Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 27.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема май само азнови  
Автор sandras (непознат)
Публикувано28.01.09 18:16



не мога да ги спра тея цигари, като си чета тук направо........
гадост, май само аз не мога да ги спра, кво да напрая, всеки пише "ПРОСТО НЕ МИСЛИ ЗА ТЯХ"
отчаях се, не успявам



Тема Re: май само азнови [re: sandras]  
Авторvlad (Нерегистриран)
Публикувано29.01.09 09:49



Според мен всички тук продължават да си пушат,въпреки че лъжат,че не пушат.През няколко дни припАлват цигарки,наргилета,лули,пури и пурети.Или ако не пушат от 6-7 месеца са си потенциални бъдещи пушачи-самият факт,че имат нужда след толкова време да се врат в такива форуми,показва че цигарите им липсват................не се сърдете,тва за съжаление е истината.



Тема Re: май само азнови [re: vlad]  
Авторkyчe (Нерегистриран)
Публикувано29.01.09 13:09



Абе така си е май.Щол броиш дните и само се нахъсваш да не пушиш значи не ти е минало.Аз пафкам по 4 и ми стигат.



Тема Re: май само азнови [re: kyчe]  
Авторvlad (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 10:52



Ами да,това си е лично мой изводи не искам да ангажирам никой с него.За мен е така-ако се опитвам да не пуша и се таркалям пон форуми и се надъхвам със статии и книги не ми се получава,пуши ми се три пъти повече



Тема Re: май само азнови [re: vlad]  
Автор sandras (непознат)
Публикувано30.01.09 16:58



пък аз много искам да ги откажа, но все не се получава, чудя се с кво занимание мога да заместя този навик ли зависимост или незнам как се нарича там тва пушене
само ако успея да не пуша поне един месец сигурно никога повече няма да ги пропуша ама ари де, пуста и воля нема я у мен



Тема Re: май само азнови [re: sandras]  
Автор Дивaнe-2 (излитащ)
Публикувано23.02.09 14:46



Споко, не си само ти.
Двама сме ))))



Тема Re: май само азнови [re: Дивaнe-2]  
Автор sandras (непознат)
Публикувано23.02.09 20:56



напрао ме успокои,
сега ще пробвам с табекс



Тема Re: май само азнови [re: sandras]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано26.02.09 13:26



sandras и другите: аз не пуша 4г вече - нито дръпка не съм правил през това време. просто който иска - може!

ако толкова държиш да пробваш табекс - давай. мен табекс не ми трябваше.

трика е:
всички пепелници у вас (ама всички) ги измиваш докато не почнат да миришат на пролет и не им поникнат маргаритки и ги криеш. през деня си пушиш както си знаеш ама или неползваш пепелник (кофичка от кис. мляко примерно) или само един ама вечерта палиш си преди лягане както си пушиш една и след това пепелника ако си ползвал/а го миеш по същия начин и го криеш. лягаш да спиш. на сутринта отваряш широко прозорците да се проветри мнооого хубаво. известно време няма да пиеш кафе, аз непих една седмица. не се цупи, знам че сега си мислиш "да бе да" ама е "да" наистина. идеята е да спреш всичко което ти напомня на цигари за една седмица поне. цигарите и запалката също скатаваш някъде. купуваш си моркови или "тик-так". всеки път когато ти се допуши - хапваш морков или една бонбонка. аз го правих с тик-так. първата седмица е най-важна. ако издържиш да не пушиш си ок. и най-важна е психиката. аз си измених мисленето от "отказвам цигарите" на "временно няма да пуша". ако съзнателно категорично се ограничаваш няма как да не се разбунтуваш. мойто "временно" е вече четвърта година



и така. тогава иде глада - почва да ти се хапва. въздържай се. редовно се разхождай навън и когато ти се допуши - тик-так и подишай дълбоко за около минута. ще те позамая ама няма как. ще вдигнеш 2-5кг тегло стандартно. ако те обземе манията да хапваш - повечко. аз не се усетих да се контролирам и първите 2г иди-доди ама преди 2г. качих 89кг за ръст 177см е доста. тогава срам-несрам тръгнах на фитнес но отслабнах. после ми писна фитнеса но пък поне се научих на някои неща а и как да ям че преди се тъпчех как ли не. вече една година как се занимавам с бягане на дълги разстояния и се чувствам перфектно.

първата година и половина от време на време може да имаш странни сънища - да сънуваш че пушиш и на сън да те е яд как си запалил/а ама и това минава.

парите дето спестяваш от цигари все ще ги наместиш за друго така че недей много разчита да спестяваш - в БГ все се намира кой да те обере, особено Топлофикация например

за тия дето имат чуденки дали да отказват и за какво - ползата е голяма - обонянието се изостря доста. аз първия месец се чувствах като немска овчарка дишането е в пъти по-леко. задъхванията при някои натоварвания тип гонене на трамвай или качване на повечко стълби изчезват или са много по-кратки. е...зависи и на колко години сте де. 20 годишно яре и пакет да пуши на ден едва ли кой-знае колко ще се задъха на стълби сравнено с 35годишен мъж

и последно ----- който иска - може!

успех!



Тема Re: май само азнови [re: Ognen_Demon]  
АвторГoшo Heпъpвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 21:57



Спасението е едно - не да се спрат окончателно, защото така човек пак е победен (щом се страхува да пуши), а да може да си пуши примерно в седмицата или месеца ей така една цигара за кеф.
Аз съм ги спирал , но сега мисля да постигна гореизложеното.
Искам да кажа на пушачите - ако можете спомнете си времето когато не сте пушили , помните ли в каква физическа форма бяхте?
Спокойно, може пак да я постигнете - невероятно е какво може да направи за половин година мотивиран и позитивен здрав човек с тялото си, говоря от личен опит и не рекламирам някоя простотия като стиимопа:))) - тичане, лостове, плуване - кой как може, резултатите ще има, бъдете сигурни.
Искам също така да кажа, че може би първия месец и нещо наистина е кофти:) - абстиненция, ама не се стискайте и си купувайте ябълки, круши, квото Ви дойде на акъл и по много. Аз поне по цял ден омитах и ще омитам всякакви плодове и зеленчуци.
Също знайте , че колкото сега Ви се струва естествено да имате цигара в ръката и да правите кръгчета, толкова ще Ви се струва неестествено след няколко месеца.
По тая причина може би цигарата на месеца няма никакъв смисъл, най много да се завие свят на човек, но аз поне държа да докарам волята и себе си до там, че въобще да не ми пука за цигарите. Затова ще паля чат, пат:)), но не толкова често , че да се излъжа, че демонстрирам успех, а не че пуша, "другия" не е чак толкова глупав.
Последно - не си бройте всеки и ден и такива глупости, не си определяйте така важната специална дата:), ей така както си пушите ги спрете и не изпадайте в никаква еуфория, че сте постигнали нещо.
Нищо не постигаме, и едно бебе не пуши и много бавноразвиващи има дето не пушат.
Но бавноразвиващите дето пушим май сме повечко:)
След месец някъде ще вляза да кажа имам ли успех, ако стане така да не съм само аз, ще съм веери вери хепи

.
Успех на всички!



Тема Re: май само азнови [re: sandras]  
Авторeвитoo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.09 10:57



на всеки му идва времето
аз си повтарях поне близо 1година че трябва да
ги спра тия гадове.....започнах да чета литература...
и т.н.....мотивираш се повторението сащо е важно
постоянно си го повтаряи това 4е трябва да ги спреш
чети тук много от постовете са интересни
аз вече 7 месецаи незнам колко дни не пуша
успех






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.