Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 02.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Отказването от цигарите докарва диабетнови  
Автор Бaтe Heдeв (кафеджия)
Публикувано11.01.10 21:25



ЛОНДОН - Спирането на цигарите може да доведе до заболяване от диабет тип две, съобщи Би Би Си, позовавайки се на изследване в САЩ.

Според учените рискът е особено голям през първите 3 години от отказването. Резултатите са изведени въз основа на наблюдения върху 10 892 души в продължение на 17 г. Отказалите цигарите показали повишаване на теглото, което при някои докарало диабет. Това от своя страна провокирало други заболявания като слепота, бъбречна недостатъчност и увреждане на нервите.



Страшна работа!!! Да си съсипе здравето човек за глупости...



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано12.01.10 12:57



Това сигурно би се случило, ако се терзаеш, че не употребяваш цигари. Може и по-страшни заболявания сигурно да ти донесе - някое и друго психическо отклонение. Ама, ако не се терзаеш - що да се разболяваш?



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано17.01.10 23:32



ФАКТ!
Преди около половин година (след годишния профилактичен преглед) се установи, че развивам неинсулинозависим диабет тип2, причината за който са предимно натрупаните килограми. А тях ги натрупах след като спрях цигарите преди около 5години.
Вярно е, че няма движение, че се храня нездравословно и т.н. и т.н. но... фактите са неоспорими!
При един мой близък приятел диабета се разви по абсолютно същия начин!
Вече не знам кого, какво да съветвам, но ако мога да върна колелото назад- едва ли щях да оставя цигарите... а ако можех да го върна още по-назад никога нямаше да ги започвам.
Но човек си пати от грешките си!



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано18.01.10 11:03



Значи проблемът не е в това, че си спрял да употребяваш цигари, а в нездравословното хранене и липсата на движение.



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано18.01.10 23:28



...то не може от хижата на лифта и от лифта в хижата и мекици до припадък... пък след това цигарите ми виновни, така де.
Иначе диабетът е сериозно заболяване, което си изисква сериозно отношение доживот





Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Karinka]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано19.01.10 00:44



Принципно си права, но докато пушех също се храних нездравословно и не се движих кой-знае колко, но все пак... не наддавах като бройлер!
Естествено не е изключен и варианта да напълнея докато пуша, т.е. наистина виновник за напълняването да не е отказването от тютюна, а нещо друго но така или иначе и в двата случая няма как да докажем, че причината е "еди- коя си"!
Тези работи ги пиша не за да разколебавам някой при отказването- не искам да бъда разбран погрешно! Но всички , които предприемат тази стъпка е добре да знаят с какво могат да се сблъскат впоследствие и да отреагират адекватно и навреме за да не се натресат като мене от един проблем на друг! Защото когато става на въпрос за борба с тютюнопушенето, никой дума не обелва за възможните негативни последици и за това как да бъдат избегнати. Просто всичко е цветя и рози- спираш цигарите и започваш да цъфтиш и вързваш- да, ама не!
Знам, че всеки ще погледне от своя ъгъл на въпроса и , че ще има различни гледни точки- съвсем нормално! Но, нека всеки си име "едно наум"!



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано19.01.10 10:23



Освен да ти благодарим за предупреждението :-) Моята равносметка е, че за трите седмици, в които не съм пушила не съм качила нищо ... не съм и свалила де :-)
В подкрепа на написаното от теб: Преди доста години моя приятелка страстна пушачка забременя и първия месец така и не беше разбрала за тази случка и си пафкаше на поразия. И колкото и да е странно гинекологът я посъветва да намали цигарите до 5 на ден, но да не ги спира. Можело бебето да получи никотинов шок .....
Не може да се сложат нещата под общ знаменател. Сега се чувствам по-добре. Значи продължавам да не пуша .... ако се промени - ще го мисля.



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор boris_borisov1979 (непознат)
Публикувано07.02.10 10:56



ФАКТ!
Инсулинозависим диабет тип 2 се ЛЕКУВА в рамките на 5-7 дни САМО с промяна в диетата и начина на живот! БЕЗ никакви лекарства! Каквото и да си приказват докторите! Най-тежките случаи отнемат до 2 седмици! В самата Америка има центрове за такова лечение. Така че не ми обяснявай как по цял ден лежиш пред телевизора или компютъра с чаша бира/кафе/газирано безалкохолно в ръка, оттам на масата, където следва безпаметно изяждане на огромни количества храна, предимно от животински прозход и как накрая спирането на цигарите били причината за твоя неинсулинозависим диабет! Ако продължиш да живееш по този начин, тая болест ще ти е най-малката грижа, повярвай ми! Следват сърдечно заболяване, запушване на кръвоносни съдове и рак - шансовете за това са ти почти 100%! Почти, само защото отчитам и фактора "късмет"!



