие не плащате нищо.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 09:43



Трябва ми пощ.адрес на ДСП Варна



Тема Re: Кога ще ме извикат на НЕЛК?нови [re: endrofini]  
Автор tomase (непознат )
Публикувано13.08.06 22:24



Разликата с Шишка е, че тя се е явила на НЕЛК и чака решение от тях. А аз питам кога НЕЛК ще ме извика на преглед. Благодаря все пак





Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: нoв]  
Авторcoц. paбoтниk2 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 23:27



ул."Цар Асен":№43
Това е адресът - ако все още ти трябва!





Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: нoв]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 22:05



ул."Цар Асен" №43
от Червения площад нагоре в посока към Окръжна болница,втората пресечка вдясно!



Тема Re: Социалнинови [re: endrofini]  
АвторMинa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 12:57



Здравейте,
много бих искала да направя един нов, оборудван и отговарящ на всички европейски стандарти и изисквания старчески дом. Необходима ми е всякаква информация свързана с изискванията на ЕС на които трябва да отговарят тези домове.Каква точно документация ще ми е нужна и въобще всичко свързано с тази тема ще ми бъде от голяма полза. Предварително Ви благодаря!



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторrossi (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 16:04



Живеем в чужбина. Как можем да подам молба за сключване на граждански брак в София , след като трябва да е подадена 30 дни преди датата



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: rossi]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (минаващ)
Публикувано06.10.06 17:46



Предполагам с молба,която е заверена в БГ посолството там.



Тема Re: Пенсиониране по болест без знанието на работоднови [re: socialen_rabotnik]  
Автормиcтepи (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 17:26



Въпросът ми е; можеш ли да се пенсионираш по болест бе за това да разбере работодателя ти, ясно е защо ,да не те съкратят при първа възможност, при какви условия става и на основа на минимална заплата ли и ако знае някой , как се процедира....



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторscorpiana (Нерегистриран)
Публикувано26.11.06 18:28



Ако лицето 3-кратно не е установено при анкетиране на посочения в молбата-декларация адрес,то тогава му се отказва,че не отговаря на условието на чл.8 от



Тема документи за ЗИХУнови [re: endrofini]  
Авторинвaлид (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 22:05



Този месец ли се пускаха документите или януари?



Тема Re: документи за ЗИХУнови [re: инвaлид]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано09.12.06 00:58



От началото на календарната година, т.е.-януари.



Тема Re: документи за ЗИХУнови [re: KaтИ.]  
Авторинвaлид (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 22:01



mersi





Тема Въпрос за социална помощнови [re: endrofini]  
Автор nikcho.az (непознат )
Публикувано02.01.07 19:36



Здравейте и честита нова година:) Та проблема ми е следният. На село имам една съседка, която е със счупена тазобедрена става и е обездвижена на легло. Тя е на около 60-70г., но е доста дебеличка около 120кг. Няма възможност да се обслужва сама, защото както казах е бая тежка и само с един крак неможе да се придвижва. Има си съпруг, който обаче е поизкукуригал и изобщо не се грижи за нея. Жената е първа група инвалид. Та въпроса мие, какво трябва да се направи, за да ходи човек да я гледа или има ли някакъв дом - хоспис където да отиде докато се оправи? Питам за държавата какво предлага - частното е ясно........



Тема Re: Въпрос за социална помощнови [re: nikcho.az]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано02.01.07 20:31



Ако има определена чужда помощ, може да се помисли за услугата "личен асистент" или "социален асистент". Предимство е, че няма да се откъсва от дома си.
Ако не, попитайте в Д "СП" по местоживеене, за да ви насочат за подходящо заведение.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: шишka]  
Авторбyбa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 11:58



Мойта свекърва чака 2 месеца, след което го получи решението си с писмо с обратна разписка



Тема Re: Че какво би променила тя?нови [re: Aминa]  
Авторбyбa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 12:21



Ако лицето с увреждане наистина се нуждае от чужда помощ никой не би се наел да пътува с автобусният транспорт или недай боже с железопътният, като знаем колко е конфортно пътуването. В такива случаи се търсят други алтернативи като се наема частна лека кола и тогава разноските се утрояват/ не вземам предвид човекозагубата на шофьора/. Ако има начин някой да се възползва от тази помощ - нека го направи.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторaбв... (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 22:19



Здравейте,колеги от Русе,Пловдив и Пазарджик!


Ние,социалните работници от ДСП-гр.Дулово,обл.Силистра споделяме и подкрепяме вашите искания.Готови сме да се присъединим и за по-сериозни действия.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторdani_1971 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 21:02



Как се определя датата на инв.врешението на ТЕЛК.Имам документи че на детето е открита астма през2002г,а в решението ми пише 27.01.2006г



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: dani_1971]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано26.01.07 21:38



Едното е дата на инвалидизацията /2002 г./, а другото - на издаване на експертното решение/2006 г./.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автормиpaвpи (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 18:40



Здравейте!Може ли някой да ми каже при призната инвалидност над 90% от ТЕЛК
на човек навършил 80 години,дали не става пожизнен срока за инвалидност?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: миpaвpи]  
Авторggg (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 22:10



Категрично ДА.



Тема Re: pravo na soc.pomoshtнови [re: endrofini]  
Авторzoq (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 18:19



Имам ли право на социална помощ , ако регистрацията ми в Бюро по труда е от 14.08.2006 г?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: миpaвpи]  
Авторvanq (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 18:38



Съгласно наредба за мед. експертиза на работоспособността - чл.64, ал.7 При лица, навършили 65- годишна възраст, се определя пожизнен срок на инвалидността.Преосвидетелстване на тези лица може да се извърши по тяхно искане или по искане на контролните органи на медицинската експертиза.



Тема Re: pravo na soc.pomoshtнови [re: zoq]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано20.02.07 22:24



zoq, имаш право от месец март, но трябва да отговаряш и на другите условия.



Тема Re: ЗИХУнови [re: endrofini]  
Автор!! (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 10:02



Моля Ви за компетентен отговор относно месечната интеграционна добавка за достъпна информация по ЗИХУ. Тя е право на лица със сетивно увреждане 71% и над 71% ТНР или сетивното увреждане присъства, изразено в някаква степен (10%, 20% отзад в ЕР на ТЕЛК) и като цяло нетрудоспособността на лицето със сбор от увреждания е 71% и нагоре?



Тема Re: ЗИХУнови [re: !!]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 17:38



Za da se polu4i mese4na dobavka za socialna integracia za dostapna informacia procenta namalena rabotosposobnost triabva da e ne po malko ot 71 samo za uvrejdane na sluha ili zrenieto.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторCEЛЯHИH (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 11:14



Не виждате ли,че гражданите нямат въпроси.Явно всичко им е ясно.Крайно време е с въпросите да се заемат селяните.





Тема :-)))))нови [re: CEЛЯHИH]  
Автор endrofini ()
Публикувано26.03.07 12:21







Тема Re: :-)))))нови [re: endrofini]  
Авторceлянин (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 17:22



кой,аз ли бе сладурче,ами аз даже съм постоянно ухилен-такава ми е болестта по рождение и в телковото решение я пише.ХРОНИЧНА УСМИХНАТОСТ.Все пак ти благодаря.Да си ми жива и здрава!!!!!!!!!!!!!





Тема Моля, моля!!!нови [re: ceлянин]  
Автор endrofini ()
Публикувано29.03.07 13:58



Ти също да си ни жив и здрав!!!











Тема Re: Моля, моля!!!нови [re: endrofini]  
АвторCEЛЯHИH (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 12:32



АМИН!!!! ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ,СЛАДУРЧЕТА!!!!!!!!!!!!!! МЕЖДУ ВПРОЧЕМ СЪМ КОЛЕГА-ГРАЖДАНИН.ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! БЪДЕТЕ МНОГО ЩАСТЛИВИ И РАДОСТНИ!!!!!!!!!!! ЦЕЛУВКИ!!!!!!!!!!!!!





Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: elie]  
Автор!Блyдницa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 22:40



ами ти се радваи че не те пращат сама да си четеш законите сякаш съм юридическо лице.А те по цял ден ха-хо и хи-хи. За справка брат ми живее в Канада со. раб. който също не е много платен ходи на място в къщи два пъти годишно да се интересува получава ли си детето детските. И няма да го видиш да пише айде стига с тези граждани. Щото от ТЕЗИ!!!! граждани си вадите хляба. Да ви...недоучилите и приучили мед. сестри. Знаем кой става соц. работник.



Тема Re: Имаме ли право да осиновим?нови [re: endrofini]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.05.07 00:20



Здравейте,

за съжаление след 15 г. брак и лечение на стерилитет сега съм с онкологично заболяване и хистеректомия тоталис, т.е. пълно отсртаняване на детеродните органи. В момента след извършената операция и химиотерапия се чувствам добре /дай боже за дълги години/.

Въпросът ми е, имаме ли право да осиновим дете при това положение? Ако има някаква пречка би ми се искало да получа съвет как да я заобиколя

.

Това е желанието и на двама ни. Преди време съм взимала комплект документи за попълване, но тогава отложихме нещата по други причини.

Имам още един въпрос, който е малко може би каприз: желанието на съпруга ми е да осиновим цветнокожо детенце /не циганче/. Възможно ли е в България да си намерим такова? Ако не как най-общо стоят нещата с осиновяване от чужда държава?



Тема Re:Що не вземеш да смениш клуба с ЛАФЧЕ а?нови [re: soc.rab.3]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 11:48



Сигурна съм че този клуб наистина е възникнал от социалните потребности и разяснения на потребителите и изведнъжнякой на който вече всичко му е ясно та чак му е скучно .Клубове ли няма ,като му се лафи .Аз лично държа да ми е полезно общуването тука ,аз да научавам нещо ново и другите от мене където мога.



Тема Re: Инвалиден стол ?нови [re: endrofini]  
Авторfuriq_65 (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 08:41



Касае се ,за инвалид 95 % с чужда помощ.При освидетелстване преди две години движенията бяха ограничени,но се движеше,макар и с помощ.Въпросът ми е-Какво е необходимо,за да получим инвалиден стол/отказва ни се,за от соц. грижи,тъй като в документа от ТЕЛК, не било упоменато,че има нужда болния от такъв/. ? От социални грижи не ползваме и не сме ползвали нищо,защото се мъчим да се справяме сами. Тоалетен стол си набавихме сами,но нямам идея дори как можем да си набавим инвалидна количка.Щ е бъда благодарна, на всеки,който ми отговори.



