Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 20.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Тема критични дни - за начинаещинови  
Авторspokoina (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 16:23



от наблюденията ми досега ми се струва, че има някои дни, които са особено критични в началото. За мен това са били: 4, 6, 8, 15, 17 ден... По-нататък не съм стигала

, но живот и здраве другата седмица ще видя как е . Всичките опити за отказване са се проваляли на някои от тези дни...с идеята за "само една цигара", "само тази вечер", "само тази кутия". А след това съм с чувството, че "всичко започва отначало" и когато започваш "летоброенето" от 0 мотивацията силно пострадва /тъй и тъй ще почвам от начало дай да си попуша няколко дни, които задължително стават изпълнени с угризения месеци / .
И така - след критичния 17-ти ден какво да очаквам ?



Тема К'во му е по-критичното на . . .нови [re: spokoina]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 17:52



който и да било ден, ти може да пропушиш всеки един ден, който си избреш. Всички дни, които те чакат в живота ти на непафкач са критични, по отношение на пропушване, точно толкова, колкото на който и да било непушач. Степента на критичност е обратно пропорционална на проявата на здрав разум. Това че ти не пафкаш сега не е плод на случайност, така както и евентуалното ти пропушване не може да стане случайно или поради криви предстви какво точно те очаква като пафкач.

Статута ти пушач/непушач е плод изцяло на самата теб, така че е крайно време да престанеш да се заблуждваш, че той зависи от някакви външни независещи от теб обстоятелства. Очаква те това, което ти сама ще направиш и нищо друго. Надявам се, че и на теб ти звучи комично, че може случайно да се спънеш и вместо с 'асфалтова екзема' да се изправиш със запалена цигара в устата.


Успех.



Тема Re: критични дни - за начинаещинови [re: spokoina]  
Автор kent (елф)
Публикувано15.02.07 18:27



Май те разбирам..аз на първия ден бях супер горд от себе си, на втория още повече...на първата седмица, месец направо зех да се надувам / изживяването е супер/

..ся след около три месеца, зех да ги забравям вече цигарките май....но има и нещо друго. Като се знам къв съм слабоволен, ме е шубе дори да си помисля пак да пропуша, щото такова нещи /отказване от цигарите/ май мога да направя само веднъж в живота си и неща да пропилявам шанса...надявам се че ще минат още 10-15 месеца и после години, Живота ще ме завърти и няма да се сетя повече



Тема Re: критични дни - за начинаещинови [re: kent]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 00:12



Да има критични дни- при мен бяха дните в които имах проблеми- след скандали или напрежение покрай работата или детето.
И няма да крия - палила съм- по една цигара, но ми прилошаваше.
Сега вече не паля в "критичните" моменти, защото освен, че ми е кофти заради проблема ми става и лошо от дърпането.
Ох, Емо да си жив и здрав ти и твойто здравомислие.
На мен много ми помогна тоя Емчо, слушай го него , няма да сбъркаш.



Тема Re: критични дни - за начинаещи [re: spokoina]  
Автор Ali-Bali (непознат )
Публикувано21.02.07 15:48



Знаеш ли , мисля че Емо е много прав . Наистина всичко зависи единствено и само от теб и желанието ти да спреш да пушиш. Послушай го. Не си мисли изобщо за такива критични дни , защото това ти дава повод да си запалиш една и естествено след това още ...... Проблемите и трудностите никога няма да свършат , а най-малко пушенето помага за тяхното решаване. Дори напротив. Аз в началото опитах с ТАВЕХ , и въпреки негативите които бях чувала ефектът беше поразителен. Пих само 10 дни от таблетките по 3 на ден . И ето вече 4-ти месец не съм сложила цигара в уста . Не , че са много 4 месеца , но мисля , че е едно добро начало, защото през това време имах достатъчно поводи да запаля , но не го направих и това дори ме кара да се чувствам горда. Опитай и ти ! Желая ти много успех и преди всичко ВОЛЯ !!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.