Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 26.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема Без зор.  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано22.01.12 23:47



25 години пушех-всеки ден,365 дни годишно,366 през високосните.Ако някой преди година ми бе казал че няма да пуша 24 часа щях да му се изсмея.Преди време в контекста на едни събития в моя живот за които има сведения в друга тема се появи желанието,огромното желание да спра цигарите.Без ВЯРА нямаше да се справя.От 7 месеца съм щастлив непушач и по важното е че не стискам зъби,не ми се пуши.Преди това пуших по 2 кутии на ден.Отказах ги от един път.От 30-40 цигари на 0 за един ден,повтарям без воли-моли,стискане на зъби и зор,аз воля нямам.Абстиненцията при тая наркомания-тютюнопушенето е ала -бала 5 дни.Всичко останало е страх и заблуди,като например заблудата че цигарите успокояват нервите,те са ДЕПРЕСАНТ,най опасен е СТРАХЪТ,но той е заблуждаващ,лесно е трябва само да се направи първата крачка с ВЯРА.Иначе който я кара на воля,не му завиждам,няма почти никъв шанс,защото противникът е много силен,спор няма.Помогна ми Бог,(пред тютюна и разни други зависимости лично аз съм безсилен) и книгата на Алън Кар-"Не пуша вече".

Редактирано от nowwe на 22.01.12 23:53.



Тема Re: Без зор.нови [re: nowwe]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано24.01.12 11:25



Браво! АЗ бях същия случай като теб, но ги махнах преди хмммм.... седем години.
Нито ми липсват, нито се сещам за тази гадост!
Помни, че успеха се корени в това, НИКОГА да не запалваш дори и една цигара. Няма КОледа, Нова Година, Рожден Ден...... НИКОГА!!!!



Тема Re: Без зор.нови [re: sky76]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано27.01.12 20:00



И на теб ли Бог ти помогна?

Back in Black


Тема Re: Без зор.нови [re: borecom]  
Автор Nerv (feeling)
Публикувано28.01.12 23:34



Странно нещо е интернет комуникацията. Няма как да знам защо задаваш този въпрос в тема която уж е за взаимопомощ.

Дали е заяждане по принцип. Бих с съгласил, че не е много коректно да натрапваме релиогиозни или други убеждения другиму, и че всяка (зле маскирана) агитацията е форма на не знам какво си...
Дали си имате стара закачка точно с написалия това което провокира въпроса ти;
Дали нещо лично и по-емоционално влагаш или просто така си пишеш, за да утепаш време дошло от някъде в повече...

Стара истина (народна мъдрост ;друг е въпросът дали ни е умен народът или не...) е че за да ти помогне господ трябва да си помогнеш първо сам... Но пък не е необходимо да гледаме на другите хора с по особен поглед само защото са вярващи. Ако сложим ръка на сърцето си може би ще се съгласим, че всеки вярва в нещо. Дори атеиста маатематик приема на довери определени аксиоми - които не се доказват. Какво е вярата в крайна сметка - нещо което ни помага да оцеляваме и в някаква степен е едно от тези малки нещица ни прави различни от животните...

Дали ще го наричаме бог или пък няма да му даваме име изобщо - Не можем без това.

А за цигарите трябва да си повярваме. В началото на февруари ще ми станат 6 месеца. Всичко зависи от нас. И според мен е вярно, че дори една ако си позволим отново - ще се провалим. Обаче казват всеки случай е сам за себе си. Успех на всички.

Прав или изправян.


Тема Re: Без зор.нови [re: Nerv]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано02.02.12 00:15



Не, нямаме си закачка.

Наистина питам, аз не мога да се справя сам.

Back in Black


Тема Re: Без зор.нови [re: borecom]  
Автор Nerv (feeling)
Публикувано08.02.12 17:02



Успех. Не знам какво да препоръчам. Пропуших някъде в 11 клас. След година две бях сериозен пушач - по една две кутии (20-40 къса) на ден. След като се осъзнах като вещ в заначта правих, няколко десетки опита да ги окажа - без особен успех. Последно като бях на ~ 28г. Да кажем че се отчаях и реших, че по вредно ще ми се отрази постоянното терзание как не мога да се справя с нещо си = колко съм слаб и безволев, отколкото фактът, че се тровя/ скъсявам живота. Един вид все си казвах "рано или късно ще ги спра, но няма да е днес, а когато наистина реша че съм готов..."; Нито рано-то дойде, нито късно-то. Ами така стана една вечер, че ги отказах по настояване на най близкия си човек. (колкот и тъпо да звучи. Освен това ако в нещо съм убеден, то е че пушенето е отчасти като ходенето до тоалета. Не че е необходимост или фиьзиология ами си е мръсна работа и пределно лична. Не е колективно мероприятие или истиснко удоволствие за споделяне като секса. Знам че не мога да ги откажа вместо някой друг, нито друг може да го направи заради мен.) Тогава /като ги хвърлих/ - Хич не мислех, че съм пораснал за такава една решителна стъпка в живота си. Нямах представа колко ще изкарам. Странно или не засега се получава. повече от 6 месеца. Убеден съм, че никога не е късно да се провалиш в това. Така или иначе бях страстен много страстен пушач. Дето се казва сега съм само страстен...:) Отдавна не сънувам че припалвам (В такива мигове - усещането с крайчеца на разбълниканото ми просънечно /под/съзнание е отвратително. Връща се най убиващият ме кошмар "Провалил съм се" и т.н... Докато не се разбудя и осъзная, че наистина е само сън. Както казах отдавна не ми се е случвало.