Тема Re: Инвалиден стол ?нови [re: furiq_65]  
Авторбивш coц.paбoтниk (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 16:34



Не сте разбрали правилно.Трябва ви протокол от комисия,в зависимост от естеството на обездвижването-от невролози,ортопеди или други-това ще ви го каже личния лекар.Освен това в Социално подпомагане имате право и на интеграционни добавки по ЗИХУ.Там отидете за да подадете молба за тях.А с протокола от лекарската комисия пак в Социално подпомагане ще ви издадат документ,с който ще си вземете необходимите помощно-технически средства.Поздрави и успех!



Тема Търся работа по специалността минови [re: endrofini]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 17:20



Как сте приятели "Социални работници" от цялата страна, аз съм социален работник с висше образование Бакалавър по социални дейности и Магистър по социален мениджмънт, мениджър в социалната сфера! Работих като соц. работник в социално подпомагане в град Лом, а сега след като не ми подновиха трудовият договор на 20.08.2007г. трябваша да напусна и се преориентирам към Социалните домове, тъй като има свободни работни места!



Тема За социалните работници по светанови [re: socialen_rabotnik]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 21:05



Няма ли мнения приятели от цял свят пишете



Тема Майчинство от общината, кой внася здравните вноскинови [re: endrofini]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 16:41



Здравейте!

Имам един кокретен въпрос и молба за съвет.
Преди 3-4 години като безработна 12 месеца получавах помощи за майчинство от тогавашните "Социални грижи", към общината. Помня още от тогава, бяха ми казали, че здравното ми осигуряваме се поема от същата служба или от общината, (не знам точно), но във всеки случай, аз не дължах никакви здравни вноски за този период.
Обаче! Сега ми се налага да кандидатствам за кредит от банка и справката от НАП за дългове към държавата показва, че не съм осигурявана за въпросните 12 месеца, докато получавах майчиство от Социални грижи.
Направих опит да подам молба до директора на настоящата служба "Социално подпомагане" за изясняване на случая - отказаха да ми я приемат дори в деловодството!
Моля за отговор - дали наистина здравното ми осигуряваня е било задължение на въпросната служба или аз е трябвало да си внасям вниските от парите за майчинство? И, ако правото е на моя страна - как да действам за да си го получа?

Много благодаря!



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторSnowman (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 23:58



И питам аз, кога, най-сетне госпожа "Огромен Гъз" ще престане да се подиграва с хората и да петни държавата?
КОГА???????????????????????????



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторpitanka (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 23:47



Аз съм с 87% тнр.Имам право на две пътувания по автобусния транспорт в една година.В ДСП имам подадени две молби с билети.Едните ми ги изплатиха, а за другите имам направен отказ , защото не били коректни. Сега подадах трета молба с билети, но ми отговориха, че пак ще ми се откажат , защото вече били извършени две пътувания в една календарна година. Правилно ли е това?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: pitanka]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано30.09.07 20:20



Ако за календарната година са Ви одобрили и изплатили само едно пътуване, следва да Ви осребрят и второто, независимо колко молби сте подали. Това при положение, че с първата молба не сте кандидатствали и респективно- да са ви изплатили две пътувания наведнъж. Тогава основателно ще Ви направят отказ.



Тема 6te mi skriqt deteto!Kak da go predotvratq?нови [re: endrofini]  
Автор nicksame (непознат )
Публикувано05.10.07 02:39



Siguren sym,4e sum ba6ta na deteto,no majkata i saprugut i imat namerenie da skriqt tova ot men. Kakvo moga da napravq,osven da podkupq lekar ili drug personal v bolnicata, za da vzema DNA material ot ligavicata na bebeto i svoqta, s cel DNA analiz za ustanovqvane na ba6tinstvo?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторcyпep мaмa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 18:21



инвалид първа група с три деца под седем години какви права има какви помощи да взима





Тема Re: Старчески домнови [re: endrofini]  
Авторrrr (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 15:19



Моля някой да ми каже къде и какви документи да подам за старчески дом или някакъв сайт, в който мога да видя всичко! Благодаря предварително на отзовалите се!



Тема Re: Старчески домнови [re: rrr]  
Автор social (Social)
Публикувано28.11.07 16:17



Уважаема, Предоставяме Ви исканата от Вас информация:

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ:
1.КОПИЕ ОТ ДОКУМЕНТ ЗА САМOЛИЧНОСТ;
2.КОПИЕ ОТ ЛИЧЕН АМБУЛАТОРЕН КАРТОН /АКО ИМА ТАКЪВ/;
3.КОПИЕ ОТ РЕШЕНИЕ НА ЛКК,ТЕЛК,РЕЛКК,НЕЛК,ЦЕЛКК /АКО ИМА ТАКОВА/;
4.МЕДИЦИНСКО УДОСТОВЕРЕНИЕ ОТ ОБЩОПРАКТИКУВАЩ ЛЕКАР;
5.МЕДИЦИНКА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗА ПСИХИЧНОТО СЪСТОЯНИЕ С НАСОЧВАНЕ КЪМ ПОДХОДЯЩА СПЕЦИАЛИЗИРАНА ИНСТИТУЦИЯ;
6.ДРУГИ ПО ПОЙСКВАНЕ.

ДОМОВЕ ЗА СТАРИ ХОРА:
1 Дом за стари хора заети кап. гр. Айтос Бургас 0558/ 79-77
(без отделение за лежащи ) 26 32 парк "Славеева река" Ж. Андреева
2 Дом за стари хора 30 32 гр. Бургас Бургас 056/ 81-39-84
(без отделение за лежащи ) ул."Самуил" N117 Г. Стоянов
3 Дом за стари хора ( без отд-е за лежащи ) 4 10 с. Ветрино Варна 05161/ 20-06
( филиал на ДСП ) общ. Ветрино
4 Дом за стари хора ( без отд-е за лежащи ) 6 8 гр. Горна Оряховица В.Търново 0618/ 4-34-28
( филиал на ДСП ) ул."Бунар Хисар" N17
5 Дом за стари хора 21 25 гр. Златарица В.Търново 06153/25-58
( без отделение за лежащи)
6 Дом за стари хора 0 20 гр. Брегово Видин не функционира
(без отделение за лежащи )
7 Дом за стари хора 55 65 с. Добромирка Габрово 06738/24-84
( без отделение за лежащи) Общ. Севлиево Г. Георгиев
8 Дом за стари хора 32 40 гр. Ловеч Ловеч 068/ 2-56-13
(без отделение за лежащи ) м-ст "Върбовка" Й. Митов
9 Дом за стари хора (без отде-е за лежащи ) 18 20 с. Априлци Ловеч 06958/ 20-83
/нов с писмо №СГ-74-00-306/16.Х.2000г./ общ.Априлци М. Колева
10 Дом за стари хора 12 25 с. Добри дол Монтана 99728/ 331
( без отделение за лежащи) общ. Лом Р. Филданова
11 Дом за стари хора 40 40 гр. Велинград Пазарджик 0359/ 2-53-01
(без отделение за лежащи ) бул."Съединение" N228 П. Петрова
12 Дом за стари хора ( без отд-е за лежащи ) 8 10 с. Пелешит Плевен 06495/ 671; 381
( филиал на ДСХ- Бохот ) общ. Плевен П. Бъчев
13 Дом за стари хора 0 30 гр. Кнежа Плевен не функционира
( без отделение за лежащи)
14 Дом за стари хора 33 100/40 с. Тертер Разград 08348/ 21-28
( без отделение за лежащи) общ. Кубрат М. Ахмед
15 Дом за стари хора 56 54 с. Баня Сливен 0457/ 2-22-34
(без отделение за лежащи ) общ. Нова Загора Я. Симеонова
16 Дом за стари хора гр. София София-гр. 02/ 20-31-37
(без отделение за лежащи ) 84 55 Зона Б - 5, бл. 4 и Любенова
30 кв."Зах.фабр.",бл. 48А 02/ 23-94-91
17 Дом за стари хора 0 26 с. Ковачевци София-обл.
( без отделение за лежащи) общ. Самоков
18 Дом за стари хора 18 20 с. Търничене Ст.Загора 04368/ 312
(без отделение за лежащи ) общ. Павел баня Д. Гърдова
19 Дом за стари хора 40 43 Старозагорски минер. бани Ст.Загора 04111/ 23-16
(без отделение за лежащи ) общ.Ст.Загора И. Александров
20 Дом за стари хора ( без отд-е за лежащи ) 5 6 гр. Раднево Ст.Загора 0417/ 8-26-09
( филиал на ДСП- Раднево ) С. Василева
21 Дом за стари хора ( без отд-е за лежащи ) 13 16 с. Чернозем Ямбол 04726/ 232
( филиал на ДСП- Елхово ) общ. Елхово
общо: 501 607
С П И С Ъ К
на специализираните институции за стари хора

