Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 20.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отказването на цигарите е важен житейски..нови  
Автор novavkluba (но с опит)
Публикувано28.01.07 15:37



..урок.
Поне за мен.
Хайде да бъдем честни- ако отказването беше лесна работа нямаше да го има тоя форум, а ако беше невъзможно населението на земята щеше да е около милиард и половина.
С една дума отказването е ТРУДНО, но ВЪЗМОЖНО.
Както и стотици други неща в нашия живот.
Отказването на цигарите ми показа истинския смисъл на думите търпение и постоянство. Имала съм случаи когато не съм виждала никакъв смисъл в това да не пуша и нищо лошо в това да запаля. Плачела съм от отчаяние, че усилията ми не дават никакъв резултат, че продължавам да мисля за тия цигари и съм си мислела че съм обречена ЦЯЛ ЖИВОТ да живея в абстиненция.
И все пак устисках, което ми върна самоуважението, а нещата се оправиха от само себе си- просто така с времето.
Единственото, което правех е да стискам зъби до дупка и да се хвана за някаква си идейка, че може би пък нещата ще се променят ( така необходимото зрънце вяра).
Сега прилагам доколкото мога тази схема и за други проблеми в живота си, с които не можех да се справя дълго време.
Смея да твърдя, че засега успявам ако не с всички, то с повечето.
Отказването ми показа и че мога да преодолея два от най- големите ми страхове- СТРАХА ОТ НЕПОЗНАТОТО и СТРАХА ОТ ИЗОСТАВЯНЕ НА УДОБСТВОТО.
Затова искам да кажа на всички, които са се хванали на хорото с отказването- просто да не се пускат, независимо колко е трудно на моменти!
Ако се справите с това ще можете и с други много по- важни неща!



Тема Re: Отказването на цигарите е важен житейски..нови [re: novavkluba]  
Автор 7karina ()
Публикувано28.01.07 18:00



невъзможните неща не ме затрудняват... проблемът при мен е с възможните!

За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване



Тема тебе трябванови [re: novavkluba]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано29.01.07 01:38



да те анатемосат.
Най-много сега някой да започне да ти обяснява как пушенето не било вредно и нямало смисъл да спираш цигарите.
Иначе браво. Осъзнала си зависимостта и вредата. Честито от мен!





Тема Re: тебе трябва пъкнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:45



да те миропомажем, добре, че я похвали, горката до последно се съмняваше във верността на собствените си мисли и житейски изводи. Ей такива като теб да ги имаше повече, бате.



Тема Re: тебе трябванови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 13:20



Станиславчо ужасно ми напомня на един сорт мои съученици- бяха с висок успех, никога не пушеха, сочеха останалите с пръст, мислеха се за нещо повече в книжните си знания и здравословен начин на живот.... накрая повечето заминаха за чужбина.... но така си и останаха ограничени и нещастни горките.



Тема Re: Нещо си се объркала,нови [re: novavkluba]  
Автор 7karina ()
Публикувано31.01.07 09:32



позволи ми да не се съглася с теб! Сизказването ти за чужбината и как били нещастни хората там направо изби рибата!
Няма такъв филм, нещастните са тук, в страната ни, защото в повечето случаи не получават подобаващото им се възнаграждение и уважение...Я се огледай малко и тогава прави подобни изводи. Как може да е нещастен човек в чужбина, който работи същата работа, каквато и ти, но за разлика от теб получава 4-5 пъти по-голямо възнаграждение за труда си?
За да е ясно и за да не останеш с погрешно впечатление ще кажа, че съм от малкото изключения...но виждам масата и реално преценявам положението



За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване

Тема Re: тебе трябванови [re: novavkluba]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано31.01.07 16:13



О, да. Мога да ти напомням на още много други неща.
Наистина, имах много висок успех за мъж - 5.70.
Никога не съм се мислил за нещо повече, понеже точно пушенето не ми е критерий дали някой е човек или не. Някъде да съм категоризирал пушачите? Не мисля.
Иначе, да. Сега съм в чужбина. Не съм емигрант. Престоявам

така да се каже. Имаш нещо против такива като мен? Не съм никак ограничен и въобще не съм нещастен. Всъщност, какво за теб значи щастие? Ако не е много голяма тайна, разбира се



Тема Re: тебе трябва пъкнови [re: Eмo]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано31.01.07 16:16



Даа, кандидатирал съм се за светец. И най-после да има Станиславовден или нещо от типа, че ми писна да ме цакат - да черпя на Св.Сава, после на Стефановден..

То пък и рождения ден е преди това, та много задълбаваме с почерпките

Иначе, колега, вярвам в естествения подбор

От това намигане най-накрая тикове ще си докарам, а четящите - ечемик



Тема Re: тебе трябванови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор 7karina ()
Публикувано31.01.07 19:22



това написах в постинга си...жената здраво се е объркала, очевидно, че или е от липса на информация за живота на хора като теб, или са комплекси



За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване

Редактирано от 7karina на 31.01.07 19:25.



Тема Re: Отказването на цигарите е важен житейски..нови [re: novavkluba]  
Авторpink_martini (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 20:01



ех, ако отказването ставаше само с доброто намерение






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.