Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 01.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема никотинови дъвки?нови  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 21:54



Пробвал ли е някои да откаже цигарите с никотинови дъвки? Мисля да опитам с тях, имам позната от две седмици не пуши благодарение на дъвките.
Пуша от 28 год. по кутия и половина , мислите ли че имам шанс.



Тема Re: никотинови дъвки?нови [re: Marи]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано17.02.08 08:45



Да! Точно сега е момента да откажеш цигарите. Имаш мотивация, достатъчно дълго са те тровили - действай.

Нямам личен опит с дъвки, чувала съм, че горчат, но не съм пробвала. Трябвало да се дъвчат бавно и т.н. Пробвала съм с Табекс, добър е, но има много противопоказания.

Успех!



Тема Re: никотинови дъвки?нови [re: Marи]  
Автор aз.cъм.Eмo (Емо)
Публикувано17.02.08 10:44



Аз лично мисля, че е далеч по-лесно без каквито и да било 'заместители' (дъвки, лепенки, ролове, хапчета, игли и к'во ли още не).

Успех.



Тема Re: никотинови дъвки?нови [re: aз.cъм.Eмo]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 17:12



Пробвай с никорет от 4мг. Не гор4ат, супер са, даже се усе6та никотиновото въздеиствие. 6те се 4увства6 супер след като спре6 да пафка6.



Тема Re: никотинови дъвки? [re: явe]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 09:36



Точно от тях имам . Ти с дъвките ли ги отказа ?
От днес започвам . Благодария за подкрепата





Тема Re: никотинови дъвки?нови [re: явe]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 22:22



Да аз ги отказах то4но с тези дъвки. Когато ти се припуши взимаш 1 дъвка и това е цаката.



Тема Re: никотинови дъвки?нови [re: Marи]  
Авторнeли (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 00:05



от 6 месеца не пуша - дъвкам никотинови дъвки. Много ми помогнаха. Трябваше да им свикна обаче, отначало не ми харасваха. Имах и проблеми с тях - деисваха ми зле на венците... Но сега дъвкам по-леки дъвки (тука има два вида - едните съдържат 5 милиграма никотин, другите, 2). ЗНАМ чЕ СЪМ се пристрастила към тях, но не ми пука. Не мога да ти обясня колко по добре се чуствам от това че не душам пушек и никога вече няма да пуша.

Препоръчвм ти ги .... успех!



Тема Re: никотинови дъвки?нови [re: little_rabbit]  
Автор Елеонора Ставрева (непознат )
Публикувано18.08.12 00:59



Здравейте,
Искам да кажа нещо по темата. Бях заклета пушачка, докато не открих метода на дисциплината и дъвките. Намалях цигарите с по 2 на ден до нулева бройка. Почти всяка неизпушена замествах с дъвка. Сега обмислям и спирането на дъвките, като първо ще мина на по-леки и ще ги намалям като цигарите. Дъвките определено имат успех ! Пробвала съм какво ли не - Табекс, електронна цигара, разни билки и волеви методи, само дъвките ми помогнаха! Мисля, че и книгите, които прочетох, и филмите, които изгледах. Спрете цигарите и ще бъдете много горди със себе си - в крайна сметка когато не пуши, човек избира живота!



Тема Re: никотинови дъвки?нови [re: Елеонора Ставрева]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано01.09.12 12:15



Сложно ми изглежда - аз не бих могъл така. Трудно и мъчително е, но пък на някой може да помогне. Зависимостта е много голяма - не може да се отрече, но много повече e психическа отколкото физическа. Дъвки, лепинки други такива (хапчета) - не съм пробвал, но особено в началото ти трябва някаква занимавка, някаква вяра в нещо странично. Аз ползвах една гумична за стискане (expander). Носех я навсякъде. Като шофирах преди например палех на всеки червен светофар. Истинска лудост. Или на митинг (съвещание) МускулнияT тонус се подобрява (без видими странични ефекти), но по-важното е че в определени ситуации когато преди си палил цигара или си се чудил как да устискаш до момента когато ще може да си палнеш една... може да си го изкараш на гумата. Успокоява. Или просто ритуал. Трябва да си намерите нещо подобно. Така си мисля. Също в първите седмици много Ми помогна похапване на френско грозде. Взимаш една "чепка" (по точно една скъс-ка) - слагаш в уста и издърпваш клончестата дръжцица. Все едно обезкостяваш плодчетата. Кисел вкус, здравословно. Залъгваш необходимостта да сложиш нещо в уста.

Виж за самодисциплината съм съгласен. Най важното е да се разбере, че не стреса, и не напрежението или ядовете, или че се чувството за отчаяние може да ни накара да развалим положителния ефект от отказа на цигарите. А само собствената ни (слабост, глупост, безмислие,... каквото си изберете...)

Сезонът е подходящ да се спрат цигарите - Пожелавам го на всички опитващи.

Успех!!!

Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 01.09.12 14:53.



Тема Re: никотинови дъвки?нови [re: Marи]  
Автор alexbg67 (Moderate)
Публикувано24.11.12 16:50



Тук май само изравяне на стари теми, явно желаещите не са много...


Табекс за да ми станат гадни, никотинови лепенки за да заместят липсата на никотин. За една седмица ги смъкнах от 30 на 0 къса, паралелно схемата с табекса + лепенките ги спрях след 2 месеца. Много вода и ментови бонбонки. Сега не мога да откажа ментовите бонбонки... Поне са приятни и дъхът е свеж.
Тааа... 6та година без цигари. Мозъкът си ги иска понякога, но кой му обръща внимание?..




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.