Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 17.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема пуши ми се!нови  
Автор Karinka (членка)
Публикувано01.01.10 22:30



от 21-ви декември съм на Табекс. На 6-тия ден престанах да пуша. И даже се усетих, че едно забравено хапче от схемата не ме кара да иска да запаля цигара. Реших да ги намаля. Така или иначе - в един момент те свършват, а реално съставката им цитизин замества никотина, който приемаме с цигарите. Е, вчера взех 2 хапчета, вместо 4. Днес, само едно ... и много ми се пуши .... просто исках да го споделя. Само някой, който се е опитвал да откаже цигарите би ме разбрал. Межди другото чета две книжки. Едната е "Не пуша вече" на Алън Кар, а другата - "Как да откажа цигарите" на Джилиян Райли. Ако някой иска мога да му ги пратя в електронен вид. На мен втората много ми помага да се настроя на вълна да не си запаля цигара.
Та пак да си споделя .... много ми се пуши, но няма да си запаля цигара!
Успешна нова година и на вас!



Тема Re: пуши ми се!нови [re: Karinka]  
Автор tanya24 (непознат )
Публикувано03.01.10 10:09



Здравей. Аз също спрях да пуша от 01.01.2010г и много бих се радвала да ми изпратиш второта книга. Не пуша вече на Алън Кар я имам, но за втората разбирам ото теб и ще ми бъде интересно да я прочета. Предварително ти благодаря и ти пожелавам успех. Това ще бъде най-прекрасното нещо за мен ако успея да се отърва от тази отрова която на всичкото отгоре ми излиза и доста скъпо. УСПЕХ


tanya24@mail.bg





Тема Re: пуши ми се!нови [re: Karinka]  
Автор desen_izbiratel (непознат )
Публикувано03.01.10 11:32



здравеи,дръж се ,и наи-важното-гледаи да пиеш табекса точно според схемата за да може ефекта да бъде пълен .Успех !





Тема Re: пуши ми се!нови [re: desen_izbiratel]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано03.01.10 12:22



Не съм съгласна за "табекса".
Престанах да го пия. Така или иначе той само замества по някакъв начин никотина в кръвта. Нали така или иначе след някакъв педиод от време той ще свърши и пак ще се стигне до усещането за никотинов глад?
Днес е трети ден, в който спрях да го пия. Да в началото ми помогна. Сега знам какво да правя с ръцете си, наслаждавам се на желанието си да усетя вкуса и миризмата на "гадните" цигари, спомням си с какво удоволствие си ги палих :-) и трудно заспивам .... но нямам желание да запаля цигара.
Между другото, нещо което на мен ми помага да не го направя - имам почти половин кутия в къщи :-) и знам, че мога да пуша. Но просто в момента правя избор да не го правя :-) и знам, че не съм притисната да бъде така. Може да бъде и обратното.
Ама табекса за всеки случай го държа до мен :-) ако не успея да се преборя - по-добре да пия едно хапче.



Тема Re: пуши ми се!нови [re: Karinka]  
Автор desen_izbiratel (новак)
Публикувано03.01.10 12:39



здравеи пак,знам ли,може би имаш право донякъде за табекса защото накрая като свърши лечението нещата пак опират до волята да запалиш или не

даже според мен нещата опират не до воля точно,а до вътрешна убеденост че цигарите не са ти нужни-защото каквато и воля да има човек рано или късно идват моменти в които се поддава на изкучението -е това си е мое мнение де



Тема Re: пуши ми се!нови [re: Karinka]  
Автор tanya24 (непознат )
Публикувано03.01.10 13:42



Благодяря за книгата. Получих я. Мисля, че това да спреш табекса е добра идея. Опитах с табекс 3 пъти и все до трети - четвърти ден и нещо не се получи. Сега опитвам само с желание и се надявам да се получи. Няма какво да се лигавим и да разчитаме някакви хапченца да ни свършат работата. Без хапченца избрахме да пушим, сега сами ще си понасяме последствията. Но ние сме силни и можем.

Който много иска нещо намира начини и скредства да го постигне, който неиска намира причини. УСПЕХ и предлагам да пишим тук и да споделяме кой как се справя.



Тема Re: пуши ми се!нови [re: Karinka]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано04.01.10 19:42



Каринка, би ли ми казала нещо за книгата на А.Кар.Толкова много суперлативи за нея, та ми е любопитно. Аз пуша по 5 цигари на ден най-много, но искам да ги махна. Днес не пуших, а така ми се ще сега една цигарка...Но няма да паля, защото....нямам.Нарочно не купувам , като реша да не пуша. Само това ми помага в началото. Не пия др боклуци като табекс. Стискам палци.



Тема Re: пуши ми се!нови [re: miata]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано04.01.10 19:54



Книгата е изключително американска :-) 200 страници, които се четат за максимум половин ден :-) Реално обяснява проблемите, с които би се сблъскал пушач когато реши да стане непушач. За никотиновия глад - съществува ли той или не и какво да правим с него. За това, че не е добра идеята цигарите и желанието да пушиш да бъде заменено с никотинови дъвки, бонбони, семки или нещо друго. С две думи - настройва мисленето ти към това да не палиш цигара.
На мен другата книжка ми помогна малко повече. Там авторката не отрича това да имаш цигари в себе си, като казва: Всеки може да не пуши като няма цигари. Какво правиш утре като се окажеш с цигара в ръка?
Продължавам да не пуша. И все по-рядко ми се появява мисъл за това. Още изпитвам "никотинов глад", но той вече не ме тормози. Цигарите са върху хладилника - ако искам мога да запаля. Но просто не искам да го правя. И колкото и да е странно, защото на мен си ми харесваше да пуша, сега ми харесва да не го правя.
Харесва ми мисълта, че като съм в офиса, на гости при непушачи, в автобуса, в киното, в магазина, не ме преследва мисълта - ето сега като изляза и веднага си паля цигара.
Струва ми се, че трайно ще се присъединя към тази половина на човечеството, която не употребява тютюн .... но след 10 дена без цигари, от които 5 с табекс е рано да бъда крайна в изказването си.
Успех на всички!



Тема Re: пуши ми се!нови [re: Karinka]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано04.01.10 21:25



Благодаря ти. Щом се справяш, значи искаш.Досега само веднъж ми се случи да бъда сериозна и ги отказах за 2 месеца, но не бях на работа. Сега пак искам да проявя сила и желание. Не се заричам, ще видим. Успех на теб и пиши как върви!





Тема Re: пуши ми се!нови [re: Karinka]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано06.01.10 07:29



Това е супер. Аз още не мисля да ги отказвам макар че на там е тръгнало. ЧУдя се после с тия пари които евентуално остава какво ще се прави. По някога ми е гадно и на сърцето и на дробовете, а ако нямаше нищо никога нямаше да ги откажа. За какво трябва да се лишаваме от удоволствията в живота. Все едно да спра да ям или вместо паржоли да ям хляб. За какво живея, за какво работя....

Цигарите според мене се отказват най-лесно когато нещата опрат до парите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.