Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:21 11.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема РАКнови  
Автортъжeн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 17:25



След няколко дена ще правиме помен за една година от смъртта на баща ми. И той като вас беше пушач и имаше хиляди аргументи чи цигарите не са чак толкова вредни, че на човек каквото му е писано, че може да те блъсне кола, или просто че това му е най-голямото удоволствие в живота...Почина на 53 години в разцвета на силите си.Почина без да е видял внуци и радост. Почина в ужасни мъки... Рака дойде изведнъж-както се кашляше сутрин от тютюнджийската кашлица изхрачи и кръв. Така започна ужаса за цялото ни семейство и ада за баща ми. Отиде на ренген и ренгенолога каза на майка ми-гответе се за най лошото-а баща ми си беше здрав и прав. И пак пушеше и пак продължаваше да вярва че това не се случва заради цигарите. За съжаление се подведе по несериозен съвет и отиде на консултации в военна болница.Там го пуснаха по пързалката и го насочиха в съвсем грешна посока.Последваха пробождания на белия дроб без упойка и даже докато иглата му беше в белия дроб му поискаха рушвет-представяте ли си какви ужасии. От многото неправилни дупчения рака се разсея по цялото тяло-имаше разсейки по гръбнака които му притискаха нервите и имаше ужасни болки по краката. Имаше разсейка и в мозъка от която 2 дена преди да почине получи инсулт и се парализира половината. Лошото е че до края не спря да пуши и получи и разсейка на горния венец-на венеца му порасна огромен тумор който растеше буквално с дни и накрая почти му запуши устата и не можеше да се храни без сламка. Болките му бяха отчайващи и постоянни а надеждата ни бише напуснала отдавна.От раковата болница също го надупчиха и накрая почна химиотерапиа.От отровните лекарства при химиотерапиата той почна да повръща почти непрекъснато.Отслабна почти като скелет и нямаше сили за нищо. и края дойде....
Не искам да плаша никой, или да поучавам... всеки прави своя избор...
Късмет на всички.
П.



Тема пушачите се изпокриханови [re: тъжeн]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано15.03.07 19:55



Тъжен, мойте съболезнования, страхотен постинг ! Браво и Ти благодаря от името на пушачите тук, защото като гледам не се е намерил нито един да ти отговори, така че благодаря ти за историята която си разказал, дано да помогне на някой все пак... Но като гледам пушачите съвсем умишлено я прескачат. И така уважаеми пушачи точно защото не искам да ми се случи подобно нещо ще се боря да се ограничава пушенето и да не се тровят невинни непушачи, защото не искаме да ни се случи това което човека е описал горе.



Тема Моите съболезнования.нови [re: тъжeн]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 22:21



Един от най-добрите ми приятели (много го обичах) умираше пред очите ми от злокачествен тумор на черния дроб за един месец, последната седмица живя у нас, не пафкаше, но това няма никакво значение, умря 8 часа след като му казаха, че няма надежда на път за вкъщи. Баща ми . . . . не ми се говори.



Тема Съжалявам...нови [re: тъжeн]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 11:04



Моите съболезнования, Тъжен...
Преди 9 години леля ми почина от рак на белия дроб. Не можа да навърши 40 години... и тя като баща ви, казваше, че не е от цигарите. Спря да пуши последните месеци, когато започна да и се гади от силните болкоуспокояващи и химиотерапията...



Тема Re: Точно затова ги отказах...нови [re: тъжeн]  
Автор novavkluba (но с опит)
Публикувано18.03.07 15:32



Но не, не разбирайите, че е страх за самата мен...
Направих го заради дъщеря си, дано не прозвучи пресилено , но не мога да си представя аз да й причиня болката да ме загуби, защото не ми е стигнал акъл и малко воля навреме- ще бъде доста егоистично от моя страна.
Мисля, че всяко дете има право на здрави родители които да му помогнат да порасне и без това сега ставаме родители на по 30- не върви на 40 да си отидеш от рак нали, че какво ще прави тва малкото сираче на 10 години.
И като цяло смятам, че не можеш да пушиш и пиеш на корем и да не ти пука за близките ти които могат да те загубят като се оправдаваш, че ще живееш живота си като искаш и никой няма право да ти се бърка.
Като не искаш никой да ти се бърка да не си създавал семейство. Като си го направил си имаш отговорности между които е и отговорността ти да направиш това което зависи от теб да бъдеш здрав за да не им причиняваш болка като се разболееш или недай си боже да си отидеш.
Ако на някой му се струва сълзливо това си е живата, истинска, реална реалност.



