Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 31.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема от понеделникнови  
Автор desen_izbiratel (новак)
Публикувано03.01.10 11:42



здравеите ,от доста време чета тук но сега реших да пусна и аз една тема

и така-отказвал съм цигарите на два пъти-първия път беше за две години-накрая се провалих защото започнах да си паля по една на кръчма ,на дискотека и защото стана трагедия с моя близка втория път ги спрях за около 2-3 месеца -накрая пак стана един проблем с мен и започнах да пуша отновоуточнявам че и двата пъти използвах табекс за спирането,но,както си пише на неговото упътване,след приклучване на лечението трябва да се прояви воля и да не се пали цигара-това е може би наи-важното от целия процескакто и да е-сега от понеделник мисля да се пробвам пак да ги спра ,но този път без табекс ,защото ми писна да давам пари за глупости..Проблема ми е че работата ми е офисарска и се налага по цял ден да стоя на едно място-а точно тогава наи-много ми се пуши ще се радвам ако има и други минали по пътя на отказването ,да споделят мнение и съвети тука пък на тези които се пробват да спират-успех и не се предаваите-като ги спре човек изпитва едно такова чувство на гордост което е неописуемо



Тема Re: от понеделникнови [re: desen_izbiratel]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано03.01.10 12:26



Освен да си направим едно състезание :-) да видим кой колко и как ще успее?
Стискам ти палци, щом на два пъти си успял, ще успееш пак :-) недей да пробваш с никотинови лепенки. Те само ти вкарват допълнително никотин и общо взето моят опит сочи, че не помагат особено.



Тема Re: от понеделникнови [re: Karinka]  
Автор desen_izbiratel (новак)
Публикувано03.01.10 12:50



ами ок ,да си направим състезание -в сряда ще пиша как се развиват нещата при мене

за никотиновите лепенки-мисля че са простотия голяма ,както и никотиновите дъвки-като цяло никаква работа не вършати така-да те питам ти клато много ти се припуши как се справяш с желанието?Защото на мен ще ми е лесно утре и другиден-почивам тогава,обаче в сряда съм на работа и не знам как ще се справя без цигарките между другото-предните два пъти като спирах особено първия път-за две години,като че ли нагласата ми беше по-различна -това според теб доколко има значение-нагласата?УСПЕХ от мен в борбата ти с гадния навик



Тема Re: от понеделникнови [re: desen_izbiratel]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано03.01.10 14:41



ами .... как се правя? не знам ... в началото ми беше странно да намирам какво да правя, защото ръцете ми искаха да държат цигара. Добре, че имам хобита дето ми ги ангажираха, а и в този момент "табекса" помогна.
А сега - ами просто стоя и си мисля за това, че ми се пуши ..... нищо друго не правя. Пак да кажа - цигарите са върху хладилника, просто не отивам да запаля цигара. Не знам как става :-) сигурно съм стимулирана и от това, че взе си харесвам някакви мъже дето са непушачи и сигурно е гадно като им мириша на пепелник :-)



Тема Re: от понеделникнови [re: Karinka]  
Автор desen_izbiratel (новак)
Публикувано11.01.10 11:33



ето ме пак съм тук-изминаха седем дни откакто пробвам да спирам цигарите за трети път-признавам си че ми се случи на два пъти да пуша по една цигарка ,но това беше в заведения и в комбинация с алкохол-та си мисля ,че няма лошо примерно като запие човек вечерта да изпуши една или няколко цигари

въпроса е на другия ден пак да не пуши -това ми беше стратегията и на мен първия път като ги спирахКаринка при теб как върви ?Мисля че именно любовта и взаимоотношенията имат доста голяма сила при мотивацията за спиране на цигарите-нещо,което и ти си написалаКазвам го защото и аз първия път като ги спирах донякъде изигра роля че ходех с едно момиче-е кво да кажа-тя в раменете беше по-здрава от мене,а аз тогава откровено казано си бях хилявичък и никак не ми беше комфортно при мисълта че съм по-слабия физически в нашата връзкае както и да е-заради това отказах цигарите и за две години от 57 кила станах 86 това е засега от мен и успех на всички колеги които се борят с порока



Тема Re: от понеделникнови [re: desen_izbiratel]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано11.01.10 12:57



Ами аз не съм палила цигари, откакто ги спрях .... оня ден бях на едно парти - бар, алкохол, музика ... ама не си запалих.
Е ти хубаво си станал от 57 на 86 кила, ама мускули или сланинки?
Който усети, че пълнее - веднага в клуб "Диети"





Тема Re: от понеделникнови [re: Karinka]  
Автор desen_izbiratel (новак)
Публикувано15.01.10 12:49



ЗДРАВЕИТЕ ПАК-изминаха две седмици от непушаческия ми период-подобренията са налице

лицето ми придоби естествения си цвят,дишам по-леко,изпълнен съм с оптимизъмда кава че не съм палвал -щ излъжа случва ми се да пална по една през няколко дни ,но наи-важното е че като съм на работа се държа и не съм пушил досега Каринка-предполагам че и при теб нещата вървят добре?Да,като качих 30 кила миналия път,бяха предимно сланинки и задник малко преди да пропуша отново ,започнах да се занимавам със спорт,но не видях дали имаше резултати ,тъи като скоро след това пропуших пак но като цяло сега си имам едно наум и докато не съм наддал твърде много -ще запиша някакъв спорт,ще избягвам сладките и тестените неща и ще наблягам предимно на плодоветеКаринка още веднъж успех и успех на всички в борбата с гадостта и ако имате проблеми с килограмите-използваите моята диета



Тема Re: от понеделникнови [re: desen_izbiratel]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано15.01.10 17:17



Преди около 6 месеца мои приятели ме "поставиха" на диета :-) няма да разправям подробности за нея, но успешно свалих 10 килограма. Мисля, че за тези 6 месеца се научих как да се храня правилно. И което е по-интересното все по-рядко посягам към т.нар. вредни храни. А и определено в момента, т.е. от както не пуша, не изпитвам някакво непреодолимо непрекъснато желания за употреба на храна.
За разлика от теб, твърдо де употребявам цигари. Дори и от време на време. Останали са ми 2 опаковки "табекс" и когато много е напечено положението взимам по едно хапче. общо взето за 2 седмици ми се наложи да го направя 2 пъти.
Но сега имам много свободно време и почнах и аз малко спорт в къщи.



Тема Re: от понеделник [re: desen_izbiratel]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.01.10 21:46



А бе ти още ли пушиш?





Тема Re: от понеделникнови [re: Karinka]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.01.10 21:51



Я я дай тая диета ако не е тайна! Плиййййййййз!

Може и на бележка да ми я метнеш. Ям като слон. И така ми е вкусно... Ужас направо. За седем месеца станах като Дженифър Лопез! (е, не съм чак толкова дебела )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.