1 Дом за стари хора заети кап. гр. Разлог Благоевград 0747/ 21-40
(с отделение за лежащи ) 36 45
2 Дом за стари хора 52 55 с. Падеш Благоевград с поръчка
(с отделение за лежащи ) общ. Благоевград 380
3 Дом за стари хора 60 60 с. Лозарево Бургас 05576/ 214
(с отделение за лежащи ) общ. Сунгурларе
4 Дом за стари хора 144 150 гр. Варна Варна 052/ 36-25-07
(с отделение за лежащи ) "Св.Константин и Елена"
5 Дом за стари хора 130 130 гр. В.Търново В.Търново 062/ 4-08-83
(с отделение за лежащи ) кв."Бузлуджа"
6 Дом за стари хора 125 125 гр. Свищов В.Търново 0631/ 2-94-65
(с отделение за лежащи ) м."Паметниците"
7 Дом за стари хора 33 35 с. Караисен В.Търново 06132/ 22-89
(с отделение за лежащи ) общ. Павликени 24-16
8 Дом за стари хора 39 50 гр. Кула Видин 0938/ 22-66
(с отделение за лежащи )
9 Дом за стари хора 6 23 с. Дреновец Видин 09323/ 385
( с отделение за лежащи) общ. Руженци
10 Дом за стари хора 81 90 с. Хайредин Враца 09166/ 22-63
(с отделение за лежащи ) общ. Хайредин 22-47
11 Дом за стари хора 38 40 с. Стоките Габрово 067305/ 481
(с отделение за лежащи ) общ. Севлиево 407
12 Дом за стари хора 103 103 гр. Добрич Добрич 058/ 2-02-59
(с отделение за лежащи ) пребаз. в нова сграда
13 Дом за стари хора 52 60 гара Кочериново Кюстендил 07053/ 20-77
(с отделение за лежащи ) общ. Кочериново
14 Дом за стари хора 150 150 гр. Берковица Монтана 0953/ 25-03
(с отделение за лежащи ) ул."Ст.Стамболов"N32 25-22
15 Дом за стари хора 45 54 с. Владимирово Монтана с поръчка
(с отделение за лежащи ) общ. Бойчинивци 329, 339
16 Дом за стари хора 163 170 гр. Пазарджик Пазарджик 034/ 44-54-83
(с отделение за лежащи ) ул."Болнична" N19 44-53-30
17 Дом за стари хора 96 100 гр. Радомир Перник 0777/ 62-32
(с отделение за лежащи ) кв. "Гърленица"
18 Дом за стари хора 45 50 с. Бохот Плевен 06495/ 269
(с отделение за лежащи ) общ. Плевен
19 Дом за стари хора 200 200 гр. Пловдив Пловдив 032/ 77-29-61
(с отделение за лежащи ) ул."Коматовско шосе"N28
20 Дом за стари хора 58 60 гр. Разград Разград 084/ 2-45-63
(с отделение за лежащи ) ул."Х.Димитър" N7
21 Дом за стари хора 232 234 гр. Русе Русе 082/ 44-01-88
(с отделение за лежащи ) ул."Алеи Възраждане"N86
22 Дом за стари хора 33 35 с. Бистренци Русе 081262/ 224,
(с отделение за лежащи ) общ. Бяла
23 Дом за стари хора 205 210 гр. Силистра Силистра 086/ 2-22-29
(с отделение за лежащи ) ул."Албена"N5 2-70-51
24 Дом за стари хора 40 40 гр. Тутракан Силистра
( с отделение за лежащи) 0857/ 32-45
/нов с писмо №СГ-06-00-35 от 1.І.2001г./
25 Дом за стари хора 119 120 гр. Сливен Сливен 044/ 8-06-41
(с отделение за лежащи ) ул."П.Хитов" N18 8-21-50
26 Дом за стари хора 80 90 с. Фатово Смолян 0301/ 2-89-25
(с отделение за лежащи ) общ. Смолян
27 Дом за стари хора (с отде-е за лежащи ) 244 250 гр. София- кв. Горна баня София-гр. 02/ 57-33-76
/увеличен капацитет от1.І.2001год./ ул."Обзор"N29
28 Дом за стари хора 415 415 гр. София- кв. Дървеница София-гр. 02/ 74-01-06
(с отделение за лежащи ) ул."Пловдивско поле" N8 74-46-54
29 Дом за стари хора 82 122 гр. Самоков София-обл. 0722/ 2-66-62
(с отделение за лежащи ) ул. "Верила" N1
30 Дом за стари хора 13 60 гр. Етрополе София-обл.
( с отделение за лежащи) 0720/ 69-88
31 Дом за стари хора 122 122 гр. Казанлък Ст.Загора 0431/ 2-22-09
(с отделение за лежащи ) ул. "П.Ганин" N52
32 Дом за стари хора 62 62 гр. Казанлък Ст.Загора 0431/ 2-90-79
(с отделение за лежащи ) бул."Ал.Батенберг" N222
33 Дом за стари хора 47 50 с. Гърчиново Търговище 060375/ 270
(с отделение за лежащи ) общ. Опака
34 Дом за стари хора 154 160 гр. Хасково Хасково 038/ 2-60-58
(с отделение за лежащи ) парк "Кенана" 2-42-07
35 Дом за стари хора 106 130 гр. Шумен Шумен 054/ 3-21-62
(с отделение за лежащи ) м-ст "Мантово лозе" 5-70-43
36 Дом за стари хора 201 202 гр. Ямбол Ямбол 046/ 6-92-10
(с отделение за лежащи ) ул."Ив.Попатанасов" N10
общо: 3811 4052



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторзинa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 14:06



Живея с мъж на семейни начала от 5 години.Имаме дъщеря на 3г. и половина. Тъй като има големи проблеми и разногласия между нас,бяхме решили в името на детето да правиме компромиси. Но компромисите от моя страна не включваха повече удари и бой. Преди два дни,той ме преби пред детето с юмруци.Не ми посяга за първи път и беше обещал,че това няма да се случва повече, но се случи и то не един път. Мисля,че и това няма да е последния и може да се стигне до сериозно престъпление. Искам заедно с детето да го напуснем. Днес продължава със заплахите и не иска да ни пусне мирно и тихо да напуснем къщата. Поради това,че жилището,в което искаме да се преместим се нуждае от ремонт и обжавеждане, ние сме принудени да останеме още месец. Интересува ме,сега има ли смисъл да подавам жалба срещу него за побой,след като още месец трябва да живеем в неговата къща и тази жалба какво значение би имала при евентуални негови претенции към детето. Т.е.той би ли могъл законно да ми попречи да го напусна заедно с детето и какви права има върху него. Той го е припознал , но нямаме брак



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: зинa]  
Автор Диpekтop (Bos)
Публикувано17.12.07 14:44



Уважаема "Зина", здравейте!

Много съжалявам за случилото се между вас. Като законен представител /настойник - баща/ има законни права, по които може да попречи на вашите намерения да го напуснете.

Задължително трябва да подадете Жалба в МВР и Отдел "Закрила на детето". В по - нататъшните развития, ако се стигне до процес за родителски права, би могло да Ви помогне това, че сте подали своевременно жалба.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор Nice kid (непознат )
Публикувано18.12.07 19:33



А ето и един много силен материал по темата:





Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: coц. paбoтниk2]  
Авторзззз (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 22:50



Всеки месец ли ще се следи за наличието на 18 мес.подп.след 01.01.2008г.и какво ще стане ако се подаде молба през м.06.08 например,кой период ще се гледа до м.05.08 или по стария до 31.12.07г.



Тема Абе Директорченови [re: Диpekтop]  
Авторбивш XУCУ (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 18:06



Толкова ли си плиткоумен и това ли ти е социалната работа да вземаш страна?Оплакала се жената че яла бой и веднага "Пусни жалба"Зер вас само на това ви учат и с това ви плашат - жалби.Сигурен ли си че е така?Сигурен ли си какъв е бащата и за какво я е бил?Не си ли прекалено пристрастен или гледаш да изпъкнеш като свински карантии в рядка кал?Жалби.Смешник такъв.Вземи прочети малко книжки белким ти влезе нещо в директорския фенер,ама първо си изгони мозъкояда от там.Жалби.Ти колко жалби и доноса напиуса и колко задника облиза за да стнаеш "ДИРЕКТОР"?А?Смешник.Поне като нем ожеш да дадеш компетенто мнение не се обаждай,да не заблуждаваш хората и утре да те сърбят седалищните части



Тема обещетение след катастрофа за пътникнови [re: Nice kid]  
АвторПOMOГHETE (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 00:40



Дали някой знае какво обещетение трябва да получа или дали изобщо имам право на обящетение след претърпяна много тежка катастрофа и бях на смъртното място до водача, бяхме двамата само и освен да кажем че имам право да съдя водача главния виновник за катастрофата, но най ме интересува застраховката гражданска отговорност. Тя нали не е само за водача, а и за пътника с него и дават ли пари ако се има на предвид че имам черно на бяло минимум 6000лева разходи смао за важни комсумативи за титаниеви железа за лечението и много други които не ги споменавам. Ако някой се е сбъсквал с нещо подобно да пише нещо и ако е минал по тоя труден и мъчителен път за оздравяване което не беше 100% възможно поради трайни последици след нея плюс пареза на крайник и други. Знам че стават много такива нещасни случеи които всяка година земат жертви и няма промяна като цяло. Да помогне някой ако е земал пари от такава подобна ситуация от гражданска отговорност или дали има нещо което може да ме обящети бес съденето на водача който си е здрав. Земам някаква смешна пенсия от 80лева понеже не съм към ной и нямах и 1на година трудов стаж бях студент. Помогнете с информация ако можете.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО



Тема Re: Абе Директорченови [re: бивш XУCУ]  
Авторkokитa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 18:15



Какьвто и да е бащата,каквато и да е майката,случилото би навредило на психическото сьстояние на ДЕТЕТО и това се нарича РИСКОВ ФАКТОР!!!!Иначе е правилно да се погледне и от двете страни и да се изкарат малко повече подробности по случая.



Тема Re: обещетение след катастрофа за пътникнови [re: ПOMOГHETE]  
Автор endrofini ()
Публикувано31.01.08 00:05



А кой е виновен за тази тежка катастрофа?

Ако е твоят шофьор и не е застраховал собсвените места в автомобила си -

няма да получиш нищо, съжалявам за което.



