Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 11.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спирането на цигарите не подобринови  
Автор PreMeg (e, титла...няма)
Публикувано07.10.08 09:25



особено здравословното ми състояние! Вече, почти 6 месеца (след 26 години активност- 2 кутии и половина до 3/дн.) не пуша, вероятно заради здравословен (сърдечен) проблем (открит преди 10 г.), или пък той е само за оправдание, заради това, че мъча (с отказването) себе си и хората около мен (е, ...не всички). Въпросното отказване, обаче, не ми донесе много положителни неща (спря ми главоболието...май, което много и често ме тормозеше, спряха да се напукват устните ми, не чувам нощем свирене на гърди, ... за друго не се сещам в момента.Проблемите(сърдечните), заради които се навих на тази стъпка, обаче не отшумяха, напротив появиха се още и нови (стомашни, ставни и др.) Та въпросът ми е, изпадал ли е някой в подобно състояние и то някога нормализира ли се, и ако - да, колко време е необходимо на организма да се примири с липсата на никотин, за психиката и навика е ясно, че трябва да минат години и то ...много(според мен) ?!





Тема Re: Спирането на цигарите не подобринови [re: PreMeg]  
АвторVladoVB (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 10:09



Zdravei PreMeg,

pozdraviavam te za tvoeto re6enie da spre6 cigarite. Samoto spirane ,niama da premahne drugite ti zdravoslovni problemi, no e nai-dobroto koeto si napravil-a v slu4ai 4e imama6 problem sas sarceto. Polovin godina e sravntelno malko vreme, no za vbade6te 6te use6ta6 vse pove4e polo6itelnite rezultati. Ti ve4e si preodolial-a nai trudnia period i niama6 nikakva fizi4eska zavisimost, mo6e bi samo psihi4eska. Otkaza ot cigari ne predrazpolaga kam vlo6avane na zdravoslovnoto ti sastoianie ( появиха се още и нови (стомашни, ставни и др.) Napravi nai dobroto ne6to za sebe si i ne pali pove4e- ne se samoubivai pove4e PreMeg. A za sarceto predpolagam ima6 visoko kravno i naru6en sarde4en ritam - pri doktor- EKG s natovarvane i ako vs e nared 4 pati v sedmicata joging po polovin 4as ili ergometar. Ostanaloto e lesno nikakvi vaglehidrati , riba i 4erveno vino - nazdrave i uspeh.

VladoVB



Тема Re: Спирането на цигарите не подобринови [re: VladoVB]  
Автор PreMeg (e, титла...няма)
Публикувано08.10.08 10:17



Малко е клиширан отговорът ти, но все пак, мерси.Честно казано ме интересуваше, дали някой друг отказал се, е изпадал в подобо състояние и как, и колко са продължили нещата при него, а ти не говориш от собствен опит, като че ли?Странно, но някои лекари са на мнение, че спирането на никотина, би могло да отключи някакви заболявания!



П.П. Далеч съм от мисълта, да ги започвам отново!Засега!?



Тема Re: Спирането на цигарите не подобринови [re: PreMeg]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано08.10.08 16:53



2-3 месеца след спирането на цигарите (пушех колкото теб, но няколко години по-малко) ми се появи кожен проблем. И качих килограми, което едва ли има смисъл да се споменава - случва се при повечето бивши пушачи. Кожната лекарка, при която се прегледах, беше категорична, че реакцията е именно от спирането на цигарите. В рамките на една година проблемът постепенно изчезна, без да съм бил особено прилежен с разните мазила и т.н. (всъщност, използвах ги само в началото и после ги зарязах). Килограмите също се нормализираха, този път с повечко съзнателни усилия от моя страна.
Така че споко.

Тялото ти просто се опитва да се адаптира към битието ти на непушач и се чуди къде да дене цялата енергия, която преди това е хвърляло за борба с поглъщаните отрови. И понеже е тъпо и упорито животно, ще успее. Е, няма да е зле да му помогнеш и ти.



Тема Re: Спирането на цигарите не подобринови [re: easy]  
АвторMensHealth (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 10:03



аз също пушех към 15 на годинки , към края последните три четири години- по две кутии. За да не ми се пушеше когато ги отказвах започнах да бягам всяка сутрин . След малко повече от половин година си подобрих кондицията , отслабнах- изглеждам стархотно, но напоследък започвам да имам проблем с ерекцията- ходих на доктор и той ми каза че било от спирането на цигарите :):) :) Единственото което причиняват цигарите след спирането им е параноята, че не мошеш без да пушиш или, че би се разболял от нещо. А за докторите които твърдят обратното, самите те са сигурно пушачи. Представих си надпис на цигарена кутия - отказването на цигарите вреди на вас и на другите около вас и носи риск от множество др болести.



