Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 19.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 50% пушачканови  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 09:29



Здравейте,
Аз имам следния проблем и не мога да го преодолея. През деня не паля нито една цигара..........даже не се сещам за тях. Вечер обаче само до като се прибера и първото нещо което върша е да запаля. И от там като се почне събират се по 7,8 цигари до като си легна. Искам да ги откажа, опитвам се да се мотивирам постояно, но това е само до като се прибера. Приемам съвети





Тема Re: 50% пушачканови [re: eвa]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано17.04.07 09:39



Много интересно (ако е вярно). Много мои приятели пушачи не пушат в къщи. Не виждам каква зависимост може да се получи при 7-8 цигари за денонощие. Сигурна ли си че ти е трудно да не пушиш? Не се притеснявай, ако искаш да спреш просто работи по мотивацията. Няма ли какво по-интересно да правиш вечер?



Тема Re: Вярно енови [re: palatka]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 10:29



Разбира се че е вярно. Искам да кажа че вечерята в нашето семейство е просто ритуал. Аперитив, салата, основно ястие.........чаша вино и т.н. Всичко това е придружено с цигарки и приказки. За да не се изкушавам трябва да не вечерям може би.........нз



Тема Re: 50% пушачканови [re: eвa]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано17.04.07 10:55



От колко време поддържаш такъв модел на пушене?
Има ли изключения, когато пушиш и през деня или повече от 7-8 цигари вечер (например по кутия, когато си в някое нощно заведение) и колко често ако да?



Тема Re: 50% пушачканови [re: _Memo_]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 11:04



Мии това е от около 2години. Случвало ми се е да изпуша и повече цигари вечер ако сме на дискотека или до късно гости. Но това са изключения. Вбесявам се от факта, че цял ден мога да не пуша, а вечер не ми достига воля





Тема Re: 50% пушачканови [re: eвa]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано17.04.07 11:32



За мен това е доста страннене случай. Странното е, че не се повишава прагът на толерантност към никотина и съответно необходимостта от увеличаване на дозата. Защото обичайната практика, при която почти всички сме започвали е първоначално с по няколко цигари дневно ("мислейки си" още, че не сме се закачили и можем да спрем, когато си поискаме, без никаки усилия

) и в последствие с времето увеличаване на количеството изпушени цигари.
Интересно е това, че за 2 години си успяла да запазиш нивото си на пушене стабилно с малки изключения (и то само вечер). Но фактът, че пишеш, че искаш да не пушиш вечер и че всъщност не ти достига воля, показва, че всъщност си зависима и си 100% пушач (между другото няма такова животно като 50% пушач, това е като с бременността ). Не бива да се заблуждаваш и че това че пушиш само по 7-8 цигари на ден и следователно последствията за организма ти са незначителни (или да се сравняваш с някой, който пуши по 20+ цигари на ден и да се успокояваш от факта, че ти пушиш няколко пъти по-малко).
Та след като изписах всичко това, есенцията на идеята ми беше, че ти вече си се хванала на хорото (и си 100% пушач), че търпиш вреди от пушенето (макар и може би да не ги усещаш - но съм сигурен, че ще усетиш голяма разлика във възприятията за тялото си, ако не пушиш седмица, например).
Оттук нататък изборът е твой. В интернет можеш да намериш достатъчно информация за ползите и вредите от пушенето (въпреки че съм сигурен, че знаеш за доста от тях). Сама можеш да си прецениш, дали пушенето ти пречи и ако да доколко.
Лично моето мнение, което не искам да налагам по никакъв начин е, че си струва и колкото повече изкарваш без цигари, толкова повече го разбираш.

Каквото и да решиш, успех в избора!
И имай предвид, че това е решение, което само ти можеш да вземеш и което зависи единствено от теб!



Тема Re: 50% пушачканови [re: _Memo_]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 11:45



Истината е че трябва много воля. Да, знам че съм зависима от никотина. Също знам, че трябва да ги спра от раз. Заблуда е да си мисля че ще ги спра ако днес изпуша само 3, утре 2 и т.н.



Тема Re: 50% пушачканови [re: eвa]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 11:55



Хубаво е че правиш това само вечер,защото при мен вечерите преминават по същия начин както ти описваш твоите,семейно на масата ,разговори и т.н.,само че аз пуша и през деня ,много малко, но и през деня,сутрин две цигари с кафето и още 2-3 през деня .Естествено ,че е по добре да ги откажеш.Всичко е навик,аз съм си мислила че ако живея по друг начин,с други хора,непушачи,няма да пуша и аз,но около мен всички са сладури

,така че това е положението.Непушачите умират здрави!



Тема Re: 50% пушачканови [re: eвa]  
Автор trimimi (the best)
Публикувано18.04.07 22:18



Първо трябва да сте наясно , дали наистина искате да спрете цигарите . Второ ви трябва много , ама наистина много воля . А също така и да знаете за последствията - 10-12 кг. отгоре . Но всичко това си заслужава . От две години не съм пипала цигара - от раз се спират . След 22 години тютюн . Много съм горда !!1 Пожелавам успех .

[



Тема Re: 50% пушачканови [re: trimimi]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано19.04.07 10:24



Това за 10-12 кг отгоре изобщо не е задължително. Има много случаи, при които се качва кило - две, или пък дори се намалява телглото. Всичко е до организъм, хранителен режим и двигателна култура. Това е причината (а може би поводът) поради, която повечето жени се дърпат от отказването, но мисля, че човек, който е имал необходимата воля да спре цигарите, има достатъчно сили да започне да спортува (още повече, че спортът поне на мен ми помагаше много през първите седмици) и да не се оставя да се тъпче като свиня.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.