Тема Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторROG (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 18:32



След като в сайт http://www.asp.government.bg/invalidi.html е записано, че НЕЛК отговаря на подадените жа;би до 45 дни след получаване на документите, защо трябва да се чака с години за да се мине на преглед в дадена комисия. Например невролозите преглеждат все още хора подали жалба през 2006 г. и не знаят кога ще започнат с тези от 2007 г.
Как се издържат семейства с по двама инвалиди на които са им отнети пенсиите, а не са работоспособни?
Как ще бъдат компенсирани за периода в който са били ощетене?
Къде могат да протестират срещу тромавата процедура, която ги обрича на геноцит?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторpiv (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 17:34



Здравейте,въпросът ми е:Бях на ТЕЛК на 28 май 2007 год.,от там ме пратиха на НЕЛК,сега ме викат в НЕЛК на 28 март,ако решението им е същото като на ТЕЛК (от ТЕЛК решението е 80%)пенсията изплаща ли се със задна дата от решението на ТЕЛК или се счита новото решение от НЕЛК?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: piv]  
Авторjoc (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 11:21



Изплащането на пенсията Ви ще бъде възстановено от месеца в който е спряно изплащането и ако НЕЛК потвърди решението на ТЕЛК по отношение на датата на инвалидизация и на загубата на работоспособността. Ако Ви бъде определен по-нисък % , но не по нисък от 50% също ще ви се изплати пенсия със задна дата , но размерът и ще е по-малък. За инвалидите с определена степен на загуба на работоспособността от 50 да 70 % има и допълнително условие за трудов стаж в зависимост от възрастта на инвалида ,така че понякога ако не е изпълнено след преосвидетелствуването на лицето това условие, пенсията се спира на това основание.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: ROG]  
Авторjoc (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 11:40



Пенсиите им ще бъдат възстановени със задна дата от началото на месеца в който са спряни, ако НЕЛК определи над 50 % загуба на работоспособността. Докато стане това могат да кандидатствуват за подпомагане по ППЗСП, ако наистина нямат доходи. Лошото е че ще им искат регистрация като безработни в ДБТ, тъй като поради обжалването пред НЕЛК нямат действащо експертно решение.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: joc]  
Авторpiv (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 17:45



Благодаря,на 34 год.съм и имам 17год.трудов стаж,досега не съм получавала пенсия ,затова питам да ли ще се върне със задна дата от решението на ТЕЛК,благодаря още веднъж:)



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторИвaнka Живkoвa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 14:52



Родена съм на 05.09.1942г. Инвалид 77%. ЕР от 30.01.2004г. пожизнено -посочен е срок-01.01.2005г. 2 г. получавам винетка. Тази ми отказаха. Първо неможе. После имало изменение-може. Сега пак казват-неможе. Миналата година смених талона на колата за да имам право. Казаха-това го отмениха-щом е на съпруга ви-може. ИМАМ ЛИ ПРАВО НА ВИНЕТКА?

Искам да уточня нещо. Имах насрочена дата за ТЕЛК. От ТЕЛК ми казаха, че съм пожизнен инвалид и няма нужда да минавам, освен ако не съм се влошила за да мина в 1 гр. Не мога да разбера в една служба-Телка ми е пожизнен-получавам добавки за соц. интеграция. В същата служба не е пожизнен за др. вид помощ. Не е ли абсурдно това?Искам да уточня нещо. Имах насрочена дата за ТЕЛК. От ТЕЛК ми казаха, че съм пожизнен инвалид и няма нужда да минавам, освен ако не съм се влошила за да мина в 1 гр. Не мога да разбера в една служба-Телка ми е пожизнен-получавам добавки за соц. интеграция. В същата служба не е пожизнен за др. вид помощ. Не е ли абсурдно това?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: Ивaнka Живkoвa]  
Авторjoc (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 20:49



Абсурдно е, но за това не са виновни социалните работници, а законодателите. Винетки ползват хора с над 50 % загуба на работоспособността на основание текст от Закона за пътищата , който няма нищо общо с останалите нормативни документи по които се отпускат помощи
на хора с увреждания от социалните служби. В тях има изрични текстове, че ако лицето е навършило възраст за получаване на пенсия за осигурителен стаж и възраст може да ползва правата си пожизнено. В Закона за пътищата и Наредбата за отпускане на винетки на хора с увреждания такъв текст няма. По тази причина в случая се прилагат текстове от Закона за здравето и от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността, според които ЕР на ТЕЛК става пожизнено след навършване на 65 годишна възраст на лицето. Отказано е да ви се даде винетка защото към датата на изтичане на срока на експертното Ви решение Вие не сте били навършили 65 години и на практика нямате действащо такова. От Телк правилно са ви казали, че пожизнено може да получавате добавки за соц. интеграция , пенсията Ви също е станала пожизнена , но за винетка трябва да имате действащо ЕР на ТЕЛК. И няма гаранция, че ако се явите ще запазите същия % на инвалидност. След промяната на начина на освидетелдтвуване от 2005 година много често при едно и също състояние хората получават дори под 50%.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: joc]  
АвторИвaнka Живkoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 22:02



Благодаря от сърце за изчерпателния отговор.





Тема Re: Кога ще ме извикат на НЕЛК?нови [re: tomase]  
Авторypyмa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 09:23







Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторab (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 15:18



Съпругата е чужд гражданин със статут на временно пребиваваща, съпругът е български гражданин, детето е български гражданин, отглежда се в страната. СЪГЛАСНО РАЗПОРЕДБИТЕ НА ЧЛ.3, Т.3ОТ зсп СЕМЕЙСТВОТО ИМА ПРАВО НА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА ВЪПРОСЪТ МИ Е КОЙ ОТ РОДИТЕЛИТЕ БИ СЛЕДВАЛО ДА ПОДАДЕ МОЛБА-ДЕКЛАРАЦИЯТА?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: ab]  
Автор gola_voda (непознат )
Публикувано31.03.08 11:56



Имам малко въпросче,сина през август навършва 18 год.но е и ученик(в момента е 11 клас) до кога имам право на семейни добавки за него и какви документи да представям пред соц. след като у-щата са ваканция.Благодаря ви :)



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: !Блyдницa]  
Авторsoc.rabotnik (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 22:20



haide da ne se obijdame na medicinski sestri...zashtoto az sum med.sestra i socialen rabotnik ednovremenno i moga da rabotia i ednoto i drugoto.taka,che vie mu mislete





Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: gola_voda]  
Авторддд (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 20:56



до 29 год. ако е ученик



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 17:34



MOJE LI NQKOI DA MI PREDOSTAVI PRIMEREN VARIANT ZA ANKETNA KARTA V DOM ZA STARI HORA.PREDVARITELNO BLAGODARQ.



Тема Re: Кога ще ме извикат на НЕЛК?нови [re: tomase]  
Авторxena_Warrior (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 17:48



Предлагаме, консултации в областта на медицинската експертиза на работоспособността, която включва временна неработоспособност (болнични), трайна неработоспособност ( при която се определя процент неработоспособност от ТЕЛК и НЕЛК). Професионални заболявания и трудови злополуки. Въпроси касаещи трудово правни спорове.
Обжалване решения на ТЕЛК – НЕЛК – СЪД
Искове по ЗОДОВ за пропуснати ползи.
Относно чл. 110 от КСО в частта на налагане на актове за начет на органите на медицинска експертиза на работоспособността.
При интерес от работодатели и граждани - тел. 0895749786 лице за контакт адм. секретар Василка Иванова.
Юрк. Дочева 0898 593 887
Консултант човешки ресурси Е. Минчева – тел.0886183349

Подбор на персонала – предлага и наема детегледачки - консултира при възникване, изменение и прекратяване на трудови правоотношения.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: ддд]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 22:26



Извинете,Вие наясно ли сте изобщо с ЗСПД-то и ППЗСПД-то?????Добавките се изплащат до 20-годишна възраст,а не до 29 г.





Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: soc.rab.3]  
АвторMarchela5 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 10:58



Това тук е за пример, как неправомерно държавата харчи парите от моите данъци! Подобно отношение към "тези граждани" е признак на сериозен недъг. Като не си харесвате работата и заплата що не си потърсите друга. Станете строителен работник или бояджийка - там няма граждани да ви задават въпроси.



Тема кажете минови [re: endrofini]  
Автор aniiafani (непознат )
Публикувано10.05.08 16:43



искам да родя 2-то си дете в Италия и парвото там родих всичко добре до тук от 1 год живеем в БГ плащам осиггуровки за 2 та си бременност э БГ само че искам да родя в Италия питам може ли и ще взема ли 2 хил за 2 дете от там и после пак да се варна в БГ



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторVessy (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 20:48



МОЛЯ за помощ!Търся тел или адрес на старческия дом в Щъркелово Пазарджишко/ако правилно са ми предали информацията/.Приятелка от чужбина се опитва да намери баща си.Не е сигурна дали е там,но поне да открием тел,за да се допитаме.Предварително Благодаря!!!



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор aniiafani (непознат )
Публикувано15.05.08 14:10



kajete mi az sam na rabota ot fevruari ne sam rabotil poslednite 12 meseca i nesam se registrirala v BT , iskam da mi kajete moga li da podam molba za detskite na deteto si kato samo az sam na rabota s BTVaznagrajdenie-360lv maja mi ne raboti i ne e registriran nikade targuva si ot jubina jiveem si tuk v bg pla6tame si dancite jiveem tuk deteto u4i tuk , a da ne vzimame ni6to za nego ne e redno tova darjava li e .Imam li pravo na seminite i kakvi sa usloviqta i parite daje



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: aniiafani]  
Автор777777777 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 15:46



Имате право на месечни помощи за дете в размер на 25.00 лева за едно дете при условие, че живеете и отглеждате детето си в страната. Документи необходими пред ДСП 1. Бележка за доходите ви за последните 12 месеца, копие акт за раждане на детето за справка и лична карта за справка. Ако имате сключен граждански брак същото се отнася за съпруга Ви.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 21:50



Проба



Тема пари за първокласникнови [re: endrofini]  
Авторpoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 13:25



Интересувам се дали тази година ще има подпомагане на първокласници. Къде може да се прочете повече за условията, сроковете и др. необходимо.



Тема Re:ще ми намалят ли % на инвалид.,защото работя?нови [re: endrofini]  
Автормиpa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 14:54



не зная ,дали тука е точното място където да се обърна ,но все пак ако някой знае !Случаят е следният -заради тежка операция ми е дадена 100% инвалидност от ТЕЛК.Започнах работа на 4 часа -няма как скъпи лекарства ,син студент ...Казаха ми обаче ,че като се явя на ТЕЛК през 2009г.заради това ,че работя ще ми намалят процента ,правили справка в НОИ дали лицето работи -така ,че няма мърдане .Сега съм се замислила какво да правя да напускам ли ,в неплатен ли да излизам ?Втази връзка знае ли някой колко месеца назад се връщат за да направят справка от ТЕЛК,работило ли е лицето или не !!Много ще ми бъдете полезни ,ако някой знае нещо конкретно !!



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: soc.rabotnik]  
Автор111111 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 22:08



Да така е, медицинските специалисти в системата са и добри социални работници.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторVasko (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 18:07



Вярно ли е, че отделите за закрила на детето ще преминават на подчинение на общините?



