Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 25.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано13.11.06 14:29



Здравейте,
Трета седмица не пуша. Но се чувствам … хм … как да го кажа?! Ужасно!



Прочетох по-назад в клуба и намирам прилики с постинга на novavkluba:

“И аз ги спрях от две седмици- забравям, ем ходя като в полусънно състояние ем нервите ми са опънати до скъсване. Полагам кански усилия на волята да се концентрирам В две неща съм 100% сигурна- ТОВА ЩЕ ОТМИНЕ И ТОВА Е ФИЗИОЛОГИЧЕН ПРОБЛЕМ И НЯМА НИЩО ОБЩО С МОТИВАЦИЯТА, а е свързано с никотиновия глад, който организма, а не ти изпитваш. Ако ти кажа, че едно всумкване от цигарата предизвиква такова отделяне на адреналини, ендо...мини, ам...ини и т.н. и така е било 15 години и всичко това ти е помагало да се съсредоточаваш и да си спокоен а сега го няма. Просто трябва време за да се пренастрои организма ти………….”

Колко време трябва?

Кога ще настъпи момента на “просветление”?

Не мога да се понасям такава… Неадекватна съм! Изнервена съм! И ми се спи непрекъснато. Нищо не мога да свърша както трябва. Отнесена съм, не мога да мисля, да помня, да работя.
Сигурно откачаааам

Споделете, моля ви, как протича при вас?



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: Eми®]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано13.11.06 16:04



С физическото пристрастяване тялото се справя за по-малко от седмица. Оттам нататък всичко е от главата.
Явно просто още не си готова да ги спреш. Има ли смисъл да се мъчиш?
Аз не пуша от началото на годината, а пушех 20 години, при това много здраво. Но бях взел решението да ги спра една година преди да го направя наистина. Е, уж всичко беше на шега и изобщо не си вярвах, че ще има резултат, но явно съм успял да се навия.
Успех.



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: easy]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано13.11.06 16:56



С физическото пристрастяване тялото се справя за по-малко от седмица. Оттам нататък всичко е от главата.

Да, така е. Една седмица се чувствах физически зле. Болки в гърло, хрема, обложен език. Никакви вкусови усещания...
Знам, че всичко е в главата ми. Просто не пуша и това е. Но ентусиазмът ми се изпарява от това, че не съм работоспособна както бях преди. Знам, че е временно... но колко време трябва?



Пуша от 22 години. Спрях алкохола преди половин година, но увеличих цигарите на 2 кутии дневно. Изведнъж си казах - Щом мога да не пия, значи ще мога и да не пуша... И така ми дойде решението в главата! Речено - сторено! Ето че вече не пуша. Номера е да не запаля "първата" Вярвам че ще успея.

Психическата зависимост мисля, че трае 1 месец... Така ли е или бъркам?



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: Eми®]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано13.11.06 17:04



В отговор на:

Вярвам че ще успея.



Повече от това не ти трябва.
За психическата зависимост не съм сигурен. И досега от време на време ми се иска да си дръпна - просто така, от интерес. Особено ако съм с компания в заведение или на купон. Зная, че няма да ме накара да пропуша отново, но въпреки това не го правя.
Щом си успяла да приключиш с едно пристрастяване, значи си станала по-силна.
Едва ли ще имаш сериозни проблеми с отказването. Поздравления и горе главата.



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: Eми®]  
Автор novavkluba (непознат )
Публикувано13.11.06 19:34



Еми, казвам го за да си подготвена , а не да те плаша.
Чела съм постингите ти и в други клубове ина дира и смятам, че си човек който не се плаши от трудностите.
Аз ходех като истеричка- разбирай го буквално- почти два месеца.
Едва преди няколко дни- значи на около 80- тия ден (спрях ги на 29.08) мога да кажа , че почуствах дълготрайно спокойствие- за около 8- 9 часа.
Иначе през цялото време бях ем като на тръни, ем като извънземна- не знаех какво правя, как го правя и защо го правя.
Вече съм абсолютно сигурна, че през цялото време е ставало въпрос за ФИЗИЧЕСКА зависимост ( колкото и да отричах наличието й докато пушех).
Изключително много ми помогна "ходенето на гости" в клуба на анонимните алкохолици. Постингите там, вярата на хората и споделянето на преживяванията при абстиненция ми помогнаха наистина много.
Голямо благодаря.



