Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 20.09.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Полудявам!!нови [re: mad]  
Автор jule (непознат )
Публикувано11.07.07 17:24



Съвсем сериозно и отговорно, ще кажа, че най-вече ми помогна книгата на Алън Кар "Не пуша вече". Абсолютно всички неща, за които ми пишеш - как се чувстваш, кога най-вече ти се припалва, всичко е обяснено от гледна точка на пушача - поведение, отключващи моменти, когато ни се пуши най-много, защо ни е толкова трудно да спрем и т.н. Всичко има логично обяснение и когато ти стане ясно как действа никотинът върху организма, става по-лесно да му устоиш, защото разбираш, че всичко си е проста химия.
Доста пъти се замислях дали да не напиша тук основни моменти от книгата, които най-много ми помогнаха, обаче не искам поради единствената причина, че ще се загуби ефектът от книгата като цяло. Просто я прочети! Струва по-малко от 3 кутии цигари:)
Иначе в началото не беше лесно, естествено, но имам предимството да нямам пушачи около себе си:)



Тема Re: Полудявам!!нови [re: mad]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано11.07.07 19:33



Потърсих я и аз тази книга, но не я намерих. Бяха ми я препоръчали и на мен. Да споделя нещо от личен опит. Цигарена кутия с фасове! Това е идеалната рецепта според мен. Една цигарена кутия с фасове (нали имаш приятели пушачи - ще ти подарят). Слагаш я на терасата и когато много ти се допуши просто я отваряш пред носа си.

Не се шегувам. Много отрезвяващо ми действаше.



Тема Re: Полудявам!!нови [re: palatka]  
Автор jule (непознат )
Публикувано11.07.07 20:46



http://www.books.bg/book.php?ISBN=9544741348

Аз си я поръчах от тук


А относно кутията с фасове - мисля, че ще вони, а в момента хич не ми понася миризмата на цигари. Освен това, като ми се припуши, най-много да разровя кутията за някой недоизгорял фас



Тема Дай един . . . ,нови [re: palatka]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 20:57



'емайл' и я получаваш .rtf формат, руски превод (няма как да не четеш руски).



Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Авторmad (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 08:49



Имам я тази книга и откакто съм я купила /преди 3 години/ съм я препрочела 4 пъти и съм ги спряла около 50. Не ми помага

Да не говорим, че вече и едва се удържам да не се разплача, а като ходиш на работа е....кофти да ревеш без причина. Нервна съм заради много проблеми, но знам, че ако запаля и те няма да са толкова големи - ще мога да ги приема. ..както винаги е ставало. но този път наистина се заинатих и няма да пропуша. но и това не ме прави горда и доволна от себе си - мразя се. а сега "Не пуши и бъди щастлив!"



Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано12.07.07 09:14



Хе-хе! Ми то това е целта - да ти завони на грозно и да се сетиш, че не пропускаш нещо особено.

Мерси за линка. А за нервите аз си купувах сиропче - мента глог и валериана. Но сиропчето, не ония билковите хапчета, те са гадни. Сиропчето не помня точно как се казваше, но и аз така попитах в аптеката и мацката веднага се сети какво искам.



Тема Re: Полудявам!!нови [re: mad]  
Автор jule (непознат )
Публикувано12.07.07 13:06



Имам я тази книга и откакто съм я купила /преди 3 години/ съм я препрочела 4 пъти и съм ги спряла около 50. Не ми помага
- Значи според мен просто не си разбрала книгата или по-точно не си вникнала в смисъла. А може би умишлено "не искаш" да я разбереш?



Да не говорим, че вече и едва се удържам да не се разплача, а като ходиш на работа е....кофти да ревеш без причина. Нервна съм заради много проблеми, но знам, че ако запаля и те няма да са толкова големи - ще мога да ги приема.
- Брех, да се зачуди човек, щом толкова са ти помагали тези цигари и са решавали проблеми дори! как така се реши да ги спреш? Не искам дори да си помислям каква си била преди да пропушиш!! Половин човек,горката!



Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Авторmad (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 13:23



Много добре разбирам рационалните причини - защо ти се пропушва, механизма на зомбиране и тн. Много добре разбирам, че купувайки цигари горе-долу 2 левчета са чиста печалба на държавата.
Преди да пропуша съм била на 17, а тогава нещата са далеч по-различни.
Това, че с цигари нещата изглеждат по-лесни е така, дори и само защото е резултат от наркоманската психика.
Алън Кар предлага "препрограмиране" на мозъка, но през цялото това време не си ли със съзнанието , че се самозалъгваш? казваш "щом са ти помагали тези цигари" - на теб не са ли ти помагали? това е същото програмиране на мозъка, само че ти дава конкретен обект, а не "хили по цял ден и се радвай, че си жив"

айде, аз иначе вече съм 6-ти ден





Тема Re: Полудявам!!нови [re: mad]  
Автор jule (непознат )
Публикувано12.07.07 14:14



Ами тогава опитай по друг начин - аз се концентрирам върху непушачите. Ама не тези дето са спрели да пушат, а тези, които никога през живота си не са пушили. Защото от новородените непушачи се чува само това - ех, колко ми е хубаво като не пуша, ама все пак ми се ще да си дръпна веднъж, ей така, заради доброто старо време! Или: не пуша вече, но не издържам, иска ми се да умра, и т.н.
Много по-интересно е да наблюдаваш човек, който никога не е пушил и виж ти - тези хора били съвсем нормални. Ето това е, което ми дава сили така да се каже и ме настройва по-позитивно


Иначе 13ти ден, все по-рядко се сещам за цигари. По-скоро мога да го опиша като - ох, то станало 12часа вече, абе аз спрях цигарите, леле, за малко да забравя да си оплача съдбата!:)



Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Авторkiflata (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 14:05



В повечето случаи спирането на цигарите води до качването на килограми и при повечето хора, с които съм говорила, както и при мен става дума за точно 15 килограма.

Потърсете лекарска помощ преди да е станало твърде късно. Твърде късно става след като минат 6 месеца, тогава спира качването на килограми. Свалянето на тези килограми става за 5-6 години. Поговорете с лекар, за да ви помогне да си изградите хранителен режим и да ви подготви за всички промени, които ще се случат с вас психически и физически.

Желая успех на всички предприели тази тежка, но много полезна стпка в живота си :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.