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: soc.rab.3]  
Авторsoc (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 17:44



dasDFSG



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 15:15



молба по чл.43 се подава в месеца от когато е издадено решението на ТЕЛК или месеца следващ



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: 555]  
Автор Borianka (:))
Публикувано30.07.08 16:36



zavisi...za purvi put li e osvidetelstvano detenceto?ako e da zna4i v sledva6tiq mesec:)



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: soc.rab.3]  
Автор socko (непознат )
Публикувано02.10.08 13:34



това беше супер!На всички ни е писнало яко.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: socko]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано28.10.08 09:46



Здравейте! С 80% намалена работостопобност съм. Подадох молба за удостоверение за пътуване са автобусен транспорт. Попитаха ме дали ползвам карта за гр.транспорт, казах - да, след което ми направиха отказ за текущата година. През 2007 г. ползвах и карта гр.транспорт и 2 пътувания с автобус. Може ли някой да ми отговори на какво основание ми се отказва, в кой нормативен документ е отразено това изменение? Благодаря ви!



Тема ima li specialisti v Bulgaria po klinicna socialnaнови [re: endrofini]  
Авторpsr (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 17:05



nnna



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор77815O (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 15:09



Колеги, има ли при Вас социален рботник, който да отговаря на вички условия по заповедта за ДМС м.октомври и да са го лишили?



Тема такса за старчески дом?нови [re: endrofini]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано10.12.08 15:50



Здравейте!
Баба ми е настанена в дом за възрастни с деменции от 06.2008 год
През 1992 е прехвърлила имота си срещу задължение за гледане и издръжка на майка ми, която също е пенсионерка /от 1996 год/.
Когато представих документите на директорката на дома при приемането разбрах, че ще плащаме 80% от пенсията, тъй като договора за гледане и издръжка е сключен преди много години /повече от 5/. Таксите, които заплащахме до момента си бяха 80% от пенсията. Днес ми се обадиха от дома, че е повишена издръжката, защото стола към дома е закрит и храната се доставя от външна фирма /кетъринг/ и поради отоплитителния сезон и т.н. и сумата, която трябва да платим за декември е грубо с 50 лв повече. На въпросът ми, как е възможно това при положение, че баба ми заплаща 80% от пенсията си, а тя не е увеличена след поредното преизчисляване, отговорът беше - дължите пълната издръжка, тъй като давностен срок за договор за гледане и издръжка няма.
Моля да ми отговорите има ли давностен срок наистина или няма и дали има значение, че задължения да гледа и издържа е също пенсионер с малка пансия?
Само да добавя, че когато баба си живееше в имота получаваше енергийни помощи въпреки договора за гледане и издръжка, точно поради факта, че майка ми е също пенсионерка.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор nebrezhen (непознат )
Публикувано11.12.08 11:54



КОЛЕГИ,КОГА ЩЕ УЕДНАКВЯТ ОСНОВНИТЕ ЗАПЛАТИ ПО ДЛЪЖНОСТИ,ИМА ГОЛЕМИ РАЗЛИКИ ЗА ЕДНИ И СЪЩИ ДЛЪЖНОСТИ,ТОВА Е АБСУРДНО И СЕ ПЛЮЕ НА ТРУДА НА КОЛЕГИТЕ.КОГА НЯКОЙ ЩЕ ПРОГЛЕДНЕ И ЩЕ ВИДИ ТЕЗИ НЕРЕДНОСТИ.





Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор Kиpo aдминa (олигофрен)
Публикувано14.12.08 05:22



Казвам се Иво и съм от видинските села.
Родих се и отраснах всред добитък – домашни животни в семейство и род на скотовъдци и земеделци. Обикнах земята и добитъка и се чувствувам особено привързан към тях. Казват, че съм „първосигнален” т.е. психически и духовно недоразвит, защото за мен са най-важни единствено първосигналните инстинкти – да оцелееш физически като се натъпчеш до пресита, да препиеш и да се освободиш от излишните хормони чрез секс. Е, в нашето село немаше много моми като бех млад та използувах дом. животни за „отпускане на жилата”
докато ги пасях по баирите. Що овце и др. животни съм „оправил” вече не помня. Нашият род не се слави с кой знае какви умове, но всички беха и са много практични ора и винаги са се нагаждали към ветъра, който духа. Т.е. към „силните на деня”. Защото така се оцелява най-лесно. „Бъди със силните на деня и ще имаш всякакви облаги!” е нашият девиз. Ако требе ще викаме „Слава на БКП!” или „Да живее БСП” пък....ако утре сините станат на власт ще викаме за тех. И тъй аз съм много романтичен по природа. Например много се привързвам към домашните животни и ми е кеф като ме видят да идвам с храната им да се завъртат около мен и да блеят и кудкудякат и се омилкват. Драго ми е от техната любов към мен. Но, най-драго ми става като взема ножа и го наостря добре и хвана некое от добичетата и му прережа глъцмуля и се оплискам целия в кръв и го гледам как се мята и агонизира докато предаде Богу дух – Густо, густо...... Това ми е най-върховния кеф. Става ми едно такова.... романтично...романтично и поетично...И чувството, че съм си осигурил с какво да си тъпча шкембето. Ах колко романтично ми става.... Ама аз споменах думичката „Бог”.... Чакайте да се разберем – аз не вервам в никакъв Бог. Нито съм религиозен нито ми требе. Щом имам добитък и лозя и овошки не ме интересуват никакви богове и други измишльотини.
Та с др. Жеглов собственика на Дира и неговата мафия имам близки връзки. Съселяни сме и ги снабдявам с мезета и ракии и вина от доста време. Те пък ме направиха админ на техните клубове и това ме изкефи върховно. Ми сега кво? Как да управлявам толкова клубове и много от тях със странна тематика – напр. „Религия и мистика” ? Чета из вестниците, че в БГ навлизала некаква си „демокрация”. Туй пък чудо що ли е? Всеки да имал правото свободно да изказва мнения по всякакви въпроси без да бъде санкциониран и преследван и пращан в лагери и избиван. Нема да стане! За мен „демокрация” означава „всеки да може свободно и безпрепятствено да изказва всякакви хвалебствия и възхищения по мой адрес”
И тези, които го правят ги наградих с модераторски пагон. Да работят за мен и моята идея
„В клубовете има само 1 диктатор и самовластец – АЗ Киро админа”. „За мен не важат ни закони ни правила, нито каквито и да било ограничения! Защото работя за мафията на др.Жеглов, а в него са парите и силата.” Обвиняват ме, че съм развратил цяло едно поколение и съм наложил анархия в Клубовете. Кой му пука? Аз си имам син и трябва само за него да се грижа. А стадото „овце” из клубовете нека си пасат сами и се избиват един друг както си искат. Ич не ми е през кура. Аз като представител на селската ентелигенция се чувствам призван да работя и правя всичко за запазването на древните български традиции по тези земи:
Да се псува и ругае наред
Да се пише негрАмотно и на диалекти разни
Да се напада всеки, който не мисли като мен
Да не се признават никакви правила, закони и ред – и всеки да си прави квот муй кеф
Да се правиш на дървен философ и специалист по всичко макар и да си пълен лаик и лумпен в една или друга област
Да нямаш морал и задръжки и се нагаждаш според силните на деня
Да се запази иерархията от комунизма и шуробаджаначеството....

А, забравих да спомена, че чрез Интернет се запознах с разни много интересни сайтове за секс м/у мъже и много ме привлече това и пробвах и ми харесА и днес съм определено казано хомосексуалист или педерас както им викат. Пропагандирам този вид секс из Клубовете и най-любимият ми клуб е този, където се събират такива като мен да се псуват на мъжки дупета. Ох густо! И много романтично.
„Клуб за попържни” е моят любим клуб. А всекакви клубове с някакви абстрактни тематики като тези от „Религия и мистика” трябва да ги закрият и аз работя усилено по въпроса като наслагах анти фенове на тематиката им – все атеисти и първосигнални гьотферени като мен за мъдеклатори в тези клубове... Те дебнат денонощно някой да не напише нещо по тематиката или позитивно за Бог, религия и духовност и др. подобни глупости и го трият и му слагат бан. Също те се грижат да съсипват тези клубове като ги задръстват с всякакъв спам и простотии и цинизми и интриги... Някои ме обвиняват, че съм налагал „Диктатура на простака” ама нека цитирам моя солташак, който ми прави минети Last Roman, на който съм дал карт бланш да осира всички клубове със спам и идиотщини и съм му дал пагон на модератор също и той обясни, че това не е „диктатура” – а е „олигархия”.....
Та, тва съм АЗ – Киро/Декстър/Бисмарк и всякакви др. никове вкл. клониращ никове на мои опоненти и пишещ от тяхно име мои простотии и идиотщини. И ако на нeкой му хрумне да протестира против анархията и диктатурата ми, която налагам из клубовете и се оплаче в клуб „Въпроси и помощ” – автоматично ще го санкционирам като преместя оплакванията му в.....”Клуб за попържни” където са моите хавери педераси, които ще го съсипят от псувни и ругатни.... А аз ще клонирам ника му, за да пиша свои идиотизми от негово име и ще пескам линкове към педераски сайтове – моите най-любими. Ех това било компютърни престъпления и било забранено – но кво ми дреме на кура.... Нал съм сол ташак и хавер на др.Жеглов собственика на дира – никой не мож мa пипна. Ха-ха-хааааааа АЗ съм най-великият Диктатор и никой не може да ми каже „копче”. „Цензура и отнемане на думата на инакомислещите” – това бе мотото на комунистите и аз продължавам тази традиция с всички сили и средства.
Ами тъй де – как смее някой да ми опонира? Аз коля, аз беся в клубовете.
Аз и моята селска простотия и кретенизъм.

Яяяяя някой се опитва да хвърля моите камъни по моята глава проста.... И да пише от мое име.... Хммм това ич не ми аресва.... Я да трия и да банвам, че станах за резил из клубовете вече....







Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор1212 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 20:27



как да ги подкрепим - предложихме да съберем пари, но нашата директорка категорично отказа. Малко се чувстваме виновни и ние, но наистина се изгавриха с тях. Дано не рефлектира върху нас



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторmarina (Нерегистриран)
Публикувано31.01.09 17:09



Може ли да платим еднократна помощ за раждане по чл.6 ЗСПД ако детето е родено в Испания? Родителите са българи. В момента са в България за няколко дни и чакат издаване на удостоверение за раждане, с което да подадат молба.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 11:56



Прочетох в един блог това и се замислих





Тема prevedeni li sa detskite dobavkiнови [re: endrofini]  
Авторwstiv (Нерегистриран)
Публикувано21.04.09 14:27



hugfijk



Тема Re: prevedeni li sa detskite dobavkiнови [re: endrofini]  
Авторcaptsha (Нерегистриран)
Публикувано21.04.09 14:29



ghjl[



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор ekito (непознат )
Публикувано08.06.09 16:48



tarsia starcheski dom za svekara si po negovo jelanie v oblastite Gabrovo, Sevlievo, Drianovo i Veliko Tarnovo. Molia za informacia. Thank you prefer.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: ekito]  
Автор Диpekтop (Bos)
Публикувано06.08.09 20:40



Уважаеми Г-не/Г-жо,

на този етап няма как да бъде отговорено на Вашия въпрос, с удволетворение тъй като в територийте които изброихте няма свободни места за лица който се нуждаят от такова заведение. В страната има много домове за възрастни хора, но капацитетите им са ограничени.

Обърнете се за консултация в териториалното поделение на ДСП/РДСП за града или общината на която е жител нуждаещото се лице.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: marina]  
Автор Диpekтop (Bos)
Публикувано06.08.09 20:42



Уважаема Колежке,

Отговора е ДА!



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: Диpekтop]  
АвторФилeв (Нерегистриран)
Публикувано07.09.09 20:58



Здравейте. Въпросът ми е следният: от 09.08 обжалвам решение на ТЕЛК. На 14.09.09 съм на НЕЛК. От септември миналата година съм без пенсия, но зная, че ше ми я изплатят наведнъж след решението на НЕЛК. Питането ми е за интеграционните добавки. След като си подам необходимите документи и копие от новия НЕЛК, ще ми изплатят ли интеграционни добавки със задна дата? Мерси



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: Филeв]  
Автор Диpekтop (Bos)
Публикувано07.09.09 23:59



Здравейте г-н ... ,

За съжаление няма да Ви бъдат изплатени интеграционните добавки по Закона за интеграция на хора с увреждания, тъй като минавате на нова Експертна комисия, независимо каква е тя.

Право на интеграционна добавка, получавате когато влезе в сила новата Ви социална оценка.

т.1. За да минете на Комисия и да получите социлната си оценка
е необходимо ДА:

1. Подадете ксерокоипие на ЕР на ТЕЛК/НЕЛК в поделение на ДСП/РДСП на Вашата Област или Община;
2. Молба за извършване на социална интеграция;
3. Формулпр за общо състояние.

т. 2.След като Ви бъде връчена социалната оценка, подавате молба - декларация за отпускане на интеграционна добавка, като прилагате необходимите документи, а именно:

1. Молба за отпускане на интеграционна добвка;
2. Ксерокопие на ТЕЛК/НЕЛК
3. Медцинско предписание от личен лекар;
4. Ксерокопие на социалната оценка;
5. Ксерокопие на Банковата Ви сметка.

ВАЖНО:

Право на интеграционна добавка придобивате от периода на подаване на молба за отпускане на същата а именно по точка втора.

Всичко добо!



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор rpaждaнчe (непознат )
Публикувано26.12.09 15:47



Със съпругата ми искаме да осиновим дете, бих искал да попитаме колко време трае проучването от социален работник. Получаваме доста разностранни отговори, възможно ли е да ни предоставите по конкретни отговори.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.02.10 13:00



Е , как така смени - нали има закон за държавния служител. Явно в България всичко може.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторDelta (Нерегистриран)
Публикувано03.05.10 22:02



На 27.04.2010 Бях на ТЕЛК.Дадоха ми 60%.Според мен ме ощетиха и то жестоко.Посъветвайте ме какво да направя?Ако обжалвам в какъв срок ще приключи всичко и дали си заслужава?Военноинвалид съм...и какво от това?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: Delta]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 08:00



Имате право да обжалвате в 14 дневен срок пред НЕЛК. Жалбата си подавате в ТЕЛК. В най-добрият случай, ако сте в трудоспособна възраст от НЕЛК, ще ви повикат до три месеца. А всъщност тези проценти би трябвало да не ви пречат да си получавате пенсия. Пречка са единствено за част от интеграционните добавки по ЗИХУ.



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: endrofini]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.05.10 20:41



моля за помощ
здравейте случая е следния по принцип подавам
молбата за детски надбавки март месец ,но родих второ дете и
декември2009 подадох молбата за еднократна помощ и ме накараха да подам
нова молба за детските надбавки за двете деца с всички необходими
документи и изрично попитах да ли е нужно да я подавам пак през март но
ми отговориха с не. но се оказа че парите от март са ми спрени днес
ходих да попитам с какво право а те отговориха че давността на първата
молба е изтекла тогава защо подавах нова а не само акта за раждане за
второ дете моля за помощ. маи
губя два месеца.

показаха ми досието и казаха че първата молба имала давнос но втората е подадена с дохода от декември 2008 да ноември 2009г
и че пишело че молбата декларация се подава на всеки 12 месеца но аз невидях някаде да е уточнено коя молба има давност



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: aз]  
Автор222 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.10 21:10



При промяна на обстоятелствата (раждането на второто дете) трябва да декларирате това с нова молба в седемдневен срок. В този случай се изплаща с данните за доходи декларирани в действащата молба и с вече определеният срок, но за второто дете се отпуска помощ от първо число на месеца следващ месеца на раждането. Ако втората молба е подадена след седемдневния срок, то тогава е следвало към молбата да представите документи с доходи съгласно новият период на плащане.



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: 222]  
Автор 132701 ()
Публикувано07.05.10 22:56



При поява на ново дете в семейството, молба за получаване на детски добавки по чл.7 се подава на следващия от раждането месец. Тази молба се подава без никакви документи и се пуска със срока на молбата за по - голямото/големите дете/ца. Следи се срока на първата молба и след неговото изтичане се подава нова молба с всички необходими документи.
В случая е трябвало да подадете молба през месец март.

Редактирано от 132701 на 07.05.10 22:58.



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: 132701]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.05.10 22:45



в случая каква е моята вина за ситуацията и ме интересува мога ли да подам по някакъв начи молбата с задна дата



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: aз]  
Автор 132701 ()
Публикувано08.05.10 23:45



Вина нямате, загубили сте 2 месеца добавките. Все пак може да говорите с началник отдела или директора, но едва ли ще има резултат. Най - вероятно ще свиват рамене и ще кажат поне този месец да си подадете молба. Все пак успех.



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: 132701]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.05.10 00:28



благодаря много за помоща още в понеделник отивам



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Авторkoni (Нерегистриран)
Публикувано18.05.10 14:38



Колеги защо в Д"СП" Връбница искат на безработните трудова книжка при подаване на МД по ЗСПД без нея не приемат документи нито в закона нито в правилника е упоменато подобно нещо нито пък има указателно писмо да това



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: aз]  
Авторkoni (Нерегистриран)
Публикувано19.05.10 09:40



Колеги защо в Д"СП"Връбница изискват на безработните да представят трудови книжки без тях отказват да приемат МД по ЗСПД връщат хората никъде в ЗСПД И ППЗСПД не упоменато ,че се изисква трудова книжка нито пък има някакво указателно писмо?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: koni]  
Автор endorfini ()
Публикувано25.05.10 11:34



Отдавна не съм колежка, но виждам че повтаряш въпроса си втори път, а никой не ти отговаря.

Ами според мен нямат такива законни права да искат трудови книжки. Трудова книжка липсва в упоменатите документи, които се прилагат към МД по ЗСПД. А дори и да е упомента, пак нямат право да отказват прием на молба. В законът е даден срок в който трябва да те уведомят при липсващи документи, но преди това са ДЛЪЖНИ да ти приемат молаба декларацията и да ти дадат входящ номер. Ако отказват прием е абсолютно незаконно и достойно за Господари на ефира. Снимай ги с камера и ги пращай!





Тема помощи по чл.9 от ППЗСПнови [re: endrofini]  
Автормaлинka (Нерегистриран)
Публикувано09.06.10 07:36



трябва ли да се преанкетират текущите молби по чл.9 по новите условия в ЗСП и ППЗСП. Трябва ли да се изключат децата над 14г. ако нямат лична карта представена до 31.05.2010г. и да се измени помощта за месец май. трябва ли да прекратят тези които имат прехвърляне през последните 5 г. - информация от агенцията по вписванията.



Тема Re: помощи по чл.9 от ППЗСПнови [re: мaлинka]  
Автормaлинka (Нерегистриран)
Публикувано09.06.10 20:37



колеги помогнете по темата за личните карти на децата над 14 г. какво да ги правим по чл.9. А тези лица които имат прехвърляния през последните 5 години ще ги спираме ли?





Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор mama_melisa (непознат )
Публикувано25.06.10 13:03



Zdraveite na vsi4ki


Imam sledniq problem: razvedena sam ot 2 godini,s dete na 3.5godinki
v momenta ne rabotq,no si tarsq rabota,hodq na intervuta i t.n. ........
Ot ponedelnik v detskata gradina shte ima samo sborni grupi,kato e napraven spisak na decata koito shte q poseshtavat sledvashtite 2 meseca.Moeto dete ne e v tozi spisak, zashtoto v momenta ne rabotq.Po smisala na zakona az ne sam samotna maika.....e pitam togava kak i koi shte ni zashtiti ili pomogne v tazi situaciq?
Ne sam ot grada v koito jiveq i tuk nqmam rodnini,jiveq sama s deteto v apartament,koito izplashtam,tatkoto ne se interesuva ot nas...
Molq,pomognete....daite savet
Blagodarq predvaritelno



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: mama_melisa]  
Автор sobi (Bos)
Публикувано11.07.10 18:19



Здравейте,
Единственното което е възможно на този етап е да се зачислите като постояннен жител на града или общината. Извадете си лична карта, с което ще потвърдите истинноста на адреса си.
Съветвам Ви да намерите Дирекцията за социално подпомагане по местоживеене и да споделите проблемите си с колегите. Те ще бъдат така любезни да Ви изслушат .


