Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 15.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Полудявам!!нови [re: Eмo]  
Авторфapи (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 09:40



не мисли за цигари, пушене, отказване и прочие. вземи си едни тик-так за всеки случай и се ангажирай с нещо...
Успех и от мен!



Тема Re: Полудявам!!нови [re: фapи]  
Автор Lady_Evil (just a woman)
Публикувано04.07.07 12:37



Здравейте! Аз съм нова тук но искам да споделя славната си история с цигарите. Въпреки, че съм едва на 20 осъзнах, че вече съм зарибена.Ето дори докато пиша поста си допушвам поредната цигарка. И така пуша от вече може би 2 години. В началото не обръщах голямо внимание на това. Мислех си кой аз ли мога да стана зависима? Въобразявах си,че можех да спра по всяко време. Пушех по около половин кутия на ден и то само в компания. Тогава започнах нова работа в която почти всички колежки бяха отявлени пушачки. И така за да се приобща в колектива започнах да припалвам най-редовно с тях. Неусетно разбрах че не мога без цигарите. Ставах сутрин и първата ми мисъл беше за цигарката с кафенце. Постепенно увеличих броя, но и започнах да чувствам вредните реакции, които оказват на организма - задушавах се, кашлях, но въпреки това пушех. Докато един ден не разбрах, че близък роднина и отявлен пушач внезапно на 37год. е починал от рак. Стреснах се! Това ли очакваше и мен? Един ден влязох в интернет и започнах да чета за вредата от тютюна. Попаднах на едни снимки от които ми се изправиха косите. Казах си че това е края и преди няколко месеца се опитах да ги спра. За това ми помогна много и приятеля ми, който е непушач и категоричен противник на цигарите. Но уви успях да се откъсна от страстта си за едва 2 месеца. Никотиновия глад ме съсипваше. Бях постоянно нервна и дори агресивна. Когато виждах как някой пуши изпадах в лошо настроение и си го изкарвах на другите около мен. Тогава подсъзнателно започнах да се самонавивам че живота ни е прекалено кратък и трябва да го изживеем както ни е най добре. Естествено пропуших. О, бога ми никотина от първата ми цигара ме удари направо в петите. И така от тогава пак си пуша, е да, по-помалко, но уви редовно. Едва на 20 съм а има моменти когато чувствам че се задушавам след поредния фас. И ето пак искам да ги спра, но явно проблема е в мен, явно съм прекалено безволева за да позволявам да се тровя така и то съвсем съзнателно





Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Автор jule (непознат )
Публикувано04.07.07 13:16



Благодаря на всички за подкрепата!
Всичко върви ок, вече не ми се пуши (в известен смисъл), обаче вчера нещо ми стана. Цял ден не ме свърташе на едно място, просто като пружина! Не знам нерви ли, енергия ли, но само подскачах, дори и седейки, без да се усещам:) Може и да е щото изпих повече кафе от обикновено, ма чак пък... После цяла нощ не мигнах и заспах чак призори, та до обяд...
Освен това два пъти вече сънувам, че пуша. В първия момент се проклинам и ядосвам, след това на половината цигара ми минава и си пуша, накрая се будя, за да осъзная с огромно облекчение, че е било само сън:)
Някой има ли такива моменти?



Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Авторmimi12 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 16:07



Jule, няма ли за какво по-вълнуващо да мислиш, ами мислиш за цигарите? Основно за мен е да си търсиш нови занимания,нови неща за правене,замисляла ли си се колко време-ценно-са ти отнемали цигарите?



Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано10.07.07 14:43



Оооооооо, пети ден ли е днес? Не се притеснявай - след втората седмица ще се чувстваш по-добре. Сънуваш защото не можеш да свикнеш на 100% с мисълта, че си непушачка. Можеш да сънуваш такива неща и след година, можеш и изобщо да не ги сънуваш. Това зависи от теб! И аз сънувах, но вече не. Сега като имаш повече свободно време можеш да правиш повече неща които ти харесват. Да се разхождаш, да рисуваш, да плуваш, да джиткаш в нета изобщо все приятни неща за които преди не си имала време. А с кафето предполагам си прекалила просто защото ти се е пушело. И на мен ми се е случвало. Успокой се. Помисли си колко здрава и жизнена непушачка си! Желанието за пушене ще отмине и ще ти остане задоволството от едно прекрасно постижение.



Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Авторmad (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 14:48



5ти ден. Ужасно ми е нервно - днес. Предишните дни ги избутах някак без кризи, /поне не големи/ но днес направо се побърквам-всичко ме дразни....а вече съм в позиция, че НЕ ИСКАМ да пуша -издържах толкова дни...уж най-трудното мина...ще ми стане още по-тъпо ако запаля.

дайте ми кураж!!!!!



Тема Re: Полудявам!!нови [re: mad]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано11.07.07 16:23









Тема Re: Полудявам!!нови [re: mad]  
Автор jule (непознат )
Публикувано11.07.07 17:00



Спокойно, още малко и няма да има вече физическа нужда. Намери си някакво занимание, нещо, което да ти отвлича вниманието. Тялото казва добре съм, но умът казва - запали си, ще ти стане по-добре. Грешка.
Вече 12 ден без цигари. Чувството да можеш да си поемеш въздух е страхотно

Снощи пак сънувах забавен сън - беше нещо като война, във Франция при това ! и някакъв хаос по улиците... Дим, мръсни хора... Изведнъж видях счупен автомат за цигари, почти празен. Натъпках джобовете си с каквото ми попадне - всички видове цигари, колкото можех да събера и то с ясното съзнание, че вече съм непушачка. Просто си казах - е,ще изпуша само тези кутии и после спирам. До болка познато състояние от времето, когато се опитвах да спра цигарите - само тази кутия и край, нали?
Е, сега вече наистина е край. Приеми, че си направил(а) правилния избор и престани да се измъчваш от съмнения! И на мен понякога ми идва желание да си запаля само една, обаче 1. знам, че това изобщо няма да ми помогне, 2. ужасният вкус на цигарата само ще ме накара сама да се ядосвам на себе си и 3. връщам се пак 12 дни назад, защото ще трябва отново да премина през целия процес на прочистване на организма от никотина, макар и само от една цигара - абстиненцията е налице

Дразни се на цигарите, че те докарват до това състояние и си обещай, че не трябва да позволяваш да се случва отново Всеки ден е победа над зависимостта и т.н
Хайде, успех!



Тема Re: Полудявам!!нови [re: palatka]  
Авторmad (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 17:04



еех на него не му трябват цигари да цъфти...



днес не запалих....



Тема Re: Полудявам!!нови [re: jule]  
Авторmad (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 17:17



този сън наистина ме развесели. аз ако бях сигурно щях да си дръъъъпна насън

12ти ден звучи супер! Айде дано и аз се похваля с това другата седмица. Днес просто бе гаден ден и още повече се ядосвах, че се появява онова гласче "абе толкова е скапано всичко, я си дръпни една кутийка пък утре ще му мислиш". Надявам се през 12-тия ден да не се появява мислълта, че цигарите ще решат проблемите. Май е свързано и със самосъжаление - не стига всичките тъпотии ми и не пуша...(ооо, горката аз.... ). ти как се справяше с това в началото? (аз иначе имам мотивация - знам, че ИСКАМ да ги спра...и пак се появяват предателски мисли)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.