Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 26.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Отказването от цигарите докарва диабет  
Автор Бaтe Heдeв (кафеджия)
Публикувано11.01.10 21:25



ЛОНДОН - Спирането на цигарите може да доведе до заболяване от диабет тип две, съобщи Би Би Си, позовавайки се на изследване в САЩ.

Според учените рискът е особено голям през първите 3 години от отказването. Резултатите са изведени въз основа на наблюдения върху 10 892 души в продължение на 17 г. Отказалите цигарите показали повишаване на теглото, което при някои докарало диабет. Това от своя страна провокирало други заболявания като слепота, бъбречна недостатъчност и увреждане на нервите.



Страшна работа!!! Да си съсипе здравето човек за глупости...



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано12.01.10 12:57



Това сигурно би се случило, ако се терзаеш, че не употребяваш цигари. Може и по-страшни заболявания сигурно да ти донесе - някое и друго психическо отклонение. Ама, ако не се терзаеш - що да се разболяваш?



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано17.01.10 23:32



ФАКТ!
Преди около половин година (след годишния профилактичен преглед) се установи, че развивам неинсулинозависим диабет тип2, причината за който са предимно натрупаните килограми. А тях ги натрупах след като спрях цигарите преди около 5години.
Вярно е, че няма движение, че се храня нездравословно и т.н. и т.н. но... фактите са неоспорими!
При един мой близък приятел диабета се разви по абсолютно същия начин!
Вече не знам кого, какво да съветвам, но ако мога да върна колелото назад- едва ли щях да оставя цигарите... а ако можех да го върна още по-назад никога нямаше да ги започвам.
Но човек си пати от грешките си!



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано18.01.10 11:03



Значи проблемът не е в това, че си спрял да употребяваш цигари, а в нездравословното хранене и липсата на движение.



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано18.01.10 23:28



...то не може от хижата на лифта и от лифта в хижата и мекици до припадък... пък след това цигарите ми виновни, така де.
Иначе диабетът е сериозно заболяване, което си изисква сериозно отношение доживот





Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Karinka]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано19.01.10 00:44



Принципно си права, но докато пушех също се храних нездравословно и не се движих кой-знае колко, но все пак... не наддавах като бройлер!
Естествено не е изключен и варианта да напълнея докато пуша, т.е. наистина виновник за напълняването да не е отказването от тютюна, а нещо друго но така или иначе и в двата случая няма как да докажем, че причината е "еди- коя си"!
Тези работи ги пиша не за да разколебавам някой при отказването- не искам да бъда разбран погрешно! Но всички , които предприемат тази стъпка е добре да знаят с какво могат да се сблъскат впоследствие и да отреагират адекватно и навреме за да не се натресат като мене от един проблем на друг! Защото когато става на въпрос за борба с тютюнопушенето, никой дума не обелва за възможните негативни последици и за това как да бъдат избегнати. Просто всичко е цветя и рози- спираш цигарите и започваш да цъфтиш и вързваш- да, ама не!
Знам, че всеки ще погледне от своя ъгъл на въпроса и , че ще има различни гледни точки- съвсем нормално! Но, нека всеки си име "едно наум"!



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано19.01.10 10:23



Освен да ти благодарим за предупреждението :-) Моята равносметка е, че за трите седмици, в които не съм пушила не съм качила нищо ... не съм и свалила де :-)
В подкрепа на написаното от теб: Преди доста години моя приятелка страстна пушачка забременя и първия месец така и не беше разбрала за тази случка и си пафкаше на поразия. И колкото и да е странно гинекологът я посъветва да намали цигарите до 5 на ден, но да не ги спира. Можело бебето да получи никотинов шок .....
Не може да се сложат нещата под общ знаменател. Сега се чувствам по-добре. Значи продължавам да не пуша .... ако се промени - ще го мисля.



