Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: ekito]  
Автор Диpekтop (Bos)
Публикувано06.08.09 20:40



Уважаеми Г-не/Г-жо,

на този етап няма как да бъде отговорено на Вашия въпрос, с удволетворение тъй като в територийте които изброихте няма свободни места за лица който се нуждаят от такова заведение. В страната има много домове за възрастни хора, но капацитетите им са ограничени.

Обърнете се за консултация в териториалното поделение на ДСП/РДСП за града или общината на която е жител нуждаещото се лице.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: marina]  
Автор Диpekтop (Bos)
Публикувано06.08.09 20:42



Уважаема Колежке,

Отговора е ДА!



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: Диpekтop]  
АвторФилeв (Нерегистриран)
Публикувано07.09.09 20:58



Здравейте. Въпросът ми е следният: от 09.08 обжалвам решение на ТЕЛК. На 14.09.09 съм на НЕЛК. От септември миналата година съм без пенсия, но зная, че ше ми я изплатят наведнъж след решението на НЕЛК. Питането ми е за интеграционните добавки. След като си подам необходимите документи и копие от новия НЕЛК, ще ми изплатят ли интеграционни добавки със задна дата? Мерси



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: Филeв]  
Автор Диpekтop (Bos)
Публикувано07.09.09 23:59



Здравейте г-н ... ,

За съжаление няма да Ви бъдат изплатени интеграционните добавки по Закона за интеграция на хора с увреждания, тъй като минавате на нова Експертна комисия, независимо каква е тя.

Право на интеграционна добавка, получавате когато влезе в сила новата Ви социална оценка.

т.1. За да минете на Комисия и да получите социлната си оценка
е необходимо ДА:

1. Подадете ксерокоипие на ЕР на ТЕЛК/НЕЛК в поделение на ДСП/РДСП на Вашата Област или Община;
2. Молба за извършване на социална интеграция;
3. Формулпр за общо състояние.

т. 2.След като Ви бъде връчена социалната оценка, подавате молба - декларация за отпускане на интеграционна добавка, като прилагате необходимите документи, а именно:

1. Молба за отпускане на интеграционна добвка;
2. Ксерокопие на ТЕЛК/НЕЛК
3. Медцинско предписание от личен лекар;
4. Ксерокопие на социалната оценка;
5. Ксерокопие на Банковата Ви сметка.

ВАЖНО:

Право на интеграционна добавка придобивате от периода на подаване на молба за отпускане на същата а именно по точка втора.

Всичко добо!



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор rpaждaнчe (непознат )
Публикувано26.12.09 15:47



Със съпругата ми искаме да осиновим дете, бих искал да попитаме колко време трае проучването от социален работник. Получаваме доста разностранни отговори, възможно ли е да ни предоставите по конкретни отговори.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.02.10 13:00



Е , как така смени - нали има закон за държавния служител. Явно в България всичко може.



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: endrofini]  
АвторDelta (Нерегистриран)
Публикувано03.05.10 22:02



На 27.04.2010 Бях на ТЕЛК.Дадоха ми 60%.Според мен ме ощетиха и то жестоко.Посъветвайте ме какво да направя?Ако обжалвам в какъв срок ще приключи всичко и дали си заслужава?Военноинвалид съм...и какво от това?



Тема Re: Въпроси и отговори на гражданинови [re: Delta]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 08:00



Имате право да обжалвате в 14 дневен срок пред НЕЛК. Жалбата си подавате в ТЕЛК. В най-добрият случай, ако сте в трудоспособна възраст от НЕЛК, ще ви повикат до три месеца. А всъщност тези проценти би трябвало да не ви пречат да си получавате пенсия. Пречка са единствено за част от интеграционните добавки по ЗИХУ.



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: endrofini]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.05.10 20:41



моля за помощ
здравейте случая е следния по принцип подавам
молбата за детски надбавки март месец ,но родих второ дете и
декември2009 подадох молбата за еднократна помощ и ме накараха да подам
нова молба за детските надбавки за двете деца с всички необходими
документи и изрично попитах да ли е нужно да я подавам пак през март но
ми отговориха с не. но се оказа че парите от март са ми спрени днес
ходих да попитам с какво право а те отговориха че давността на първата
молба е изтекла тогава защо подавах нова а не само акта за раждане за
второ дете моля за помощ. маи
губя два месеца.

показаха ми досието и казаха че първата молба имала давнос но втората е подадена с дохода от декември 2008 да ноември 2009г
и че пишело че молбата декларация се подава на всеки 12 месеца но аз невидях някаде да е уточнено коя молба има давност



Тема Re: детски надбавки проблемнови [re: aз]  
Автор222 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.10 21:10



При промяна на обстоятелствата (раждането на второто дете) трябва да декларирате това с нова молба в седемдневен срок. В този случай се изплаща с данните за доходи декларирани в действащата молба и с вече определеният срок, но за второто дете се отпуска помощ от първо число на месеца следващ месеца на раждането. Ако втората молба е подадена след седемдневния срок, то тогава е следвало към молбата да представите документи с доходи съгласно новият период на плащане.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.