Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:15 26.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема някой да помогне  
Автор sandras (новак)
Публикувано07.10.10 12:44



как да ги спра тези цигари, писна ми това от утре да ги спирам
май съм много слаб човек



Тема Re: някой да помогненови [re: sandras]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано07.10.10 13:04



Продължавайки да мислиш така "май съм много слаб човек" няма да ги спреш. Рзрови се в темите. А предпоръчвам тази

лично съм пробвал този метод и подейства
Успех!

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема събери информациянови [re: sandras]  
Автор Der Wissenschaftler (книжен плъх)
Публикувано13.10.10 16:15



Май желанието ти, да откажеш цигарите, не е много силно (оценявам го на около 15%). Вместо да се вайкаш, че си бил слаб човек, вземи се в ръце и събери информация за вредата от пушенето и за опита на други хора. Когато човек е добре информиран става по-решителен.

Описах моя опит под темата "Как успешно отказах цигарите!".



Тема Re: някой да помогненови [re: sandras]  
Автор Ру ()
Публикувано01.11.10 23:30



Иди в някое онкологично отделение - не се притеснявай, навсякъде пускат по време на свижданията от 4-6. На повечето места болните са в коридорите, защото в стаите не се издържа психически. Позавърти се малко и се заслушай.. кашлицата, която звучи като давещ се човек, опитващ се да си изповръща белия дроб, идва от хората с рак на дробовете или метастази в тях. Денонощна, кошмарна, безкрайна и болезнена кашлица, която нищо не облекчава.
Над 80% от ракът на белите дробове е от пушене. Докато не си видял какво представлява с очите си, но цялата красота - адът на химиотерапията, операциите, давенето, лъчетерапията - ще продължаваш да си мислиш, че са глупости, и че не е толкова страшно, че е лечимо, и че хората на 90 години са здрави и прави, пък цял живот били пушели. И с 10% да успееш да си намалиш риска, и с 2 години да успееш си удължиш живота, трябва да се чувстваш като най-големият гъзарски късметлия на тази планета. Питай който си харесаш в отделението, дали е съгласен с това.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: някой да помогне [re: sandras]  
Автор V.Grig ()
Публикувано05.04.11 14:27



Спрял съм ги преди 2 години и 3 месеца - точно толкова стават днес.

Дали съм ги отказал - твърдо не. В съзнанието си още пуша. Нооооооо .... преди седмица погледнах бандеролчето на един приятел. Цената ми подейства страшно освежаващо





Тема Re: някой да помогненови [re: V.Grig]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано14.04.11 16:40



то това стара тема. сигурно и Сани вече ги е отказала

а ти дръж до година и половина. тогава и от подсъзнанието ще ти изчезне. аз до този срок понякога сънувах че пуша



Тема Re: някой да помогне [re: Ognen_Demon]  
Автор V.Grig ()
Публикувано20.04.11 14:41



Каква година и половина бе човек - нали писах 2 години и 3 месеца и продължава да ми се пуши





Тема Re: някой да помогне [re: V.Grig]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано27.04.11 21:51



От 25 март миналата година не съм запалвала. Понякога когато някой запали цигара до мен на автобусната спирка, ми става зле от миризмата и дима.
Друг път- сравнително рядко, но все пак - ми се припушва с кафецето, но в момента, в който се сетя за цената на една кутия цигари и парите, които биха отишли от скромния ми бюджет при цървулите от Булгартабак се вземам в ръце отново.
При мен действа тази мотивация

.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Poзмapия на 27.04.11 21:53.



Тема Re: някой да помогненови [re: Poзмapия]  
Автор v7v (непознат )
Публикувано16.09.12 01:33



Да, парите са доста добър мотиватор, въпреки че би трябвало човек да се ръководи от здравния въпрос... Иначе един от най-омразните ми сънища е как се подавам на изкушението да пуша!



Тема Re: някой да помогненови [re: sandras]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано01.01.13 11:44



Не знам дали съм ги отказал, но от около 2 месеца пуша електронна цигара със съдържание на никотин 18мг. / течностите са с 0, 6, 12, 18 и 24мг. съдържание на никотин/.Не съм и помислял вече за обикновенна цигара / с тютюн /.Много разнообразни аромати, достъпна цена и си пуша навсякъде - в заведения, на работа и дори и в трамвая.



Още се чудя ел.цигара цигара ли е?
Нямам за цел реклама, даже не ги понасям, но ще онагледя с линк:

, защото знам какво е инфото.Иначе съм пушач с над 25 години стаж.Е, засега все още нямам нужда от "класическа цигара".Взехме комплект със скъпата - за двама и така...
Ако съм нарушил нечии права, мода да ме изтрие.
"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 01.01.13 11:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.