Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 09.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: А как ги спряхте?нови [re: edna selianka]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано23.07.10 11:21



Понеже ме питаш и ще ти отговоря. :-))
Аз как ги спрях - първо трябва да имаш силното желания да ги откажеш и второ трябва да приемаш медикаченти (аз взех"Табекс") и комбинирах с ленки на кожата. Ефектът дойде на втората седмица. Вече е факт - не пуша близо 9 месеца.





Тема Re: Аз пък, като ги отказах,нови [re: edna selianka]  
Автор lvaylo (PC Service)
Публикувано24.07.10 20:25



Парите, които си давала за тютюна и да ги хвърляш на пътя е по-добре от колкото за цигари





Тема Re: А как ги спряхте?нови [re: stoyanov]  
Автор ИHФAHTA (болна от любов)
Публикувано03.09.10 21:56



Абе хора, като толкова време не пушите кво правите във форума за тютюнопушенето?!?


Като гледам кой от колко време не пуши, май най-вече е по случай вдигането на цените...
Аз пък се набутах и си купих зимата електронна цигарка. Едвам устисках 3 месеца с нея, да не съм вътре за парите, които тръшнах.
После си купих истински цигари и блажено си всмукнах от тежкия, задръстващ дим...
Сега съм на принципа безбандеролни - 3.50 за кутийка и чакам да ми писне... Щото пуша от 3 години сериозно.
Много ме е яд, щото преди не бях толкова зарибена и не ме кефеше толкова, в смисъл че можех и без това, та съм ги спирала на няколко пъти, ама последния път като ги почнах много ми хареса... и много се зарибих...

Това, което не ни убива ни прави по-силни...

Тема Как аз спрях цигарите, ето как...нови [re: edna selianka]  
Автор Фoтoлюбитeлнa4O (и ние снимаме)
Публикувано16.09.10 15:38



Успешното отказване от цигарите става по формулата "100% убеденост във вредата от цигарите и постепенно намаляване на броя изпушени цигари за един ден до пълното им спиране."

Ето малко повече обяснения за тези, които истински се интересуват от темата и имат време за да научат за моя личен опит.

Малко теория: Ежедневната доза цигарен дим, е нещо, с което нашето тяло е свикнало. Въобще, всяка една система в природата се стреми към едно равновесно състояние, така е и при нашето тяло. Цигарите са част от това равновесие, и ако ги спрем рязко, тялото ни се оказва в една извънредна, неравновесна ситуация и реагира с всевъзможни реакции, познати под понятието абстинентен синдром. Тук влизат гадене, повръщане, виене на свят, вълчи глад, главоболие, депресия и прочие.

НЕОБХОДИМО Е ВНИМАТЕЛНО ДА ПРЕВЕДЕМ НАШЕТО ТЯЛО ОТ ЕДНО РАВНОВЕСНО СЪСТОЯНИЕ (това включващо цигарите) В ДРУГО (без цигари).

Аз постигнах това по следния начин:

1) Първо, събрах достатъчно информация за вредата от тютюнопушенето. Мотивирах се на 100% да откажа цигарите. Значи, бях ТВЪРДО РЕШЕН, че трябва да ги спра.

2) Започнах да намалявам броя цигари на ден. За около 6 месеца успях да ги намаля от една кутия на ден до 4-6 цигари на ден. По една с всяко кафе (всеки пушач знае какво е кафе без цигара) и 1-2 с приятели. При това постепенно намаляване на цигарите, тялото се приучава да бъде в равновесие с по-малка дневна доза никотин и не се "сърди" от по-малкото на брой цигари.

3) Накрая съдбата ми даде много добра възможност. Бяхме с приятели на хижа - хапване, пийване, цигари и карти до 4 часа сутринта. Можете да си представите, колко съм препушил, аз самия и пасивно в малката стаичка, в която бяхме 6-7 човека - все пушачи.
На другия ден не ми се поглеждаше цигара. На втория - пак. На третия посегнах към цигарите, но си казах "Стой, два дни не пуши, я да видим дали ще можеш още два.". И така до ден днешен.

След 10 години яко пушене (по една кутия на ден) вече 17-та година без цигари. Първата година често сънувах как пуша и с удоволствие дърпам от цигарата и испускам кълба дим. В будно състояние ми се припушваше, когато около мене някой запали скъпарска цигара. Постепенно тези сънища се разредиха и днес не сънувам че пуша, а от скъпарски дим ми се припушва най-много веднъж годишно.

Цигарата е едно убежище в този пълен със стрес свят и затова е толкова трудно да ги откажем. Освен това тук и има биохимия.

Затова да не се сърдим на тези, които все още пушат.

Успех на тези, които ще опитат да отгажат цигарите.

Димитър.



Тема Re: Как аз спрях цигарите, ето как...нови [re: Фoтoлюбитeлнa4O]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано09.11.10 16:19



... вече повече от година не пуша и въобще не искам цигара да подуша даже... Успех на отказващите се!





Тема Re: А как ги спряхте?нови [re: ИHФAHTA]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано30.11.10 20:15



Като те чета и си представям как си дръпвам след два месеца и десет дена без паффф... блаженствоооо....
Ама като се сетя кви ги пушим напоследък и ми се отщява.
Марк Твен бил казал, че няма нищо по- лесно от това да спреш цигарите, че той го е правил стотина пъти.
Та и на мен това ми е поредното спиране... заради кефа от новото пропушване... да видим кога...



Тема Re: Не павкам вече половин годинанови [re: Stoyanov]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано14.01.11 20:38



Не павкаш? А петриш ли? Или може би ванкаш?
Пише се "пафкам".




Тема дали се изкушавам?нови [re: Naki]  
Автор Lady_Xaxa (минаващ)
Публикувано26.01.11 13:07



При мен се получи много странно. След като пуших 12-13 години изведнъж спря да ми се пуши. Напуших се един вид. Някой път като пия припалвам една две и после седмици пак не пуша. Снощи запалих една и на второто дръпване ме удари в петите и ме зави свят и я хвърлих и си казах "ебаси лайната са тия цигари"
Няма абсолютно никаква физическа зависимост, всичко е в главата и с с парите си е бонус, защото сега и да остана без пари като съм си напазарувала вкъщи за ядене изобщо не ми прави впечатление , че нямам пари , тоест не ми трябват за скапаните цигари. Освен това почнаха да ми смърдят пушачките гадно и си спомних как едно гадже се отврати от мен , щото мириша на фасове . Кожата и лигавиците ми поруменяха , килата дето ги качих 5 , като спрях хляба за 10 дни свалих 3 , много спокойна съм , нямам сърцебиене по никакъв повод
Не съм кашляла не знам от кога, хрема ме хвана есента и за 3 дена ми мина без лекарства, зъбите ми се избелиха , венците ми порозовяха , лигавиците ми са като на бебе, мога да тичам без да се задъхам, мога да ходя пеша от софия до пловдив




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.