Та така. Нито имам рецепта, нито гранция мога да дам. Обаче не е голяма работа. Всичко или почти всичко е вяра на тоя свят. Не че се гордея с това, но не съм религиозен. Поне не в смисъла на това че да вярвам в бог или каквото там... Обаче вярата е много, много важно нещо. Малко са нещата в които да не вярваш и нещо да може да излезе от тях. Нелепо и ни в клин ни в ръкав може да ти звучи, но именно наличието или липсата на вяра (в случаите на системен колапс) е пресечната точка на социализма и капитализма ако щеш...

Успех и на теб и на всички, а съвсем без връзка AC/DC харесвам. С Бон Скот повече...

дълго стана като живота на непушача (уж:)

Прав или изправян.


Тема Re: Без зор.нови [re: Nerv]  
Автор elzet ()
Публикувано13.05.12 22:43



И аз да споделя.Мисля си,че ако човек се терзае докато пуши,колко е вредно,колко е гадно,ама па колко е и трудно да се махнат тия цигари това си е мъка.Мъка бе хора защо пушите тогава?Аз докато бях пушач си пушех с такъв кеф,разни ритуали си имах първата цигара с кафето,голямооо удоволствие,вечер последната цигарка преди лягане малииии на терасата до любимите ми цветенца.Ами като правиш нещо трябва да го правиш за удоволствие.Когато реших да откажа цигарите първо настроих психиката си,не си измислях вредни неща не мислех за тях понеже на мен лично цигарите не са ми навредили с нищо.Просто реших че 25г пушене стигат и сега е време за период без цигари.За десет дена се преборих,но все още ми е приятно да помириша кутия с цигари,не сънувам,може би и това ще стане,но вече шест месеца не съм сънувала.Пък и да ми се случи ще се справя.И тук наистина вяра трябва,но вяра в себе си,че ще може човек да се справи.

http://fantasygalleryart.com/library/NTNTP-


Тема Re: Без зор.нови [re: elzet]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано17.05.12 20:36



В отговор на:

...си пушех с такъв кеф,разни ритуали си имах първата цигара с кафето,голямооо удоволствие...




Аз сутрин с кафето изпушвах 1/2 кутия кажи-речи...

Удоволствието от пушенето е ... как да го кажа, че да прозвучи по малко идиотско или клиширано. Не е „guilty pleasure“. Не е „съмнително удоволствие“. Просто една от многото илюзии, които първо сами си създаваме, а после се вкопчваме и не искаме да изпуснем за нищо на света.

На пръсти се броят миговете когато наистина ми е доставяло удоволствие. И както всъщност стана дума това не е правилната дума. По-скоро говоря за оскъдни мигове блажена илюзия, в които се предаваме, в които признаваме най вече неосъзнато слабостта си. Съзерцавайки ранно есенния (или късно пролетен) дъжд. Студените тръпки по тялото, Пресиращото ни сиво, надвиснало небе, Пречистващата, пречупваща светлината и волята ни феерия от космически сълзи. Шепнещата или заплашителна асинхронност на вятъра.
И някъде там на терасата; на завет под навеса или съвсем не уютно защитен – аз. Сам с егото си. Вдишвам пробождащия ме със „сладостна“ болка дим и ... не не съм в състояние да си направя развносметка. Просто се отпускам безволево и се приемам такъв какъвто съм. Понякога това са единствените мигове, когато може да си позволим самосъжаление.

Та така.
За любителите на фентъзи-то, ако някой е чел например „Колелото на времето“, мога да си позволя риска и да го сраявня със съзнателно виновния екстаз, който изпитват „Изменниците“ досtигайки до т.н. „Бездна на обречените“, където физическото усещане е сякаш се къпят в опияняващата сила струяща неустомо от самата тъмна есенция на техния нов повелител...

The Shadow Rising
by Robert Jordan
Book 4 of the Wheel of Time:

The Great Lord knows more than you would suspect. It is possible to talk with him. Go to Shayol Ghul, into the Pit of Doom, and you can . . . hear him. You can . . . bathe in his presence...


Сега като препрочетох това по нагоре виждам, че – май много по-добре щеше да е да се придържам към „поовехтелия“, но все пак доста по уместен и лаконичен епитен „съмнително“ правейки опит да характеризирам „удоволствието“ от вдишването на привидно сребристо сивия, но катраново черен по душа... никотинов дим.

+++
Ако някой е останал с погрешно впечатление не съм ги подкарал пак. Просто опит за по така описание на миналото. Макар както казват бивши пушачи и наркомани да няма скоро ще ми стана 10 месеца. И все по-малко ми липсват. Има толкова много по важни неща...

Прав или изправян.

Тема Re: Без зор.нови [re: nowwe]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано31.05.12 10:36



Надявам се всеки да ги откаже по силата на други подбуди, а не болест. При мен обаче това проработи. В началото на годината лепнах някакъв вирус и нечовешка кашлица, която продължи месец + инжекции и други гадости. Оттогава не пуша и само мисълта,че ще запаля и ще се разкашлям, ме хвърля в ужас. Понякога и страхът помага. Вече 4м. и половина не пуша и не се сещам. Дано с това да приключи този отвратителен навик,който ме правеше роб.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.