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор boris_borisov1979 (непознат)
Публикувано07.02.10 10:56



ФАКТ!
Инсулинозависим диабет тип 2 се ЛЕКУВА в рамките на 5-7 дни САМО с промяна в диетата и начина на живот! БЕЗ никакви лекарства! Каквото и да си приказват докторите! Най-тежките случаи отнемат до 2 седмици! В самата Америка има центрове за такова лечение. Така че не ми обяснявай как по цял ден лежиш пред телевизора или компютъра с чаша бира/кафе/газирано безалкохолно в ръка, оттам на масата, където следва безпаметно изяждане на огромни количества храна, предимно от животински прозход и как накрая спирането на цигарите били причината за твоя неинсулинозависим диабет! Ако продължиш да живееш по този начин, тая болест ще ти е най-малката грижа, повярвай ми! Следват сърдечно заболяване, запушване на кръвоносни съдове и рак - шансовете за това са ти почти 100%! Почти, само защото отчитам и фактора "късмет"!



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: boris_borisov1979]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано14.02.10 01:31



Ти си първия, от когото научавам, че диабета се лекува!!!
Ако наистина си сигурен в това, което пишеш- МОЛЯ сподели, това ще бъде от полза на хиляди хора!
Но ако просто си се зарибил с брътвежите на поредния самозван диетолог, който с чудодейни диети лекува диабет, рак, спин, хемороиди и , каквото там се сетиш още, било то и в "самата Америка ", просто се огледай още веднъж къде се намираш!
Иначе, дали ще пукна само от диабет или от диабет+запушване на кр. съдове+ рак+...+... ми е все тази!
А ако попиташ Google- то за неинсулинозависим диабет тип2, има доста писано и за това, как стои въпроса в България, не само в "самата Америка"!


п.п.Много ми хареса словосъчетанието "безпаметно изяждане"!
Ти да не би случайно да имаш памет за всичко което си изял?
И последно- от къде разбра какъв е начина ми на живот, че направи такива генерални умозаключения?



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор boris_borisov1979 (зелен)
Публикувано17.02.10 10:30



Виж, мисля, че ти дължа извинение в известна степен. Това беше първото ми мнение изобщо в тоя раздел и се изразих малко крайно. Просто винаги съм се дразнил адски на пушачите, когато започнат да обвиняват за своя навик всичко и всички без да полагат никакви усилия да овладеят порока си. А пък думичката "ФАКТ!", с която си започнал, ми преля чашата


Още в първия пост по темата се казва, че изследването е обхванало хора, които са спрели цигарите, надебелели са и после се е появил и диабета при някои. После някой резюмира, че причината за диабета е напълняването, а не спирането на цигарите. Ти самият каза, че се храниш нездравословно и не спортуваш. "Генералните ми умозаключения" произтичат точно от това твое твърдение, като съм изброил нещата, които обикновено прави съвременния човек и в резултат на които дебелее и боледува. Не е задължително ти да го правиш точно така, но крайния резултат е този.
Разбира се, че не помня всичко, което съм изял. Имах предвид, че хората, които дебелеят от ядене, ядат твърде, прекалено много, но дори не забелязват това. Един вид, по време на десерта, вече са забравили, че преди това са изяли над един килограм храна като "ордьовър", "първо" и "второ".
Възможно е и да съм "се зарибил с брътвежите на поредния самозван диетолог, който с чудодейни диети лекува диабет, рак, спин, хемороиди и , каквото там се сетиш още, било то и в "самата Америка". Не съм болен от диабет (все още), не съм пробвал рецептата, а диабетиците, които познавам, не желаят да я пробват, тъй като не вярват в нея. Ще ти цитирам източника си на информация, а ти сам можеш да се поразровиш повечко и да провериш дали е вярно или е кьорфишек. Все пак теб те касае повече. Аз не знам със сигурност.

Бренда Коб
Институт "Храни за живот"
"Идват и започват тази програма и само след 24 часа намаляват наполовина дозата си от инсулин. На 5-я или 6-я ден въобще не им е нужен инсулин. Знам, че като чуете за такова нещо... понякога чувате такива неща и си мислите: Невъзможно! Как може да е истина? Лекарят ми каза, че това е нелечимо. Не може да се оправи. Но това не е вярно. Диабетът може да се излекува напълно и то много, много бързо".

Шарлот Герсън
Институт "Герсън"
"В повечето случаи... от 5 до 7 дни. Имаме много малко случаи, които са много тежки и може да трябват около 2 седмици".

