Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 25.04.24 
Градове
   >> Смолян
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ние сме с най-малките заплати...  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 14:09



...в цялата страна...току що прочетох в един всекидневник,че Смолян е на дъното на класацията-221 лв.Последни сме...така,явно Данчо не се погрижи за хората,а направи лустросаната главна улица.
Сега се питам дали Дора ще съумее да изпълни това,което обеща...да подобри положението на хората,а то както всички знаем,наистина е отчайващо тежко...нека сега видим нейната т.нар. социална политика...добре би било,ако направи така,че поне да не сме последни в тези тъй-съществени статистики.



Тема Re: Ние сме с най-малките заплати...нови [re: Haдя]  
Автор MitUK (непознат )
Публикувано14.11.03 18:07



Az pyk ot moia strana se pitam dali naikoi ot RAZBIRASTITE tolkova mnogo ot politika znaiat kakvo e socialna politika, kakvo e diasna ili liava politika... Dancho nisto ne bil napravil - D.Kiriakov napravi kakvoto moje - i toi trygna ot osnovite... kmeta vse oste (za syjalenie) ne moje da vodi nikakva po razlichna politika ot tazi na upravliavastite - zastoto te sa tezi koito opredeliat budjeta, i koi sektori ste se prioritetni za finansirane i koi ne.... rabota na kmeta osnovno e da osiguri dobyr imidj na obstinata i da pomogne na vsiaka cena na investitorite da si poharchat parite tuk.... Za syjalenie Dancho kato che li kusno se seti za tova sto e dobyr imidz na obstina, a samo zapochna da stroi, da stroi i se samozabravi mai......(i tova mai mu zagubi izborite)....

Socialna politika na kmet - mnogo interesno kakvo oznachava tova!? Rabota na kmeta e da e dobyr menidjyr - D.Yankova se vodi v razni bordove na razni firmi (koito mejdu drugoto mai sa i pechilivshi), tova e dobyr znak.... Rabota na kmeta ne da razbira ot vsichko, a da koordinira, kontrolira, da delegira prava na razbirastite (zastototakvia ima), da e posrednik sred naselenieto v obstinata.
Ne triabva da trygvame s rogata srestu neia, a naprotiv - triabva da ia podkrepim i da se zapitame kak mojem NIE da i pomognem i da i dadem da razbere, che ima dobrojelateli.... Imam predvid, che triabva a zagyrbim pristrastiata si i vsichki zaedno da se "hvanem za ryce" (kolkoto i da e klishirano) i da trygnem napred...

Sega ste kajete che sym vyrl komunist, i che sym glasuval za neia - ne ne sym gasuval za nikogo poradi prostata prichina, che sym v chujbina. A i da biah v Smolian pak niamashe da glasuvam za neia prosto zastoto mi sa drugi ubejdeniata... no ne mislia che e pravilno da se nahvyrliame srestu vseki nov kmet... I ne zaradi nesto drugo, ami zastoto NIE sme go izbrali - ili pone tezi koito sa glasuvali.. Ostanalite? Te niamt dumata!!!

Uspeh na Dora Yankova - iskreno i go jelaia, zastoto sled godina ste se vyrna i ste jiveia v tozi grad ... i iskam toi da e krasiv i prespektiven i horata da sa usmihnati....
Zastoto vyzmojnosti ima...niama hora koitoda gi vidiat - tova e rabota na Dora - da gi pokaje, a nie da se vzypolzvame ot tiah za edno po-dobro bydeste......
Uspeh!!! Stiskam Placi! S vas sym! ';0))))))))))

(P.S. - tezi, na koito tozi posting ne im dopada - ste mi e interesno da razbera zasto!??)



Тема А-ха..нови [re: MitUK]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано15.11.03 10:57



Точно в тази насока са и моите разъждения. Не е логично да се пречи на работата на кмета, или на който и да е управник, с политически шовинизъм. Преди всичко това е "нашия кмет" а след това е "кмета на онази партия". Има си време за равносметка и разгаряне на страсти- през останалото време трябва да се работи.
Една птичка, обаче пролет не прави! Дано работещите хора да останат в управлвнческите структури, а политикантите парашутисти да се топлят в партийните централи.
Още веднъж най- добри пожелания и от мен!

Със здраве!



Тема Re: А-ха..нови [re: Novobranka]  
Автор MitUK (непознат)
Публикувано17.11.03 13:34



Atakaaa .. Be to mai imalo ihora deto malko da misliat po razlichno, be.... Tova mi haresva....derazai
Tova e oste edna dobra prichina da viarvam v dobroto bydeste na Smolian - oste malko takiva hora i ostanaltoto samo ste se zadeistva....taka de - nestata ste potrugnat, niama kydde da izbiagame....Samo vyrpos na vreme e spored men....



