Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 18.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема НАЯСНО ЛИ СТЕнови  
АвторДAHИ (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 13:49



ИСКАМ ДА ПОПИТАМ УВАЖАЕМИТЕ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА ПУШАЧИ- НАЯСНО ЛИ СТЕ КАКВО ПРИЧИНЯВАТЕ НА НАС НЕПУШАЧИТЕ? ДАЛИ ИЗОБЩО СЕ ЗАМИСЛЯТЕ КАК НИЕ ПОНАСЯМЕ ВАШИЯ ПОРОК И КАК ПО ДЯВОЛИТЕ НИ СЕ ОТРАЗЯВА ТОВА? КАКВА ВИНА ИМАМЕ НИЕ, ЧЕ ВИЕ ИМАТЕ БОЛНА ПСИХИКА И НЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ ПРЕБОРИТЕ С НЕЯ? ПОДЛОЖЕНА СЪМ НА ЖЕСТОКА НИКОТИНОВА АТАКА ЕЖЕДНЕВНО НА РАБОТНОТО СИ МЯСТО И СЛЕДСТВИЕ НА ТОВА ПОЛУЧИХ АДСКИ СИЛНИ ПРИСТЪПИ НА МИГРЕНА/ ОСВИДЕТЕЛСТВАНО Е ОТ НЕВРОЛОГ/......................Е СЕГА ОТГОВОРЕТЕ НА ВЪПРОСА МИ И КАЖЕТЕ КАК ДА СИ ВЪРНА ДОБРОТО ЗДРАВОСЛОВНО СЪСТОЯНИЕ??? С ДВЕ РЪЦЕ ГЛАСУВАМ ЗА ЗАБРАНАТА НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО НА ПУБЛИЧНИ МЕСТА!!!



Тема Re: НАЯСНО ЛИ СТЕнови [re: ДAHИ]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано18.04.07 14:11



Истината е, че в нашата държава за жалост няма кой да се погрижи за теб вместо теб самата. Това, кой какво осъзнава и кой за какво се замисля е много голяма тема - общо взето хора всякакви - след като няма норматив, който да ги задължава да се съобразяват с теб (или пък има, но няма кой да го съблюдава и санкционира нарушителите), не можеш да разчиташ на другите хора да мислят за твоето здраве, защото ще има такива, които ще го правят, но ще има и много такива, които изобщо няма да ги е грижа. Затова и съветът ми е, ако работното ти място не е такова, че да не можеш да избягаш от дима (например работиш в заведение), да вземеш нещата в свои ръце. Говори съвсем сериозно с колегите си и им заяви, че няма да търпиш никакви компромиси относно здравето си заради тяхния кеф.
Успех



Тема Re: НАЯСНО ЛИ СТЕнови [re: ДAHИ]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано18.04.07 14:16



ЗАВЕДЕТЕ СЪДЕБЕН ИСК СРЕЩУ РАБОТОДАТЕЛЯ СИ ИЛИ СИ СМЕНЕТЕ МЕСТОРАБОТАТА. ТОГАВА НЯМА ДА ИМА НУЖДА ДА ВИ ОСВИДЕТЕЛСТВА НЕВРОЛОГ. ИМАМ ПОДОЗРЕНИЯ ЗА МИГРЕНАТА ВИ, ЧЕ ПРИЧИНАТА Е ОТ ДРУГО ЕСТЕСТВО. ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ ДА СЕ ОБЪРНЕТЕ И КЪМ ПСИХИАТЪР, МОЖЕ ДА ВИ НАПИШЕ ИНТЕРЕСНА ДИАГНОЗА.
НА ВЪПРОСА ВИ ЗА ВРЪЩАНЕТО НА ДОБРОТО ВИ ЗДРАВОСЛОВНО СЪСТОЯНИЕ - ПРОПУШЕТЕ. КАЗВАТ ЧЕ АКТИВНОТО ПУШЕНЕ БИЛО МНОГО ПО-ПОЛЕЗНО ОТ ПАСИВНОТО ПУШЕНЕ.

МЕЖДУ ДРУГОТО КАТО ОТИДЕТЕ В ЗАВЕДЕНИЕ ЗАЕМАТЕ ЛИ МЕСТАТА ЗА ПУШАЧИ?



Тема Re: НАЯСНО ЛИ СТЕнови [re: Пp.Heдeв]  
АвторДAHИ (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 14:53



ОТНОСНО ЗАВЕЖДАНЕТО НА СЪДЕБЕН ИСК СРЕЩУ РАБОТОДАТЕЛЯ- НЕ МИСЛЯ, ЧЕ ТОВА ЩЕ ПРОМЕНИ НЕЩТАТА, ДОРИ ЩЕ ГИ ВЛОШИ ЗА МЕН САМАТА. ПРИНЦИПНО ФИРМАТА, В КОЯТО РАБОТЯ Е ДОСТА ПЕРСПЕКТИВНА И МЯСТОТО МИ В НЕЯ Е УТВЪРДЕНО/СЧЕТОВОДИТЕЛ СЪМ/, ТАКА ЧЕ НЕ МИ СЕ ИСКА ДА СТИГАМ ДО КРАЙНОСТИ И ДА НАПУСКАМ, НО ОПРЕДЕЛЕНО АКО СЕ НАЛОЖИ ЩЕ ГО НАПРАВЯ. ВСЕ ПАК ЗДРАВЕТО Е НА ПЪРВО МЯСТО!
НЕ РАЗБРАХ ВРЪЗКАТА С ПСИХИАТЪР ПР.НЕДЕВ, ОБОСНОВЕТЕ СЕ МОЛЯ!