Томас Лоди - лекар
"Оазис на лечението"
"Наблюдаваме, че от 5 до 7 дни, някой, който има диабет Тип 2, ако премине на 100% растителна диета, вече не му е нужен инсулин. Не е имало случай, когато да не става така".

Провери дали съществуват лечебни заведения като Институт "Храни за живот", Институт "Герсън" и "Оазис на лечението" и дали Гугъл ще докаже съществуването на изброените хора. Аз не се оправям много добре с английския и не ми се ще да се мъча... Мързи ме, к'во да направя
Ако пък не намериш нищо, довери се все пак на това, което е казано и го пробвай за две седмици. Гарантирам ти, че нищо лошо няма да ти се случи, ако през тия две седмици се храниш на 100% с растения (възможно най-малко сготвени). Мери си междувременно кръвната захар и направи някакви заключения. Ако ти не си подходящ за тази работа поради спецификата на твоето заболяване, убеди някой диабетик да пробва и заедно проведете експеримента. И аз ще се радвам да разбера резултатите
А това, че живеем в България и бла-бла-бла, не го приемам за довод в никакъв случай! Ако искаш да си добре и си господар на волята и тялото си, няма никакво значение къде и в каква среда живееш!



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: boris_borisov1979]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано17.02.10 11:21



Абе хора споко бе пушачите не са ви най големия проблем. Проблема ви е с психиката






Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Пaлaч®]  
Автор boris_borisov1979 (зелен)
Публикувано17.02.10 13:42



Абе хора споко бе пушачите не са ви най големия проблем. Проблема ви е с психиката

На подобни жалки и деструктивни опити да се прехвърлят проблемите от болната глава на здравата, направени от хора, превърнали себе си във верни роби на щипка тютюн, увита в парче хартия, не смятам повече да отговарям.



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: boris_borisov1979]  
Автор Пaлaч® (napalmoff )
Публикувано18.02.10 09:49



Да перифразираме Антоан дьо Сент Екзюпери

"Пуша защото ми се пуши". Някакъв проблем ли имаш с това






Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: boris_borisov1979]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано19.02.10 01:06



Виж сега... без да се сърдиш, ама това, че си цитирал Бренда, Шарлот и Томас въобще не може да мине като доказателство, което да направи твърдението ти (ви) ФАКТ!
Още повече, че те говорят за инсулинозависими диабетици, което прави абсурда пълен.
Човек ако ще и съвсем на тревопасно животно да заприлича и да не опитва никаква човешка храна-това няма да отремонтира панкреаса му и да го накара да функционира отново нормално.
Освен това "нездравословния" начин на живот и хранене го практикувах преди да развия диабета. От доста време не употребявам никакви захарни изделия, газираните безалкохолни (по-рано изпивах по 2 литра всяка вечер) също ги забравих, ям почти без хляб, а когато ям хляб той е пълнозърнест, намалил съм до минимум тестените изделия и дори любимата ми бира!
Но не това е проблема- проблема е в това, че когато става въпрос за отказване от тютюнопушенето, никой не споменава за последствията и рисковете, които могат да последват!
Костваше ми огромни усилия да ги откажа, но се преборих с идеята, че правя нещо добро! А се оказа, че съм си вкарал автогол. Само, че сега и да пропуша наново няма да върна колелото назад. Но това е положението-всеки си носи кръста!



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор boris_borisov1979 (зелен)
Публикувано19.02.10 13:02



Добре, Linchpin, абсолютно си прав! Цитирането на Бренда, Шарлот и Томас не може да бъде никакво доказателство, че диабетът е лечим. Защото той е нелечим. Нищо не може да накара панкреаса да функционира отново нормално, най-малко пък пасенето на трева. Съгласен съм с теб, всичко това е пълен абсурд! И горецитираните са най-обикновени шарлатани, желаещи да изкрънкат по някой долар от горките диабетици.
Освен това отказването от цигарите е потенциално вредно, защото може да доведе до всякакви други здравословни проблеми. Така че, най-добре не ги почвай, ама ако вече си ги почнал, не ги спирай - рисковано е, дори няма информация какви лоши последствия може да настъпят. А пък изследване в САЩ дори е показало, че отказването докарва диабет. И това го казва БиБиСи, не някой шарлатанин!
Така че, това е положението - всеки си носи кръста! Даже се учудвам, че си си наложил някакви ограничения (безалкохолни, хляб, бира...) - защо е нужно това, един живот живеем в крайна сметка? Като ти е писано да пукнеш от диабет, рак или спин, ти ще пукнеш от диабет, рак или спин и нищо няма да ти помогне! Не можеш да избягаш от съдбата си, нали?



