Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 28.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема 116 днинови  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано01.05.09 09:32



След 25 години днес стават 116 дни без цигари.

Да видим каква е равносметката:

1. И аз не съм ги отказал. Спрял съм ги. Както каза колегата просто от толкова време на пуша.

2. Пуши ми се. На моменти направо полудявам. Пристъпи на нервност. Недостиг на въздух. Луда работа.

3. Някои разправят че човек почвал да кашля и да се "чисти" нищо подобно. Не чувствам някаква промяна откъм дишане.

4. Вярно е - засили ми се обонянието и вкуса. Резултат - ми ся като пръдна и имам чувство че ще умра .. баси и смрадта. (добре че последното гадже и то пушеше)

5. Оо да. Станах огромен. 10 кила и продължава да расте. Не че ям много повече. Лепят се мамка им. Сега не мога да си изрежа ноктите на краката.

6. Опитвам се да измисля нещо положително от цялата простотия с отказването и не се сещам за нищо друго освен финансовия аспект. Пушех по около 30 цигари дневно в нормални обстоятелства без да сядаме на сериозна маса. Значи до сега съм спестил около 420 лв. Имайки предвид че голямата част от тези пари са акциз съм доволен.

Какво още да кажа. От известно време размишлявам върху националната и световна политика водена срещу тютюнопушенето. Изводите, до които стигам е че това е най-голямото политическо лицимерие в историята.

Както и да го гледам - след като цигарите са толкова вредни и убийствени, а държавите толкова загрижени за своите опданици, то защо просто не ги забранят за производство и търговия. Толкова е просто. Да но кой ще пълни бюджетите с акцизи ... Или казано по друг начин - щом цигарите са допустима наркомания, то защо не се разреши марихуаната, където в крайна сметка вредите не са много по големи от тези на тютюна, а пристрастяването всъщност е по-ниско.

ПП Не не съм пушил никога трева.



ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:


Тема Re: 116 днинови [re: V.Grig]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано18.05.09 13:57



жестоко


много се смях
искам точка 5 да не важи за мен ако може в предлетния период точно, та във връзка с нея да попитам - кг се лепят, еме някакво движение извършваш ли през това време?



Тема Re: Ъпдейтнови [re: V.Grig]  
Автор V.Grig ()
Публикувано08.06.09 23:47



154 дни + още 5 килограма



Тема Re: Ъпдейтнови [re: V.Grig]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано11.06.09 09:50



Жегата е подходяща да минеш на плодова диета.


И на мен все още ми се пуши, но знам колко ще съжалявам ако го направя.



Тема Ъпдейт: 183 дни [re: V.Grig]  
Автор V.Grig ()
Публикувано06.07.09 14:16



Ъпдейт:

Килограмите спряха на 90.

От февруари имам проблеми с носа - вероятно ринит, възможно алергичен но в момента ще го уточнявам.

На въпроса ми "Може ли причината да е спиране на цигарите", лекаря УНГ каза простичкото "ДА"

Продължава, да се питам каква е ползата от спирането им освен разбира се парична.



Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: V.Grig]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано08.07.09 16:07



Сладур.

Щом си спрял да качваш е спряло да ти се пуши?



Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: *Paл*]  
Автор V.Grig ()
Публикувано14.07.09 19:00



Да бе да, спряло то ... ако знаеш как ме блазни кутията с тютюн тука до мен бедна ти е фантазията.





Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: V.Grig]  
Автор skalla (непознат)
Публикувано15.07.09 09:18



Мъжът ми ги отказа на 3.06.Вярвай ми,иде ми да го "убия".Толкова е нервен.На моменти му се моля да запали цигара...За месец и половина отслабна 7 кг.Ти как си с нервите?Все пак си с по-голям стаж в клуба на отказалите се





Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: V.Grig]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано15.07.09 14:48



Тц! Бъзикаш се.





Тема Re: Ъпдейт: 183 дни [re: skalla]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано15.07.09 14:51



Отслабнал?! Какво го правиш ти тоя човек?



Не му забелязвай - той също не може да се понася. Ще му мине.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.