Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 23.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема И аз да се похваля... :)нови  
АвторVenus (Нерегистриран)
Публикувано18.11.08 20:39



И аз да се похваля - 10 дни без цигари!

Venus - Free and Healing for Ten Days, 8 Hours and 23 Minutes, while extending my life expectancy 17 Hours, by avoiding the use of 207 nicotine delivery devices that would have cost me 25.89 лв.

Стискайте палци, хора, този път наистина да оставя гадния навик. Опитвам се да осъзнавам вредите и се радвам, че не пуша, но на моменти отново имам "умопомрачение", че е приятно да се пуши..., преодолявам го, но е некомфортно. Пуших 8 години, по 1 кутия на ден (и повече по партита, изпити и т.н), отказваме ги с осъзнаване и малко воля, без медикаменти, едновременно с това съм и на диета, и алкохола отказвам (към него поне, слава богу, не съм пристрастена, ма напоследък пийвах доста често и по много

) - абе - не е много леко. Но чувството на удовлетворение и пълноценност е СУПЕР.

Та, искам да питам отказалите, макар и да е индивидуално, приблизително колко време продължава човек да има често желание да пуши? Кога ще намалее и ще се сещам по - рядко за цигара? Благодаря предварително и ще се радвам да ударите едно рамо със съвети, обяснения и окуражаване!



Тема Re: И аз да се похваля... :)нови [re: Venus]  
Авторhubris (Нерегистриран)
Публикувано25.11.08 13:16



Venus, на мен ми се пушеше звески на третият ден. Така ми се пушеше, че имах чувството, че някой ми "дере" белите дробове. После отмина. Сега месец и много малко след като ги спрях, пак имах един такъв ден, но не беше толкова силно усещането, отмина и сега съм си ОК. Абе важното е да устоиш на тези моменти, иначе и кафе си пия и вечер по едно питие БЕЗ цигара....



Тема Re: И аз да се похваля... :)нови [re: Venus]  
Авторhari6 (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 09:28



Поздрави за решението!!!
И аз съм от скоро в категорията на непушачите и някъде тук четох,че след 2 години отново пропушил щото му се пушело и бях изненадана защото си мислех че за такъв период би трябвало да са се забравили вече ама явно не е така.
Та си мисля,че е по-важно сега и днес да не пуша и утре отново така и вдруги ден така.
Направих си подарък по повод непушенето ми стойността му е почти колкото 3 месечните ми разходи за цигари и това ме мотивира допълнително.Сега правя планове за следващия подарък



Дано съм била полезна! УСПЕХ!!!



Тема Re: И аз да се похваля... :)нови [re: Venus]  
Авторhubris (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 12:46



разбира се, че не е заради браво-то, но все пак помага. Аз направих и една друга хитринка, разправих на колегите си, как съм спрял цигарите, сега някак не върви да запаля....

Venus, откъде си си дръпнал(а) програмката, която води статистика откога не пушиш?



Тема Re: И аз да се похваля... :) [re: Venus]  
Автор BGanio (селянин)
Публикувано26.11.08 13:46



Браво
давай в същия дух
На мене след първия месец започна епизодично - чат пат да ми се допушва, а след 2рия май забравих че съм пушач
Обаче в последно време - сега некъде правя 7 месеца от както не пуша - започна доста често да ми се одпушва - през ден през два и то сериозно ми се допушва
По рано се чудех как може човек веднъж преодолял зависимостта си пак да се поддаде, а сега го рабирам много добре - Премина вече еуфорията от амбицията да ги откажа - победих в тази битка и са ми е скучно - не съм зависим и нищо не ми пречи да пална некоя цигарка. По рано се инатех щото имах цел - да ги откажа, а сега се ината безмислено ....
Ама още държа - и се надявам да ми минат тия желания щото иначе ще стане лошо



Тема Re: И аз да се похваля... :)нови [re: BGanio]  
Автор hubris (непознат)
Публикувано27.11.08 14:52



мисля, че си го знаеш, но все пак да те предупредя, от собствен опит, 6-я до 9-я месец е много гаден период. Започваш да си мислиш, че си победил цигарите и провеждаш следният разговор със себе си:
"Една цигарка с кафето сутрин, вече се контролирам, не съм пристрастен. "
"Добре де, ако сега запаля, защо се мъчих до сега?" казва по-доброто ти аз.
при мен обикновенно наделява порока и запалвам. В началото ми е гадно, после ми харесва и си казвам , хм вечер с питието 1-2 цигари к'во толкоз. И така след няма 2 седмици съм на изходното количество цигари.
Опитвал съм с пури, лули, всичко води до ново пропушване.



Тема Re: И аз да се похваля... :)нови [re: hubris]  
Автор Premeg (e, титла...няма)
Публикувано27.11.08 23:27



Е, добре де, ами след 9-ия месец? Или заради това, че порокът надделява при теб, не си стигал по нататък? Питам, защото и на мен напоследък зверски ми се пуши

, след 7 и нещо месеци непалене?



Тема Re: И аз да се похваля... :)нови [re: Premeg]  
Автор hubris (непознат)
Публикувано28.11.08 10:27



точно там е проблемът, не съм издържал повече, обясних защо






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.