Тема Ох, вярно е, сигурно...нови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано21.03.10 00:11



... аз не пуша вече година и половина - качих 12 кила, свалих 8 - и няма мърдане! Аз съм счетоводител, нямам време и много възможности за спортуване - уж пазя диета, вече, ама... отровата ти смуче апетита, превръща храната на трици в устата ти, и нищо не ти е вкусно... от година и половина ям като ламя - всичко ми е чудесно, а най-вече обожавам дюнери - мога да ги ям ежедневно - съчетават толкова много вкусове - като екзотична бомба (освен калоричната)... но, баща ми спря цигарите преди 15 години, и в момента бори диабет... той качи 15 кила, и така и не ги свали, но пък, той яде прекомерно много... та, не смятам, че САМО отказването от цигарите е причината!





Тема Re: Ох, вярно е, сигурно...нови [re: _parvaty_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано22.03.10 12:02



Поздравления за свалените килограми! Да, и на мен ми е много вкусно да ям. На моя баща пък му поставиха диагноза обструктивна белодробна болест. Явно е спрял цигарите твърде късно. Но се радвам, че успя да го направи.



Тема Мерси,нови [re: *Paл*]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано28.03.10 01:08



само дето съм си перманентно гладна... ама, това е положението! Пък и, да не бях започнала да свалям, пак нямаше да почна да пуша! Съжалявам за заболяването на баща ти ...

Цигарите са гадна работа...



Тема Re: Мерси,нови [re: _parvaty_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано28.03.10 10:14



Ти кои храни ограничи?



Тема Ами,нови [re: *Paл*]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано29.03.10 00:41



махнах хляба, изобщо не ям Кентъки, пица, банички 7 дейс (любимите ми бяха с кашкавал - докато си гледам новините вечер сгъвах по 5-6...), дюнер ядох миналата седмица, че не се удържах, но и дюнерите съм махнала, шоколада (ама, снощи ядох... черен, и три бонбона от тия, дето дребното купи, млечен шоколад!)

Пържени картофи също вече не ям... изобщо, от 10 000 калории дневно минах на 1000 ... Ям кисело мляко, пържени яйца, пържоли от пиле, риба, салата от краставици със соев сос, помело (да е жив и здрав Вожда, че ме светна - това е супер - хем е доста, и ти пълни корема, хем е леко сладникаво, и ти убива апетита!) ... с две думи - ям вода и белтъчини... а, и плодове ям - на богато - ябълки и круши! Не мога без плодове!



Тема Re: Ами,нови [re: _parvaty_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано29.03.10 23:27



Ахааа! Ще дава рецептата Вожда...

То плодовете добре, но с останалото да видим какво ще правя! Че всичко ми е вкусно. Станала съм много сочна...



Тема Re: Ами,нови [re: _parvaty_]  
Автор Canary (On The Ball)
Публикувано20.04.10 18:38



ЪЪъъъъъ 10 000 калории дневно???????



Тема Re: Ами,нови [re: Canary]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано21.04.10 07:39



К'во се чудиш, целия пост лъха на....руса счетоводителка





Тема Ехе!нови [re: ognen_kon]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано22.04.10 01:50



Ще трябва да се наредиш на опашката за русите счетоводителки!



п.п. слава на Бога, че ти не ми купуваш храната!

Редактирано от _parvaty_ на 22.04.10 01:51.



Тема Re: Ами,нови [re: Canary]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано22.04.10 01:52



СЛЕД вечеря по един голям шоколад от Хит! (това да добиеш бегла представа!)

(щото, живея близо до него, та всяка вечер след работа съм там!)





Тема Re: Ами,нови [re: ognen_kon]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано22.04.10 16:06



Я по-леко с русите!