Тема Re: Спирането на цигарите не подобринови [re: MensHealth]  
Автор footfetish (непознат )
Публикувано18.10.08 17:38



Хм,интересно а много хора казват че като откажат цигарите им се подобрява ерекцията или по точно им става повече...



Тема Re: Спирането на цигарите не подобри [re: PreMeg]  
Автор Bat J (Lightbringer)
Публикувано10.11.08 16:54



Можеш да помислиш за лек неделен крос, примерно. А защо не и фитнес? Ако си съвестен и внимателен, можеш да подобриш състоянието си, или поне да направиш останалата част от живота си по-пълноценна.

Изобщо, замисли се как вече не мирише на цигари у вас, как със спестените пари (по около 5лв на ден) можеш да купиш подарък на любим човек (напр. твоето дете), и т.н.



Тема Re: Спирането на цигарите не подобринови [re: PreMeg]  
АвторTютюн (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 09:25



Спрях цигарите заради приятеля, който пожела да ги откажем заедно. Вече повече от 1 месец не пуша - резултатите до момента са само отрицателни
- напълнях 5 кг. - УЖААААС - полудявам от това.
- имам ужасно много пъпки по цялото тяло
- непрекъснато съм под напрежение и мисля за цигара след първата седмица
- семейните скандали се увеличиха
- АБЕ СТРАШНО Е и не знам какво да правя



Тема Re: Спирането на цигарите не подобринови [re: Tютюн]  
Автор Premeg (e, титла...няма)
Публикувано10.12.08 17:43



Каквото и да ти кажа, все пак всичко зависи от теб. Аз вече 8-ми месец се боря и с навика, и с желанието да вкарам дим в дробовете си, което понякога е почти непреодолимо, но успявам да устоя, с което м/у другото много се гордея, за жалост само пред себе си, защото на другите не им пука дали пуша, или не

и какво, аджеба, ми коства. Лошото е , че от цялата борба, почти нищо положително не откривам да се случва в организма ми, както съм описал в по-горния си постинг, но всички казват: "рано е.изчакай поне година". И все пак страшно ме е яд, че съм пушил толкова много години и се надявам никога вече да не се изкуша. Килограмите са бели кахъри.Смъкват се.Успех!



Тема Re: Спирането на цигарите не подобринови [re: PreMeg]  
Автор kakichka_ (позната)
Публикувано10.12.08 21:47



Ура! Все пак не било параноя това моето.
Отказах ги преди 2 месеца и 3 дни. Пушех по 2.5 кутии. В един момент както дълбоко в себе си знаех че не мога да ги откажа, казах пред приятел, че мога и ... взе че стана. Първият месец и аз самата чак не вярвах. Познати, приятели, роднини - всички се чудеха, като знаеха какъв заклет пушач съм. И някак започнах да свиквам с мисълта че съм непушач, "оглеждах" се постоянно, търсейки положителното в цялата тая история. А то беше - не вонях на цигари, не кашлях вече сутрин, имах ново самочувствие, че съм надвила цигарите. И гледах да не го мисля толкова. Очаквах депресии, но слава богу нямаше големи катаклизми.
Да, ама не! След втората седмица се почна - жестоко чревно възпаление, което все още лекувам и вече губя вяра, че ще оздравея. След него - 1 кожен проблем, втори, трети. За момента - овладени в границите на поносимото.
По болната тема на жените - килограмите - също проблем. В началото всичко беше ок, внимавах много с храната, започнах да ходя и на фитнес за да не се изненадам неприятно. И трупането на килограми започна след първия месец най-неочаквано. Когато си мислех че при мен няма да има такъв ефект.(винаги съм била слаба) Качих 7 килограма за отрицателно време. В момента се мразя, защото това не съм аз. Подлагам се на жестоки диети, за да се върна в предишната си форма, само дето не получавам удар във фитнеса, горейки калории, ама не! Не се получава. А преди слабеех само докато си помисля.
Чувствам се ужасно в кожата си, нервна и зла и се карам с всички наред. Неа бих казала че е защото ми липсват цигарите. (не че не е факт!) Чудя се дали нещо в главата ми не е прещракало



На моменти се питам дали не се получи като в поговрката - вместо да изпиша вежди, да извадя очи

И аз се моля някой да ми кже, че целият този кошмар е съвпадение и че скоро всичко ще отмине и аз ще съм си аз и пак ще се харесвам и ще се чувствам добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.