Желая Ви Успех !



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторRoka (Нерегистриран)
Публикувано29.12.10 19:48



Колеги, ДМС не дочакахме, но защо не ни дадоха парите за дрехи ?Защо никой не зададе този въпрос на министъра ?Нали си имаме изпълнителен директор, който уж се грижи за нашите права?



Тема 8д ЗСПДнови [re: zoq]  
АвторMarga (Нерегистриран)
Публикувано10.01.11 14:51



До м.06.10г. получавах 168лв. по чл.8дЗСПД. Новото ЕР на ТЕЛК е от м11.10 и е с т.н.р. 60%, а старото беше с т.н.р. 80%. Ще ми се върнат ли парите за м. 07, 08, 09,10.2010г. по чл. 8д ЗСПД.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор321 (Нерегистриран)
Публикувано05.03.11 21:54



kolegi do koga somo 6te iskate. Nee li vreme ve4e da se zaxva6ate da rabotite



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: 321]  
Автор mercedes_ (непознат )
Публикувано25.03.11 01:19



Качественни хора-социални работници има тук(независимо от ранга ви),и някак си се изпълвам с гордост,че напук на ограниченията и мизерните заплати които ви налагат,сте останали ЧОВЕЦИ(е не всички де,но вие се знаете кой сте!)!поне пишете и помагате на хората!
но да ви ограничават телефонните разговори или достъпа ви до интернет?!?е това направо ме изъми,шокира ме!!!сигурно и с други неща ви ограничават,за да имат гадните смотани некомпетентни директори и прочее пари за горива,премии и какви ли още не облаги!
направо ми се гади!
Ето и моя въпрос-имате ли информация къде има частни домове за възрастни с психични разстройства?Търся в Интернет,но приемам и друга информация.
Благодаря



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: mercedes_]  
Автор mercedes_ (непознат )
Публикувано27.03.11 21:54



Здравейте отново!
Интересувам се дали някои социален служител от Казанлък посещава форума?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: 321]  
Автор mercedes_ (непознат )
Публикувано28.03.11 17:59



Добре,виждам че няма желаещи от Казанлък да се включат,ще задам въпроса си към всички останали социални служители,а той е следният:
Ако примерно има желаещ безработен да кандидатства по програма като Личен асистент,Социален асистент,или по програмата за грижа в семейна среда за достоен живот и.тн.,какво следва да направи този безработен?Трябва да попита в Asp ли?Ако няма финансиране по тази програма,може ли близките да заплащат на безработното лице,но средствата да минават през ASP?
Дано някои отзивчив социален да ми отговори?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endorfini]  
Авторkoфaлa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.11 18:15



здравейте баща ми е с инсулт преди седмица мина телк и му дадоха 92%инвалидност но докато му дойде времето да отиде на телк болничните му свършиха сега ще подаваме документи за пенсия но счетоводителката на фирмата в която работеше го е водила в неплатен отпуск и сега не знае от кога да му прекрати трудовия договор за до му оформи документите някой може ли да ми каже от кога да го направи от деня в които са му свършили болничните или от деня в които му излезе решението от телка и дали ще му платят нещо за месеците които не е получавал нищо благодаря ви предварително



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: koфaлa]  
Авторнuнa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.11 22:27



опитай тук http://www.odit.info/?s=6&i=253687&f=668&p=1#post-2037183



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: нuнa]  
Автор 132701 ()
Публикувано24.06.11 00:33



Ето така е по-добре



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: 132701]  
Авторgravdamka (Нерегистриран)
Публикувано25.06.11 23:09



ако искам да обжалвам получена заповед какъв е реда и в какъв срок?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: gravdamka]  
Автормммм (Нерегистриран)
Публикувано26.06.11 15:27



14 дневен срок от датата на получаването на заповедта



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: мммм]  
Авторgrajdanka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.11 23:14



Къде-пред Директора на ДСП или пред Регионалната?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: grajdanka]  
Автор1111 (Нерегистриран)
Публикувано27.06.11 12:08



РДСП



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: grajdanka]  
Автормммм (Нерегистриран)
Публикувано27.06.11 19:07



Първо до Директора на съответната Д СП.Има точни указания за реда на обжалванията.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор terrybg (непознат)
Публикувано10.03.13 16:22



Сигурно съм много глупава, за да реагирам по този начин, но първичната ми реакция беше тази. Споделям я с Вас, за да не изпадне някой в същото състояние и за да поискам съвет как да постъпя. Болна съм от множествена склероза вече 15 години. Освидетелствана съм от ТЕЛК с 95% инвалидност, но без придружител. Болестта бавно се развива и съм стигнала вече до състояние, че без чужда помощ не мога да свърша много неща. Но продължавам да работя. Работя като проектант-програмист в частна фирма. Работата ми е пред компютър. Седя. Давам консултации по телефона, тествам програма и т.н. Реших, че поради влошаване на здравословното ми състояние, трябва да се ява отново на ТЕЛК за преосвидетелстване. Подготвих молба, документи и се явих на ТЕЛК на 07.03.2013г. в VІІ ДКЦ. Лекарите в комисията ми казаха, че поради влошеното ми здравословно състояние ще напишат в решението, че нямам право на работа. Нали си представяте? Все пак работя в частна фирма. Ако не се справях с работата и съм в тежест на колектива (както се аргументираха докторите), отдавна да съм напуснала работата. Не исках това. И след разговора с тях и предложението им, написах, собственоръчно, че се ОТКАЗВАМ ОТ ПРЕОСВИДЕТЕЛСТВАНЕ. В този момент въобще не съобразих, че всеки в България и по света има право на труд. Че мога да не представя телковото решение пред работодателя. Не той ме изпраща на ТЕЛК. Че мога да обжалвам решението пред НЕЛК. Но и докторите? Защо ме подведоха? Може би искаха пари, но не казаха. Сега вече си знам правата, но сега. Може би трябва да изчакам известно време - но колко и да подам документите отново. Но вече ще си знам правата. Поздрави. Явно по-глупаво същество на земята няма. Ако някой може да ме посъветва какво трябва да направя, ще съм много благодарна.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: terrybg]  
Автор Deva67 (непознат )
Публикувано12.03.13 23:53



Като се явявате на ТЕЛК представяте 2 бр. производствени характеристики, в които се описва трудовия ви маршрут и естеството на сегашната Ви работа. След като комисията се произнесе с решение, каквото и да е то, то служителите от Картотеката задължително го изпращат и на работодателя, който има право да го обжалва пред НЕЛК. Имате право отново да се явите за влошено състояние след 6 месеца, като за целта са Ви необходими актуални документи за здравословното състояние.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор krista_69 (непознат )
Публикувано18.04.13 17:11



С Телк 1 група съм-100%инвалидност,без чужда помощ.Имам ли право на помощи за отопление?Дохода ми е 130лв и детските за три деца,мъжът ми е безработен с около 400лв месечно от борсата.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: krista_69]  
Автор вoлнa птицa (ентусиаст)
Публикувано18.04.13 18:58



Средномесечния доход за предходните 6 месеца за семейството ти не трябва да по-висок от 578.76 лв. Виждам, че доходът е 635 лв.(детските също са доход). Пускам ти линк и сама можеш да сметнеш.





Тема ReГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: N_O6O6]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано11.01.21 15:50



Fwd: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 09.01.2021 00:52
до:
v_polyanova@abv.bg



---- Прикрепено писмо (споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра) ----

Подател: Valeria Polyanova <v_polyanova@abv.bg>
До: info@dir.bg
Относно: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
Дата: 09.01.2021 00:15

Все още нямам достъп до клубовете ви.
Споделено със собственика на Фейсбук - копие: Details Re: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing от: Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg) дата: 24.12.2020 20:49 до: fbi@subscriptions.fbi.gov як: v_polyanova@abv.bg https://www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover&ars=facebook_login Find Your Account

No Search Results Your search did not return any results. Please try again with other information. Please enter your email or phone number to search for your account. Cancel >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 24.12.2020 19:59 Това съдържание не е достъпно в момента Когато това се случи, обикновено причината е, че собственикът е споделил съдържанието само с малка група хора, променил е кой може да го вижда или го е изтрил. Към новините Назад Посещение на Помощния център Thie is message for my as a owner of account https://www.facebook.com/KRECHI77 Help me, I beg You. There I have friend, one but real - She work at White House at Washington many years and Iliana is chief at one of Departments - at the place where Congress members and US President read The books. Somebady associated me with You, FBI, but I am only user, not agent. >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI >Относно: Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials — FBI >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 23.12.2020 23:46 Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials -- FBI National Press Releases Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials The FBI and CISA possess highly credible information indicating Iranian cyber actors almost certainly were responsible for the creation of a website called Enemies of the People, which contained death threats aimed at U.S. election officials in mid-December 2020. Dec. 23, 2020 Full Press Release You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: National Press Releases Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy | Visit >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 23.12.2020 22:04 https://www.facebook.com/photo?fbid=2761225590756798&set=pcb.2761217740757583 >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI fbi@subscriptions.fbi.gov >Относно: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 21.12.2020 22:15 FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing Thirty-two years after the terrorist bombing of a Pan Am jet over Scotland killed 270 people, including 190 Americans, charges have been filed against a former Libyan intelligence operative for his alleged role in building the bomb. Dec. 21, 2020 Full Story You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: FBI Top Stories, Washington Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy |



Тема еднопосочен билет one way ticket for all... .нови [re: endrofini]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано18.01.21 14:55



