Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:23 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Социални дейности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Та няма ли кадърни българи за директори?нови [re: endrofini]  
Авторdjemma (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 16:24



А тук не си права. Нашето училище е от 9 клас нагоре и именно тази есен беше записан в това училище. Освен това, ако е изключен, няма да е записан в училището. А се изключва за над 15 отсъствия. Откъде да знаят социалните дали учи или е изключен, затова се иска бележка. А помощите не се отпускат да се подпомогнат родителите за големите разходи по образованието, обличането на детето. ПОне аз така го разбирам. Ако не учи , значи няма толкова много разходи по него и това е проблем на родителите, защо не учи, на държавата и трябват образовани деца. Просто разсъждавам на глас, не знам законово точно за какво се отпускат помощите. Но има голяма логика в това. ЗА образованието разходите са мнооооого голеmi.

Колкото до двусмислието, съгласно правилника за прилазане на закона за народната просвета- члена, койот се има предвид гласи,че формите на обучение са дневна, вечерна,самостоятелна и т.н. Никъде, никъде няма посочено кой се смята за нередовно посещаващ учебните занятия. Докато кой да се смята за редовно посещаващ е посочено- този, койот учи в редовна форма според ППЗНП, а редовна форма според ППЗНП е именно дневната форма.



Тема Голямо благодаря!нови [re: djemma]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано28.04.06 16:31



Това за записванията не го знаех.
Ами щом така тълкуваш чл.18, то тогава какво ще кажеш за децата, записани не в дневна, а в останалите форми(вечерна; задочна; индивидуална; самостоятелна; кореспондентска и дистанционна )на обучение. Те според теб имат ли право на семейни помощи?



Тема Re: Голямо благодаря!нови [re: endrofini]  
Авторdjemma (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 20:23



Хе-хе, сега не ми се мисли за тях. Дневната я разтълкувах както ми отърва, за другите не ме интересува. Но редовна форма си е дневна,преди си беше редовна, сега е дневна, другите не са редовни. Така ми отърва да ги тълкувам пак повтарям,но не мисля, че имат право на помощи, защото могат да работят, докато дневната не може, следователно нямат доходи и имат право на помощи.



Тема Re: Голямо благодаря!нови [re: djemma]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано02.05.06 15:18



Децата под 15 години не могат да работят. А за тълкуването на "редовно посещава" съм склонна да се съглася с Ендрофини, с уговорката, че не съм се ровила допълнително из законите, чета само вашите цитати тук.

"...роден беше на същата тая земя и под същото туй небе израсъл"


Тема Здравей, Мира!нови [re: Mиpa M]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано03.05.06 10:47



Ами, че цитатите ги копирам и пействам от законите и то в най-последната им актуализация, така, че ми се довери. Поздрави!



Тема Re: Здравей, Мира!нови [re: endrofini]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано03.05.06 11:45



Доверявам се. Но да си кажа все пак. Иначе не се съмнявам, че копираното е актуално.
Имах предвид, че е възможно някъде в законите (или дори в указанията) да има нещо доизясняващо ситуацията. Но не вярвам да има и никой тук да не го е открил. Така че съм изцяло на твоето мнение за "редовно посещава".
Поздрави.

"...роден беше на същата тая земя и под същото туй небе израсъл"


Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторпчeличka (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 16:37



Като лице,правоимащо по чл.28 от ППЗИХУ,следва ли да ми бъде изплатен разхода за храна съгл.фактура,по време на престоя в санаториум?Благодаря за отговора предварително!



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: пчeличka]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано04.05.06 16:51



Мисля, че по време на престоя, няма възможност да Ви се изплати помощта, тъй като Вие плащате в санаториума накрая на престоя си и чак тогава Ви се издава фактура. Не е възможно да Ви издадат фактура с бъдеща дата, пък и как ще си подадете молба, ако сте на балнеолечение в друго населено место, дори и помощите да си ги получавате на банкомат?
Следва да ви бъде изплатен разхода, включително и за храна, до 165 лв. , но не повече от действително направения разход, от дирекцията "СП" по постоянния Ви адрес, ако подадете молба и предоставите фактурата с фискален бон в едномесечен срок от края на престоя Ви. Ако имате и придружител с Вас, то имате право за изплащане и на неговия разход (но не повече от 165лв. В случай с придружител - лимит 330 лв. общо и за двамата.

Редактирано от endrofini на 04.05.06 16:59.



Тема Re: ГРАЖДАНИ, МОЛЯ ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИТЕ СИ ТУК!нови [re: endrofini]  
Авторпчeличka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 10:26



Благодаря за изчерпателния отговор на въпроса ми!Моя позната социален работник ми каза,че съгласно новия ЗИХУ,не следва да се плаща разхода за храна,а само направените процедури и нощувките!



Тема До Мира.нови [re: пчeличka]  
Автор endrofini (усмивка)
Публикувано05.05.06 10:30



Аз не знам за нов ЗИХУ. Последната промяна за която знам е ДВ бр. 33/21.04.06

Мира, ти какво ще кажеш по въпроса?

Редактирано от endrofini на 05.05.06 10:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.