Тема Пp.Heдeв много си прост брато ама МНОГО !нови [re: Пp.Heдeв]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано18.04.07 15:46



.



Тема много просто ... [re: ДAHИ]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано18.04.07 15:58



Дани, значи първо казваш на хората които пушат в офиса да престанат, ако няма резултат казваш на прекия им шеф, ако пак нищо не стане говориш с шефа на фирмата, ако пак няма резултат завеждаш съдебен иск и ги осъждаш. Аз лично не бих позволил да ме тровят по този начин, само ще ти кажа, че пасивното пушене е по-вредно от пушенето, освен това в ЕС умират всяка година десетки хиляди от последиците на пасивното пушене.



Тема Re: Пp.Heдeв много си прост брато ама МНОГО !нови [re: Hani_G]  
АвторДAHИ (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 16:47



ОХ, СТРАХУВАМ СЕ, ЧЕ ЗАБЕЛЕЖКИТЕ МИ НЕ СЕ ВЗЕМАТ НА СЕРИОЗНО, БОЛШИНСТВОТО ОТ ПЕРСОНАЛА СА ПУШАЧИ И ЕДВА ЛИ НЕ МЕ ОБВИНЯВАТ, ЧЕ СЕ ПРЕВЗЕМАМ. ОБЪРНАХ СЕ И ДИРЕКТНО КЪМ СОБСТВЕНИКА НА ФИРМАТА, НО И ТОЙ Е ПУШАЧ- ГЛАС В ПУСТИНЯ.......................................



Тема За съжаление...нови [re: ДAHИ]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 10:22



е тука е така, съкпа Дани!


Аз преди години също изпаднах в подобна ситуация - веднага след като завърших, отидох на работа във фирма където и шефката и повечето от колегите ми пушеха. Аз имам доказана алергия към никотина и някои други съставки на тютюна и получавам главоболие, кашлица и сълзене на очите, ако съм дълго време в опушена среда. Обаче на тютюнджиите изобщо не им дреме за това, а законите в нашата мила родина не защитават изобщо правата на непушачите. Всеки следобед след работа се прибирах като болна вкъщи...
Не можеш да очакваш съчувствие от хора, които съзнателно тровят себе си и близките си. Мислиш ли, че такива хора ще ти влезат в положението и ще проявят толернтността да не пушат в твое присъствие!? Не, Дани, няма да го направят, защото пушачите са наркомани, а с наркомани и алкохолици не може да се излезе на глава - повечето ще ти отговорят като смахнатия професор тук, чийто мозъчни клетки вероятно отдавна са изпушили от много пушене!
Единственото, което аз направих тогава беше да си сменя работата. Е, сега работя в на място, където пушенето е строго забранено. Шефът е заклет непушач - както виждаш в една фирма всичко зависи от локалното ръководство, за съжаление...
Ето ти все пак едни координати в здравното министерство, където можеш да дадеш своя вот и мнение за пълната забрана на тютюнопушенето и да се включиш в инициативата за Европа без тютюнев дим:

Вилия Великова
главен експерт
Дирекция „Обществено здраве”
Министерство на здравеопазването
Бул. „Ал.Стамболийски” 39
1000 София
тел: +359 2 9301 267
факс: +359 2 988 3413
ел. адрес: vvelikova@mh.government.bg


А също така и прочети темата "Лицемерие" малко по-долу тук. Има e-mail на който можеш да се свържеш с човека, писал темата, той също се е интусиазирал за спазването на наредбата за непушене на работното място и в заведенията, но на този етап още веднъж ти казвам нашата борба е като да се бориш с вятърни мелници...



