Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 27.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Втори опит....  
Автор Vanilla_Kiss (bonbon)
Публикувано27.05.07 00:19



На 06.01.2003 г. спрях цигарите. Пушила съм 4 години. Не пуших още толкова. Март месец ги почнах отново. Знаете стандартната продцедура - нерви, работа, изпити - струпани на веднъж. Това, гарнирано с алкохол и някой самодоволен пушач, който ти обяснява как имаш само един живот и трябва да му се накефиш максимално.... И сега се мразя!


Работата е там, че много добре си спамням през какво минах първия път, като ги спрях. Никога не съм се чувствала толкова зле, не знаех на кой свят съм. Още се чудя как устисках тогава. И за това сега не ми се спират. Страх ме е, че всичко това ще се повтори.
Пуша от два месеца, половин кутия на ден. Дали ще е по-безболезнено спирането, ако не е минало много време? А верно ли е, че всеки следвъщ път спирането става по-лесно, но пък по-лесно се почват отново?

ОФФ: Като бях малка исках да стана космонафт. Като пропуших в тийнейджърските си години осъзнах, че няма да мога да летя никога в космоса първо, защото там, горе, няма да ми дават да пуша, второ, че ще имам най-вероятно не достатъчно здраво сърце, за да издържи наляганият в атмосферата. Може да ви прозвучи адски тъпо, но сега, от два месеца, се чувствам пак така - все едно има места и дейности, които вече не са ми разрешени. Абе чувствам се половин човек.

Мечтая за Варна...

Тема Re: Втори опит....нови [re: Vanilla_Kiss]  
Авторkлъзeц (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 07:03



Ако можеш ги спирай по-скоро, докато не са ти станали привичка отново.
А ако не можеш, по-добре изчакай, докато узрееш да ги спреш.
Неуспешните опити са гадно нещо





Тема Re: Втори опит....нови [re: kлъзeц]  
Авторspokoina (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 14:06



не е ли по-добре 300 НЕУСПЕШНИ, отколкото нито един ОПИТ и поради това пушач? давай мацка!
този път ще е йизи....



Тема Re: Втори опит....нови [re: Vanilla_Kiss]  
Автор novavkluba (но с опит)
Публикувано20.06.07 21:01



Да бе, като пушиш се чувстваш някакси непълноценен. Все виновен.
Не можеш например да ходиш в чужбина, защото те гледат като циганин като пушиш.... а бе хиляди ограничения имаш по принцип в ежедневието си- и за работата и за почивките, за ресторантите....
И така трябва да е- превенция за непушене.
Ти вместо да се мразиш спирай ги докато е време.



Тема Re: Втори опит....нови [re: novavkluba]  
Авторkiril (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 04:04



4eti Allan Carr...uspeh!



Тема Re: Втори опит....нови [re: Vanilla_Kiss]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано16.07.07 10:19



Да пропушиш отново след 4 години... тъпо. Вече седми месец не съм палил след 8 години по кутия на ден... но ти с тези 4 години направо ме плашиш. Ами ако и на мен ми дойде някой ден безумната идея да почна отново??!?!



Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Тема Re: Втори опит....нови [re: Vanilla_Kiss]  
Авторnihonjin (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 10:42



С риск да повторя нещо което знаете всички:

Има голяма разлика между бивш пушач и никога непушил човек.

За бившия пушач дори и една цигара може да включи "заспалите" механизми на зависимост и докато се усетиш пак си наркоман. Съответно спирането е съпроводено със същите мъки както предходното спиране.

При човек никога не пушил редовно, запалването на една цигара най-често не води до пристрастяване.

Така че примирете се, че веднъж спрели, не може да си позволите повече "една цигарка за кеф".

Аз вече година и половина се държа.





Тема Re: Втори опит....нови [re: nihonjin]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 15:34



Пълни глупости!

Никой, който не иска да стане пафкач, не може да си позволи 'една цигарка за кеф'. В спирането няма мъки.



Тема Re: Втори опит....нови [re: nihonjin]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано22.07.07 08:52



Хайде бе!
Не пуша от година и осем месеца. Преди две седмици реших от любопитство да си припомня кво е това пафкане.
Ми кво. Изпафках си една цигара и толкова. Всъщност, не успях цялата. Никакви заспали механизми не се събудиха.
А и както казва Емо, в спирането мъки няма.



Тема Re: Втори опит....нови [re: Vanilla_Kiss]  
Авторlusy13 (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 14:16



Здравей,мисля че всеки един опит е нещо.Аз лично ги отказвам от днес защото ми писна да се тровя а и да пръскам пари всеки ден за тази отрова.На вси4кото отгоре ве4е до такава степен прекалявам с пушенето 4е при запалване на цигара ми се повръща/с извинение/. Така че аз просто спирам да пуша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.