Тема ПОчИСТВАНЕТО НА СНЯГ ВОДИ ДО ИНФАРКТ!нови [re: Бaтe Heдeв]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано27.04.10 16:46



Факт - преди 2-3 години по американските ТВ имаше истерия как снега води до инфаркт и колко хора си докарали инфаркт от сняг:

Ситуацията - хора почиствали снега пред домовете си и получили инфаркт.

Предупреждението на телевизиите - снега е тежък и ако се опитвате да го изривате, може да получите инфаркт, ето процентно в САЩ толкова и толкова процента от населението починало от инфаркт от сняг.

С 3 думи: Бабина Ви Трънкина!



Тема Re: ПОчИСТВАНЕТО НА СНЯГ ВОДИ ДО ИНФАРКТ!нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Бaтe Heдeв (кафеджия)
Публикувано02.05.10 14:47



В отговор на:

С 3 думи: Бабина Ви Трънкина!




Нали Също като пушенето, дето докарвало до рак



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.11.11 21:57



Аз не пуша от година. Не съм качил килограми. Защото се старая да се храня що-годе здравословно и да се движа.
Преди това пушех и напълнях с десетина килограма в рамките на 4-5 години. Не бях пълен, ходех 2-3 пъти седмично на фитнес, и въпреки това ми откриха стеатоза и висок холестерол. Това ме накара да преосмисля гледната си точка. Водим сбъркан и неестествен начин на живот. Стоим по офиси, шофираме дори до кофата за боклук пред блока, не се движим, плюскаме полуфабрикати и консерванти, злоупотребяваме с алкохол и цигари. Затова не е чудно, че някои не издържат - и на 40 получават, не дай си, Боже, инфаркт или инсулт! Гаранция няма, но защо сами да си копаем гробовете?!
Та, така... Мисълта ми беше, че вероятно дебелееш заради мързел, лакомия и нежелание да промениш нещо. Само спирането на цигарите не е достаътчно. Особено, ако не си на 20. Поздрави.
Не знам дали диабетът се лекува. Но със сигурност няма да се лекува, ако не желаеш да го лекуваш.



И въобще се чудя колко хора реват, че "здравословното" хранене и спорта били скъпи занимания. А не е скъпо да даваш по 200 лв месечно за цигари?


Божа работа е кой колко ще живее, но не е без значение дали ще се влачиш, дали ще си развалина на 50, или ще младееш и ще бъдеш пълен с енергия и на 80. Това също е вид качество на живот.

Редактирано от goga на 04.11.11 22:16.



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: goga]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано07.11.11 19:10



Това, че се храним нездравословно и, че се движим твърде малко е известно на всички, но не точно за това иде реч тук.
Нека, както надълго и нашироко се разяснява за вредата от тютюнопушенето, така да бъде споменавано и за евентуални нежелани последици от спирането на цигарите и начините как да бъдат избегнати. Нека хората са наясно, че след спиране на цигарите по всяка вероятност ще се наложи да сменят хранителният и двигателният си режим, защото в противен случай е твърде вероятно да качат доста килограми, които от своя старна са предпоставка за още хиляди проблеми като напр. диабет тип 2 (със всички съпровождащи го "екстри") , хипертония, повишен риск от инфаркт и инсулт и пр.



Тема Re: Отказването от цигарите докарва диабетнови [re: Linchpin]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.11 22:45



Опитвам се да ти кажа, че не отказването на цигарите предизвиква диабет, а преяждането и обездвижването... Първото би могло да се тълкува като компенсаторна реакция от спирането на цигарите, но тя е следствие по-скоро на здравното невежество, а не на никотиновия глад. /Погрешната народна мъдрост "по-добре да си дам парите за вафли, отколкото за цигари". По-добре, ама не съвсем. И да пушиш, и да си с наднормено тегло е кофти./

По същата логика, трябва да обясним какви са опасностите пред алкохолика от отказването от алкохола, както и какво е за един наркоман да изживее абстиненция... Безспорно, нещата не са елементарни, но това не променя факта, че е по-добре да не пушиш, да не си алкохолик и да не си наркозависим. Това, че спазваш някое от трите условия не означава, че водиш здравословен начин на живот.
Затова както си осъзнал вредата от цигарения дим, осъзнай вредата от преяждането, холестерола, стреса, обездвижването, алкохола и т.н... за да си О.К.



Редактирано от goga на 08.11.11 22:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.