Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 23.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема СПИРАМ ЦИГАРИТЕнови  
Автор kokoнa Maндиka (убавата)
Публикувано01.10.07 15:01



Сметката - кофти - кутия и половина Виктори на ден по 2,60=3,90 по 30дена=120лв по12 месеца=около 1500лв годишно.Ако струпам тези пари в банкноти по 2, 5 и 10 лв ще се получи солидна купчинка - не бих се решила да я запаля.По мъничко ежедневно,обаче, си я изгарям всяка година,катрана в джигера - бонус.Много пъти съм я правила тази сметка,ама този път вече викам да стига.Започвам да ги намалявам с по 2 -3 на ден,докато ги докарам до -2 -3 на ден и след това - последната решителна крачка.ТРЯБВА ДА СТАНЕ!!!
А и колко полезни неща мога да купя с тези пари за децата си,че дори и за себе си



Тема Рецидиви и зависимости.нови [re: kokoнa Maндиka]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано01.10.07 15:28



Всеки от 3-те пъти, в които съм се опитвал да ги -=намаля=- съм пропушвал пак с удвоена страст (рецидив). В момента, в който си дадох равносметка колко струват 3 пакета мелник на ден за 10 години назад (толкова пуших общо), с малко намаляване до 1 пакет в първата година реших да ги спра.

Една вечер (4-ти февруари 2000-та), просто запалих последната си цигара. Това беше.

От тогава паметта ми отслабна и напълнях с 10 кг. (зависимост) Но съм един от най-щастливите и спокойни хора в компанията си.

Не се залъгвай, че една цигара няма да ти навреди, след като ги откажеш (сигурен рецидив). Ще ТИ навреди. Ще ти припомни колко обичаш да пушиш. С намаляне (не искам да омаловажавам волята ти) няма да постигнеш това, което искаш.



Тема Re: Рецидиви и зависимости. [re: martyr]  
Автор kokoнa Maндиka (убавата)
Публикувано02.10.07 09:43



Много е вероятно да си прав.От многа хора съм чувала,че постепенно не става.Баща ми пуши повече от 50 год. и ги отказа от раз.И други познавам които са ги отказали по този начин.Аз,обаче,смятам дезинтоксикацията с намаляващи дози за по- добър метод - избягава се стреса от рязкото прекъсване.Надявам се и напълняването да избегна по този начин.Ще стане-една димяща пръчица не е по-голяма от мен!!!
Това с отслабването на паметта при теб ми e много чудно,би трябвало да е обратното, но знае ли човек, всеки организъм реагира индивидуално.



Тема Re: Рецидиви и зависимости.нови [re: kokoнa Maндиka]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано02.10.07 11:02



Не пуша от половин година. Спрях изведнъж. Но искам да ти разкажа за преди това. Пушех 18 години от 1 до 3 кутии на ден. Рекорда ми беше две седмици въздържание. Поредното ми спиране издържа два месеца. Бях като парцал. Реших, че два месеца ми гарантират въздържанието... Запалих на един купон. После на друг... И отново в изходна позиция. Постепенното спиране - само с кафето. Да ама не. Стана ми лошо и ми отне доста време да си дам сметка, че не правя нищо друго освен да си правя кафета и да пуша... Всичко е психика. Физическата абстиненция е кратка. *Втория етаж* е проблема. Когато човек е готов, може да направи всичко!
Успех!



Тема Re: Рецидиви и зависимости.нови [re: palatka]  
Автор kokoнa Maндиka (убавата)
Публикувано02.10.07 22:22



На няколко пъти успешно изпълнявах първата част от плана си - докарвах ги постепенно до 2 цигари дневно само с кафето.От там,обаче,пак се връщах обратно на кутия, кутия и половина на ден.Този път вече смятам да не се издъня защото разбрах къде греша.Когато ги намаля до 2 на ден вече смятам,че основната рабоата е свършена,отпускам се и се давя като власите на края на Дунава.Сега вече ми е ясно,че тази последна крачка е най важна - отношението трябва да е като при рязкото спиране,без крачка назад иначе се връщаш в началото.Както казал полицаят,дето паднал в една дупка -ако и този път не успея да изляза си отивам в къщи .
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,КОИТО МИ ПОЖЕЛАХА УСПЕХ!



Тема Re: Рецидиви и зависимости.нови [re: kokoнa Maндиka]  
Автор Mъpзeлaнa ()
Публикувано07.10.07 21:24



Слушай,Коконо!:)
Не става така.
Вземи кутията и я смачкай /пълна/. С няколко думи ще си дадеш кураш, че си по-силна от порока и ще приключиш!
Аз го направих преди 17 г.
Казваш за себе си, че си убава. Кажи ми, че имаш акъл и че си силен човек!
Не е трудно, ще се справиш!
Вярвам в теб!



Тема Re: Рецидиви и зависимости.нови [re: Mъpзeлaнa]  
Автор kokoнa Maндиka (убавата)
Публикувано07.10.07 22:10



"Казваш за себе си, че си убава."

Ти мързелива ли си?Както и да е,по темата - за сега смятам да опитам постепенно

" Навикът си е навик,не е нещо което да изхвърлиш през прозореца,затова го придумвай надолу по стълбите,слизайки стъпало по стъпало"
Марк Твен

За сега смятам да послушам тоя дърт циник,пък после ще видим.



Тема Re: Рецидиви и зависимости.нови [re: kokoнa Maндиka]  
Автор Mъpзeлaнa ()
Публикувано07.10.07 22:38



Че не съм мързелива, не съм. Но за теб се досещам, че си искрена:)
Не го слушай тоя слабохарактерен господинчо! Минало му е времето!
Ще се справиш и без него!



Тема Re: Рецидиви и зависимости.нови [re: kokoнa Maндиka]  
Автор taslakero (шест бири)
Публикувано08.10.07 13:55



Аз също съм пушач от около 10 години...Досега съм изпушил образованието и на двете си деца (близнаци)....Това определено не ме кара да се гордея...камо ли белия ми дроб който ме мрази най-много...Да Ви кажа честно ако някой знае по-добър метод от намаляването и после спирането нека каже...,защото този определено не действа...поне при мен!!!





Тема Re: Рецидиви и зависимости.нови [re: taslakero]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано09.10.07 16:36



Рязкото спиране. Туряш му точката и толкоз! Просто в един прекрасен ден решаваш, че ти стигат толкова глупости и дърпаш ръчната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.