Тема Re: РАКнови [re: тъжeн]  
АвторHиko (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 17:44



Почти ме разплака.
В момента,в който прочетох поста ти П. осъзнах че съм направил най-страхотната услуга на себе си и близките ми ,че отказах шибаните цигари.Имам послание към novavkluba (както и към останалите ) - отказването на цигарите не е услуга направена само към собствените ви тела , това е Услуга която правите и на близките си , и не само че ги лишавате от шанса да си попафкат пасивно , но ги лишавате и от Страха , от Опасението,че ВАС може да ви няма един ден ! Спестете им сълзите , Спестете Им Болката , Спестете им Отчаянието при загуба на любим човек . СПАСЕТЕ СЕБЕ СИ !
Надявам се поста на П. да е повече стимулиращ и подстрекаващ отказване на цигарите , отколкото предизвикващ съжаление.Познавам П. и знам че не е постнал това с цел да го съжалите , а с цел да си извадите Поука от написаното.Пожелавам Успех и Силна воля в борбата с Цигарите , много по лесно е от очакваното ......



Тема Re: РАКнови [re: тъжeн]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 02:40



отказах цигарите преди 2 години-ами да никога не сам бил по-добре отколкото през тези 2 години,и тогава преди 1 месец една съу4ени4ка загина при катастрофа,много бяхме близки с нея пове4е от приятели дайе,болката ми бе голяма и отново посегнах кам цигарите и сега отново е старата песен-по 1 кутия на ден понякога не ми и стига-и тя пу6е6е много но не от това си отиде,мисалта ми е 4е понякога не цигарите са при4ината просто на всеки 4овек му идва времето и си отива от този свят,вапреки 4е страдам много мися да опитам отново да ги спра поне в неина памет за6тото тя би се радвала ако го направя



Тема Re: РАК [re: az]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 11:07



Идва времето да, но защо да увеличаваме съзнателно риска това време да дойде по-скоро ?



Тема хаха баси логиката ! [re: az]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано26.03.07 22:14



типичен пушач си това съм го слушал 1000 пъти вече ...



Тема Re: РАК [re: az]  
Автор novavkluba (но с опит)
Публикувано30.03.07 17:08



Това е най- старото оправдание на света - може утре да ме бутне кола или да умра от рак на черния дроб, а най- честия пример винаги е за човек който никога не е пушил, но умира от рак на белия дроб.
Аз мога да разкажа само за моя дядо, който е пропушил на около 20 години и цял живот пушеше по една кутия на ден Арда без филтър ( поне докато ги произвеждаха).
Цял живот от нищо не се раболя и всички казваха ей го човека пуши като комин и нищо му няма ( и аз се някак си се успокоявах за себе си).
Да ама един ден започна да се задъхва, малко по малко и не можеше да направи 20 крачки без да се задъха.
Така на около 70 години не можеше да отиде до тоалетната без да направи три почивки , през които успокояваше дишането като току що пробягал 100 м. на спринт.
После започна и да не може да говори защото всяка дума му костваше четири пет дълбоки вдишвания.
Започна да има нужда от обслужване, защото миличкия не можеше сам да отиде да си вземе храната, едно ходене от стаята до кухнята продължаваше около 15- 20 мин. минимум.
Лекарите казваха, че функционира 15 % от белия му дроб .
Как ви звучи!!!
Лека му пръст на човека, отиде си в съня си, но заради тия цигари се мъчеше като грешен дявол преди да умре.
С една дума, искам да кажа че това което цигарите могат да ти причинят е не само рак на белия дроб, от който като на кино да умреш в съня си, а да те докарат до такова безпомощно състояние, че да се проклинаш , че овреме не си ги спрял.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.