Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: satorie]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано21.06.06 19:16



Аз работя с тези по-долу и им вярвам:

"За децата" - наемат персонал за домовете за деца с увреждания, раздават стипендии за деца с добър успех

Дневен център за деца с увреждания "Покров богородичен" - рехабилитация и интеграция в масови училища.

Движение на българските майки - правят какво ли не - събират помощи, организират протести, ходят по домовете да играят с децата...


И всякакви домове за деца в уреждания, ако пуснеш ДДМУИ в гугъл, ще ти излезе целият списък на МТСП. Там обаче не пращай пари, а предложи да им купиш от каквото имат нужда. Най-честата нужда е памперси, чаршафи, белина и прах за пране и пресни плодове и зеленчуци. По-добре се свържи с дом, който не е в голям град, а в някое село, защото за тях по-рядко се сещат.

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторпpитecнeниe (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 14:17



Има ли проблем,ако единият съпруг работи в ДСП,а другият в съответната РДСП?



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Автор socialen_rabotnikМодератор (новак)
Публикувано05.07.06 14:44



Зависи на какви длъжности са. Ако и двамата са държавни служители и особено ако са зависими един от друг, не е редно. Но в АСП всичко е възможно. Виждаме как дълго време Изпълнителния директор на АСП и Министъра на МТСП бяха братовчеди.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: пpитecнeниe]  
Авторбeзвpъзkи (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 16:11



Явно имате подходящите връзки,щом са ви назначили.Тогава що се притеснявате?Може и децата ви да назначат.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: бeзвpъзkи]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 16:53



Семейство.Единия работи в РДСП,а единия в ДСП ? Ако не са директори и децата им да назначат пак им се чудя как живеят с този доход.Моля споделете това чудо, защото явно аз съм изостанала със заплатите....



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: пpитecнeниe]  
Автор Bojurka (bab4eto)
Публикувано09.07.06 23:24



Никакъв-от три години работят така



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: endrofini]  
Автор Eddy (въздушна)
Публикувано10.07.06 15:36



Днес ТЕЛК издаде решение на майка ми за 94 % инвалидност (намалена трудоспособност)без придружител.След тежка операция,химиотерапия,стрес и т.н. някак набързо и в крачка подготвяхме изискващите се документи.Сега какво да правя с това решение,т.е. какви са придобивките, на които има право (къде да чета)?Тя е на 62 год.,пенсионерка (за прослужено време), от София.
Цял ден се ровя в нета, но не намирам актуална информация.

Редактирано от Eddy на 10.07.06 15:38.



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: Eddy]  
Автор Anjeliens ()
Публикувано10.07.06 19:57





Като начало погледнете тук.За останалото ще ви осведомят в Дирекцията за социално подпомагане, на територията на която живеете.



Тема Кога ще ме извикат на НЕЛК?нови [re: endrofini]  
Автор tomase (непознат )
Публикувано11.07.06 11:21



След операция през 1988г. станах инвалид. От 1992г. след петата операция се наложи да имам придружител – вече бях инвалид I група с чужда помощ. И така се явявах на ТЕЛК през 3 год., за да ми дадат I група с чужда помощ.
Последното ми явяване на ТЕЛК беше на 25 януари 2006г. Направих голямо усилие за движение и с помощта на сина ми се явих на ТЕЛК в ХХ-ДКЦ. Бях поканена в кабинета в който бяха две лекарки. Едната от тях още на вратата ме уведоми, че няма да ми бъде дадена I група с чужда помощ. Тя бегло погледна кракът ми и в това се състоеше целият преглед. Обясних, че движенията са ми много болезнени и ограничени, че се движа само с лумбокорсет (колан с дебели метални пластини, който се слага на кръста и не позволява навеждане и сядане) и ми е невъзможно да се обслужвам сама. Но не ми беше обърнато никакво внимание. Бях помолена да изчакам решението отвън.
Не разбрах в кабинета имаше ли представител на НОИ и представител на Регионална дирекцията за социално подпомагане, както посочва Закона за здравето чл.105, ал.3.
Решението, което ми бе дадено потвърди, че съм лишена от чужда помощ, а и бяха спестени много от водещите ми диагнози от предишното експертно решение на ТЕЛК и не бяха добавени новите ми увреждания.
Имам право да обжалвам решението в 14-дневен срок от датата на получаването му (Закон за здравето чл.112, ал.1, т.3). Още на другия ден подадох жалба в картотеката на ТЕЛК. При проверка в НЕЛК след 50 дни има ли развитие по моята жалба, отговорът е, че може да чакам повече от година.
Според Наредбата за реда за съобщаване, регистриране, потвърждаване, обжалване и отчитане на професионалните болести, чл.14, ал. 1: Националната експертна лекарска комисия се произнася по жалбите и по подписаните с особено мнение експертни решения на ТЕЛК в срок 45 дни от постъпването им след клиничен преглед на лицето и обсъждане на наличните документи. Но никъде не се казва в какъв срок НЕЛК се задължава да ме извика на клиничен преглед.
Вече три месеца аз съм без всякакви доходи – нямам пенсия, защото не съм инвалид, нямам заплата, защото не мога да работя, не мога да се регистрирам и в бюрото по труда като безработна. Един ден, когато ми бъде присъдена някаква група инвалидност, ще ми бъде изплатена пенсията със задна дата. Но кой ще ми изплати лихвите и пропуснатите ползи. Кой ще ми изплати разходите за транспорт, който би бил безплатен.

Извинявам се за дългия постинг. Ще съм благодарна на всеки за отговор



Тема Re: Кога ще ме извикат на НЕЛК? [re: tomase]  
Автор endrofini ()
Публикувано18.07.06 17:23



Ima отговор на въпроса, който задавате по-нагоре в отговора на

ендрофини, озаглавен "НЕЛК"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.