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: boris_borisov1979]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано14.02.10 01:31



Ти си първия, от когото научавам, че диабета се лекува!!!
Ако наистина си сигурен в това, което пишеш- МОЛЯ сподели, това ще бъде от полза на хиляди хора!
Но ако просто си се зарибил с брътвежите на поредния самозван диетолог, който с чудодейни диети лекува диабет, рак, спин, хемороиди и , каквото там се сетиш още, било то и в "самата Америка ", просто се огледай още веднъж къде се намираш!
Иначе, дали ще пукна само от диабет или от диабет+запушване на кр. съдове+ рак+...+... ми е все тази!
А ако попиташ Google- то за неинсулинозависим диабет тип2, има доста писано и за това, как стои въпроса в България, не само в "самата Америка"!


п.п.Много ми хареса словосъчетанието "безпаметно изяждане"!
Ти да не би случайно да имаш памет за всичко което си изял?
И последно- от къде разбра какъв е начина ми на живот, че направи такива генерални умозаключения?



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор boris_borisov1979 (зелен)
Публикувано17.02.10 10:30



Виж, мисля, че ти дължа извинение в известна степен. Това беше първото ми мнение изобщо в тоя раздел и се изразих малко крайно. Просто винаги съм се дразнил адски на пушачите, когато започнат да обвиняват за своя навик всичко и всички без да полагат никакви усилия да овладеят порока си. А пък думичката "ФАКТ!", с която си започнал, ми преля чашата


Още в първия пост по темата се казва, че изследването е обхванало хора, които са спрели цигарите, надебелели са и после се е появил и диабета при някои. После някой резюмира, че причината за диабета е напълняването, а не спирането на цигарите. Ти самият каза, че се храниш нездравословно и не спортуваш. "Генералните ми умозаключения" произтичат точно от това твое твърдение, като съм изброил нещата, които обикновено прави съвременния човек и в резултат на които дебелее и боледува. Не е задължително ти да го правиш точно така, но крайния резултат е този.
Разбира се, че не помня всичко, което съм изял. Имах предвид, че хората, които дебелеят от ядене, ядат твърде, прекалено много, но дори не забелязват това. Един вид, по време на десерта, вече са забравили, че преди това са изяли над един килограм храна като "ордьовър", "първо" и "второ".
Възможно е и да съм "се зарибил с брътвежите на поредния самозван диетолог, който с чудодейни диети лекува диабет, рак, спин, хемороиди и , каквото там се сетиш още, било то и в "самата Америка". Не съм болен от диабет (все още), не съм пробвал рецептата, а диабетиците, които познавам, не желаят да я пробват, тъй като не вярват в нея. Ще ти цитирам източника си на информация, а ти сам можеш да се поразровиш повечко и да провериш дали е вярно или е кьорфишек. Все пак теб те касае повече. Аз не знам със сигурност.

Бренда Коб
Институт "Храни за живот"
"Идват и започват тази програма и само след 24 часа намаляват наполовина дозата си от инсулин. На 5-я или 6-я ден въобще не им е нужен инсулин. Знам, че като чуете за такова нещо... понякога чувате такива неща и си мислите: Невъзможно! Как може да е истина? Лекарят ми каза, че това е нелечимо. Не може да се оправи. Но това не е вярно. Диабетът може да се излекува напълно и то много, много бързо".

Шарлот Герсън
Институт "Герсън"
"В повечето случаи... от 5 до 7 дни. Имаме много малко случаи, които са много тежки и може да трябват около 2 седмици".

Томас Лоди - лекар
"Оазис на лечението"
"Наблюдаваме, че от 5 до 7 дни, някой, който има диабет Тип 2, ако премине на 100% растителна диета, вече не му е нужен инсулин. Не е имало случай, когато да не става така".

Провери дали съществуват лечебни заведения като Институт "Храни за живот", Институт "Герсън" и "Оазис на лечението" и дали Гугъл ще докаже съществуването на изброените хора. Аз не се оправям много добре с английския и не ми се ще да се мъча... Мързи ме, к'во да направя
Ако пък не намериш нищо, довери се все пак на това, което е казано и го пробвай за две седмици. Гарантирам ти, че нищо лошо няма да ти се случи, ако през тия две седмици се храниш на 100% с растения (възможно най-малко сготвени). Мери си междувременно кръвната захар и направи някакви заключения. Ако ти не си подходящ за тази работа поради спецификата на твоето заболяване, убеди някой диабетик да пробва и заедно проведете експеримента. И аз ще се радвам да разбера резултатите
А това, че живеем в България и бла-бла-бла, не го приемам за довод в никакъв случай! Ако искаш да си добре и си господар на волята и тялото си, няма никакво значение къде и в каква среда живееш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.