Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 03.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: миризмата на пушачитенови [re: Eмo]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано08.02.07 14:21



Спокойна - споко! В началото наистина ще ти прави впечатление повече. Тя миризмата и по кожата престоява. А пушачите не си я усещат. Аз също не съм я усещал докато съм пушел.



Тема Re: миризмата на пушачитенови [re: spokoina]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 15:59



Е, точно заради тая миризма се оплаках в една тема по-долу - казах, че не поддържам близки контакти с пушачи, не защото не ми харесват като хора, а защото ми миришат зле, дори когато не пушат. Обаче една мис пушачка ми заяви ядно, че дискриминирам пушачите.





Тема Re: миризмата на пушачитенови [re: Eйнджъл]  
Авторspokoina (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 16:59



Ейнджъл, от колко време не пушиш? Надявам се след време да отмине. Може би точно защото сега съм в началото и съм по-чувствителна към тази миризма. То верно си е малко дискриминация, ама и ти имаш своето право около теб да ухае приятно (живей както искаш, без да пречиш на другите...един вид).
...и аз ги избягвам понякога (но при мен е и заради опасността от изкушение

все пак сега е малко критичен периода). Странното е, че въобще не ми се пуши. Изобщо не съм имала моменти, в които да ми се припушва много или да се сещам за цигари. Все едно чудовището в мен е заспало и не усеща, че го държа гладно.



Тема Re: Слушай приятелко...нови [re: spokoina]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 17:14



Според мен в момента всичко те дразни, защото едва от 10 дни не пушиш- това е нормално.
Аре чекай малко, изкарай поне 1 месец без цигари и тогава почни да се бараш за непушачка дето й е ужасно гадно от миризмата на цигари.
Не ми се сърди за тона, но ужасно ме дразнят такива като тебе дето едва от "вчера" спрели цигарите и почват да припадат- "ох как да се справя с миризмата", "всичко е толкова противно" , "направо се чудя на тъпаците дето пушат".
Вместо да се радваш че не пушиш ти се чудиш как да се издразниш на тия дето продължават да пушат.
Доколкото разбирам от ника ти се правиш на много споко- ами остани си споко и в офиса де.



Тема Re: миризмата на пушачитенови [re: spokoina]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 17:14



Всъщност аз съм непушачка с повишена чувствителност (алергия) към никотина.

Тук бяхме подхванали един малък спор в тема "Заведения пушачи / непушачи" с Емо и с Miss Smoke - та за и това ставаше дума - миризмата на пушачите. Ако ти е интересно можеш да й хвърлиш едно око! Никого не съм искала да обидя, просто споделих, че остатъчната никотинова миризма не ми харесва и не бих живял с пушач, дори и той да не пуши край мен. Наистина обаче само ако не си пушач можеш да го разбереш, другите го смятат за каприз или нещо още по-лошо...
Поздравявам те затова че си спряла да пушиш. Радвам се за теб и се надявам, че се чувстваш добре!
Виж за "гладното чудовище" напълно те разбирам! Аз преди три години се справих с наднорменото си тегло и сега се поддържам успешно в нормални граници със специален хранителен режим, обаче като мина покрай сладкарница или видя нещо сладичко дзверо тъй вие, дере и реве, че едва му устисквам каишката!



Тема Re: миризмата на пушачитенови [re: spokoina]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 17:24



Хеееей, това в скобите е моя реплика



Колкото до мириса, зависи и от това, колко силни са цигарите. Аз до сега никога не бях пробвал да съм по-близо до пушачка. Но не стигнах много близо де :) Защото може би малко прекалих с намека за пушенето.



Тема Re: Слушай приятелко...нови [re: novavkluba]  
Авторspokoina (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 17:30



окей окей....кво си казваш "ей-на поредната лигла, дето е пушила по 2 цигарки с кафенцето и сега реве, че мъничко димченце и е влезло в оченцето".
Значи: пуша от 12 години /от 17 годишна/ по минимум 1 кутия дневно...стигала съм до 3...в началото тежки цигари, а последните 3 години - възможно най-леките, но около кутия-кутия и половина дневно. Първите опити да ги откажа се сгромолясаха с неуспех (максимума ми беше 3-4 дни), заради ужасни депресии...(знам, че пак звучи пресилено, може да е съвпаднало с такъв период, но просто не ставаше да ги спра)...и така, живеех в чужбина и въпреки оскъдните средства и ужасно скъпите цигари НЕ УСПЯХ да ги спра...всеки страстен пушач знае за какво говоря. започнах да чета тук и на разни други места, докато се УБЕДЯ че е наркомания и сериозен проблем и трябва да се вземат мерки ...и оттогава няколко пъти /2/ съм задържала около месец без цигари и сега вече знам, че ще успея - имам опит и "преформатирано" съзнание (Алън Кар и тн. и опита на всички борещи се с никотина). Но въпросът с миризмата винаги ми е бил интересен - явно при теб нещата не стоят така, не си я усещала . Тя не е причина да започнеш да пушиш, естествено...но ми е любопитно дали само "новопокръстените" я усещат - нещо като реакция на мозъка....както ако си имала близък човек алкохолик и веднага подушваш, когато някой е пил. това е моя теория (за особената миризма) - не се оплаквам - проверявам я.....
айде чао засега и дано не съм те отегчила прекалено



Тема Re: И аз обяснявамнови [re: spokoina]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 17:50



Напротив, миризмата на цигари не я понасям и в момента- подушвам през три стаи, че мъжа ми си е запалил в кухнята.
проветрявам по 300 пъти на ден стаите.
Имах предвид, че това е положението и трябва да се примириш, аз например всеки път си спомням, че аз съм миришела по същия начин ама не си спомням да съм се чувставала по- малко стока от всеки друг, а също и си представям как бих се обидила ако преди някой ми кажеше :миришеш кофти".
Просто се примирявам с миризмата на повечето около мен и си трая.
Не дигай такава гюрултия за нещо дето ти е било толкова близко до скоро.



Тема Re: миризмата на пушачитенови [re: Eмo]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано08.02.07 19:05



Дааа Емо, дааа. Сега пак се подготвям за мъките на ада.





Тема Re: миризмата на пушачитенови [re: spokoina]  
Автор 7karina ()
Публикувано08.02.07 19:41



до под кривата круша

понякога пуша, понякога - не. имам предвид, че ден-два не пуша, на третия пуша и т.н.
странно, но така ми се получава....ще видим докога

За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.