Theme MY LETTERS
slowly internet - caused because a text copied at Google and at clubs.dir.bg - see below copy:
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 18.01.2021 08:16
до:



v_polyanova@abv.bg








Post scriptum
Web Images News Videos Shopping Maps Recipes 1-10 of 19,500,000 results Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?
Web Results
FBI — Homepage
http://www.fbi.gov/
Federal Bureau of Investigation. Sections. Contact the FBI ... The FBI has released a study of 160 active shooter incidents that occurred between 2000 and ...
FBI — Be part of the solution.
http://www.fbi.gov/wanted
Protect your family, your local community, and the nation by helping the FBI catch wanted terrorists and fugitives. You can also help reunite missing persons of ...
Federal Bureau of Investigation - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is a governmental agency belonging to the United States Department of Justice that serves as both a federal criminal ...
FBI (@FBI) | Twitter
url]https://twitter.com/fbi[/url]
The latest Tweets from FBI (@FBI). Official Twitter Page of the FBI. If you have a tip, please submit it here: https://t.co/56awXxJrEZ /. Washington, DC.
Federal Bureau of Investigation
[url]https://www.fbijobs.gov/[url]
Offers information, details and requirements for careers involving various fields within the Bureau. Outlines benefits and disqualifying criteria.
Special Agents - Federal Bureau of Investigation

FBI Special Agents are responsible for conducting sensitive national security investigations and for enforcing over 300 federal statutes. As an FBI Special Agent ...
Apply for a Job at the FBI - Federal Bureau of Investigation
https://www.fbijobs.gov/03.asp
Applicants for the Special Agent position must apply through the FBI Field Office covering their residence, place of education, and/or place of employment.
FBI – Federal Bureau of Investigation - Washington, DC ... - Facebook
[url]https://www.facebook.com/FBI]/ur;]
FBI – Federal Bureau of Investigation, Washington, DC. 1131895 likes • 9818 talking about this • 30803 were here. Welcome to the official FBI...
FBI confirms North Korea's involvement in Sony hack as attackers ...
http://www.engadget.com/…/fbi-confirms-north-korea-sony…/
1 day ago ... Earlier reports also suggested that the FBI would identify China as a potential participant (either directly or through use of its network ...
fbi - YouTube

The official channel of the Federal Bureau of Investigation. If you have tips on a crime, submit to tips.. Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?? …
Цялата тема
Тема
Автор
Публикувано
Описание: * Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
29.09.09 17:04
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
05.10.09 20:36
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
titanik77
21.12.14 08:32
Описание: . Описание: * Re:
titanik77
21.12.14 09:14
Описание: . Описание: * Офф топик
titanik77
21.12.14 10:31
Описание: . Описание: * Re: Офф топик
siropino
17.01.21 12:11
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
siropino
18.01.21 07:07

YU GRUPA (rock band) - Rock mix
194,832 views
*
Jan 21, 2013
444
17
SHARE
SAVE
***

So Sslowly net!







Post scriptum
Web Images News Videos Shopping Maps Recipes 1-10 of 19,500,000 results Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?
Web Results
FBI — Homepage
http://www.fbi.gov/
Federal Bureau of Investigation. Sections. Contact the FBI ... The FBI has released a study of 160 active shooter incidents that occurred between 2000 and ...
FBI — Be part of the solution.
http://www.fbi.gov/wanted
Protect your family, your local community, and the nation by helping the FBI catch wanted terrorists and fugitives. You can also help reunite missing persons of ...
Federal Bureau of Investigation - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is a governmental agency belonging to the United States Department of Justice that serves as both a federal criminal ...
FBI (@FBI) | Twitter
https://twitter.com/fbi
The latest Tweets from FBI (@FBI). Official Twitter Page of the FBI. If you have a tip, please submit it here: https://t.co/56awXxJrEZ /. Washington, DC.
Federal Bureau of Investigation
[url]https://www.fbijobs.gov/[url]
Offers information, details and requirements for careers involving various fields within the Bureau. Outlines benefits and disqualifying criteria.
Special Agents - Federal Bureau of Investigation

FBI Special Agents are responsible for conducting sensitive national security investigations and for enforcing over 300 federal statutes. As an FBI Special Agent ...
Apply for a Job at the FBI - Federal Bureau of Investigation
https://www.fbijobs.gov/03.asp
Applicants for the Special Agent position must apply through the FBI Field Office covering their residence, place of education, and/or place of employment.
FBI – Federal Bureau of Investigation - Washington, DC ... - Facebook
[url]https://www.facebook.com/FBI]/ur;]
FBI – Federal Bureau of Investigation, Washington, DC. 1131895 likes • 9818 talking about this • 30803 were here. Welcome to the official FBI...
FBI confirms North Korea's involvement in Sony hack as attackers ...
http://www.engadget.com/…/fbi-confirms-north-korea-sony…/
1 day ago ... Earlier reports also suggested that the FBI would identify China as a potential participant (either directly or through use of its network ...
fbi - YouTube

The official channel of the Federal Bureau of Investigation. If you have tips on a crime, submit to tips.. Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?? …
Цялата тема
Тема Автор Публикувано
Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
29.09.09 17:04
Re: Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
05.10.09 20:36
Re: Тероризма, комунистите и запада. titanik77
21.12.14 08:32
Re:
titanik77
21.12.14 09:14
Офф топик
titanik77
21.12.14 10:31
Re: Офф топик
siropino
17.01.21 12:11
Re: Тероризма, комунистите и запада.
siropino
18.01.21 07:07

YU GRUPA (rock band) - Rock mix
194,832 views
*
Jan 21, 2013
444
17
SHARE
SAVE
***

So Sslowly net!
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора
Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.
Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.
А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.
Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао
Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:




Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.

Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013
2.7K
239
SHARE
SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt
от книгата
Topographie
des Terroes
Gestapo, SS und
and so on...
page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.

Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.

подпис:
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.

Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013
2.7K
239
SHARE
SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt
от книгата
Topographie
des Terroes
Gestapo, SS und
and so on...
page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:





Подпис:





[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]


Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
14 мин. •
Споделено с: Публично
JUSTICE.GOV
Introducing the Justice Beat
Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
16 мин. •
Споделено с: Публично
Central Intelligence Agency (CIA)
22 декември 2020 г. в 21:08 ч. •
This patch was worn on the left sleeve of personnel in the China-Burma-India Theater. The star on the left represents a traditional Chinese rendering of the sun... Вижте повече
Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
17 мин. •
Споделено с: Публично



Beletrystyka
Boles&#322;aw Prus - Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1
Strona tytu&#322;owa pierwszego wydania powie&#347;ci "Lalka" Boles&#322;awa Prusa (1890 r.)

Domena publiczna
File:Lalka - strona tytulowa 1 wydania.jpg
Utworzony: 1 stycznia 1890
O tym interfejsie | Dyskusja | Pomoc

File:Lalka - strona tytulowa 1 wydania.jpg
Wikimedia Commons mo&#380;na przegl&#261;da&#263; w j&#281;zyku polskim
From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigationJump to search
• File

• File history

• File usage on Commons

• File usage on other wikis

• Metadata
Downloadall sizes Use this fileon the web Use this fileon a wiki Email a linkto this file Informationabout reusing

Size of this preview: 403 &#215; 600 pixels. Other resolutions: 161 &#215; 240 pixels | 500 &#215; 744 pixels.
Original file &#8206;(500 &#215; 744 pixels, file size: 182 KB, MIME type: image/jpeg)
Open in Media ViewerConfiguration
File information
Structured data
CaptionsEdit
English
Add a one-line explanation of what this file represents
Summary[edit]
Description English: First page of the novel "Lalka" by Boleslaw Prus, 1890.
Polski: Strona tytu&#322;owa pierwszego wydania powie&#347;ci "Lalka" Boles&#322;awa Prusa (1890 r.)
Date 1890
Source Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1

Author Boles&#322;aw Prus
Licensing[edit]
This work is in the public domain in its country of origin and other countries and areas where the copyright term is the author's life plus 70 years or fewer.
________________________________________
You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. C&#244;te d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

This file has been identified as being free of known restrictions under copyright law, including all related and neighboring rights.

File history
Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.
Date/Time Thumbnail Dimensions User Comment
current 16:11, 8 December 2008
500 &#215; 744 (182 KB) Nostrix (talk | contribs)
{{Information |Description={{en|1=First page of the novel "Lalka" by Boleslaw Prus, 1890.}} {{pl|1=Strona tytu&#322;owa pierwszego wydania powie&#347;ci "Lalka" Boles&#322;awa Prusa (1890 r.)}} |Source=Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1
You cannot overwrite this file.
File usage on Commons
The following 2 pages use this file:
• User:Nostrix/galeria/PD
• Category:Lalka (Prus)
File usage on other wikis
The following other wikis use this file:
• Usage on en.wikipedia.org
o The Doll (novel)
• Usage on hy.wikipedia.org
o &#1359;&#1387;&#1391;&#1398;&#1387;&#1391;&#1384; (&#1406;&#1381;&#1402;)
• Usage on nl.wikipedia.org
o De pop (roman)
• Usage on pl.wikipedia.org
o Ksi&#261;&#380;ka
o Beletrystyka
o Lalka (powie&#347;&#263;)
• Usage on pl.wikiquote.org
o Lalka (Boles&#322;aw Prus)
• Usage on ru.wikipedia.org
o Кукла (роман)
• Usage on www.wikidata.org
o Q7476662
Metadata
This file contains additional information such as Exif metadata which may have been added by the digital camera, scanner, or software program used to create or digitize it. If the file has been modified from its original state, some details such as the timestamp may not fully reflect those of the original file. The timestamp is only as accurate as the clock in the camera, and it may be completely wrong.
Camera manufacturer HP

Camera model HP pstc5100

Date and time of data generation 16:37, 8 December 2008
Show extended details
Category:
• Lalka (Prus)
Hidden categories:
• CC-PD-Mark
• PD Old
• Scanned with HP PhotoSmart C5100
Navigation menu
• Not logged in
• Talk
• Contributions
• Create account
• Log in
• File
• Discussion
• View
• Edit
• History
Search

• Main page
• Welcome
• Community portal
• Village pump
• Help center
Wybierz j&#281;zyk

Participate
• Upload file
• Recent changes
• Latest files
• Random file
• Contact us
Tools
• What links here
• Related changes
• Special pages
• Permanent link
• Page information
• Cite this page
• Concept URI
• Nominate for deletion
Print/export
• Download as PDF
• Printable version
• This page was last edited on 2 October 2020, at 01:09.
• Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. By using this site, you agree to the Terms of Use and the Privacy Policy.



Тема Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано04.02.21 10:22



послепис


музикален поздрав

Best Driving Motor Rock Music On The Road - Metal Hard Rock Songs Album - Old Biker Music On Trip






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.