Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 18.04.24 
Градове
   >> Смолян
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трендафилка Немска по bTV  
Автор Novobranka (...)
Публикувано09.02.05 08:58



Снощи (080220052301) във вечерното шоу на Би Ти Ви-то, се разтъжих за родопска реч... И тъй като днес, за разлика от вчера, съм в страхотно настроение, искам да споделя и тук малко музика за ушите!

"...Немой да ма гльодаш,
че мязам сега на сюртюк..."

И някои заглавийца на песни:

"Боботни чучки в фасулян"
"Дуйни са в шипкине" - това ме разби...
"Запри са и забори за адетите"

И нещо от мен, че стана кратичко:

"Яце галям да пиям от баружка,
ама ми е дльог носан и ми замотьва водаса"

Жалко че забравих името на жената, но е библиотекарка в 1-во (РПУ ;). А шоуто не искам да го коментирам, но ми подейства носталгично...

Със Здраве!



Тема Re: Трендафилка Немска по bTVнови [re: Novobranka]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано11.02.05 23:00



Дай превода сега:)))

А правилно ли изписвам "Кацнал борбуль на пишкуль" - кацнал бръмбар на трънка?



Тема Re: Трендафилка Немска по bTVнови [re: Jennifer]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано07.03.05 19:47



Уф... кръв и косми...
ОКс ;)) Не мога да гарантирам за изчерпателност и общо взето ще ти го преведа набърже, както бележка под линия в Кама Сутра...
Първото е нещо таквоз: "Не поглеждай дяволито с оченца настрани, щом съм до теб..." Изразява ревноста на родопчанина към планината и непреклонността му към заобикалящите го беди...
Втората серия са песни на Човека Когото не Искам да Споменавам. Превода е из някакви безумни албуми, къде със самолети, къде с комбайни...
Последното, е нещо като: "Много обичам да се наливам със смесения остатък, от алкохола, който (почти) изпихме с дружките снощи... но имам разтройство и предпочитам чешмяна вода и филийка препечен хляб" Разбира се е съвсем неточно, но приблизително... ближе.

Разбира се че го пишеш неправилно! Тренирай с леки подскоци пред огледалото и се проби пак като гравитацията си свърши работата... ;)

Със здраве.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.