Тема Направо сълзи ми потекоха...нови [re: MitUK]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 14:33



като чета вашите мили обяснения един на друг....
Не мисля,че аз съм човека който трябва да те светне що е то социална политика,но няма как...Дора така трябва да преориентира бюджета(общинския),че доходите на хората и пенсиите да скочат малко....а как ще стане това си е неин проблем.Затова я взима тази заплата.И не ми говори за приоритетни сектори определени от министерството,защото общинския съвет си решава приоритетите...
И кой е казвал някога,че много разбираме от политика...тук просто няма малоумни,а нещата не са чак толкова сложни за разбиране.
Ще ти дам един съвет,Mituk или какъвто там ти е ника...свали за малко розовите очила и ела на себе си....Смолян обезлюдява,човече,и нито ти,какъвто си оптимист,нито аз реалиста можем да променим това.
Ако в близко бъдеще не се вкара тук някаква реална BIG инвестиция,която да отвори поне 200 работни места и да храни 200 семейства,а защо не и 5000,като Горна Арда например,ако въобще ти е ясно за какво става въпрос този град няма шанс за измъкване от тинята.
А твоите кметове "мениджъри" не трябва да си стоят на топло,а да са на горещите места,където се дават големите пари, и ако на едно място им затворят вратата да влязат ако трябва от "задния вход",но да не се отказват....няма нищо срамно да искаш пари за хората си.
В крайна сметка Данчо стори голям хаир с всичките подобрения,човека заложи на инфраструктурната политика,и като казвам политика,нямам предвид синя или червена....не приемай всичко буквално,но обикновения човек не го топли (в буквалния смисъл) тази красива главна,нито площада в Устово..
А,и една молба..не ни обяснявай що е то кмет на община като в тълковен речник....малко ме интересува дали ще координира,дали ще контролира някого.Мен ме интересува дали ще осигури 13,а защо не и 14 заплата,дали ще намери отнякъде забравен фонд за допълнителни надбавки на пенсионерите,освен онези 13 пенсии на Велчев...или ти си мислиш,че те са им предостатъчно....
Та сега стана ли ти ясно защо не ми допадаш...



Тема Това също ми хареса!нови [re: Haдя]  
Автор MitUK (непознат)
Публикувано17.11.03 19:34



Да харесва ми, че споделяш защо не ти допадам, Надя...

Хареса ми и агресиния тон, с който отговаряш - това го разбирам като твърда твоя позиция. Така и трабва да е, според мен.

Това за кмета, който трябва да се "намира на горящите места, там където се дават пари" абсолютно и напълно го подкрепям. Това и имам превид в пръвия ми постиг. Обясненията ми що за животно е това кмет - са единствено такива както аз ги разбирам, без да се опитвам да насаждам менине на някого - нали за това сме тук - казавш нещо по опредлена тема; който се съгласява с теб (в случая с мен) добре - който не, още по-добре....И казваш защо!

Да общински съвет определя как ще се харчат парите - но в голямата си част бюджета на общината не се определя от ОС, ами централно (или поне така се получава)

По отношение на голямата инвестиция ми се ще да споделя нещо малко по-различно. Според мен общината може да тръгне и нагоре (с ускорени темпове) дори и със собствени сили (имам предвид на населението). Защото така изкараните пари ще си останат в общината, ще се завъртят отново и така ще се създаде добавена стойност в самта община (без да съм сигурен миля, че така се казваше този преоцес; имаше и някакви мултипликатори на Кейнс, дето с тяб бил спечелил Нобелова награда) ... Парите отвън ще дадат заплати и взъможности на хроата - това добре но BIG парите ще остават не в града, а някъде другаде... Не че е лошо - въпрос на похват и разбиране... Моля те, не ме питай от къде ще се намериат ресурсите за собствен бизнес, например, на хората в Смолян! Именно това мисля аз - Дора Янкова е човекът да каже от къде да се намерят! има от къде!

Сега, ако не друго, поне главната е хубава (или pone снимките на www.rozhen.com са хубави).. Устово също не е за пренебрегване... а и разните му други инфаструктурни подобрения. Време е да се помисли как да се използват те "по-мащабно"... например да се покжат на туристи -смешно, но интересно!!!! че и пари ще оставят те в града ;0)

Последното нящо което си мисля е, че на пенсионерите им стигат парите - според мен и 20 такива пенсии да им дадат, пак няма да им стигнат, за съжаление. Как и откъде ще се намерят парички за тях - не знам, нямам и бегла представа дори - изобщо не разбирам от социално или пенсионно осигуряване или там каквото е то....

А тва за RAZBIRASTITE от политика - да не мислиш че аз съм супер разбиращ, напротив... все повеече се убеждавам, че нищо не разбирам от политика...Даже и правописни грешки допускам!!!! ;0)

Та така, Надя... това мисля аз и съм съглсен с теб (в по-голямата част)
Аз може да не ти допадам, но ти пък на мен ми допадаш!!!! До скоро!! И успех



Тема Re: Това също ми хареса!нови [re: MitUK]  
АвторRUSLAN (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 23:34



SAVA TI LI SI MITUK-ENGLAND,A?
TI SI,STILA E TVOI!
POSDRAV-POSNAVAME SE!



Тема Re: Това също ми хареса!нови [re: RUSLAN]  
Автор MitUK (непознат)
Публикувано18.11.03 13:22



Sorry priatel - ne sam Sava ;(((
;0)))



Тема Re: Ние сме с най-малките заплати...нови [re: Haдя]  
Автор ALEX_D_GREAT (===> VELIK)
Публикувано18.11.03 21:36



Не бе -- Бусманци е след нас !!!!

ВАЖНО Е ДА СИ ГОТИН , НО Е ПО - ГОТИНО ДА СИ ВАЖЕН !!!


Тема Re: Това също ми хареса!нови [re: MitUK]  
АвторRUSLAN (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 22:20



:-(




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.