Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: О, толкова съм сърдита!и малоумнанови [re: djemma]  
Авторkльoмбa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 23:32



не е ли по добре да отделиш повече време на детето си за да разбере, че трябва да ходи редовно на училище, вместо да търсиш поводи за скандали и да създаваш смут- или това е в природата ви г-жо...и тука разни глътни шарани от социалните ми ровят по разни закони за образованието ПФУ



Тема Моля за компетентен съветнови [re: endrofini]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.06.06 15:27



Живеем на квартира и се грижим за инвалид лежащо болен с 96% инвалидност. Сменяме вече няколко квартири защото хазаите ни не искат да дават по наем на семейство с инвалид.

Моля да ми кажете можем ли да ползваме някаква социална защита в този случай?



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
АвторДaниeлa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 15:52



Имам запитване, на което желая да ми отговорите с разбиране.
Работя в инвалидна пациентска организация и се опитвам да се се боря с бюрократичните ограничения. Нямам нищо против правилата , но се натъкнах на казус, който според мен е абсурден.Не мога да получавам парите, които се отпускат за интеграция на хора с увреждания , защото не живея постоянно на адреса, който съм посочила като постоянен. Смятам , че социалната оценка се прави на лицето , а не на адреса. След като получавам пенсия на този адрес и си плащам данъците пак чрез тази община ,защо вместо улеснение трябва да изпитвам затруднение. Все пак макар и инвалид имам права , а все повече се налага мнението, че инвалидите не са закрепостени единствено в къщите и вързани зад четирите стени . Ще се радвам на отговор.



Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: Drona]  
Автор endrofini ()
Публикувано19.06.06 16:03



Защита от прекратяване на договор за наем,

когато наемателят е човек с увреждане ли?

За такова нещо ли питате, или за други социални защити

(добавка за социална интеграция например)



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: Дaниeлa]  
Автор ilik123 ("ИО")
Публикувано19.06.06 16:16



Разбиране ще срещнете тук

Здравейте!Но отговорът няма да ви хареса.Цитирам чл.32, ал.1 от Правилника за прилагане на Закона за интеграция на хората с увреждания:"Месечната добавка за социална интеграция се отпуска въз основа на молба, подадена от лицата, ..., по постоянен адрес и след представяне на лична карта или паспорт".
И чл.11, ал.1 от ППЗСИХУ:"Лицата...., подават молба за извършване на социална оценка до Директора на ДСП по постоянен адрес.."
Т.е. тези добавки може да ги получавате само и единствено от Дирекцията социално подпомагане, в чиято община е вашият постоянен адрес"Така е по действащия в момента Закон.
Един приятелски въпрос към вас:Как може да ви се направи социална оценка, когато живеете на територията на друга община?Теоретично може да сте на другия край на България.
Ако имате отговор, пишете на законотворците.Те само могат да променят Законите и правилниците.Ние сме изпълнители.Нас никога не ни питат.Спускат...

.....

Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: endrofini]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.06.06 16:21



За първото питам .... защото получаваме противоречиви мнения.

Благодаря предварително



Тема ЗИХУнови [re: Дaниeлa]  
Автор endrofini ()
Публикувано19.06.06 16:24



Съгласно Правилника за прилагане на Закона за интеграция на хората с увреждания:

"Чл. 11. (1) Лицата по чл. 12, ал. 2 от Закона за интеграция на хората с увреждания подават молба за извършване на социална оценка до директора на дирекция "Социално подпомагане" по постоянен адрес съгласно приложение № 1.

(2) В срок 30 дни от подаването на молбата социален работник от дирекция "Социално подпомагане" изготвя социален доклад съгласно приложение № 2.

(4) Социалните работници по ал. 2 и 3 извършват посещение на лицето с увреждане, за което е подадена молба за извършване на социална оценка, с цел установяване на обстоятелства от социален, семеен, битов и здравен характер, свързани с възможността за интеграция на лицето. "


От ал. (4) се подразбира, че социалните работници трябва да извършат посещение на постоянния Ви адрес (тъй като ако сте с пост. адрес София, а настоящия Ви е Варна, няма кой да ги командирова до морето, та да ви направят анкета

, въпреки че никак не е лошо като идея)
а ако Вас Ви няма там, (на постоянния адрес де)
то изготвянето на доклада съгл. ал. (3) става невъзможно, както и социалната оценка, която в нашата държава се оказва мнооого важендокумент, необходим за получаване на добавките.
Ако сте там, когато те извършват анкетата - няма проблеми. Закона не
забранява да получавате добавките, ако настоящия и постоянния Ви адрес
са различни.

Ако обаче настоящия Ви адрес е в рамките на същата община и Вие сте го упоменали в молбата за изготвяне на социална оценка - не виждам никакъв "законов" проблем на социалните работници да отидат на настоящия Ви адрес.



Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: Drona]  
Автор endrofini ()
Публикувано19.06.06 16:30



Лично аз нямам представа за такава защита.
Мнението ми е, че няма такава.

Ако колегите знаят нещо такова, нека да кажат



Тема Re: Моля за компетентен съветнови [re: endrofini]  
Автор drebna_du6a (непознат )
Публикувано19.06.06 16:57



Няма такава защита.Това е свободен пазар със свободно договаряне. Може да се ползва някакво предимство за общинско жилище,но процедурата е много тромава.



Тема Моля за компетентен съветнови [re: drebna_du6a]  
Автор satorie (raw style)
Публикувано21.06.06 12:13



здравейте!
интересувам се от всякаква информация за фондации, сдружения, домове, учища и инициативи за дарения за деца с увреждания. нямам опит и не съм запозната къде е най-добре да се направи дарение, кои фондации са по-добри и тн, затова пиша тук. тепърва ще разучавам всички варианти, но мнението на хора които са запознати с материята е много ценно:)
благодаря ви предварително




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.