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: novavkluba]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано14.11.06 07:38



"Изключително много ми помогна "ходенето на гости" в клуба на анонимните алкохолици. Постингите там, вярата на хората и споделянето на преживяванията при абстиненция ми помогнаха наистина много.
Голямо благодаря."


И аз благодаря!


Важно е споделянето на проблема. Когато разкажеш на някой /макар и непознат/ това, което те притеснява, то проблема е наполовина разрешен. После ти олеква.

Даже, когато споделям с непознати, минали по този път - става още по-добре, отколкото с познати. Имам предвид обсъждането на проблема... Мотивацията се засилва! Вярата се укрепва! Осъзнавам, че няма да загубя абсолютно нищо, само мога да спечеля!

---------
Казваш: "Вече съм абсолютно сигурна, че през цялото време е ставало въпрос за ФИЗИЧЕСКА зависимост ( колкото и да отричах наличието й докато пушех)."
Да, има такъв момент... но при мен протече много леко /в сравнение с абстиненцията при отказ от алкохола/. Спирането на цигарите не беше съпроводено с физически болки. Просто чувствах някаква празнота, несигурност, раздразнителност.

Но в крайна сметка проумях, че пушенето не е някакъв лош навик... пушенето е наркомания. А това си е болест - ЗАВИСИМОСТ от НИКОТИНА. Не мога да очаквам, че след като съм пушила над 20 години, ей така изведнъж за един месец ще съм ОК?? Организмът има нужда да се адаптира, да се пречисти и да се възстанови. Нужно е търпение...

Успех на всички!



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: Eми®]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 10:24



еми, май няма нужда да го казвам, но все пак...
не мисля, че вливайки отрови в тялото си ставаш по - работоспособна и по - съсредоточена. напротив, точно обратното. сега печелиш по два параграфа - първо няма ги тези постоянни отрови, кислородът много по - бързо се движи из тялото ти. мозъчето се оросява повече и ти поумняваш ;))
и второ - всяка неизпушена цигара са още 6-7 "свободни" минути, които можеш да отделиш за работата си в момента.
браво за АА, сигурно е много трудно. аз не пия много (не повече от едно, рядко две малки), но пък по 3-4 пъти седмично. което си е кофти, но и на това ще му дойде редът.
хайде, със здраве :))



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: :))]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано14.11.06 12:08



"не мисля, че вливайки отрови в тялото си ставаш по - работоспособна и по - съсредоточена."

Мдаа, би трябвало да е така, НО на практика нито съм работоспособна, нито съсредоточена...

Напротив - направо ЗАСПИВАМ на работното място , а в къщи крещя по детето като малоумна.

Нормално ли е това?!

Мозъкът ми е изключил и ни приемам ни предвавам. Първите 2 седмици бях добре, но тази третата е кошмарна... Дано мине по-скоро!

Нямам обяснение защо така? Би трябвало да е точно обратното, както казваш:
"мозъчето се оросява повече и ти поумняваш ;)) "



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: Eми®]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 07:55



хихихи
това с третата седмица е ПМС, няма общо с цигарите ;))
стискам ти палци, а ти - стискай зъби.



Тема Re: Кога ще настъпи момента на "просветление"?нови [re: :))]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано15.11.06 10:05



Стискам зъбииии! Стискаммм!! Иде ми да вийяяя..


Нервите ми са опънати до край! Ужасно е...

Третата седмица е ПМС, казваш... А дано да е така, че ще полудея вече
Знам, че ако запаля сега, няма да ми стане по-добре. Ще изпуша не една, а няколко цигари и какво от това... Проблемите няма да се разрешат, нали?

За това - продължавам да не пуша! Поне днес




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.