Тема Re: За съжаление...нови [re: Eйнджъл]  
АвторДAHИ (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 11:20



ДА НАПЪЛНО СИ ПРАВА ЕЙНДЖЪЛ, С ПУШАЧ НЕ МОЖЕШ ДА СЕ РАЗБЕРЕШ. ПРИ НЕГО САМОТО ЗАСЯГАНЕ НА ТЕМАТА ЗА ПУШЕНЕТО И ЗАБРАНАТА ЗА ТОВА ЯВНО ПРЕДИЗВИКВА ДЪЛБОКО В ПСИХИКАТА МУ НЯКАКЪВ ПОДСЪЗНАТЕЛЕН РЕФЛЕКС ЗА ЗАЩИТА, ТО СИ Е КАЗАНО "ЗАБРАНЕНИЯ ПЛОД Е НАЙ- СЛАДЪК"/ В НЕГОВИЯ СЛУЧАЙ ЕСТЕСТВЕНО СТАВА ДУМА ЗА ЦИГАРАТА/ И ТОЙ ВСЯЧЕСКИ СЕ ОПИТВА ДА СЕ НАЛОЖИ, БЕЗ ИЗОБЩО ДА СЕ ЗАМИСЛИ КАКВО ПРИЧИНЯВА НА НЕПУШАЧА, ЗА НЕГО Е ВАЖНО ДА" ИЗДЪРПА" ПОРЕДНИЯ ФАС, ТАКА КАКТО НАРКОМАНА ВЗЕМА ДОЗАТА СИ........................НЕЛЕПО Е, ТЕЗИ ХОРА НЯМАТ НИКАКВА ИДЕЯ КАКВО ВЪЗДЕЙСТВИЕ ИМА ВЪРХУ ОРГАНИЗМА САМО ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЦИГАРА ИЛИ МОЖЕ БИ ИМАТ, НО ТАКА ИМ ИЗНАСЯ.......................ЗА ТЯХ НЕ МИ Е ЖАЛ, ЗАЩОТО КАКТО КАЗВАШ ТИ " СЪЗНАТЕЛНО ТРОВЯТ СЕБЕ СИ", ИМАТ ИЗБОР ДА СПРАТ ДА ГО ПРАВЯТ, А КАКВО ДА НАПРАВЯ АЗ И ВСИЧКИ В МОЕТО ПОЛОЖЕНИЕ, КОИТО НЯМАМЕ ПРАВО НА ГЛАС И НИ СЕ ПРИСМИВАТ?
АЗ МЕЖДУ ДРУГОТО ИМАМ АБСОЛЮТНО СЪЩИТЕ ОПЛАКВАНИЯ, КОИТО СИ ИЗБРОИЛА И ЧЕСНО КАЗАНО СЕГА СЕ ЗАМИСЛИХ, ЧЕ МОЖЕ БИ СЪЩО СЪМ РАЗВИЛА АЛЕРГИЯ КЪМ НИКОТИНА! И НАИСТИНА ЩЕ ВЗЕМА МЕРКИ ПО ВЪПРОСА, ЩЕ ОПИТАМ ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ ДА СПАСЯ РАБОТАТА СИ, АКО ЛИ НЕ СЪЖАЛЯВАМ, НО НЕ МОГА ДА ПРАВЯ ПОВЕЧЕ КОМПРОМИСИ СЪС ЗДРАВЕТО СИ!!!
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО СЕ ВКЛЮЧИХА И МЕ ПОДКРЕПИХА, ЩЕ ДАМ СВОЯ ВОТ ЗА ПЪЛНАТА ЗАБРАНА НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО НА ОБЩЕСТВЕНИ И РАБОТНИ МЕСТА!!!
ДОРИ ЩЕ АГИТИРАМ КОЛКОТО Е ВЪЗМОЖНО ПОВЕЧЕ НЕПУШАЧИ ДА СЕ ВКЛЮЧАТ- НАИСТИНА СЪМ ЩАСТЛИВА,ЧЕ НЕ СЪМ САМА В БИТКАТА И НЯМА ДА СЕ ОТКАЖА, ЗАЩОТО АКО СМЕ ЕДИННИ И СЕ ПОДКРЕПЯМЕ, ТО ТОГАВА СЪС СИГУРНОСТ ЩЕ СПЕЧЕЛИМ!





Тема Re: НАЯСНО ЛИ СТЕнови [re: ДAHИ]  
Автор NapalmDeath (Бивш Пенкелер)
Публикувано26.04.07 13:13



НЕ РАЗБРАХ ВРЪЗКАТА С ПСИХИАТЪР
Не съм г-н Недев, но ще се постарая да ви отговоря :
1.Атаката към хора, които не познаваш и които пряко не са виновни за състоянието ви, безпричинния изблик на гняв, към хора които са в клуба за да намерят решение на проблема. Явно за вас и наркоманите са хора с "болна психика.
2.Писането с главни букви и започване с намръщено човече.
3.Проблема е че вие таите вътрешна агресия, а я насочвате към хора които не могат да ви помогнат. Насочете я към правилните хора
4.И не на последно място колежке, мигрена може да получите от взирането в цифрите и мониторите много по-лесно, отколкото от цигарения дим. Съдете работодателя имате две основания. Най лесно пушачите ви виновни. За сведение наличието, или липсата на мусонни дъждове също е по наша вина



КАКВА ВИНА ИМАМЕ НИЕ, ЧЕ ВИЕ ИМАТЕ БОЛНА ПСИХИКА И НЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ ПРЕБОРИТЕ С НЕЯ?


Я си запали една цигара и се успокой




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.