Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 29.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спрях, но....нови  
АвторTepи (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 20:07



Значи пуша от 2 десетелетия. На 18ти Август това лято спрях .... значи два месеца и нещо(!) съм изкарал без цигари което за мен е постижение - но дъвкам дъвка с никотин.

Когато най-напред опитах тая дъвка хич не ми хареса - даже ме се повръщаше от нея. Обаче открих,че найстина помага в смисъл, че ако дъвча забравям за цигари. И така сега май съм пристрастен към дъвка с никотин.

Както и да е, чуствам се много по-добре физически - докато дъвкаш не поемаш пушек и всички там ракови химикали. Също и психически съм по-добре. Хубаво ми е. че се въздържам...някакси малко по така съм - като човек се самоуважавам повече

Както и да е, знам че съм заместил едно зло с по-малко зло. Мисля, че понеже подържам нивото на никотина в себе си (чрез дъвките) - понякои пъти си мисля, 'ще взема да запаля една цигара'.... Какво ме спра са две неща. Едното е че знам че първата цигара ще горчи и въобще няма да е кеф; и второ щото знам, че ако запаля ще имам да си правя равносметки със себе се... ми не ми се занимава вече.... толко болно познато ми е това състояние на пристрасетените... та не повече, маани това... Такива мисли ме извличат от трудни моменти.

Не знам кога обаче, ще спря дъвката. Не съм много доволен от себе си че я използвам. Тя продължава тая илюзия на пристрастения - че разчиташ на нещо извън себе си за един вид подкрена...
Та такива.



Тема Стискам ти палци!нови [re: Tepи]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано19.10.07 20:10



Аз много пъти спирах цигарите... е, аз качвам по някое и друго кило, и пропушвам... Уви... Не съм пробвала с дъвка, но не се самоукорявай и не си мисли, че търсиш помощ отвън, а дори и да е така - какво? Това не те прави по-малко силен, а просто приемащ помощ. Няма нищо лошо в това. Дъвчи си дъвка, полека ги намали, и виж какво ще се получи. Стискам ти палци





Тема Re: Стискам ти палци! [re: parvaty]  
АвторTepи (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 20:19



А, да ... за това не съм мислил.... да получваш помощ отвън е Ок. Благодаря.



Тема Моля!нови [re: Tepи]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано19.10.07 20:21



Да кажеш после какво стана





Тема Re: Спрях, но....нови [re: Tepи]  
Автор Sunnyta (неустоима)
Публикувано22.10.07 09:48



Привет!
Не се обвинявай за това-важното е, че опитваш и търсиш помощ, не се примиряваш, това е важното. По-добре няколко неуспешни опита, отколкото примиренческото "Не мога". Преди години мой приятел пушеше 3 и повече кутии, като ги спря не можах да повярвам.Вече години не не пуши и го питам как стана бе човек така, а той ми каза "Просто ми е дошъл мига, аз го реших! От раз ги спрях! Просто си бях изпушил моите цигари вече" . Ето в това съм убедена и аз сега, мотивирах се но вяла, без много, много обещания пред себе си.От раз ги спрях/ не отказах,така ми е по готино/ и ето вече 12-ти ден, без цигари, ама никак не е трудно, повярвай ми, никакъв "зор" за никотин, от време на време след хапване и на маса ми е липсвал самия ритуал, но това е за 2-3 сек. прогонваш го от съзнанието си и готово! Лесно е, даже много! Просто си потърси и намери МИГА. Колкото по-скоро по-добре, още на 2-3 ден ще усетиш такива хубави аромати, така ще ти се усили обонянието, че просто ще се върнеш в детството си в детските си игри! Успех! С теб съм!



Тема Има начиннови [re: Tepи]  
Авторzdraven_konsultant (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 14:52



Здравей , за самата спираш много кратно цигарите, но или надебелявах или се пристрастявах като теб към дъвките от които наистина ти става лошо. Но намерих решението за себес си , за мъжа ми и за приятелите си. Пия едно хапче което ти помага отказването на цигари и е много полезно. 100% натурално е и помага. Ако искаш повечко инфо и помощ ми пиши на zdraven_konsultant@abv.bg , за да ти направя безплатна консултация и да помогна на теб както помогнах и на себе си





Тема Re: Спрях, но....нови [re: Tepи]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано27.10.07 02:52



Тютюн за дъвчене?

? Ех тази




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.